Obiekt

Naszym zdaniem

Kamerakny hotel stanowiący część rozległego kompleksu, położony blisko pięknych plaż Fuerteventury urządzony ze smakiem. Na uwagę zasługują ładne pokoje, różnorodne wyżywienie oraz bliskość plaży. To idealny wybór dla osób pragnących spokoju, relaksu i ciszy. Natomiast aktywnym Klientom polecamy sporty wodne na plaży, wyprawy piesze oraz rowerowe (kilka wypożyczalni rowerów dostępnych w Costa Calma).

Internet

WiFi płatne ok. 25 Eur/tydzień.

Kategoria lokalna

****

Wyżywienie

Wyżywienie

Bez wyżywienia. Istnieje możliwość dopłaty do śniadań lub do śniadań i obiadokolacji (napoje płatne dodatkowo).

Program sportowy i animacyjny

Program sportowy i animacyjny

Hotel zapewnia dzienne zajęcia rekreacyjne dla dorosłych. Bezpłatnie: siłownia. Płatne: Spa (sauna, łaźnia turecka, masaże, zabiegi na twarz i ciało), sporty wodne na plaży.


Dodatkowe informacje

Wizy

Dotyczy obowiązku wypełnienia formularza PLF i posiadania kodu QR przed przylotem do Hiszpanii

Przypominamy, że w ślad za otrzymaną rezolucją z dnia 29 czerwca 2020 r. hiszpańskiej Generalnej Dyrekcji Zdrowia Publicznego, Jakości i Innowacji informujemy o wprowadzeniu od 01.07.20 do odwołania kontroli sanitarnej w punktach przekraczania granicy z Hiszpanią.

1. Wszyscy pasażerowie przybywający do Hiszpanii drogą powietrzną lub morską muszą przejść kontrolę zdrowia przed wjazdem do kraju. Kontrole te mogą obejmować pomiar temperatury, kontrolę dokumentacji i kontrolę wizualną stanu pasażera.

2. Kontrola temperatury będzie przeprowadzana rutynowo w celu identyfikacji podróżnych z gorączką. Jako granicę wykrywalności ustala się temperaturę równą lub większą niż 37,5 ºC.

3. Pasażerowie o temperaturze wyższej niż 37,5 ºC lub ci, którzy na podstawie informacji zawartych w formularzu zdrowia publicznego lub po kontroli wzrokowej są podejrzewani o zakażenie wirusem COVID-19 lub innym patogenem zakaźnym, zostaną poddani dalszej ocenie stanu zdrowia w celu ustalenia, czy istnieje podejrzenie zagrożenia dla zdrowia publicznego.

4. W odniesieniu do kontroli dokumentów pasażerowie przylatujący z dowolnego lotniska lub przybywający z dowolnego portu znajdującego się poza terytorium Hiszpanii muszą najwcześniej na 48h przed wylotem wypełnić formularz zdrowia publicznego zawarty w załączniku do niniejszej rezolucji, na podstawie Passenger Location Card (karty lokalizacji pasażera). Wypełnienie formularza dotyczącego zdrowia publicznego powinno nastąpić przed rozpoczęciem podróży do Hiszpanii - drogą elektroniczną za pośrednictwem adresu internetowego: www.spth.gob.es lub bezpłatnej aplikacji SPAIN TRAVEL HEALTH-SPTH. Po wypełnieniu formularza pasażer otrzyma kod QR (e-mailem), który należy przedstawić podczas kontroli zdrowia po przybyciu do Hiszpanii.

Uwaga: formularz jest imienny i w przypadku osób dorosłych każda osoba jest zobowiązania posiadać własny formularz. W przypadku osób nieletnich (poniżej 18 roku życia) uwzględnia się je w formularzu osoby dorosłej, z którą podróżują.

Ważne!

Od 01 sierpnia wszyscy pasażerowie przybywający drogą lotniczą i morską mają obowiązek posiadania kodu QR w wersji elektronicznej pod rygorem nie wpuszczenia na teren Hiszpanii i/lub na pokład samolotu/statku.


Wszyscy pasażerowie muszą nosić maseczki i utrzymywać dystans społeczny.

Jednocześnie informujemy, że aby wejść na lotnisko należy okazać potwierdzenie rezerwacji lub biletu. Prosimy wszystkich Klientów o posiadanie wydrukowanej umowy z biurem Rainbow, potwierdzającej wylot danego dnia.

Przypominamy również o obowiązku wypełnienia deklaracji zdrowotnej (do odbioru w naszym stanowisku odpraw).

