Plan wycieczki

Dzień 1

Dzień 1

Zbiórka przy stanowiskach odpraw Rainbow na 2 godziny przed wylotem samolotu do Oslo-Torp na poszczególnych lotniskach. Aktualne rozkłady prosimy sprawdzać na: R.pl/rozklady. Wylot do Oslo-Torp. Po przylocie transfer do hotelu w okolicy Drammen. Zakwaterowanie (doba hotelowa rozpoczyna się ok. 15:00) i nocleg. (Trasa ok. 80 km)

Dzień 2

Dzień 2

Po śniadaniu przejazd do Oslo. Zwiedzanie stolicy Norwegii z lokalnym przewodnikiem – Park Frogner, będący jednocześnie muzeum rzeźb Gustawa Vigelanda, przedstawiającymi wszystkie stadia ludzkiego życia. Dalej przejazd do centrum miasta gdzie zobaczymy m.in. główną ulicę miasta - Karl Johans Gate, Pałac Królewski, Storting czyli budynki Parlamentu oraz Ratusz (budynki oglądane z zewnątrz). Wizyta na Bygdoy – „półwyspie Muzeów”, gdzie zobaczymy unikalny skansen z budynkami z różnych regionów Norwegii i muzeum statku Fram. Następnie podziwianie panoramy Oslo ze skoczni Holmenkollen. Po zwiedzaniu przejazd trasą widokową wzdłuż jeziora Mjosa w okolice miasteczka Vinstra na nocleg. (Trasa ok. 350 km)

Dzień 3

Dzień 3

Po śniadaniu, wykwaterowanie i przejazd urzekającą górską doliną Gudbrandsdalen do miasteczka Dombas leżącego u podnóża płaskowyżu Dovre. Przejazd przez płaskowyż i dolinę Drivdalen w kierunku Trondheim. Zwiedzanie Trondheim - spacer po uliczkach starego miasta zabudowanego charakterystycznymi domami z drewnianymi fasadami, po drodze zobaczymy m.in. zabytkowy, drewniany most miejski, urokliwą dzielnicę Bakklandet oraz zwiedzimy średniowieczną Katedrę Nidaros. Czas wolny, a następnie przejazd wzdłuż fiordu na nocleg w okolicach Steinkjer. (Trasa ok. 440 km)

Dzień 4

Dzień 4

Po śniadaniu i wykwaterowaniu udamy się wzdłuż jeziora Snasa i doliny Namdalen do Nordland, prowincji obfitującej w liczne jeziora. Podróż pośród górskich krajobrazów Nordland. Następnie przejazd drogą prowadzącą przez dolinę Dunderlandsdalen. Przekroczenie Kręgu Polarnego i wizyta w centrum turystycznym Polarsirkelsenteret. Przejazd przez malowniczy płaskowyż Saltfjellet, a następnie wycieczka na obserwację Salstraumen – – silnego prądu pływowego. W cieśninie, w której łączą się 2 fiordy: Saltenfjord i Skjerstadfjord co sześć godzin przepływa 400 milionów metrów sześciennych wody z prędkością do 20 węzłów. Woda tworzy wiry o średnicy do 10 metrów – największe w czasie pełni i nowiu księżyca - można obserwować z mostu, lub z brzegu. (wycieczka uzależniona od liczby chętnych i warunków pogodowych). Dojazd na nocleg w okolicach Bodo. (Trasa ok. 580 km)

Dzień 5

Dzień 5

Po wczesnym śniadaniu (możliwy pakiet śniadaniowy), wykwaterowanie i przejazd w kierunku przeprawy promowej w Bodo skąd popłyniemy w ok. 3 godzinny rejs widokowy do znajdującego się na archipelagu lofockim miasteczka – Moskenes. Lofoty, ciągnące się 112 km wzdłuż wybrzeża, uważane są za jedno z najpiękniejszych miejsc w Norwegii. Podczas przejazdu przez archipelag zobaczymy urocze wioski z charakterystyczną architekturą (czerwone domki na palach), zatrzymamy się na pięknej, piaszczystej plaży w otoczeniu ostrych szczytów górskich oraz odwiedzimy muzeum Wikingów - Lofotr. Przejazd na nocleg w jednym z hoteli na Lofotach lub Vesteralen. (Trasa ok. 250 km) UWAGA !!! w niektórych terminach zamiast rejsu Bodo – Moskenes możliwa zamiana na rejs Skutvik – Svolvaer lub Bognes - Lødingen

