wypoczynek

Wczasy w Brazylii - co musisz wiedzieć?

  • O Brazylii
  • Opinie
  • Pogoda
  • Artykuły
Flaga Brazylii

Brazylia

Stolica:
Brasília
Waluta:
BRL
Powierzchnia:
8 515 767 km2
Liczba ludności:
207 848 000

Wakacje w Brazylii w rytmie samby

W Brazylii, sercu Ameryki Południowej czas płynie wolniej, a życie nabiera nowych, nieznanych dotąd barw. Wakacje w Brazylii przypadną do gustu zarówno wielbicielom plażowania i leniwego wypoczynku w wersji all inclusive, jak i osobom, dla których wczasy to okazja do poznania nowych kultur i przeżycia kolejnej wielkiej przygody. Barwny karnawał w Rio de Janeiro, Iguazu - największe wodospady świata, przepiękne rafy koralowe na Ilha Grande, słoneczne, tętniące życiem plaże Ipanema i Copacaba to tylko ułamek tego, co zobaczysz podczas wakacji w Brazylii z naszym biurem podróży! Wyrusz na egzotyczną przygodę do kraju, w którym samba nie milknie przez cały rok, a ludzie wychodzą na ulicę, by tańczyć o każdej porze dnia i nocy. Zaplanuj swoje wczasy w Brazylii lub podejmij spontaniczną decyzję i skorzystaj z opcji last minute, aby przekonać się na własne oczy, jak wygląda las tropikalny czy słynny na cały świat pomnik Jezusa, górujący nad Rio de Janeiro.

Niezapomniane wczasy w Brazylii

Brazylia słynie nie tylko z samby, piłki nożnej, która jest narodowym sportem Brazylijczyków czy przepysznej kawy. Brazylia to także bujna, dzika przyroda i niesamowicie bogata fauna, którą możesz podziwiać na własne oczy podczas wycieczki objazdowej po Amazonii. Podczas wakacji w Brazylii pokażemy ci Pantal, jedyne miejsce w Brazylii, gdzie występuje tak duża różnorodność gatunków zwierząt, a w trakcie jednodniowego safari będziemy wypatrywać mrówkojadów, kapibar, tapirów i występujących jedynie w Amazonii różowych delfinów. Wspólnie złowimy piranie, odwiedzimy wioskę Indian i spróbujemy regionalnych potraw. Wybierz się z nami na spacer po dżungli i przeżyj niezapomnianą przygodę podczas wczasów w Brazylii!

Różne oblicza Brazylii podczas jednych wakacji

Wycieczka objazdowa po Brazylii czy wypoczynek w hotelu w pobliżu słynnej Copacabany to zawsze dobry pomysł na wakacje. Tętniąca życiem stolica Brazylii, pełna nocnych klubów to miasto znane na całym świecie ze swojego rozrywkowego klimatu, którego trzeba posmakować. Daj się ponieść chwili – wyjdź na ulicę i tańcz do białego rana, próbuj przepysznych regionalnych potraw i drinków, zwiedzaj, przeżywaj i chłoń pozytywną energię płynącą od Brazylijczyków. To ty decydujesz jak spędzisz swoje wymarzone wczasy!

Opinie o Brazylii

Brazylii
6.0 /6

Brazylia

Brazylia to piąty pod względem wielkości kraj świata (po Rosji, Kanadzie, Chinach i Stanach Zjednoczonych), graniczący ze wszystkimi państwami Ameryki Południowej z wyjątkiem Chile i Ekwadoru. Zajmuje prawie połowę kontynentu.
Dodał(a):
andrzej221, 07.10.2020
5.0 /6

Rio i Iguazu

Wodospady Iguazu największą atrakcją!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Dodał(a):
Adam, Kwidzyn, 02.03.2020
4.5 /6

Brazylia: Rio, Iguazu

Ciekawy kraj, mieszkańcy, historia i teraźniejszość , zdecydowanie warty odwiedzenia. Polecam na zimowy wyjazd.
Dodał(a):
Andrzej, 22.02.2020
4.5 /6

Pięknie i ciekawie

Piękne wodospady Iguazu oraz gorące Rio z piekna plaża Copacabana. Jest niedrogo i maja bardzo dobra kawe.
Dodał(a):
Grażyna, Pręgowo Górne, 10.02.2020
6.0 /6

Zachwycająca

Brazylia zaskoczyła mnie swoim blaskiem, zielenią i radością życia. W połączeniu z Caipirinią dała rewelacyjny urlop w samym środku stycznia.
Dodał(a):
Agnieszka, ŚWIĘTOCHŁOWICE, 30.01.2020
6.0 /6

Brazylia - piękny kraj pięknych ludzi , ale i ogromnych kontrastów

Brazylia to kraj 27 razy większy od Polski gdzie odległości mierzy się w innej skali niż w Europie. Przyroda tego kraju powala na kolana - mówi się, że to płuca ziemi. Oszałamiająca przyroda, stare kolonialne miasta, a przede wszystkim serdeczni, radośni i życzliwi Brazylijczycy składają się na ten warty odwiedzenia kraj. Niesłusznie demonizuje się problem zagrożenia przestępczością. Przy zachowaniu zdrowego rozsądku i pewnych elementarnych zasad można się czuć w tym kraju bezpiecznie. Polecam gorąco!
Dodał(a):
Radoslaw, KATOWICE, 16.12.2019
6.0 /6

Rio de Janeiro

Swietne miejsce na wakacje,super widoki,wycieczka na głowę cukru super z egzotycznymi widokami na Rio de Janeiro
Dodał(a):
MAREK, Barczewko, 10.12.2019
6.0 /6

Niezwykle różnorodny, interesujący kraj Ameryki Łacińskiej

Warto poznać Brazylię: Rio de Janeiro, Amazonię, stolicę Brasilia, Salvador, Praia do Forte i wodospady Iguasu.

