Głęboki oddech Świata - Amazonia

Rodzaj wycieczki Objazd
Zakwaterowanie Na objeździe
Wyżywienie Śniadania i obiadokolacje
5.5 /6 ( 1 opinii )
Wycieczka samolotem
Rio de Janeiro • Corcovado • Plaże Copacabany • dzika Amazonia • zielone płuca Ziemi • najdłuższa rzeka Świata • polowanie na piranie • leniwce, papugi, małpy, kajmany • Victoria Regia • smaki i zapachy dżungli

Terminy i ceny wycieczki 13

Kalkuluj cenę

Plan wycieczki

Dzień 1

Zbiórka na lotnisku im. F. Chopina w Warszawie przy stanowisku odpraw Rainbow na 3 godziny przed wylotem. Przelot samolotem rejsowym do Rio de Janeiro z przesiadką w jednym z portów europejskich. Aktualne rozkłady prosimy sprawdzać na r.pl/rozklady.

Dzień 2

Przylot do Rio de Janeiro. Następnie rozpoczniemy zwiedzanie Rio de Janeiro, określanego przez Brazylijczyków jako a cidade maravilhosa - cudowne miasto, które tętni życiem przez całą dobę. Samba, futbol oraz skąpane w słońcu plaże Copacabana i Ipanema to najsłynniejsze wizytówki Rio, które najlepiej obrazują radosny i gorący temperament jego mieszkańców. Kolejką udamy się na szczyt góry Corcovado, gdzie znajduje się słynny, wysoki na 38 m posąg Chrystusa Zbawiciela. W 2007 r. uznano go za jeden z siedmiu nowych cudów świata. W drodze do centrum przejedziemy obok słynnej „świątyni” futbolu - stadionu Maracanã, uważanego za największy tego typu obiekt na świecie. W kraju, w którym piłka nożna jest niemalże religią, wielu nazywa go nawet Świątynią Bogów. Następnie udamy się na Sambodrom - to właśnie tutaj co roku korowody barwnych tancerzy samby prezentują swoje umiejętności w trakcie najsłynniejszego karnawału na świecie (w okresie koncertów Sambodrom jest zamknięty, można go zobaczyć tylko z okien autobusu). Następnie przejazd na „czerwoną plażę” - Praia Vermelha, skąd kolejka linowa zawiezie nas na sam szczyt wzgórza Pão de Açúcar (pol: Głowa Cukru, 396 m n.p.m.). Powrót do hotelu. (Trasa ok. 50 km). Wieczorem zachęcamy do wyjścia do jednego z klubów z muzyką na żywo w dzielnicy Lapa, aby zrozumieć słynną frazę: „São Paulo pracuje, Rio się bawi”

mapka

Pokaż na mapach Google

Powiększ mapę

Informacje dodatkowe

Zakwaterowanie
Hotele *** Pokoje: 2 - osobowe z łazienkami, dostawki na zapytanie.
Wizy
Paszport musi być ważny przynajmniej 6 miesięcy od daty powrotu z Brazylii. Uwaga! Dane paszportowe (numer paszportu, data wydania oraz data ważności) muszą zostać uzupełnione na rezerwacji maksymalnie na 14 dni przed datą wylotu. Jeżeli sprzedaż ma miejsce później prosimy o niezwłoczne uzupełnienie tych danych.
Świadczenia
Cena obejmuje: przelot samolotem rejsowym do Rio de Janeiro (przez jeden z europejskich portów lotniczych), opłaty lotniskowe, transfery: lotnisko - hotel - lotnisko, program jw., przeloty wewnętrzne: Rio de Janeiro- Manaus - Rio de Janeiro, zakwaterowanie w hotelach j.w.: 7 rozpoczętych dób hotelowych, wyżywienie zgodnie z programem: śniadania i obiadokolacje albo lunch albo lunch box (napoje do posiłków dodatkowo płatne), opiekę pilota, pakiet ubezpieczeniowy TU Europa (NNW, KL, Assistance i bagaż).

Cena nie obejmuje: wycieczek fakultatywnych dla chętnych (jak w opisie), dodatkowych posiłków i napoi oraz zwyczajowych napiwków i innych wydatków osobistych. Orientacyjny koszt udziału w programie to ok. 190 USD (w tym napiwki dla lokalnych przewodników, kierowców, bagażowych).
Rozkład lotów można sprawdzić na stronie https://r.pl/rozklady
Opinie klientów
Klienci oceniają tę wycieczkę na 5.5/6. Sprawdź opinie: https://r.pl/gleboki-oddech-swiata-amazonia/zakwaterowanie-brm

Dodaj opinię

5.5

Ocena ogólna wycieczki

Zainspiruj się
Dowiedz się więcej o Brazylii! Przeczytaj wpisy na naszym blogu
więcej

Podobne oferty

Call center
42 680 38 51 codziennie w godz. 8:00-22:00
Zadzwoń Zostaw numer, oddzwonimy
Kontakt
Nasi konsultanci do Państwa dyspozycji 7 dni w tygodniu callcenter@r.pl
Napisz do nas
Biura Rainbow
Odwiedź jedno z ponad 100 biur Rainbow w całej Polsce i zarezerwuj swój wymarzony urlop
Odwiedź nasz salon