Dzień 6

Dzień 6

Po śniadaniu i wykwaterowaniu przejazd malowniczą trasą przez wyspę Hinnoya należącą do archipelagu Vesteralen będącą jednocześnie największą wyspą kontynentalnej części Norwegii. Przeprawa potężnym mostem przez Tjeldsundet na stały ląd. Następnie przejazd trasą widokową przez surowe tereny północnej Norwegii do Tromso, zwanego „bramą Arktyki”. To stąd w XIX i XX wieku wyruszały najbardziej znane ekspedycje polarne m.in. Roalda Amundsena, Umberto Nobile i Fridtjofa Nansena. W mieście znajduje się kościół luterański, zwany Katedrą Arktyczną, o unikalnej architekturze, najdalej na północ położony uniwersytet, wiele domów drewnianych z XIX wieku, tętniące życiem nadbrzeże z licznymi muzeami i pomnikami, a także najbardziej wysunięty na północ browar świata. Wieczorny spacer po mieście. Zakwaterowanie w hotelu w okolicy Tromso. (Trasa ok. 480 km)

Dzień 7

Dzień 7

Po śniadaniu, wykwaterowanie i podróż w kierunku Alta. Po drodze czekają nas 2 przeprawy promowe, a dalej trasa podróży wiedzie wybrzeżem fiordu Lyngen, gdzie podziwiać będziemy pasmo górskie Lyngen Alps, a następnie niezapomniane widoki nad fiordem Kvaenangen. Dojazd do niewielkiej osady położonej nad fiordem Jokelfjord, skąd widoczny jest jęzor lodowca Øksfjordjøkelen. Dla chętnych za dodatkową opłatą (ok. 90 EUR/os.) wyprawa szybką łodzią (RIB) pod jęzor lodowca. Następnie dalsza podróż wybrzeżem fiordów w kierunku Alta przez największe miasto prowincji Norwegii - Finnmark. Przejazd przez bezludne tereny Sennalandet i Breidalen. Zakwaterowanie i nocleg w okolicy Hammerfest. (Trasa ok. 430 km).

Dzień 8

Dzień 8

Po śniadaniu, wykwaterowanie i wyjazd na Nordkapp. Trasa prowadząca do najdalej na północ wysuniętego punktu Europy, wiedzie przez dzikie tereny prowincji Finnmark, wzdłuż pięknego, rozległego Porsangerfjordu. Przejazd Nordkapptunnelen, jednym z najdłuższych podwodnych tuneli drogowych na świecie, którym dotrzemy na wyspę Mageroya, na której znajduje się Przylądek Północny. Przejazd do jednej z wiosek rybackich na wyspie na Birdsafari: rejs łodzią po Morzu Arktycznym, podziwianie ptaków (m.in. maskonury, alki, głuptaki, bieliki) zamieszkujących wyspy i skały, które tworzą rezerwat (rejs uzależniony od warunków na morzu). Następnie udamy się w kierunku Nordkapp (wjazd na teren centrum turystycznego). Spacer po Nordkapphallen ze wspaniałym widokiem na Ocean Arktyczny. Zwiedzający otrzymują specjalny certyfikat, upamiętniający wizytę w tym wyjątkowym miejscu. Powrót na stały ląd na nocleg w hotelu w okolicach Lakselv. (Trasa ok. 390 km)

Dzień 9

Dzień 9

Po śniadaniu wykwaterowanie z hotelu. Podróż przez Lakslev – miejscowość położoną na południowym krańcu Porsangerfjordu. Z Lakselv dalsza podróż Drogą Reniferów do lapońskiego miasta Karasjok. Po przekroczeniu granicy z Finlandią w Karigasniemi, droga prowadzić będzie nad jeziorem Inari z 3000 urzekających wysepek. Wizyta w wyjątkowym Siida – muzeum i skansenie – przedstawiającym naturę i kulturę Laponii. Dalej trasa na południe przebiega przez malowniczą fińską Laponię do Rovaniemi. Zakwaterowanie i nocleg w hotelu w okolicach Rovaniemi. (Trasa ok. 530 km)

