Coral Sea Aqua Club

Lokalizacja Sharm el Sheikh
Rodzaj wycieczki Wypoczynek
Wycieczka Sharm el Sheikh wypoczynek
Wyżywienie All inclusive
Rabat na hotele premium - LATO 2020
Wycieczka samolotem
Wspaniała propozycja dla rodzin. Park wodny z niezliczonymi atrakcjami zapewni pełne radości, niezapomniane wakacje zarówno dzieciom, jak i dorosłym.

Terminy i ceny wycieczki 50

Kalkuluj cenę

Informacje dodatkowe

Położenie
Jeden z hoteli należących do grupy hotelowej Coral Sea, znajduje się w dzielnicy hotelowej Nabq, ok. 20 km od Naama Bay, ok. 10 km od lotniska. Składa się z pięciu 3-piętrowych budynków. W pobliżu hotel Coral Sea Holiday Resort oraz Coral Sea Water World.
Plaża
Klienci korzystają z piaszczysto-żwirowej plaży (zalecane jest obuwie ochronne) z zejściem do wody z pomostu. Plaża należy do hotelu Coral Sea Holiday Resort, należy do niej przejść przez hotel Coral Sea Holiday Village. Leżaki, parasole i ręczniki bezpłatne.
Do dyspozycji gości
Recepcja, lobby, restauracja bufetowa oraz 3 restauracje a’la Carte (m.in. kuchnia amerykańska i azjatycka oraz potrawy z grilla), 4 bary (w tym bar w lobby, Sports Bar, bar przy basenie oraz przy aqua parku serwujące również koktajle), aqua park z atrakcjami takimi jak zjeżdżalnie, basen z falami, Flow Rider, Lazy River, brodzik i plac zabaw dla dzieci, basen dla najmłodszych z 3 małymi zjeżdżalniami, miniclub. Ponadto za dodatkową opłatą pralnia, centrum handlowe.
Wyżywienie
All inclusive w restauracji głównej: śniadania (7:00-10:00), obiad (12:30-14:30), kolacja (18:30-21:30) w formie bufetu a także podwieczorek (16:00-17:00) na tarasie; późne śniadania (11:00-12:00) w Lobby Bar, przekąski (13:00-15:00) przy basenie i w pobliżu parku wodnego. Lokalne napoje alkoholowe serwowane są w Lounge Bar (10:00-24:00), Sports Bar (18:00-24:00), barze przy basenie i barze przy parku wodnym od 10:00 do zachodu słońca, w restauracjach podczas posiłków.
Program sportowy i animacyjny
Park wodny (10:30-17:00) z atrakcjami takimi jak Boomerang, Inner tube, zjeżdżalnie (m.in. kamikadze), zjeżdżalnie dla dzieci, brodzik, Lazy River, basen ze sztucznymi falami; plac zabaw, miniclub dla najmłodszych. Ponadto za dodatkową opłatą SPA (bieżnia, ciężary, bezpłatne ręczniki, jacuzzi, sauna).
Internet
Wi-fi płatne w lobby.
Wizy
Wiza
Każdy podróżny musi mieć paszport ważny przynajmniej 6 miesięcy od daty wyjazdu z Egiptu. Obywatele polscy uzyskują wizę przy przekraczaniu granicy egipskiej (na lotnisku), jednak wiza jest konieczna tylko w przypadku opuszczania przez turystów Synaju lub podczas niektórych wycieczek fakultatywnych (do Kairu). Wiza ważna jest 30 dni, jest stemplowana do paszportu i kosztuje 25USD.
Świadczenia
Cena podstawowa obejmuje: przelot samolotem, opłaty lotniskowe, transfery lotnisko - hotel - lotnisko, 7 lub 14 rozpoczętych dób hotelowych, wyżywienie wg opisu zakwaterowania, obsługę polskiego przedstawiciela podczas odprawy na lotnisku w Polsce, opiekę polskojęzycznego rezydenta, pakiet ubezpieczeniowy TU Europa (NNW, KL, Assistance i bagaż).

