Udostępnij
Dodaj do schowka

Wycieczka Fakultatywna Nieznane oblicze Chalkidiki

Opis wycieczki

Pilotpolski
Minimalny wiekBRAK
Anulowanieelastyczne

Główne atrakcje

• Olinthos - jedno z najpiękniejszych, archeologicznych miejsc na półwyspie

• Arnea - misateczko z zachwycającą zabudową

• Stagira - miejsce narodzin Arystotelesa

• Jaskinia Petralona - jedno z najstarszych siedlisk człowieka na terenie Europy

Opis

Półwysep Chalkidiki powszechnie kojarzony jest z trzema malowniczymi „palcami”, na których rozlokowane są kurorty turystyczne. Północ półwyspu pozostaje jednak nieodkryta. Dlatego zabieramy Was na spotkanie z historia oraz tradycją regionu.

Pierwszym przystankiem będzie jedno z najwspanialszych miejsc archeologicznych półwyspu - Olinthos. Można tu podziwiać idealnie zachowany układ ulic i zabudowań z czasów antycznych. W wielu z nich ocalały przepiękne, kolorowe mozaiki podłogowe świadczące o bogactwie i znakomitym guście mieszkańców tego miejsca. Antyczne „Arne” zostało prawdopodobnie zniszczone przez armię Filipa II Macedońskiego.

Kolejnym punktem , który odwiedzimy będzie sensacja interioru, czyli jaskinia Petralona. W 1960 roku natrafiono w niej na najstarsze w Grecji ślady obecności człowieka – czaszkę preneandertalczyka płci żeńskiej liczącą ponad 600 tyś.lat. Jaskinia jest jednym z najstarszych odkrytych siedlisk człowieka na terenie Europy. Jej atrakcją są jednak nie tylko skamieniałości, lecz także bogata szata naciekowa. Wraz z przewodnikiem odbędziemy spacer wśród stalaktytów i stalagmitów ścieżką wytyczoną dla zwiedzających.

W górskiej przestrzeni północnej części półwyspu na wysokości ok. 600 m n.p.m. odkryjemy historycznie jedną z ważniejszych miejscowości regionu – Arneę, która zachwyca tradycyjną, jednorodną zabudową macedońską i rezydencjami wokół głównego placu. Obraz greckiej górskiej wioski znacznie różni się od powszechnych wyobrażeń o biało – niebieskiej Helladzie. W Areii odwiedzimy Muzeum Historii i Folkloru oraz będzie czas na pamiątki, rękodzieło i lokalne miody, lunch czy kawę.

Ostatnim przystankiem podczas naszej wyprawy będzie Stagira, miejsce narodzin słynnego filozofa, badacza i myśliciela Arystotelesa. Odwiedzimy Park Arystotelesa, gdzie mali i duzi będą mieli okazję poeksperymentować m.in. z dyskami optycznymi, turbiną wodną, reflektorami parabolicznymi, zegarem słonecznym, teleskopem, obiektywem, wahadłem czy strefą bezwładności.

Cena obejmuje

• Odbiór z hotelu, miejsca określonego przez rezydenta lub z punktu wybranego podczas procesu rezerwacji

• Transport klimatyzowanym autokarem

• Opiekę polskojęzycznego pilota


Cena nie obejmuje

• Biletu wstępu do Olintos: 4 EUR/dorosły, 2 EUR/ dziecko.

• Biletu wstępu do Parku Arystotelesa - ok. 1,5 EUR/os.

• Biletu wstępu do Muzeum Historii i Folkloru- ok. 2 EUR/os.

• Biletu wstępu do Jaskini Petralona: 8EUR/os; do 25 roku życia - bezpłatnie.

Praktyczne informacje

Orientacyjny czas trwania wycieczki: 08:00 - 19:00

Odbiór o godz. 07:00
Za osobę249
498 zł

Możesz skorzystać z tej wycieczki niezależnie od tego jak podróżujesz - sam, z Rainbow czy z innym biurem podróży