Plan wycieczki

Dzień 1

Rozpoczęcie podróży: przelot do Rio de Janeiro

Zbiórka na lotnisku im. F. Chopina w Warszawie przy stanowisku odpraw Rainbow na 2 godziny przed wylotem. Przelot samolotem rejsowym do Rio de Janeiro (z przesiadką w jednym z europejskich portów lotniczych). Aktualne rozkłady prosimy sprawdzać na r.pl/rozklady.
* W zależności od rozkładu lotów z Polski, możliwy przylot do Rio de Janeiro w pierwszym dniu. W takim wypadku, w tym dniu transfer do hotelu, kolacja i nocleg.

Dzień 2
Dzień 2

Pierwszy kontakt z Rio de Janeiro: między plażą a sambą

Przylot do Rio de Janeiro, odprawa paszportowa, a następnie transfer do hotelu. Spotkanie informacyjne z pilotem wycieczki, a następnie czas na odpoczynek i kąpiele słoneczne na jednej ze wspaniałych plaż Rio de Janeiro - polecamy zwłaszcza 4,5 km Copacabanę lub elegancką Ipanemę. Przy obu plażach toczy się życie wakacyjne: znajdziemy tu luksusowe hotele, różnorodne restauracje a także zwyczajnych sprzedawców oferujących proste menu czy pamiątki. Brazylijczycy po prostu kochają Rio, uwielbiają spędzać czas na plaży, tańczyć wprost na ulicy. Samo Rio de Janeiro to jedno z najpopularniejszych miast turystycznych na świecie, przyciągające rocznie tysiące turystów. Malowniczo położone nad Oceanem Atlantyckim i Zatoką Guanabara, strzeżone jest przez jeden z najbardziej rozpoznawalnych symboli Brazylii - spoglądający z góry Corcovado pomnik Chrystusa Zbawiciela. Nie ma również bardziej rozbawionego miejsca na Ziemi, jakim staje się miasto w okresie karnawału. Piękne stroje, urzekające kolory, głośna muzyka i wiele innych atrakcji tworzą cudowny korowód samby. Szkoły samby, z których słynie Rio przygotowują cały rok ten niezapomniany i niepowtarzalny spektakl. Samba - taniec narodowy Brazylii, wcześniej zakazany a dziś olśniewający i poruszający biodra wszystkich uczestników karnawału. Przeżycie karnawału w Rio to wspaniała okazja do poznania kultury Brazylijczyków oraz ich radosnego i roztańczonego temperamentu. Nocleg.

Dzień 3
Dzień 3

Rio de Janeiro: miasto cudów między górami a plażą

Po śniadaniu rozpoczniemy zwiedzanie Rio de Janeiro, określanego przez Brazylijczyków jako a "cidade maravilhosa" - cudowne miasto, które tętni życiem przez całą dobę. Kolejką udamy się na szczyt góry Corcovado, gdzie znajduje się słynny, wysoki na 38 m posąg Chrystusa Zbawiciela. W 2007 r. uznano go za jeden z siedmiu nowych cudów świata. Przejedziemy również obok słynnej „świątyni” futbolu - stadionu Maracanã, uważanego za największy tego typu obiekt na świecie. W kraju, w którym piłka nożna jest niemalże religią, wielu nazywa go nawet Świątynią Bogów. Następnie udamy się na Sambodrom - to właśnie tutaj co roku korowody barwnych tancerzy samby prezentują swoje umiejętności w trakcie najsłynniejszego karnawału na świecie (w okresie koncertów i karnawałowym Sambodrom jest zamknięty, można go zobaczyć tylko z okien autobusu). Później przejazd na „czerwoną plażę” - Praia Vermelha, skąd kolejka linowa zawiezie nas na sam szczyt wzgórza Pão de Açúcar (pol: Głowa Cukru, 396 m n.p.m.). Powrót do hotelu. (Trasa ok. 50 km). Wieczorem zachęcamy do wyjścia do jednego z klubów z muzyką na żywo w dzielnicy Lapa, aby zrozumieć słynną frazę: „São Paulo pracuje, Rio się bawi”.

