Fundacja Gajusz

Powstała 20 lat temu w Łodzi, by pomagać chorym, samotnym dzieciom. Każdego roku wspiera ponad 200 rodzin, które znalazły się w kryzysowej sytuacji. Zapewnia poczucie bezpieczeństwa, całodobową opiekę, spełnia marzenia.

Hospicjum stacjonarne (pałac)

To niezwykły dom dla nieuleczalnie chorych dzieci. Mieszka w nim kilkanaścioro Książąt. Są kochani i najważniejsi na świecie. Czują miłość niań, troskę personelu medycznego i domowy klimat, bo Pałac zdecydowanie nie przypomina szpitala.

Hospicjum prenatalne

Pomaga okruszkom, o których jeszcze przed narodzinami wiadomo, że zostaną z rodziną bardzo krótko. Całe życie dziecka trzeba zamknąć w chwili i zachować ją w pamięci na zawsze. Gajusz zapewnia bezpłatną diagnostykę medyczną, komfortowy poród, opiekę psychologa i duchownego.

Hospicjum prenatalne

"Szpital na kółkach" od 13 lat dojeżdża do domów chorych dzieci. Przejechał już milion kilometrów, dając poczucie bezpieczeństwa ponad 350 rodzinom. Działa w dzień i w nocy, niosąc ulgę w cierpieniu, uspokajając, podnosząc na duchu.

Projekt rodzeństwa

Siostry i bracia nieuleczalnie chorych dzieci to zbyt mali bohaterowie na udział w wojnie o życie rodzeństwa. Dlatego Fundacja Gajusz zapewnia im wsparcie psychologiczne, regularne spotkania, wycieczki, warsztaty i zajęcia pozaszkolne. W wakacje podopieczni wyjeżdżają na kolonie. Jest to możliwe dzięki Darczyńcom. W tym roku dzięki Rainbow2.Core.