Dzień 10

Dzień 10

Po śniadaniu, wykwaterowanie z hotelu i wyjazd w kierunku wioski świętego Mikołaja znajdującej się na kole podbiegunowym. Będzie możliwość uściśnięcia ręki św. Mikołajowi i zrobienia sobie z nim zdjęcia (zdjęcia płatne dodatkowo) oraz samodzielną eksplorację wioski: odwiedziny w urzędzie pocztowy, z którego Św. Mikołaj wysyła listy do dzieci z całego świata, zakup pamiątek lapońskich. Dla miłośników reniferów – możliwość wizyty w zagrodzie tych uroczych zwierzaków i nakarmienia ich soczystą gałązką (płatne dodatkowo ok. 7 EUR/os). Następnie podróż z Rovaniemi przez pokryte lasami tereny centralnej Finlandii. Po drodze przerwa na odpoczynek w Oulu – tętniącym życiem mieście, pięknie położonym nad Zatoką Botnicką. Następnie przejazd przez krainę jezior w kierunku Jyvaskyla, miasta położonego na północnym krańcu jeziora Paijanne. Zakwaterowanie w hotelu w okolicach Jyvaskyla. (Trasa ok. 530 km).

Dzień 11

Dzień 11

Po śniadaniu przejazd do stolicy Finlandii. – Helsinek. Panoramiczne zwiedzanie miasta z lokalnym przewodnikiem. Zobaczymy m.in.: reprezentacyjny, zaprojektowany od podstaw po pożarze z 1812 roku przez Carla Ludwiga Engela, Plac Senacki - z budynkami Uniwersytetu, dzisiejszej siedziby rządu i górującej nad placem katedry luterańskiej Tuomiokirkko, Sobór Uspienski, pałac prezydencki, port jachtowy i słynny wykuty w Skale kościół Temppeliaukio.Po zwiedzaniu transfer na terminal promowy w Helsinkach i zaokrętowanie na promie. Rejs do Sztokholmu - popłyniemy jednym z największych w Europie promów pasażerskich, z doskonałą infrastrukturą rozrywkową. Na pokładzie znajduje się wewnętrzna uliczka wzdłuż której zlokalizowane są liczne bary, restauracje, sklepy, kasyno. Organizowany jest dancing z muzyką na żywo, dyskoteka z muzyką elektroniczną, karaoke, a także widowiskowe taneczne show. Nocleg na promie. (Trasa ok. 350 km).

Dzień 12

Dzień 12

Śniadanie na promie i ok. 09:45 przypłynięcie do Sztokholmu. Wyokrętowanie a następnie zwiedzanie miasta z przewodnikiem - objazd podczas, którego zobaczymy mi.in budynki parlamentu, plac Gustawa Adolfa z Operą, Ratusz (z zewnątrz). Później spacer po Starym Mieście (Gamla Stan) z brukowanymi uliczkami wzdłuż których od kilku wieków stoją kamienice szwedzkich kupców i Pałac Królewski. Następnie zwiedzimy jedno z najchętniej odwiedzanych obiektów w mieście – Muzeum Vasa, poświęcone okrętowi wojennemu, który zatonął w 1628 r. i został odnaleziony w 1956 r. Przejazd do wpisanego na listę UNESCO Pałacu Drottningholm. Ta renesansowa budowla, nazywana jest szwedzkim małym Wersalem, i do dziś mieszka tu rodzina królewska. Zwiedzimy pałac i piękny ogród. Czas wolny. Przejazd na nocleg w okolicach Södertälje. (Trasa ok. 100 km.)

Dzień 13

Śniadanie (lub pakiety śniadaniowe, dla klientów wylatujących wczesnym rankiem), wykwaterowanie z hotelu (maksymalnie do godz. 11:00). Następnie transfery na lotnisko Sztokholm-Skavsta. Dokładne godziny transferów poda pilot Rainbow na miejscu. Wyloty do Polski.

Uwagi do programu

- Program może ulec nieznacznym zmianom, kolejność zwiedzania może ulec zmianie lub odwróceniu.
- Pilot nie oprowadza po obiektach muzealnych.
- Zachęcamy do zabrania karty EKUZ, która ułatwia korzystanie z pomocy medycznej na miejscu.