Dzień 4
Dzień 4

Rio de Janeiro - ukryte skarby artystyczne i botaniczne

Po śniadaniu jeepami przejedziemy do Santa Teresa - dzielnicy artystów, w której zatrzymał się czas. Z pewnością urzekną wszystkich panoramiczne widoki miasta i zatoki Guanabara. Zachęcamy do spaceru po klimatycznej dzielnicy Santa Teresa, której ulicami przejeżdżał XIX-wieczny tramwaj zwany Bondinho. Będziemy podziwiali niesamowite schody Selaron wykonane w całości z płytek z całego świata. Następnie przejazd do ogrodu botanicznego (Jardim Botanico), który został założony w 1808 r na zlecenie Króla Jana VI, na terenie dawnej fabryki prochu. Słynny z alei obsadzonej 134 palmami królewskimi. Na powierzchni 140 ha mieści się ok. 6 tys. gatunków roślin ze strefy subtropikalnej i tropikalnej, z czego największe wrażenie robi aż 900 gatunków palm. Od 1992 r. ogród ten jest rezerwatem biosfery UNESCO. Będziemy mogli zobaczyć również największe drzewo Amazonii sumauma i pau-brasil, któremu swoją nazwę zawdzięcza Brazylia. Podczas wycieczki przemieszczamy się jeepami. Powrót do hotelu, nocleg. (Trasa ok. 50 km)

Dzień 5

Dzień relaksu i tajemnice karnawału w Mieście Samby

Śniadanie. Dzień wolny na plażowanie. Dla chętnych po południu odwiedziny w Mieście Samby, gdzie będziemy mogli zobaczyć na własne oczy przygotowania do karnawału jednej ze szkół samby (ok 50 - 60 USD/os.). Udział w wycieczce zależny od etapu przygotowań szkół samby, należy potwierdzić na miejscu u pilota czy wycieczka w danym terminie się odbywa. Nocleg.

Dzień 6

Zwiedzanie Wysp Tropikalnych i relaks na plaży

Śniadanie. Dzień wolny na plażowanie. Dla chętnych udział w wycieczce na zachód słońca na Guanabarze - to kilkugodzinny rejs po zatoce dający możliwość zobaczenia Rio oraz sąsiedniego Niteroi z zupełnie innej malowniczej perspektywy, zakończonej zachodem słońca nad Boskim Miastem (dodatkowo płatne ok 85 USD/os), mecz piłki nożnej na stadionie Maracana (ok 60 - 90 USD/os.), zwiedzanie Centrum i Niteroi (ok 50 USD/os), lot helikopterem nad zabytkami Rio de Janeiro (ok 250 USD/os). Nocleg.

Dzień 7
Dzień 7

Brazylia: cuda natury - wodospady Iguazu

Śniadanie. Przelot do Foz de Iguacu (możliwy lot z przesiadką) i zwiedzanie brazylijskiej strony słynnych na całym świecie wodospadów Iguazu, co w języku Indian Guaraní oznacza „wielką wodę”. Spacer po szlaku, w trakcie którego będziemy podziwiać wspaniałe kaskady wody, spływające z różnych wysokości, jednakże głównym celem naszej wyprawy będzie spotkanie z największym wodospadem Iguaçu zwanym Garganta del Diablo - Diabelską Gardzielą, mającą ponad 70 m wysokości. Huk spadających z bazaltowej półki mas wody i wszechobecna mgiełka jest niezapomnianym przeżyciem. Na koniec winda zawiezie nas na górny poziom wodospadów i raz jeszcze będzie okazja do zrobienia kolejnych wyjątkowych zdjęć. Przejazd do hotelu, zakwaterowanie i nocleg. Wieczorem możliwość skorzystania z wycieczki fakultatywnej na latino show - największy w Ameryce Południowej spektakl taneczny wraz z kolacją (płatne ok. 90 USD/os). (Trasa ok. 30 km).

Dzień 8
Dzień 8

Od Iguazu do Rio: podróż przez krajobrazy Ameryki Południowej

Po śniadaniu zwiedzanie Parku Narodowego Iguazu po stronie argentyńskiej. Wyznaczonymi szlakami i w kolejce, będziemy odkrywać tajemnice tropikalnego lasu deszczowego, a naszym oczom ukażą się przepiękne widoki wodospadów; przejdziemy trasę ok. 2 km pomostem aż do tarasu widokowego, z którego po raz kolejny zachwycimy się pięknem wodospadu Garganta del Diablo. Dla chętnych, jako opcja, wodne safari (przejazd samochodem terenowym przez las tropikalny, podziwianie świata dzikiej przyrody, a następnie wycieczka pod wodospady łodziami podobnymi do pontonów. Czas trwania ok. 1,5 godz. Dodatkowo płatne ok. 120 USD/os.) i/lub wycieczka do Paragwaju (ok 60 USD/os.). Następnie przejedziemy przez „most braterstwa” na stronę brazylijską. Przelot do Rio de Janeiro. Nocleg. (Trasa ok. 50 km).
*UWAGA - w niektórych terminach, ze względu na rozkłady lotów wewnętrznych, możliwe są 2 noce w Iguazu zamiast jednej.

