Wczasy w Norwegii - co musisz wiedzieć?

  • O Norwegii
  • Opinie
  • Pogoda
  • image/svg+xml Zdjęcia
  • Artykuły
Flaga Norwegii

Norwegia

Stolica:
Oslo
Waluta:
NOK
Powierzchnia:
385 171 km2
Liczba ludności:
5 214 900

Wczasy w Norwegii

Wakacje w krainie fiordów – Norwegia

Niezwykle malownicza, słynąca z cudów natury, Norwegia przyciąga co roku wiele osób pragnących spędzić tu swój urlop. To tu będziemy mieli okazję zobaczyć na żywo fiordy czy przeżyć zorzę polarną. Norwegia to jednak również miasta pełne niezwykłych zabytków. Pomimo słabego zaludnienia (drugi pod względem gęstości najsłabiej zaludniony kraj w Europie), Norwegowie mogą pochwalić się bogatą, złożoną historią, którą warto odkrywać podziwiając jednocześnie widoki natury. Dlatego też Norwegia to wymarzone miejsce na wakacje dla amatorów podróżowania i miłośników wycieczek (pieszych, jak i rowerowych!)

Wczasy w Norwegii –Oslo, czyli stolica na łonie natury

Tętniące życiem Oslo świetnie łączący w sobie nowoczesną architekturą, design, wydarzenia kulturalne i dziewiczą przyrodę. To niezwykle zielone miasto zachwyci każdego miłośnika lasów i parków. Ulubionym miejscem wielu mieszkańców i turystów jest Park Rzeźb Vigelanda. Wiele osób przychodzi tu codziennie na spacery czy pikniki. Najważniejszym miejscem w parku zdaje się być 17-metrowa rzeźba Monolitten, ukazująca 121 nagich postaci. Jej wykonanie zajęło aż 14 lat! Kolejnym magicznym miejscem jest wzgórze Holmenkollen z charakterystyczną skocznią narciarską. Znajdziemy tu również muzeum narciarstwa. Ze wzgórza rozciąga się niesamowity widok na fiordy i panoramę miasta. Podczas wakacji w Norwegii warto również odwiedzić Muzeum Łodzi Wikingów oraz Muzeum Muncha, aby poznać lepiej historię i kulturę tego kraju.

Wakacje w Norwegii – rzut beretem do fiordów

Kierując się dalej na północ, znajdziemy się w samym środku zjawiskowej natury, która współgra z urokliwą zabudową mniejszych miast i miasteczek. Takim jest choćby Bergen. Choć jest drugim pod względem wielkości miastem w Norwegii, nie przytłacza ono swoją miejskim charakterem. Nie bez przyczyny zaś zwane jest bramą do fiordów, szczycąc się krajobrazem, gdzie góry spotykają się z morzem. Bergen jest również świetnym miastem do poznawania lokalnej historii. Znajduje się tu Muzeum Hanzeatyckie czy Muzeum Morskie. Wczasy w Norwegii to także okazja do przejażdżki niesamowitą Drogą Atlantycką. Łącząca miejscowości Vevang i Karvag trasa leży na styku Oceanu Atlantyckiego i Morza Norweskiego. Słynie ona z ostrych zakrętów, licznych wzniesień i spadków oraz 8 mostów pomiędzy wysepkami, będąc zaliczaną do najbardziej malowniczych dróg na świecie. Miasteczko Drammen z kolei przyciąga gości z całego świata swoim pięknym fiordem oraz ciekawą zabudową skupioną w rejonie rynku.

