wypoczynek

Wczasy w Szwecji - co musisz wiedzieć?

  • O Szwecji
  • Opinie
  • Pogoda
Flaga Szwecji

Szwecja

Stolica:
Sztokholm
Waluta:
SEK
Powierzchnia:
449 964 km2
Liczba ludności:
10 012 614

I cóż, że ze Szwecji? – wczasy po drugiej stronie Bałtyku

Kojarząca się w Polsce przede wszystkim z IKEĄ, Abbą czy Zlatanem Ibrahimoviciem, Szwecja to niezwykle malowniczy kraj, który ma do zaoferowania o wiele więcej. Dlaczego warto wybrać Szwecję jako wakacyjny kierunek? Choćby ze względu na krajobrazy. Prężnie rozwijający się przemysł w niczym nie przeszkadza bujnej, niczym nie zmąconej przyrodzie, pełnej zielonych lasów i krystalicznie czystych jezior. Najpiękniejszymi są te polodowcowe, jak np. w Siljan. Jeżeli jesteście fanami prawdziwie sielskich widoków i dziewiczej przyrody, koniecznie udajcie się na Gotlandię. Ta piękna wyspa położona między Szwecją, a Łotwą zachwyca krajobrazami, jakie znamy z nadbałtyckich terenów oraz wspaniałym Visby – stolicą regionu ze starówką wpisaną na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO.

Nowoczesny Sztokholm, rozrywkowy Goteborg czy wielokulturowe Malmo? – wakacje w Szwecji
Wczasy w Szwecji to również okazja, aby odwiedzić tutejsze miasta, z których każde ma w sobie coś magicznego. Kojarzona od dawna z uniwersytetami Uppsala jest miastem pełnym młodzieńczej energii, która harmonijnie współgra z zabytkową zabudową (warto wiedzieć, iż początki Uppsali sięgają III w. n.e.). Położony 80 km na południe od Uppsali, Sztokholm to nowoczesna metropolia, a zarazem jedno z najpiękniejszych miast Szwecji. Rozdarty między stałym lądem, a 14 wysepkami zyskał nazwę „Wenecji Północy”. Oczywiście wszystko świetnie ze sobą połączono za pomocą 50 mostów oraz bardzo sprawnej komunikacji miejskiej. Wakacje w Szwecji to także okazja do odwiedzenia zachodniego i południowego wybrzeża kraju. Zachodni Goteborg znany jest przede wszystkim ze swojego ogromnego parku rozrywki Liseberg. Leżące niemal po sąsiedzku z Kopenhagą Malmo znane jest zaś ze swojej otwartości i pomysłowości. Znajdziecie tu m.in. świetnie rozbudowaną sieć ścieżek rowerowych, restauracje serwujące dania z całego świata, arabskie sklepiki czy afrykańskie salony fryzjerskie.

Urlop na plaży – wakacje w Szwecji
Wczasy w Szwecji mogą być również okazją do wypoczynku na plaży. Według wielu Szwedów te najpiękniejsze znajdują się na Olandii. Ta sielska wyspa przyciąga co roku turystów, szukających spokoju wśród złocistego piasku i szumu morskich fal. Jeżeli lubicie być w centrum wydarzeń, posiadając dostęp do wszystkich współczesnych udogodnień, udajcie się do Lysekil, będącego odpowiednikiem naszego Sopotu.

Opinie o Szwecji

Szwecji
5.0 /6

Piękny Sztokholm

Tu mogę się w zasadzie wypowiedzieć tylko o stolicy Szwecji, Sztokholmie. To piękne miasto z mnóstwem pięknych kamienic, uroczych uliczek itd. Jedna z ładniejszych europejskich stolic!
Dodał(a):
Marta, 12.09.2021
5.5 /6

Szwecja

Piękne Stare Miasto, ciekawe muzeum Vasa poświęcone okrętowi wojennemu, który zatonął w 1628 r. Nietypowe metro w Sztokholmie i ciekawe jego zabytki. Bardzo mi się podobało.
Dodał(a):
Wioletta, Warszawa, 28.09.2019
6.0 /6

Sztokholm

Ciekawa zabudowa i usytuowanie na wyspie. Rewelacyjne, unikatowe muzeum okrętu Vasa i wspaniały zamek królewski.
Dodał(a):
Barbara, Ksawerów, 12.08.2019
4.5 /6

Książkowa kraina

Podczas krótkiego przejazdu przez Szwecję poczułem jej królewski i baśnowy klimat, Sztokholm jest najbardzie majestatyczną ze skandynawskich stolic.
Dodał(a):
KAROL, LUBUSKO, 05.07.2019
5.3/6 Ocena ogólna Szwecji

Pogoda w Szwecji