Dni 9 - 10

Petropolis: w sercu cesarskiej Brazylii

Śniadanie. Dni wolne na odpoczynek. Dla chętnych (dodatkowo płatne ok 90 USD/os) zwiedzenie Petropolis. Petropolis to pięknie położone miasto pośród wzgórz, miejsce gdzie rodzina cesarska przez wiele lat uciekała od upałów Rio de Janeiro. Miasto związane z cesarzem Piotrem II jak i kolonią niemiecką na terenie Brazylii. Pałac Cesarski, Katedra Świętego Piotra z Alcantary, pałacyk księżniczki Izabeli i wiele innych okazałych rezydencji z przełomu XIX i XX wieku zachwycają swoim czarem i architekturą. Odwiedzimy bardzo ciekawy dom, w którym mieszkał słynny pionier lotnictwa światowego Santos Dumont. Obiad, po którym zwiedzimy najstarszy browar Brazylii - Bohemia. W drodze powrotnej zatrzymamy się na zdjęcia przy jednym z największych hoteli Ameryki Południowej z lat 40, w którym mieli okazję przebywać Walt Disney, Henry Fonda czy Evita Peron. Dzień, który przeniesie w czasie do epoki cesarskiej Brazylii. Powrót. Popołudnie wolne na plażowanie. Dla chętnych wycieczka na Favelę – Rocinha. Rocinha jest położona na stromym wzgórzu i znajduje się w pobliżu dzielnic zamieszkanych przez klasę średnią i wyższą. Jej powierzchnia wynosi 143,72 ha. Nieoficjalne dane podają liczbę mieszkańców nawet do 220 tys., co czyni ją największą favelą w Brazylii (dodatkowo płatne ok 60 USD/os.). Nocleg.

Dzień 11

Zakupy i pożegnanie z wakacjami

Po śniadaniu wykwaterowanie z hotelu. Czas wolny na zakupy. Następnie transfer na lotnisko i lot powrotny samolotem rejsowym do Polski (dokładne godziny zbiórki poda na miejscu pilot Rainbow).

Dzień 12

Powrót do Warszawy

Przylot na lotnisko Chopina w Warszawie.

Uwagi do programu

- Kolejność realizacji punktów programu może ulec zmianie lub odwróceniu.
- Prosimy o zabranie obuwia antypoślizgowego, repelentów oraz lekkiej kurtki przeciwdeszczowej na spacer po Iguaçu.
- W niektórych terminach, ze względu na rozkłady lotów wewnętrznych, możliwe są 2 noce w Iguazu zamiast jednej.

Dodatkowe informacje

Zakwaterowanie

Hotele o standardzie odpowadającym *** w ocenie organizatora.

Pokoje: 2 - osobowe z łazienkami, z możliwością 1 dostawki.

Wizy

Paszport musi być ważny przynajmniej 6 miesięcy od daty powrotu z Brazylii.
Uwaga! Dane paszportowe (numer paszportu, data wydania oraz data ważności) muszą zostać uzupełnione na rezerwacji maksymalnie na 30 dni przed datą wylotu. Jeżeli sprzedaż ma miejsce później prosimy o niezwłoczne uzupełnienie tych danych.

Świadczenia

Cena obejmuje: przelot samolotem rejsowym do/z Rio de Janeiro (z przesiadką w jednym z portów europejskich), opłaty lotniskowe, przeloty wewnętrzne, transfery: lotnisko - hotel - lotnisko, program jw., zakwaterowanie w hotelach jw. (9 lub 10 rozpoczętych dób hotelowych - w zależności od rozkładu lotów z Polski do Brazylii), wyżywienie wg programu (śniadania), opiekę pilota w Brazylii, pakiet ubezpieczeniowy TU Europa (NNW, KL, Assistance i bagaż).

Cena nie obejmuje: kosztów biletów wstępu do zwiedzanych obiektów, lokalnych przewodników, napiwków, (kwota ok. 255 USD/os. płatna pilotowi imprezy), zakupu wycieczek fakultatywnych wymienionych w programie, oraz dodatkowych posiłków nie wliczonych w cenę imprezy turystycznej i innych wydatków osobistych.

Brazylijskie despacito

5.3/6 (61 opinii)

Udostępnij
Dodaj do schowka
Brazylijskie despacito
Galeria (16)
Brazylijskie despacito
Brazylijskie despacito
Brazylijskie despacito
Zdjęcie mapy
Plan Wycieczki

Atuty oferty

Cudowne Miasto Boga • Chrystus z Corcovado • Głowa Cukru - panorama Rio • Santa Teresa - dzielnica artystów • wycieczka jeepami • ogród botaniczny - dżungla w środku wielkiego miasta • Wodospady Iguazu - największe wodospady na świecie • Sambodrom • Niesamowite plaże Rio - Copacabana, Ipanema
Długość lotu

15 godz. 35 min.