Zobacz również oferty w innych regionach w Norwegii: Finnmark Hordaland Nordland Oppland Sogn og Fjordane Vestlandet

Opinie o Norwegii

Norwegii
6.0 /6

Norwegia jest Szwajcarią północy

Norwegia jest najbardziej aktrakcyjnym przyrodniczo krajem z całej Skandynawii. Górzyste, ośnieżone tereny poprzecinane jeziorami i wodospadami przywodzą skojarzenie z Alpami. Jednak pogoda (kapryśna) i skalisty grunkt nie pozwala pomylić tego miejsca na świecie z żadnym innym.
Dodał(a):
KAROL, LUBUSKO, 05.07.2019
6.0 /6

Piękny kraj

Piękny kraj, wspaniałe widoki, śmieszne pamiątki (zakup trolla to obowiązek), bardzo dobre jedzenie, polecam brązowy ser i dżem z maliny moroszki.
Dodał(a):
jjustaa, 14.07.2019
4.0 /6

Organizacja państwowa prawie idealna.

Norwegia jest bardzo "poukładana", wszyscy przestrzegają przepisów, przez co na szosach jest spokój i praktycznie brak wypadków.
Dodał(a):
Franciszek Komorowski, 08.07.2019
6.0 /6

ciekawy kraj

Norwegia to ciekawy kraj, a Norwegowie, choć nie są zbyt wylewni, to są sympatyczni i przyjaźni dla turystów.
Dodał(a):
Ewa, 08.07.2019
6.0 /6

Bardzo ciekawi ludzie i kraj

Ludzie - organizacja życia społecznego bardzo ciekawa. Z wieloma rzeczami trudno się zgodzić. Jedo należy podkreślić z uznaniem - bogactwo, które przyszło niespodziewanie z ropą zostało rozsądnie zagospodarowane (finansowe zabezpieczenie obywateli do 5-ciu pokoleń wprzód).

Dodał(a):
Wojciech, KATOWICE, 25.09.2018
5.5 /6

Bardzo polecam

Jak najbardziej warto tam pojechac, mimo ze to drogie panstwo. Niezapomniane widoki

Dodał(a):
Agnieszka, Kielce, 22.08.2018
5.0 /6

Fiord pogania fiord

Norwegia to piękna i droga kraina. Trzeba przygotować się na monotonne widoku gór, lasów i fiordów. Docenia się to dopiero po powrocie, gdy dociera do nas co nas otaczało i jak piękna i magiczna jest natura w porównaniu do tego co stworzyły ręce człowieka.

Dodał(a):
Włóczykij, 28.07.2018
6.0 /6

Norwegia

Kraj bogaty, bardzo drogo, piękna przyroda, olbrzymie niezamieszkane tereny, ludzie żyją tu wolno.

Dodał(a):
Katarzyna, Wrocław, 27.07.2018
4.5 /6

Norwegia jest piękna i warta zwiedzania

Krajobrazy Norwegii urzekają i budzą ogólny zachwyt.

Dodał(a):
Ciekawi świata i lubiący podróże, 21.07.2018
6.0 /6

Natura wygrywa

Kraj cieszący oczy bardzo bogatą przyrodą

Dodał(a):
Wioleta, 10.07.2018
5.5/6 Ocena ogólna Norwegii

Pogoda w Norwegii

Światy z odległej galaktyki są na wyciągnięcie ręki. Odwiedź miejsca, gdzie kręcono „Gwiezdne Wojny”

Światy z „Gwiezdnych Wojen” fascynują swoją różnorodnością, ale tak naprawdę większość filmowcy scen realizowanych była w zupełnie ziemskich plenerach. Oto lista kilku najważniejszych scenerii, gdzie kręcono „Gwiezdne Wojny”.

Wszystko co warto wiedzieć o rejsach po Fiordach Norweskich

Poznaj jeden z najbardziej spektakularnych miejsc na świecie – Fiordy Norweskie! Zobacz co warto wiedzieć i jak zaplanować rejs po Fiordach na blogu r.pl.

Call center
42 680 38 51 codziennie w godz. 8:00-22:00
Kontakt
Nasi konsultanci do Państwa dyspozycji 7 dni w tygodniu callcenter@r.pl
Napisz do nas
Biura Rainbow
Odwiedź jedno z ponad 100 biur Rainbow w całej Polsce i zarezerwuj swój wymarzony urlop
Odwiedź nasz salon