Dokąd chcesz jechać?

Kiedy?

Ile osób?

Skąd wyjazd?

Typ Transportu

Laponia wakacje

Laponia
Laponia

Finlandia

Region: Laponia

Waluta: EUR

Powierzchnia: 400 000 km 2

Liczba ludności: ‍2 000 000

Laponia – wczasy w krainie Świętego Mikołaja

Zimowe wakacje w Laponii. Dlaczego musisz tu być?


Jesteś głodny niesamowitych wrażeń? Warto przylecieć do Laponii zimą – to doskonały moment na niezapomniane wczasy. Laponia to jedno z nielicznych miejsc na świecie, gdzie możesz oglądać… zorzę polarną. Warto w tym celu wybrać się np. do miejscowości Hetta, leżącej ok. 200 km za kołem podbiegunowym –  21 marca zjeżdżają się tu Samowie z całej Laponii, ścigając się po zamarzniętym jeziorze Nasijarvi na… reniferach. Ciekawym uwagi obiektem do obejrzenia są także szklane igloo, znajdujące się na szczycie wzgórza miasta Levi – stąd dokładnie widać zorzę polarną. Laponia to miejsce, które umożliwia znaleźć się blisko natury – rozległe przestrzenie, góry, jeziora, torfowiska i mała liczba mieszkańców powodują, że mało jest tu zanieczyszczeń. Z kolei istnieje duże prawdopodobieństwo zobaczenia… dzikich zwierząt, np. reniferów czy łosi!

Laponia – wczasy, jak w bajce!

Warto przejechać się tu na nartach biegowych, psim zaprzęgu bądź skuterem śnieżnym. Co ciekawe, część Laponii jest górzysta i można jeździć tu również na nartach zjazdowych – co poleca się zwłaszcza tym bardziej aktywnym. A może lato jest porą, kiedy planujesz tu swoje wakacje? Laponia to taki region, gdzie w okresie wakacyjnym słońce świeci niemal całą dobę! Warto wówczas popływać kajakiem, łowić ryby, podziwiać krajobraz ze szlaków biegnących przez parki narodowe i liczne rezerwaty, a także obserwować… ptaki typowe dla Północy. Na koniec dnia koniecznie zrelaksuj się w saunie, spędzając w niej niesamowite chwile i odprężając się, jak nigdy wcześniej! Oczywiście, nie ma Laponii bez tutejszych smakołyków – koniecznie skosztuj więc suszone na mroźnym wietrze mięso z renifera, zupę z łososia oraz ser z mleka krowy!

Świąteczne wczasy w Laponii. Spędź je w wiosce Świętego Mikołaja.

Nie możesz przegapić wizyty w Rovaniemi, czyli stolicy fińskiej Laponii – znajduje się ona dokładnie na kole podbiegunowym. Udaj się na spotkanie z białobrodym staruszkiem, który urzęduje tu przez cały rok – niezależnie od tego, czy to ferie czy letnie wakacje. Laponia to miejsce, w którym Mikołaj pracuje niemal bez wytchnienia, aby wyrobić się przed Bożym Narodzeniem. Na terenie Rovaniemi działa mikołajowa poczta, obsługiwana przez… elfy! Zrób sobie zdjęcie z Mikołajem i cofnij się do krainy dziecięcej wyobraźni. Ta niemal baśniowa sceneria to nie fikcja – ona istnieje… naprawdę!

Opinie o Laponii:

5.6/6

Ocena ogólna Laponia

6.0 / 6
Miejsce warte zobaczenia

Jezeli ktos ma mozliwosc wyjazdu polecam!Wioska Rovaniemi ze swiatecznym klimatem. jeden dzien wycieczki,ale bardzo intensywnyDodał(a):
Justyna, 2019.12.05
6.0 / 6
:)

Dzień pełen wrażeń, prawdziwa zima i ten świąteczny klimat. Spotkanie z Mikołajem chociaż krótkie to bardzo miłe :)Dodał(a):
Anita, 2019.12.03
6.0 / 6
Laponia

Przed sezonem nie ma takiego klimatu jak zimą ale wioska Mikołaja jest cudna i można tam spędzić nie tylko jeden dzień.Dodał(a):
Wioletta, Warszawa, 2019.09.28
5.0 / 6
Mikołaj?

Oceniam ten region nie ze względu Mikołaja, bo to czysta komercja. Oceniam na 5 ze względu na przepiękne zakwaterowanie w samym lesie obok wyciągu. Spacer po lesie, kiedy są białe noce i widok z góry na przecudowne fińskie jezioro i lasy - nie do opisania! Takich przeżyć nie da się przelać na papier. Tam trzeba być i doświadczyć tego na własnej skórze.Dodał(a):
Marta, Katowice, 2018.07.28
5.0 / 6
Piękno przyrody i tradycji.

Cieszę się, że mogłam poznać kulturę Samów. Wizyta u Mikołaja przebiegała w bardzo wesołej atmosferze. Zupa z renifera - zaskakująco dobra ;) Polecam wszystki!Dodał(a):
Monika, ---, 2021.09.13
telefon

Pobierz aplikację mobilną Rainbow

i ciesz się łatwym dostępem do ofert i rezerwacji wymarzonych wakacji!

pani-z-meteracem