Rodzaj wyjazdu

Objazd

Termin

Potwierdzony

Transfer

W cenie

Bagaż

W cenie

Cena obejmuje: przelot samolotem rejsowym do/z Rio de Janeiro (z przesiadką w jednym z portów europejskich), opłaty lotniskowe, przeloty wewnętrzne, transfery: lotnisko - hotel - lotnisko, program jw., zakwaterowanie w hotelach jw. (9 lub 10 rozpoczętych dób hotelowych - w zależności od rozkładu lotów z Polski do Brazylii), wyżywienie wg programu (śniadania), opiekę pilota w Brazylii, pakiet ubezpieczeniowy TU Europa (NNW, KL, Assistance i bagaż).

Cena nie obejmuje: kosztów biletów wstępu do zwiedzanych obiektów, lokalnych przewodników, napiwków, (kwota ok. 255 USD/os. płatna pilotowi imprezy), zakupu wycieczek fakultatywnych wymienionych w programie, oraz dodatkowych posiłków nie wliczonych w cenę imprezy turystycznej i innych wydatków osobistych.

Plan wycieczki

Dodatkowe informacje

Szczegóły lotu

Lecąc na wakacje z Rainbow masz zawsze w cenie:

Bagaż

rejestrowany i podręczny

Opieka

polskojęzycznego pilota

Ubezpieczenie

podstawowe

Uśmiechnięty pan na banerze
Za osobę11 247
Razem
22 494 zł
Zaliczka 10% 2 240 zł
rezerwujzablokuj miejsce na 3 dni
trwa wczytywanie

Opinie klientów

Intensywność programu
4.5
Pilot
5.3
Program wycieczki
5.1
Transport
5.3
Wyżywienie
4.4
Zakwaterowanie
4.5
Opinie pochodzą od naszych Klientów, którzy odwiedzili dany hotel lub uczestniczyli w wycieczce objazdowej.

Osoba dodająca opinię musi podać dane osobowe, takie jak imię i nazwisko oraz dane dotyczące wyjazdu, czyli datę i kierunek wyjazdu lub numer rezerwacji. Dzięki tym informacjom sprawdzamy, czy autor opinii faktycznie podróżował z nami. Jeżeli dane się nie zgadzają, wówczas nie publikujemy opinii.

6.0/6

Ewa Łódź-Niemcy 29.07.2020

Najchętniej jeszcze raz

Byliśmy ostatnią grupą przed wybuchem pandemii, która miała możliwość podziwiania tych wszystkich cudowności jakie oferuje Rio de Janeiro i Wodospady Iguazu. Tak jak kiedyś moim marzeniem była Polinezja Francuska, tak pobyt w Rio odmienił moje priorytety. To wspaniałe miasto oferujące wszystko: plaże, laguny tropiki i wielkomiejski blichtr. Zakochałam się w tym mieście, a widok wspaniałych Wodospadów Iguazu dopełnił całość. Wspomnę tutaj o wspaniałej organizacji i opiece przez biuro podróży. Pan Andrzej Ozga nasz opiekun wychodził poza swoje obowiązki oferując alternatywne atrakcje w momencie zamknięcia wodospadów przez stronę Argentyńska, jak i w samym Rio. Muszę też wspomnieć o Pani Oli z biura w Łodzi, która o 4 nad ranem organizowała nasz powrót z lekkim opóźnieniem z wiadomych niezależnych od biura przyczyn. Stokrotne dzięki raz jeszcze. Polecam gorąco ta niezapomniana brazylijska przygodę. Polecam lot helikopterem nad Rio i wszystkie dodatkowe punkty wycieczki. Jeśli los da mi taką szansę, to tam powrócę.

6.0/6

MAREK z EWĄ 30.03.2023

Brazylijskie despacito-podziękowanie

Wyrazy podziękowania dla Pani Pilot Anny za umożliwienie poznania bardzo atrakcyjnych turystycznie miejsc,za pelne zaangażowanie,profesjonalizm i doskonałą opiekę pod każdym względem,a szczególnie za sprawne organizowanie pomocy medycznej po niefortunnych wydarzeniach losowych.Gratulujemy Rainbow posiadania tego wzorowego pilota,którego praca przyczynia się do tworzenia znakomitego wizerunku Firmy. Wieloletni klienci Marek z Ewą.
Pokaż więcej opinii (59)
telefon

Pobierz aplikację mobilną Rainbow

i ciesz się łatwym dostępem do ofert i rezerwacji wymarzonych wakacji!

pani-z-meteracem