Śladami Wikingów - Norweskie Fiordy

Rodzaj wycieczki Objazd
Zakwaterowanie Na objeździe
Wyżywienie Śniadania
5.5 /6 ( 49 opinii )
Oslo - Amudsen i Wikingowie • Ściana Trolli i Droga Orłów • fiordy - niezapomniane widoki • Bergen - czyli stara Norwegia • płaskowyż Hardangervidda

Oferta obecnie nie jest w sprzedaży

Plan wycieczki

Dzień 1

Wyjazd z Polski według rozkładu. Po drodze krótkie postoje. Przyjazd do Świnoujścia, zaokrętowanie na prom płynący do Szwecji. Początek rejsu około godziny 23.00 (rejs trwa ok 8 godzin). Nocleg na promie. (Trasa Poznań - Świnoujście ok. 350 km).

Dzień 2

Przypłynięcie do Ystad, śniadanie na promie. Po wyokrętowaniu przejazd nadmorską autostradą wzdłuż wybrzeża w kierunku granicy z Norwegią. Po drodze planowane są krótkie postoje. Dojazd do granicy z Norwegią w Svinesund. Przejazd przez most stanowiący przejście graniczne między Szwecją i Norwegią. Dalsza podróż do Oslo. Zwiedzanie Oslo z lokalnym przewodnikiem - Park Frogner, będący jednocześnie muzeum rzeźby Gustawa Vigelanda, przedstawiający wszystkie stadia ludzkiego życia. Objazd centrum miasta: główna ulica miasta - Karl Johans Gate, Pałac Królewski, Katedra oraz Storting, czyli budynki Parlamentu. Wizyta w Muzeum Łodzi Vikingów i Muzeum Statku Fram. Po zwiedzaniu przejazd na nocleg. Zakwaterowanie w hotelu w okolicach Oslo. (Trasa ok. 680 km).

mapka

Pokaż na mapach Google

Powiększ mapę

Informacje dodatkowe

Zakwaterowanie
Hotele *** (razem 4 rozpoczęte doby hotelowe); w dużych miastach hotele sieciowe najczęściej sieci Quality lub Rica; na północy Skandynawii (poza dużymi miastami) możliwe zakwaterowanie w małych hotelach rodzinnych.
Pokoje: wygodne, 2 - osobowe (możliwość dostawki) z łazienkami i wc, często z TV.
Do dyspozycji gości: w hotelu zazwyczaj restauracja, bar oraz recepcja.
Wyżywienie: śniadania (najczęściej bufet).
Kategoria lokalna: ***
 
Promy:
Na trasie Świnoujście - Ystad: kabiny: 4 - osobowe, wewnętrzne z łazienką. Wyżywienie: śniadanie.
Na trasie Trelleborg - Sassnitz: bez kabin, najczęściej fotele lotnicze. Bez wyżywienia.
Promy lokalne: bez kabin, najczęściej fotele lotnicze.
Świadczenia
Cena podstawowa obejmuje: przejazd komfortowym autokarem (klimatyzacja, wc, video, minibar), prom na trasie Świnoujście- - Ystad (kabiny 4-osobowe) i Trelleborg – Sassnitz (bez kabin - najczęściej siedzenia lotnicze), wszystkie przeprawy promami w Norwegii (bez kabin - najczęściej siedzenia lotnicze), zakwaterowanie w hotelach j.w. (4 rozpoczęte doby hotelowe), śniadania (5), program turystyczny j.w., opiekę pilota oraz ubezpieczenie TU Europa SA (NNW, KL, CP, Assistance i bagaż). Cena podstawowa nie obejmuje: kosztów biletów wstępu do zwiedzanych obiektów, wieczornego wyjazdu do centrum Bergen, kolejki na wzgórze Floyen, Hopperstad Stavkirke, wjazdu na Dalsnibba, Vikingshipmuseum, Fram Museum, opłat za przewodników lokalnych (Oslo i Bergen).Orientacyjny koszt uczestnictwa w programie zwiedzania ok 950,- NOK ( płatne obligatoryjnie na miejscu pilotowi). Cena nie zawiera również dodatkowych posiłków i innych wydatków osobistych. Możliwość dopłaty za 4 obiadokolacji w hotelach (wg dopłaty w cenniku).
5.5 Ocena ogólna tej wycieczki
5.5
Program wycieczki
5.5
Pilot
4.9
Transport
5.5
Zakwaterowanie
5.6
Wyżywienie
5.0
Intensywność programu

Galeria zdjeć z opinii


Twoja wersja przeglądarki nie jest wspierana.
Logo RainbowTours