flaga
Stolica
Oslo
Waluta
NOK
Powierzchnia
385,171 km2
Ludność
5,214,900

Artykuły

krajobraz kierunku
Norwegia śladami WikingówDzika, nieokiełznana natura wzywa! Właśnie tam, w krainie Wikingów odkrywałam ślady tego walecznego, nieustraszonego ludu płomiennobrodych wojowników. Skorzystałam z okazji by zajrzeć do wnętrza ich typowej łodzi, obejrzeć tradycyjną biżuterię, wreszcie - poznawałam losy ekspedytów Arktyki i Antarktyki – słowem: odkrywałam dzieje zimnej i surowej Północy. Podążając wstęgami autostrad, rozpościerających się po malowniczej okolicy, mogłam do woli podziwiać fiordy, które wyrzeźbiła sama natura. Wybierzcie się ze mną w tę fascynującą podróż! 😊
krajobraz kierunku
Kiedy najlepiej leciec na fiordy norweskie?Spektakularne krajobrazy Fiordów Norwegii ukształtowały się już w epoce lodowcowej, a ich niesamowitego piękna nie zakłóciło nawet pojawienie się w tym regionie człowieka. Wpisane na listę światowego dziedzictwa UNESCO fiordy są najważniejszymi symbolami Norwegii i jednym z najpiękniejszych miejsc na świecie, które koniecznie powinieneś odwiedzić. Tutaj czas płynie we własnym tempie, sprzyjając kontemplacji i relaksowi, choć nie brakuje tu wcale możliwości aktywnego wypoczynku. Jednym z najlepszych sposobów na poznanie tego niezwykłego miejsca jest rejs statkiem wycieczkowym, który pozwala dotrzeć nawet w najbardziej niedostępne regiony. Sprawdź zatem, kiedy najlepiej wybrać się na wycieczkę po norweskich fiordach.
krajobraz kierunku
Wszystko co warto wiedzieć o rejsach po Fiordach NorweskichNorweskie wybrzeże to niewątpliwie jeden z najbardziej spektakularnych pod względem krajobrazowym regionów świata. Zdaniem wielu osób jedynym sposobem, aby naprawdę w pełni docenić piękno scenerii norweskich fiordów, jest rejs statkiem umożliwiający ich podziwianie od strony wody. I trudno się z tym nie zgodzić. Nie znajdziesz bardziej relaksującego sposobu na zobaczenie wybrzeża Norwegii z bliska niż rejs statkiem wycieczkowym, który jest luksusowym, mobilnym hotelem, zapewniającym swym pasażerom wszelkie udogodnienia i atrakcje. Statek stanowi doskonałą bazę noclegową i wygodny środek transportu w jednym, dzięki czemu nie musisz martwić się o swój bagaż i konieczność zakwaterowania w coraz to nowym miejscu. Przez cały czas pobytu na statku masz dostęp do bogatej oferty sportowej, gastronomicznej i kulturalnej. Statki wycieczkowe to najczęściej nowoczesne, kilkupokładowe jednostki, gdzie do dyspozycji gości są baseny, zjeżdżalnie, boiska sportowe, siłownia i SPA, a także liczne restauracje i bary. Statek wycieczkowy to tak naprawdę pływający kurort, w którym nie sposób się nudzić. Rejsy po fiordach oferują więcej atrakcji niż jakikolwiek inny sposób zwiedzania, ponieważ oprócz niezliczonych możliwości ciekawego spędzania czasu podczas pływania, będziesz również miał okazję zwiedzić najciekawsze miasta i porty norweskiego wybrzeża.
krajobraz kierunku
Światy z odległej galaktyki są na wyciągnięcie ręki. Odwiedź miejsca, gdzie kręcono „Gwiezdne Wojny”Wiele filmowych scen, które oglądamy w kosmicznym świecie „Gwiezdnych Wojen”, powstało w niezwyczajnych, ale zupełnie ziemskich plenerach - kochający podróże fani kosmicznej sagi koniecznie powinni dopisać je na listę miejsc, jakie chcieliby zobaczyć.

Polecane wycieczki