Dodał(a):
Tadeusz, Rychvald, Czechy, 05.02.2019
6.0 /6

Brazylijska fascynacja

Poznałam tylko niewielką, ale myślę, że najważniejszą część tego potężnego kraju. Rio de Janeiro i Wodospady Iguazu pozwoliły mi jedynie zakosztować Ameryki Południowej. Rozbudziłam w sobie kolejne marzenia dotyczące odwiedzenia innych krajów tego kontynentu. Myślę jednak, że Brazylia, nawet w tym fragmencie, który zobaczyłam pozostanie najważniejsza i najatrakcyjniejsza dla mnie.

Dodał(a):
Ewa z Opola, 02.12.2018
6.0 /6

Brazylia- na pewno tam wrócę

Brazylia zdecydowanie jest warta odwiedzenia. Krótka wycieczka pozwoliła jedynie rzucić okiem na bardzo atrakcyjne miejsca i zachęciła do dalszej, samodzielnej tym razem, eksploracji.

Dodał(a):
Przemysław, 17.04.2018
5.0 /6

Przyroda i ludzie

Brazylia to w moim przekonaniu przyroda i ludzie. Mało spektakularnych zabytków, ale Jezusek z Rio wart jest zobaczenia, choćby dla tego że projektował go gość o polskich korzeniach.

Dodał(a):
Rafał, 06.02.2018
6.0 /6

Ludzie

Tak uśmiechniętych i serdecznie nastawionych ludzi nie spotka się wszędzie. Sprawia to ciepło, przyroda, otoczenie. Zawsze potrafią się bawić i w ich naturze jest taniec.

Dodał(a):
Sławek, 21.01.2018
5.5 /6

Wycieczki programowe

Głowa cukru, Jezus, Ogród botaniczny, wizyta w restauracji, wyspy tropikalne itd

Dodał(a):
VIP, 18.01.2018
4.5 /6

Kraj inny

Piękny kraj - pełen pięknych miejsc.
Dodał(a):
Anonim, 19.12.2017
5.4/6 Ocena ogólna Brazylii

Pogoda w Brazylii

Klimat w Brazylii jest zróżnicowany, jednak wysokie temperatury utrzymują się tam przez cały rok. W Nizinie Amazonki oraz na północnym i południowym wybrzeżu panuje klimat równikowy, a średnia roczna temperatura wynosi od 24 do 28°C i więcej w głąb kraju. Na tym obszarze występują również największe opady sięgające do 4000 mm rocznie. Na wyżynach panuje klimat podrównikowy, gdzie występuje pora deszczowa i sucha, zaś południowe krańce Brazylii charakteryzują się doskonałą pogodą. Temperatura tutaj może wynosić nawet do 40°C.

Candomblé – w transie z afrykańskimi bogami. Wywiad z prof. Leszkiem Kolankiewiczem

Czym jest candomblé? Czy przyjeżdżając do Brazylii, można poznać ten kult bliżej? Dowiedz się czytając wywiad z prof. Leszkiem Kolankiewiczem, autorem książki „Samba z bogami”!

Rozmowa z Tonym Kososkim, autorem książki “Nie każdy Brazylijczyk tańczy sambę” (Wydawnictwo Muza, 2016).

Brazylia to kraj często postrzegany przez stereotypy. Zobacz, jak to niezwykłe państwo potrafi zaskakiwać, czytając naszą rozmowę z podróżnikiem, autorem książki “Nie każdy Brazylijczyk tańczy sambę”, Tonym Kososkim.

Wodospady Iguazú – niesamowity cud natury

Jeżeli będziecie kiedyś w Argentynie bądź Brazylii, koniecznie pojedźcie nad wodospady Iguazú. Nie sposób pominąć tę niezwykłą siłę natury i nie uwzględnić jej na swojej liście największych atrakcji do zobaczenia w obu tych krajach

Kuchnia brazylijska – czego warto spróbować w Brazylii?

W Polsce wciąż niewiele wiemy o tradycyjnej kuchni brazylijskiej. Restauracji serwujących dania z tego zakątka świata trzeba szukać w największych miastach, choć prawdziwie brazylijskich jest jak na lekarstwo. Jeśli marzysz o podróży do Rio de Janeiro czy São Paulo, przeczytaj czego można się spodziewać po tamtejszej kuchni. Na co warto zwrócić uwagę? Jakie są charakterystyczne smaki i potrawy Brazylii?

Oszałamiający karnawał w Rio de Janeiro

Karnawał w Rio de Janeiro zalicza się do największych imprez tego typu na świecie. Gwarantujemy, że gorąca atmosfera Brazylijskiej muzyki i tańca porwie również Ciebie! Poznaj wyjątkowe miejsca z r.pl.

Wodospady w Parku Narodowym Iguazú

Wodospady znajdujące się w Parku Narodowym Iguazu stanowią jeden z najpiękniejszych krajobrazów na ziemi. Poznaj wyjątkowe miejsca z r.pl

"W Brazylii nikt się nie spieszy" - wywiad z Darią - pilotką Rainbow

Daria to wieloletnia pilotka i koordynatorka Rainbow. Skupia się przede wszystkim na pracy w Ameryce Południowej i Środkowej. Zapraszamy do lektury wywiadu i tego co ma do powiedzenia o wspaniałej Brazylii!