Drogą reniferów na Przylądek Północny

Rodzaj wycieczki Objazd
Zakwaterowanie Na objeździe
Wyżywienie Śniadania
Wycieczka samolotem Nie wymagany paszport
• Sztokholm – miasto na wyspach – brukowane uliczki i pałac Królewski • Ratusz – miejsce wręczania Nagrody Nobla • Szwedzka Laponia • Droga reniferów • Przylądek Północny– Nordkapp • wizyta w barze lodowym • rejs po wąziutkim Trollfjordzie • jęzor lodowcowy Øksfjordjøkelen • droga wśród malowniczych fiordów do Tromso - „Bramy Arktyki” • Lofoty – najpiękniejsze wyspy Norwegii • muzeum Wikingów – Lofotr • cmentarz wojskowy w Narwiku •

Terminy i ceny wycieczki 11

Kalkuluj cenę

Plan wycieczki

Dzień 1

Zbiórka przy stanowiskach odpraw Rainbow na 2 godziny przed wylotem samolotu do Sztokholmu (Skavsta) na poszczególnych lotniskach. Aktualne rozkłady prosimy sprawdzać na: R.pl/rozklady. Po przylocie transfer do hotelu w okolicy Sodertalje. Zakwaterowanie i nocleg.

Dzień 2

Po śniadaniu, wykwaterowanie i transfer na lotnisko Arlanda. Przelot do Kiruny, najbardziej na północ wysuniętego miasta Szwecji. Spacer po tym niezwykle ciekawym mieście, którego historia jest nierozerwalnie związana z kopalnią rudy żelaza i które aktualnie ze względu na niestabilność terenu jest przenoszone 3km na wschód. Zobaczymy m.in. ratusz czy wzorowany na lapońskim namiocie, drewniany kościół. Następnie przejazd przez tereny szwedzkiej Laponii do Kautokeino. Zakwaterowanie i nocleg. (Trasa ok. 350 km)

mapka

Pokaż na mapach Google

Powiększ mapę

Informacje dodatkowe

Zakwaterowanie
Hotele *** (razem 7 rozpoczętych dób hotelowych); w dużych miastach hotele sieciowe najczęściej sieci Scandic; na północy Skandynawii (poza dużymi miastami) możliwe zakwaterowanie w małych hotelach rodzinnych.
Pokoje: wygodne, 2-osobowe (możliwość dostawki; UWAGA!!! pokoje z 3 osobnymi łóżkami na zapytanie) z łazienkami i wc, często z TV.
Do dyspozycji gości: w hotelu zazwyczaj restauracja, bar oraz recepcja.
Wyżywienie: śniadania (najczęściej bufet) lub za dopłatą obiadokolacje (7; napoje dodatkowo płatne).
 Kategoria lokalna: ***/**** Promy: lokalne - bez kabin i bez wyżywienia. Najczęściej fotele lotnicze.
Świadczenia
Cena podstawowa obejmuje: przelot samolotem, przelot wewnętrzny, opłaty lotniskowe, przejazd komfortowym autokarem (klimatyzacja, wc, video, minibar), zakwaterowanie w hotelach jw. (7 rozpoczętych dób hotelowych), śniadania (7), program turystyczny jw., opiekę pilota oraz ubezpieczenie TU Europa SA (NNW, KL, Assistance i bagaż).
Cena podstawowa nie obejmuje: kosztów uczestnictwa w programie zwiedzania (kosztów biletów wstępu do zwiedzanych obiektów i atrakcji, miejscowych przewodników, opłat rezerwacyjnych, napiwków) - orientacyjny koszt to: Norwegia - ok. 1750 NOK/os., Szwecja - ok. 370 SEK/os., (płatne pilotowi na miejscu). Fakultatywnie: wjazd na Storsteinen ok. 300 NOK/os., wycieczka Lofoty ok. 400 NOK/os, rejs Jokelfjordzie ok. 460 NOK/os. UWAGA, wycieczki fakultatywne uzależnione od ilości chętnych i lokalizacji hoteli. Cena nie zawiera również dodatkowych posiłków i innych wydatków osobistych.
Możliwość opcjonalnej dopłaty do obiadokolacji wg programu (7) w systemie rezerwacyjnym (napoje dodatkowo płatne).
Rozkład lotów można sprawdzić na stronie https://r.pl/rozklady

Dodaj opinie

Brak oceny. Bądź pierwszy!
Zainspiruj się
Dowiedz się więcej o Norwegii! Przeczytaj wpisy na naszym blogu
więcej

Podobne oferty

Call center
42 680 38 51 codziennie w godz. 8:00-22:00
Zadzwoń Zostaw numer, oddzwonimy
Kontakt
Nasi konsultanci do Państwa dyspozycji 7 dni w tygodniu callcenter@r.pl
Napisz do nas
Biura Rainbow
Odwiedź jedno z ponad 100 biur Rainbow w całej Polsce i zarezerwuj swój wymarzony urlop
Odwiedź nasz salon