Dodatkowe informacje

Zakwaterowanie

Hotele *** - w dużych miastach hotele sieciowe najczęściej sieci Quality lub Scandic; na północy Skandynawii (poza dużymi miastami) możliwe zakwaterowanie w małych hotelach rodzinnych, (razem 12 rozpoczętych dób hotelowych).

Pokoje: wygodne pokoje 2-osobowe (możliwość dostawki; UWAGA!!! w przypadku pokoi 3-os. możliwe łóżko podwójne i dostawka; często brak pokoi z 3 osobnymi łóżkami) z łazienkami i wc, często z TV.

Wyżywienie: śniadania (najczęściej bufet)

Prom na trasie Helsinki-Sztokholm (Tallink Silja Line) - (1 rozpoczęta doba hotelowa) - prom z doskonałą infrastrukturą rozrywkową. Do dyspozycji pasażerów: wewnętrzna uliczka, przy której zlokalizowane są sklepy, świetne restauracje, puby, bary z karaoke, dyskoteka, kasyno oraz centrum odnowy biologicznej (sauna, jacuzzi).

Kabiny: 4 - osobowe, wewnętrzne (z łazienkami). Za dopłatą dostępne kabiny 2-osobowe (możliwe tylko w przypadku rezerwacji dla 2 osób, NIE 1 oraz 3 osób) oraz kabiny 1-osobowe (możliwe tylko w przypadku rezerwacji dla 1 osoby).

Wyżywienie: śniadania (najczęściej bufet)

Promy lokalne: bez kabin i wyżywienia

Świadczenia

Cena obejmuje: przelot samolotem, opłaty lotniskowe, przejazd komfortowym autokarem (klimatyzacja, wc, video, minibar), wszystkie przeprawy promami w Norwegii (bez kabin - najczęściej siedzenia lotnicze), zakwaterowanie w hotelach jw. (12 rozpoczętych dób hotelowych), śniadania (11) oraz na promie (1 rozpoczęta doba hotelowa) oraz 1 śniadanie; program turystyczny jw., opiekę pilota oraz ubezpieczenie TU Europa SA (NNW, KL, Assistance i bagaż).

Cena nie obejmuje: kosztów biletów wstępu do zwiedzanych obiektów i atrakcji, rejsu Birdsafari, miejscowych przewodników, opłat rezerwacyjnych, napiwków, systemu Tour Guide- kwota  - ok. 360 EUR/os. (płatne pilotowi imprezy). Fakultatywnie: rejs łodzią RIB Jokelfjord – ok. 90 EUR/os.. Cena nie zawiera również dodatkowych posiłków, zdjęć u Św. Mikołaja i innych wydatków osobistych.

Możliwość dokupienia 12 obiadokolacji w hotelach (wg dopłaty w cenniku; w tym kolacja na promie Silja Helsinki – Sztokholm – w formie bogatego bufetu z napojami bezalkoholowymi oraz piwem i winem).

Fiordy, Nordkapp i Lofoty - Po Koło Podbiegunowe

5.2/6 (119 opinii)

Udostępnij
Dodaj do schowka
Fiordy, Nordkapp i Lofoty - Po Koło Podbiegunowe
Galeria (18)
Fiordy, Nordkapp i Lofoty - Po Koło Podbiegunowe
Fiordy, Nordkapp i Lofoty - Po Koło Podbiegunowe
Fiordy, Nordkapp i Lofoty - Po Koło Podbiegunowe
Zdjęcie mapy
Plan Wycieczki

Atuty oferty

Norweskie miasta – Tromso i Trondheim • majestatyczne fiordy • koło podbiegunowe • Nordkapp - tego nie zapomnisz! • Lofoty • Droga Reniferów przez Laponię • Rovaniemi - wioska Świętego Mikołaja • trzy stolice – Oslo, Helsinki i Sztokholm • super rejs promem na trasie Helsinki-Sztokholm
Lot

Bezpośredni

Rodzaj wyjazdu

Objazd

Transfer

W cenie

Bagaż

W cenie

Cena obejmuje: przelot samolotem, opłaty lotniskowe, przejazd komfortowym autokarem (klimatyzacja, wc, video, minibar), wszystkie przeprawy promami w Norwegii (bez kabin - najczęściej siedzenia lotnicze), zakwaterowanie w hotelach jw. (12 rozpoczętych dób hotelowych), śniadania (11) oraz na promie (1 rozpoczęta doba hotelowa) oraz 1 śniadanie; program turystyczny jw., opiekę pilota oraz ubezpieczenie TU Europa SA (NNW, KL, Assistance i bagaż).

