Zakochani w Lizbonie

Rodzaj wycieczki Objazd
Zakwaterowanie Na objeździe
Wyżywienie Śniadania
5.8 /6 ( 8 opinii )
Róża Wiatrów w Lizbobnie!• Zamek Sao Jorge i Wieża Belem• Sanktuarium w Fatimie• Średniowieczna Sintra• Klasztory w Batahla i Alcobaca - Unesco• Ginjinha w Obidos• Romantyczna kolacja przy muzyce fado!

Terminy i ceny wycieczki 9

Oferta niedostępna w terminie 22.02.2017

Plan wycieczki

Dzień 1

12:50 - zbiórka na Lotnisku im. Chopina w Warszawie, stanowisko odpraw Rainbow (w strefie "Biura Podróży", w łączniku pomiędzy strefą B a C lotniska)

14:50 - wylot samolotem portugalskich linii lotniczych TAP do Lizbony.
18:50 - przylot do Lizbony.
Aktualne rozkłady prosimy sprawdzać na stronie: http://R.pl/rozklady. Przejazd do hotelu Eden w Estoril (koło Lizbony). Zakwaterowanie i czas na odpoczynek.

Dzień 2

Po śniadaniu całodniowa wycieczka do Fatimy, Batalha, Nazare i Obidos. W Fatimie zwiedzimy sanktuarium Matki Boskiej Różańcowej (uwaga! Do bazyliki nie wolno wchodzić w kapeluszach, szortach itp.- konieczne są skromne stroje). Batalha jest znana głównie z klasztoru Santa Maria da Vitoria, który powstał dla upamiętnienia zwycięstwa króla Jana I nad Hiszpanami pod Aljbarrotą. Klasztor uznawany jest za perłę późnego gotyku; w jego skład wchodzą m.in.: trójnawowa bazylika z transeptem, Kaplica Fundatora, gdzie pochowany został król Jan I z małżonką Filipą Lancaster; Krużganek Królewski z bogato zdobionymi maswerkami czy Niedokończone Kaplice. Następnie udamy się do Nazare - najsłynniejszej portugalskiej wioski rybackiej. Zobaczymy wspaniałą panoramę wybrzeża z punktu widokowego Sitio związanego z patronką miejscowości Nossa Senhora da Nazare i lokalną legendą. W czasie wolnym będzie okazja spróbować portugalskich przysmaków - ryb i owoców morza serwowanych w lokalnych restauracjach. Ostatnim punktem programu będzie Obidos - otoczone średniowiecznymi murami obronnymi urokliwe miasteczko, z krętymi uliczkami i bielonymi kamienicami, sklepami z ceramiką i pamiątkami, niewielkimi restauracjami. Proponujemy zatrzymać się na chwilę w jednej z restauracji i rozgrzać kieliszkiem słynnego likieru wiśniowego (ginjinha – dodatkowo płatne). Powrót do hotelu. Nocleg.

Dla chętnych folklorystyczna kolacja w restauracji w hotelu Eden przy muzyce fado (dodatkowo płatna, cena ok. 40 EUR/os).
W tym dniu nie ma opcjonalnej kolacji – dotyczy klientów, którzy dopłacili do tego świadczenia)

Informacje dodatkowe

Zakwaterowanie
Hotel - Estoril Eden **** (lub podobny)- zlokalizowany w okolicy Estoril i Cascais, przy nadmorskiej promenadzie, ekskluzywnej miejscowości wypoczynkowej położonej około 25 km od Lizbony, niedaleko przepięknej plaży - dogodny dojazd (ok.40 min) - do centrum Lizbony podmiejską kolejką, która kursuje co 15 - 20 min – przystanek obok hotelu. Uwaga! Możliwa zmiana hotelu na inny o podobnym standardzie.
Do dyspozycji gości
recepcja, windy, restauracja, bar, disco-bar, sala konferencyjna, kryty basen (może być czasowo niedostępny), jacuzzi, sala fitness i niewielki ogród. W pobliżu sklepiki, bary, supermarket a także największe w Portugalii kasyno!
Pokoje
wygodne, 2-osobowe z łazienkami i WC. W każdym pokoju klimatyzacja, niewielki aneks kuchenny, TV-sat (także płatne kanały), telefon oraz balkon. Za opłatą: sejf i mini bar. W pokojach bezpłatny dostęp do internetu. Cześć pokoi z widokiem na ocean.
Wyżywienie
Wyżywienie: śniadania typu bufet.
Strona www
http://www.hotelestorileden.pt/
Świadczenia
Cena podstawowa obejmuje: przelot samolotem do/z Lizbony, zakwaterowanie w hotelu j.w. (4 rozpoczęte doby hotelowe ), 4 śniadania, program turystyczny j.w., transfery lotnisko-hotel-lotnisko, ubezpieczenie TU Europa (NW, KL, CP, Assistance oraz bagaż) oraz opiekę pilota. Cena podstawowa nie obejmuje: dodatkowych posiłków, napoi do posiłków, obiadokolacji (za dopłatą 3 obiadokolacje), folklorystycznej kolacji (dniu 2) przejazdów komunikacją miejską, taksy turystycznej 1 euro za dzień za osobę, oraz pozostałych nie ujętych powyżej kosztów i innych wydatków osobistych. Wstępy do zwiedzanych atrakcji, koszty przewodników lokalnych oraz napiwki dla obsługi (razem ok. 100 EUR - płatne obligatoryjnie na miejscu).
Opinie klientów
Klienci oceniają tę wycieczkę na 5.8/6. Sprawdź opinie: https://r.pl/zakochani-w-lizbonie/zakwaterowanie-zli
 
 
 
5.8 Ocena ogólna tej wycieczki
5.3
Program wycieczki
6.0
Pilot
5.4
Transport
5.7
Zakwaterowanie
5.3
Wyżywienie
4.1
Intensywność programu

Galeria zdjeć z opinii


Twoja wersja przeglądarki nie jest wspierana.