 

Hotel Adres Region
Elba Sara Av. de las Marismas, 7, 35610 Castillo Caleta de Fuste, Las Palmas Canarias
Labranda Bahia de Lobos Calle Gran Canaria, 2, 35660 Corralejo, LasPalmas Canarias
Lemon & Soul Cactus Garden Calle las Afortunadas, 35625 Morro Jable, Las Palmas Canarias
IBEROSTAR Selection Fuerteventura Palace Pje. Playas, 1, 35626 Las Gaviotas, Las Palmas Canarias
Alisios Playa Calle Pizarro, 40, 35660 Corralejo, Las Palmas, Hiszpania Canarias
Alua Village Calle Gran Canaria, 1, 35626 Esquinzo, Las Palmas, Hiszpania Canarias
Arena Beach Calle la Gomera, 5, 35660 Fuerteventura, Las Palmas, Hiszpania Canarias
Castillo San Jorge & Antigua Av. José Franchy Roca, s/n, 35610 Castillo Caleta de Fuste, Las Palmas, Hiszpania Canarias
Club Caleta Dorada Calle Barrilla, S/N, 35610 Castillo Caleta de Fuste, Las Palmas, Hiszpania Canarias
Costa Caleta Av. Alcalde Juan Ramón Soto Morales, s/n, 35610 Castillo Caleta de Fuste, Las Palmas, Hiszpania Canarias
Globales Costa Tropical Calle Maestro Leonardo, s/n, 35610 Costa de Antigua, Las Palmas, Hiszpania Canarias
IBEROSTAR Playa Gaviotas Park Pje. Playas, 2, 35625, Las Palmas, Hiszpania Canarias
IFA Altamarena Av. del Saladar, 28, 35625 Morro Jable, Las Palmas, Hiszpania Canarias
LABRANDA Aloe Club Resort Calle Pedro y Guy Vandaele, 35660 Corralejo, Las Palmas, Hiszpania Canarias
LABRANDA Golden Beach Hotel Av. Jahn Reisen, 35627 Costa Calma, Las Palmas, Hiszpania Canarias
LABRANDA Tahona Garden Calle Alcalde Marcial Sánchez Velázquez, 17, 35610 Castillo Caleta de Fuste, Las Palmas, Hiszpania Canarias
Royal Palm Resort & Spa Avda. de los Pueblos, s/n Fuerteventura, 35626 Esquinzo, Las Palmas, Hiszpania Canarias
SBH Costa Calma Palace Av. Jahn Reisen, s/n, 35627 Costa Calma, Las Palmas, Hiszpania Canarias
SBH Maxorata Resort Calle Biocho, 4, 35625 Jandia, Las Palmas, Hiszpania Canarias
SBH Monica Beach Av. Jahn Reisen, S/N, 35627 Costa Calma, Las Palmas, Hiszpania Canarias
SBH Nautilus Beach Avda. Augustin Millares, 2, 35627 Costa Calma, Pajara, Fuerteventura Hiszpania Canarias
Suite Hotel Atlantis Fuerteventura Resort Calle las Dunas, 2, 35660 Corralejo, Las Palmas, Hiszpania Canarias

Świadczenia

Cena podstawowa obejmuje: przelot samolotem, opłaty lotniskowe, transfery lotnisko - hotel - lotnisko, 6, 7, 8, 13, 14 lub 15 rozpoczętych dób hotelowych, wyżywienie wg opisu zakwaterowania, opiekę polskiego rezydenta, pakiet ubezpieczeniowy TU Europa (NNW, KL, Assistance i bagaż).

Cena podstawowa nie obejmuje: wycieczek lokalnych, posiłków innych niż wymienione w opisie wyżywienia przy każdym z hoteli, napojów do posiłków jeśli w opisie hoteli nie podano inaczej oraz innych wydatków osobistych.

Inne

Wiadomości ogólne
Waluta
EURO. Można płacić kartami kredytowymi i korzystać z bankomatów.

Napiwki
Przyjęte jest zostawianie drobnych sum jako napiwków, szczególnie dotyczy to kierowców na wycieczkach lokalnych i kelnerów w restauracjach. Zdarza się, że napiwek zostaje doliczony do rachunku.

Wiza
Obywatele Polski mogą podróżować do Hiszpanii na podstawie ważnego dowodu osobistego lub paszportu.

Czas
Minus 1 godzina w stosunku do czasu polskiego.

Orientacyjne ceny
Warto pamiętać, że Wyspy Kanaryjskie są obszarem wolnocłowym i taniej można tu kupić wiele artykułów, np. kosmetyki, alkohol czy sprzęt elektroniczny. Generalnie ceny popularnych towarów są przystępne, np. obiad w restauracji od 10 EUR, woda 1l - 1-1,5 EUR, piwo w barze od 1,5 EUR, kawa w kawiarni od 2 EUR, bilety autobusowe w zależności od trasy od 0,7 EUR do 5 EUR.

Elektryczność
Napięcie 220V, urządzenia z polskimi wtyczkami działają bez problemów.

Telefony
Telefony komórkowe działają w całej Hiszpanii. Rozmowy lokalne są tanie natomiast zagraniczne dość drogie. Koszty połączeń w ramach roamingu polskich sieci prosimy sprawdzać przed wyjazdem u operatora.

Wyloty: Z Warszawy, Katowic oraz Poznania. Zbiórka na 2 godz. przed planowanym wylotem przy stanowisku Rainbow na lotnisku. Aktualne rozkłady lotów prosimy sprawdzać na: R.pl/rozklady.