Cena nie obejmuje: kosztów biletów wstępu do zwiedzanych obiektów i atrakcji, rejsu Birdsafari, miejscowych przewodników, opłat rezerwacyjnych, napiwków, systemu Tour Guide- kwota  - ok. 360 EUR/os. (płatne pilotowi imprezy). Fakultatywnie: rejs łodzią RIB Jokelfjord – ok. 90 EUR/os.. Cena nie zawiera również dodatkowych posiłków, zdjęć u Św. Mikołaja i innych wydatków osobistych.

Możliwość dokupienia 12 obiadokolacji w hotelach (wg dopłaty w cenniku; w tym kolacja na promie Silja Helsinki – Sztokholm – w formie bogatego bufetu z napojami bezalkoholowymi oraz piwem i winem).

Plan wycieczki

Dodatkowe informacje

Szczegóły lotu

Lecąc na wakacje z Rainbow masz zawsze w cenie:

Bagaż

rejestrowany i podręczny

Opieka

polskojęzycznego pilota

Ubezpieczenie

podstawowe

Uśmiechnięty pan na banerze
Za osobę8 790
Razem
17 580 zł
Zaliczka 30% 5 270 zł
rezerwujzablokuj miejsce na 4 dni
trwa wczytywanie

Opinie klientów

Intensywność programu
5.0
Pilot
5.3
Program wycieczki
5.2
Transport
5.5
Wyżywienie
5.3
Zakwaterowanie
5.2
Opinie pochodzą od naszych Klientów, którzy odwiedzili dany hotel lub uczestniczyli w wycieczce objazdowej.

Osoba dodająca opinię musi podać dane osobowe, takie jak imię i nazwisko oraz dane dotyczące wyjazdu, czyli datę i kierunek wyjazdu lub numer rezerwacji. Dzięki tym informacjom sprawdzamy, czy autor opinii faktycznie podróżował z nami. Jeżeli dane się nie zgadzają, wówczas nie publikujemy opinii.

6.0/6

Malgorzata Bozena, Warszawa 25.06.2022

Cudowna Skandynawia

Wspaniała dobrze zorganizowana wycieczka. Cudowne Lofoty, wietrzny Nordkapp, wspaniałe krajobrazy.... to tylko w wielkim skrócie o tej wycieczce. Szczególne podziękowania dla p. Magdy, która jest prawdziwą profesjonalistką w prowadzeniu takiej imprezy, Posiada ogromną wiedzę i umiejętność jej przekazania. Bardzo pomocna i uczynna....no i zawsze uśmiechnięta. Autokar bardzo wygodny, a więc transport bez zarzutu...oczywiście dzięki p. Jarkowi..... świetnemu kierowcy i ...co on się nadźwigał tych bagaży. Hotele dobrej klasy i śniadania wyśmienite....dużo przeróżnych artykułów do jedzenia, gdzie dla mnie prym wiodło codziennie świeżutkie i chrupiące pieczywo. Polecam tą imprezę każdemu kto chce nacieszyć swoje oczy naprawdę cudownymi widokami.

6.0/6

Ania 01.11.2016
Termin pobytu: czerwiec 2017

Wspaniała organizacja - cudowne wspomnienia :-)

Ta wycieczka nie miała słabych punktów. Przewodnik - Miłosław Wojtunik jest po prostu rewelacyjny! Pomimo wielu godzin spędzonych w autokarze - nie nudziliśmy się ani chwili. Ma ogromną wiedzę - potrafi zaciekawić i nierzadko rozbawić. Kierowcy - Mariusz i Darek - bardzo profesjonalni, a przy okazji niezwykle mili i pomocni. Autokar w doskonałym stanie. Organizacja wycieczki - dopięta na ostatni guzik. Hotele - fantastyczne. Krajobrazy - niezapomniane. Współtowarzysze podrózy - do końca życia w pamięci. Szczerze polecam !!!!
Pokaż więcej opinii (117)
telefon

Pobierz aplikację mobilną Rainbow

i ciesz się łatwym dostępem do ofert i rezerwacji wymarzonych wakacji!

pani-z-meteracem