Dokąd chcesz jechać?

Kiedy?

Ile osób?

Skąd wyjazd?

Typ Transportu

trwa wczytywanie

Filtry

Popularne

Wyżywienie

Liczba dni

-

Typ wyjazdu

Cena

-

Standard hotelu

Ocena klientów

Udogodnienia w hotelu

Rodzaj hotelu

Odległość hotelu od lotniska

Tematyka

Sezon

Dokumenty

Oferty

Finlandia
Finlandia

Finlandia

Stolica: Helsinki

Waluta: EUR

Powierzchnia: 338 145 km2

Liczba ludności: ‍5 503 297

Nieskazitelnie czyste środowisko – wczasy w Finlandii

Malownicza, zielona Finlandia kojarzy się ze szczęściem i bezpieczeństwem. To tu powietrze jest najczystsze na świecie. To helsińska woda uznawana jest za jedną z najmniej zanieczyszczonych wśród wszystkich stolic. To Finlandia właśnie może poszczycić się największą liczbą akwenów wodnych i lasów w Europie. W końcu kraj ten nazywany jest krainą tysiąca jezior. Wakacje w Finlandii to również okazja, aby odwiedzić jedną z 3 tysięcy saun, przeżyć na żywo spotkanie ze świętym Mikołajem czy doświadczyć niesamowitej zorzy polarnej? A co jeszcze czeka na Was w Suomi? Przekonajcie się sami!

Zabytkowe miasta – wakacje w Finlandii
Jeżeli lubicie odkrywać historię, zapraszamy przede wszystkim do Turku! Znajdziecie tu m.in. średniowieczny zamek, powstały na przełomie XIII i XIV wieku oraz katedrę z 1250 roku! Obok Turku znajduje się również Wyspa Muminków. Pobyt tu może więc także okazać się beztroskim powrotem do czasów dzieciństwa. Atrakcje bowiem znajdą zarówno mali, jak i duzi fani sympatycznych stworków. Mniej znana, choć niemniej urokliwa, Rauma zachwyca swoją drewnianą zabudową. Zabytkowe centrum miasteczka skupia blisko 600 świetnie zachowanych XVII-wiecznych, drewnianych domów. Warto wspomnieć, iż to właśnie z Raumy w 1550 roku ruszyła wyprawa, której celem było założenie Helsinek. Stolica Finlandii to miasto bardzo nowoczesne, które nie zapomniało jednak swojego zabytkowego dziedzictwa. Znajdziecie je m.in. w ogromnej prawosławnej katedrze pw. Zaśnięcia Bogarodzicy. Równie imponująca jest Katedra Luterańska. Wolny czas warto poświęcić na zwiedzenie twierdzy Suomenlinna, założonej przez Szwedów w 1748 roku. Obiekt wpisany na listę UNESCO pełni obecnie funkcję muzeum.

Osobliwe zwyczaje– wczasy w Finlandii
Finlandia to nie tylko kraj saun, reniferów, lasów i jezior, ale również…kawy. Średnie spożycie kawy na osobę na rok to aż 12 kg. Za Finami plasują się Norwegowie i Islandczycy. Utożsamiani z kawą Włosi zajmują dopiero 13 pozycję. Równie zaskakująca może wydawać się fińska miłość do pizzy! Finowie nie tylko kochają włoski przysmak, ale również przyrządzają go w sposób wyśmienity, wygrywając wiele światowych konkursów. Wczasy w Finlandii to najlepsza okazja, aby spróbować wyjątkowej pizzy z mięsem z renifera. Jeśli zapragniecie spalić zjedzone kalorie, będziecie mogli zrobić to, uprawiając jedne z najdziwniejszych sportów na świecie. Rzucanie telefonami (oczywiście najlepiej używać do tego Nokii), piłka nożna w błocie, polowanie na komary to tylko jedne z propozycji. Prawdziwym fenomenem są jednak Mistrzostwa Świata w Noszeniu Żony, mające miejsce co roku w Sonkjärvi. Ta widowiskowa dyscyplina przyciąga turystów z pobliskiej Danii czy Szwecji, jak również Hong Kongu czy Australii.

Opinie o Finlandii:

5.4/6

Ocena ogólna Finlandia

6.0 / 6
Warto polecieć :)

To był mój pierwszy pobyt w Skandynawii :) Chciałabym jeszcze kiedyś zobaczyć Zorzę Polarną i fiordy :)Dodał(a):
Anita, 2019.12.03
6.0 / 6
Renifer na prawo

Las, las, jezioro, las, las, renifer! Nigdy nie sądziłam, że zakocham się w takiej monotonii. Wciąż jestem oczarowana. Nie wiedziałam, że potrafię siedzieć kilka godzin i gapić się w taflę jeziora! Cudo!Dodał(a):
Marta, Katowice, 2018.07.28
6.0 / 6
Finlandia

Zachwyciłam się Reniferami i Łosiami to był numer jeden w czasie podróży. Dużo lasów i zieleni. Norwegia i Finlandia to bardzo drogie kraje, trzeba wziąć ze sobą dużo waluty :-)Dodał(a):
Wioletta, Warszawa, 2019.09.28
6.0 / 6
Miejsce warte zobaczenia

Jezeli ktos ma mozliwosc wyjazdu polecam!Wioska Rovaniemi ze swiatecznym klimatem. jeden dzien wycieczki,ale bardzo intensywnyDodał(a):
Justyna, 2019.12.05
6.0 / 6
Miasto tolerancji

Będąc w Helsinkach mogliśmy byli podziwiać kolorowe dekoracje po, odbywającej się tutaj Paradzie Równości, która zakończyła się akurat dzień wcześniej. Byłam pod wielkim wrażeniem, jak otwartym i tolerancyjnym krajem jest Finlandia. Nie wyobrażam sobie (niestety), by było to możliwe w naszym krajuDodał(a):
Justyna Urszula, Bernau Bei Berlin, 2019.07.14
5.0 / 6
Finlandia

Rovaniemi piękna wioska Mikołaja, jednak ceny są dość wysokie. Warto wysłać kartki na Święta. Tam można karmić renifery, które są oswojone, piękne zwierzęta.Dodał(a):
Wioletta, Warszawa, 2019.08.30
5.0 / 6
Finlandia

Najmniej znany mi kraj skandynawski (byłam ty pierwszy raz) urzekł mnie pięknymi krajobrazami. Trochę za mało było czasu w Helsinkach.Dodał(a):
Barbara Grazyna, Lubin, 2021.10.03
4.0 / 6
Finlandia

Piękna, ale mało urozmaicona. Przereklamowany pobyt w Rovaniemi u świętego Mikołaja, może większe wrażenie robi zimą.Dodał(a):
Beata, Wąbrzeźno, 2019.08.14
4.0 / 6
Helsinki

Helsinki prezentują się skromnie na tle innych stolic europejskich. Na pewno warto zobaczyć Świątynię w skale- to unikatowa budowla. Atrakcyjnie prezentuje się również biała Katedra.Dodał(a):
Barbara, Ksawerów, 2019.08.12
4.0 / 6
Zagadkowa Finlandia

Finlandia jest wielką krainą jezior i saun. Specyficzny kraj, który niekiedy jest bardziej skandynawski od Norwegii, Szwecji i Danii, które jej do tego grona nie zaliczają. Przyrodniczo odmienny od sąsiadującej Norwegii, społecznie również bardzo unikalny.Dodał(a):
KAROL, LUBUSKO, 2019.07.05
telefon

Pobierz aplikację mobilną Rainbow

i ciesz się łatwym dostępem do ofert i rezerwacji wymarzonych wakacji!

pani-z-meteracem