Egzotyka Light – Panama

Rodzaj wycieczki Objazd
Zakwaterowanie Na objeździe
Wyżywienie śniadania + all inclusive
4.5 /6 ( 7 opinii )
Wycieczka do wioski Indian Embera Drua • wschód słońca nad Atlantykiem, zachód nad Pacyfikiem • kanał łączący oceany • wioska w kraterze wulkanu • baseny termalne • wypoczynek w Playa Blanca

Terminy i ceny wycieczki 12

Oferta niedostępna w terminie 08.03.2018
Oferta niedostępna
Kalkuluj cenę

Plan wycieczki

Dzień 1

Zbiórka na lotnisku im. F. Chopina w Warszawie przy stanowisku odpraw Rainbow na 3 godziny przed wylotem. Przelot samolotem czarterowym LOT-u typu Dreamliner lub innym szerokokadłubowym (rejs bezpośredni) do Panamy. Aktualne rozkłady prosimy sprawdzać na R.pl/rozklady. Przylot do Panamy, odprawa paszportowa, a następnie transfer do hotelu na wybrzeżu Pacyfiku w Playa Blanca. Po zakwaterowaniu czas wolny na odpoczynek i plażowanie. Obiadokolacja i nocleg. (Trasa ok. 50 km).

Dzień 2

Po śniadaniu, ekscytująca wyprawa do lasu deszczowego, następnie przeprawa łodzią canoe po rzece Chagres do Parku Narodowego o tej samej nazwie, gdzie znajduje się wioska zamieszkana przez indiańskie plemię Embera Drua. Skupisko liczące kilkanaście rodzin żyje w skromnych domkach na palach, zbudowanych z liści palmowych guagara i palmy chunga. W przeszłości Indianie Embera byli wojownikami i koczownikami. Z czasem poszczególne ich grupy osiedlały się w pobliżu rzek. Wojownicze plemiona stopniowo przekształcały się w rolników. Dzisiaj zajmują się rybołówstwem, polują, uprawiają kukurydzę, ryż i fasolę. Kultywują tradycje swoich przodków, malują ciała, wykonują specyficzne stroje. Tradycję widać także w tańcu i obrzędach. Indianie budują swoje czółna z drzewa espave, cedru lub żółtej sosny. Podczas wizyty w wiosce zjemy tradycyjny posiłek, zwykle jest to ryba pieczona w liściach bananowca, pieczone platany, owoce. Zapewne znajdziemy tez chwilę czasu na przejrzenie miejscowego rękodzielnictwa, plemię słynie z różnego rodzaju wyrobów z trzciny i koralikowych ozdób. Przebieg takiej wizyty jest zwykle ekscytujący nie tylko dla turystów, ale również dla samych Indian, zwłaszcza dzieci. Zwyczajnie widać, że są szczęśliwi i tego im czasem zazdrościmy. Następnie przepłyniemy do pobliskiego wodospadu, czas na orzeźwiającą kąpiel. Powrót do hotelu, nocleg. (Trasa ok. 150 km).

mapka

Pokaż na mapach Google

Powiększ mapę

Informacje dodatkowe

Zakwaterowanie
Hotel w Panama City min. *** - 3 rozpoczęte doby hotelowe ze śniadaniami, np. The Executive Hotel
Hotel w części pobytowej - Playa Blanca Resort **** - 4 rozpoczęte doby hotelowe All Inclusive
Pokoje: we wszystkich hotelach wyposażone w łazienki, często mini bar (płatny dodatkowo) i TV. Większość hoteli posiada klimatyzowane pokoje.
Uwaga! Dla chętnych istnieje możliwość przedłużenia imprezy o 7 dni pobytu w wybranym przez Państwa hotelu.  
Wizy
Paszport musi być ważny minimum 6 miesięcy od daty powrotu.
Informacja dotyczy obywateli Polski.  
Świadczenia
Cena obejmuje: przelot samolotem czarterowym LOT-u typu Dreamliner lub innym szerokokadłubowym (rejs bezpośredni) do Panamy (od 25.12, w terminach wcześniejszych przelot samolotem rejsowym z przesiadką w Amsterdamie lub Paryżu), opłaty lotniskowe, transfery: lotnisko - hotel - lotnisko, program jw., zakwaterowanie w hotelu 8, 9, 10, 11 lub 12 rozpoczętych dób hotelowych), śniadania, opiekę pilota w Panamie, pakiet ubezpieczeniowy TU Europa (NNW, KL, CP, Assistance i bagaż).
Cena podstawowa nie obejmuje: wycieczek opcjonalnych dla chętnych (jak w opisie), dodatkowych posiłków i napojów oraz innych wydatków osobistych. Koszt uczestnictwa w programie (obligatoryjna opłata na miejscu), w tym bilety wstępu, podatki wylotowe, przewodnicy, napiwki wynosi ok. 90 USD/os.
Opinie klientów
Klienci oceniają tę wycieczkę na 4.5/6. Sprawdź opinie: https://r.pl/egzotyka-light-panama/zakwaterowanie-pek
Wyloty
Wylot z Warszawy. Zbiórka na 3 godz. przed planowanym wylotem przy stanowisku Rainbow na lotnisku Okęcie. Aktualne rozkłady lotów prosimy sprawdzać na: R.pl/rozklady. Przelot : samolot PLL LOT typu Dreamliner lub inny szerokokadłubowy (rejs bezpośredni) z możliwością wyboru klasy podróży. W klasie ekonomicznej catering obejmuje 2 posiłki (ciepłe danie i kanapka z szynką lub serem). W ramach bezpłatnego serwisu pasażerowie otrzymają również podstawowe napoje, czyli wodę mineralną, kawę i herbatę serwowane podczas posiłków. Pozostałe napoje typu soft, alkohole oraz wszystkie inne pozycje z menu sky baru dostępnego na pokładzie samolotu pozostają płatne dodatkowo. W klasie Premium Club i Biznes Elite w cenę wliczone bogatsze menu w tym wybrane napoje alkoholowe (w ograniczonych ilościach) i bezalkoholowe oraz zwiększony limit bagażowy. We wszystkich klasach indywidualny system rozrywki pokładowej z osobnym monitorem przed każdym fotelem. Więcej informacji na stronach wstępnych katalogu w sekcji Komfort Dalekich Podróży. W przypadku niemożliwości wykonania rejsu samolotem Dreamliner, PLL LOT zapewni inny samolot o podobnym standardzie (rejs non stop).

Komunikaty MSZ
Aktualne przepisy wjazdowe i informacje znajdą Państwo na stronie: http://polakzagranica.msz.gov.pl
 
 
 
4.5

Ocena ogólna tej wycieczki

4.6
Program wycieczki
3.2
Pilot
5.1
Transport
4.7
Zakwaterowanie
5.1
Wyżywienie
3.2
Intensywność programu

Galeria zdjeć z opinii


Podobne oferty

Twoja wersja przeglądarki nie jest wspierana.