Cena podstawowa nie obejmuje: wizy egipskiej (koniecznej w przypadku opuszczania Synaju, płatnej na lotnisku 25 USD/os,wycieczek fakultatywnych, posiłków innych niż wymienione w opisie wyżywienia przy każdym z hoteli, napojów do posiłków jeśli w opisie hoteli nie podano inaczej oraz innych wydatków osobistych.
Rozkład lotów można sprawdzić na stronie https://r.pl/rozklady
EGIPT SHARM EL SHEIKH - informacje ogólne

Waluta
EGP - funt egipski. 1 USD = ok. 18 EGP; 1 EUR = ok. 20 EGP. Warto zabrać euro lub dolary (nie są akceptowane banknoty wydane przed 1996 r.) . Pieniądze można wymienić w licznych kantorach w hotelach lub w bankach. Należy zabrać gotówkę, płacenie kartami kredytowymi i korzystanie z bankomatów może być utrudnione.

Język urzędowy

arabski - dialekt egipski
Napiwki
Przyjęte jest zostawianie drobnych sum jako napiwków. Zarobki w Egipcie są niskie i napiwki są często dużą pomocą finansową. Szczególnie dotyczy to kierowców na wycieczkach lokalnych i kelnerów w restauracjach, ale jest również przyjęte w hotelach dla personelu sprzątającego.

Wiza
Każdy podróżny musi mieć paszport ważny przynajmniej 6 miesięcy od daty wyjazdu z Egiptu. Obywatele polscy uzyskują wizę przy przekraczaniu granicy egipskiej (na lotnisku), jednak wiza jest konieczna tylko w przypadku opuszczania przez turystów Synaju lub podczas niektórych wycieczek fakultatywnych. Wiza ważna jest 30 dni, jest stemplowana do paszportu i kosztuje 25USD.

Czas
Zimą + 1 godzinę w stosunku do czasu polskiego, latem taki sam jak w Polsce.

Orientacyjne ceny
Obiad w restauracji od 100 EGP; woda 1l - 5 EGP; piwo w barze od 30 EGP; kawa w kawiarni od 5 EGP. Należy się targować, szczególnie przy większych zakupach i kupnie pamiątek. Warto jednak przestrzegać zasady: nigdy nie oferuj ceny której nie jesteś w stanie zapłacić oraz przy kupowaniu nie można się śpieszyć.
W wielu obiektach zabytkowych wprowadzone zostały opłaty za fotografowanie, które mogą wynosic od 5 do nawet 100 EGP. Prosimy pytać przewodnika podczas wycieczek.

Poczta
Znaczek na pocztówkę do Polski kosztuje od 5 EGP. Cena jest ustalona urzędowo. Należy zaznaczyć przy zakupie znaczka, że do Polski.

Elektryczność
Napięcie 220 V, 50 Hz. Urządzenia z polskimi wtyczkami działają bez problemów.

Telefony
Telefony komórkowe działają w miejscowościach turystycznych i w miastach. Rozmowy lokalne są tanie, natomiast zagraniczne - bardzo drogie. Koszty połączeń w roamingu polskich sieci komórkowych prosimy sprawdzać przed wyjazdem u operatora.

W regionie

Sharm El Sheikh
Najsłynniejszy kurort na półwyspie Synaj, słynie z raf koralowych oraz plaż i jest doskonałą bazą wypadową na wiele wycieczek. Zatoka Naama Bay wybudowana w stylu miejscowości wakacyjnych nad Morzem Śródziemnym oferuje wiele możliwości wszelkich rozrywek. Kurort szybko się rozbudowuje i z każdym rokiem oferuje wiele nowych luksusowych hoteli, oraz nowych atrakcji (delfinarium, parki wodne, centrum rozrywkowe „z tysiąca i jednej nocy”). Dla lubiących lokalne klimaty - Old Market z bazarem w starym stylu z całym mnóstwem sklepów i zaułków.

Wyloty z: Warszawy, Katowic i Poznania. Zbiórka na 2 godz. Przed planowanym wylotem przy stanowisku Rainbow na lotnisku. Aktualne rozkłady lotów prosimy sprawdzać na: r.pl/rozklady.

Sezonowość
Zwykle wysoki sezon turystyczny w Egipcie trwa od połowy czerwca do połowy września.

Dodaj opinie

Brak oceny. Bądź pierwszy!
Zainspiruj się
Dowiedz się więcej o Egipcie! Przeczytaj wpisy na naszym blogu
więcej

Podobne oferty

Call center
42 680 38 51 codziennie w godz. 8:00-22:00
Zostaw numer, oddzwonimy
Kontakt
Nasi konsultanci do Państwa dyspozycji 7 dni w tygodniu callcenter@r.pl
Napisz do nas
Biura Rainbow
Odwiedź jedno z ponad 100 biur Rainbow w całej Polsce i zarezerwuj swój wymarzony urlop
Odwiedź nasz salon