Fuerteventura
To najszybciej rozwijająca się turystycznie spośród Wysp Kanaryjskich. Druga co do wielkości po Teneryfie jest niemal bezludna, na 1660 km kw. mieszka niespełna 100 tys. osób. To istny raj dla miłośników plażowania i amatorów kite i windsurfingu, surfingu - wczasy tu i klimat Fuerteventury stwarzają wyśmienite warunki do uprawiania tych sportów, a na Playa de Sotavento de Jandia odbywają się co roku mistrzostwa świata.

Corralejo
Położona na północy wyspy miejscowość jest swoistą mieszanką turystycznego kurortu i hiszpańskiego małego miasteczka. Stąd najbliżej na sąsiednią Lanzarote (tylko 30 min. promem) i do słynnych wydmowych plaż. Miasteczko oferuje wiele turystycznych atrakcji a jego stara część ma niepowtarzalny urok.

Caleta de Fuste
Najmłodszy, niewielki kurort wyspy, położony najbliżej lotniska. Poszukiwacze nocnego życia znajdą tu bary, a amatorzy kuchni kanaryjskiej porządne restauracje serwujące specjały lokalnej kuchni. Szeroka, zatokowa plaża zachęca do kąpieli.

Costa Calma
Miejscowość wybudowana na początku ciągnących się kilkanaście kilometrów plaż, które same w sobie są niezwykłą atrakcją dla osób lubiących wypoczynek w słońcu i uprawiających windsurfing i kitesurfing. Sklepy restauracje i bary zapewniają rozrywkę na wieczory.

Jandia
Na najbardziej na południe wysuniętym fragmencie wyspy znajduje się jeden z popularniejszych kurortów na wyspie. Piękne długie plaże z białym piaskiem i liczne hotele powodują, że miejscowość szybko się rozwija. Powstają sklepy, kawiarnie, restauracje więc na pewno nie można się tu nudzić.

Majanicho
Mała wioska rybacka położona na północy Fuerteventury, z dziką plażą. Miejsce idealne dla wszystkich tych, którzy szukają wypoczynku z dala od głośnych kurortów.

Naturyzm na plażach Fuerteventury
Naturyzm jest na wyspie bardzo popularny i na każdej plaży można spotkać jego zwolenników.

Sezonowość

Na Wyspach Kanaryjskich zwykle wysoki sezon turystyczny trwa cały rok. Wyjątkiem jest sezonowość podgrzewania basenów hotelowych, która przypada jedynie zimą, mniej więcej od 1/11 do 31/03.
ikona-burger
napis-rainbow
ikona-telefon

THe Esmeralda Maris

Udostępnij
Dodaj do schowka

Kategoria lokalna 4

THe Esmeralda Maris
Galeria (19)
THe Esmeralda Maris
THe Esmeralda Maris
THe Esmeralda Maris
THe Esmeralda Maris

Atuty oferty

Kamerakny hotel stanowiący część rozległego kompleksu, położony blisko pięknych plaż Fuerteventury urządzony ze smakiem. Na uwagę zasługują ładne pokoje, różnorodne wyżywienie oraz bliskość plaży. To idealny wybór dla osób pragnących spokoju, relaksu i ciszy. Natomiast aktywnym Klientom polecamy sporty wodne na plaży, wyprawy piesze oraz rowerowe (kilka wypożyczalni rowerów dostępnych w Costa Calma).

Rodzaj wyjazdu

Wypoczynek

Na miejscu

Polski rezydent

Transfer

W cenie

Bagaż

W cenie

Położenie

Hotel położony w południowej części wyspy w kurorcie Costa Calma. Do centrum kurortu ok. 1 km, tam kilka barów, restauracji oraz niewielkie centrum handlowe. Do Oasis Parku ok. 11km. Do pola Golfowego Jandia Golf ok. 20km. Do lotniska ok. 65 km.

Mapa

Plaża

Do piaszczystej, kameralnej, zatokowej Plazy Pajara ok. 400m. Leżaki i parasole na plaży płatne. Do najpiękniejszej z plaż - Sotavento ok. 850m.

Do dyspozycji gości

Recepcja, lobby, restauracja, bar pprzy basenie, taras słoneczny z leżakami i parasolami, basen (słodka woda), sklepiki z pamiatkami, minimarket, pralnia (płatna). Hotel zapewnia ręczniki basenowe (depozyt ok. 10 Eur, wymiana ok. 1 Eur). Hotel nie akceptuje zwierząt.

Obiekt

Wyżywienie

Program sportowy i animacyjny

Wycieczki fakultatywne

Atrakcje regionu

Inne hotele w regionie

Dodatkowe informacje

Lecąc na wakacje z Rainbow

zawsze masz w cenie:

BAGAŻ REJESTROWANY I PODRĘCZNY

TRANSFER LOTNISKO-HOTEL-LOTNISKO

UBEZPIECZENIE STANDARD

OPIEKA REZYDENTA

Oferta nie jest obecnie w sprzedaży

telefon

Pobierz aplikację mobilną Rainbow

i ciesz się łatwym dostępem do ofert i rezerwacji wymarzonych wakacji!

pani-z-meteracem