Rovaniemi - z wizytą u Św. Mikołaja

Rodzaj wycieczki Objazd
Zakwaterowanie Na objeździe
5.5 /6 ( 5 opinii ) Last minute
Wycieczka samolotem Nie wymagany paszport
Wizyta w Wiosce Świętego Mikołaja • Przejażdżka zaprzęgiem psów husky i reniferów • Lapońskie opowieści!• Kraina Śnieżnej Zabawy!

Terminy i ceny wycieczki 4

Kalkuluj cenę

Plan wycieczki

Dzień 1

Grudzień to miesiąc przygotowań do Świąt Bożego Narodzenia, przeżywamy go w sposób szczególny, myślimy o prezentach i często przenosimy się myślami do miejsca, w którym moglibyśmy spotkać Świętego Mikołaja. Zapraszamy Państwa właśnie tam, do niewielkiej drewnianej wioski, niedaleko Rovaniemi w Laponii. Dokładnie tam, gdzie przebiega koło podbiegunowe. To doskonała przygoda dla dzieci i dorosłych, bo w domu Świętego Mikołaja każdy jest dzieckiem!
Od dawien dawna wioska jest oficjalną siedziba Świętego Mikołaja, w wiosce jest urząd pocztowy Św. Mikołaja, liczne sklepy z pamiątkami, kafeterie, ale oczywiście najważniejsze jest jego biuro – jedyny budynek wyrastający powyżej niskiej zabudowy, z efektowną wieżyczką, na której umieszczony jest portret Mikołaja. Audiencja jest udzielana w ciepłym, przytulnym pokoju, gdzie nadworny elf robi pamiątkowe zdjęcia.
Ale to nie jedyne atrakcje, które zapewnia nam wioska będąca mikołajową siedzibą. Mamy do dyspozycji mnóstwo atrakcji, które spowodują, że będą to niezapomniane chwile: jazda zaprzęgami psów husky i saniami zaprzężonymi w renifery, udział w lapońskiej ceremonii i mnóstwo zabawy.

Zbiórka na lotnisku im. Chopina w Warszawie, ok. 2 h przed wylotem, na stanowisku odpraw Rainbow (w strefie "Biura Podróży", w łączniku pomiędzy strefą B a C lotniska).
Zbiórka w Katowicach, na lotnisku Pyrzowice na 2 h przed wylotem, stanowisko odpraw Rainbow, terminal B, hala odlotów, 2 piętro przy tarasie widokowym.
Aktualne rozkłady lotów prosimy sprawdzać na stronie: r.pl/rozklady.
Zbiórka w Poznaniu, na lotnisku Ławica na 2 h przed wylotem, stanowisko odpraw Rainbow, hala odlotów, stanowiska biur podróży.

Przelot do Rovaniemi (ok. 2h). Po przylocie powitanie na lotnisku – każdy z uczestników otrzyma od elfów paszport do wioski Św. Mikołaja. Przejazd do wioski Św. Mikołaja (transfer ok. 10 min jazdy z lotniska); czas na przebranie się w specjalnie przygotowane (dostarczone przez organizatora) stroje do jazdy zaprzęgami husky, pozwalające komfortowo spędzić czas na świeżym powietrzu (do dyspozycji uczestników są szatnie; można także zdeponować bagaż oraz przedmioty osobiste). Spotkanie z pilotami, którzy przedstawią w szczegółach całodniowy program pobytu w wiosce Św. Mikołaja. Następnie (zgodnie z harmonogramem opisanym w paszporcie) możliwość wzięcia udziału w następujących atrakcjach na terenie wioski Świętego Mikołaja:
• Spotkanie z psami husky! Psy husky to przemiłe zwierzęta, które tutaj stworzone są głównie do pracy. Poznamy tajniki ich hodowli, zobaczymy jak żyją w swym naturalnym środowisku, a przede wszystkim wybierzemy się na przejażdżkę psim zaprzęgiem. 
• Spotkanie z reniferami! Renifery od zawsze towarzyszą rdzennym mieszkańcom Laponii w niełatwych arktycznych warunkach. Będziemy mogli spotkać się z hodowcami reniferów, a także poczuć się jak sam Św. Mikołaj, udając się na przejażdżkę saniami zaprzężonymi właśnie w renifery.
• Ceremonia Lapońska, podczas której zostaniemy zaproszeni do tradycyjnego miejsca spotkań Samów – rdzennych mieszkańców Laponii, gdzie przy ognisku, opowieściach z dalekiej północy i gorącym soku żurawinowym zostaniemy przyjęci w poczet zdobywców koła podbiegunowego (dla uczestników specjalny certyfikat!).

Zapraszamy do zakupu pamiątek oraz do samodzielnego zwiedzania wioski Św. Mikołaja i jej licznych atrakcji: najważniejsza będzie oczywiście wizyta w domu Świętego Mikołaja. Będą Państwo mieć możliwość uściśnięcia ręki św. Mikołajowi i zrobienia sobie z nim zdjęcia - niezapomnianej pamiątki z tej wizyty (zdjęcie płatne dodatkowo ok. 32 EUR/os.).
Warto zajrzeć do urzędu pocztowego skąd Św. Mikołaj wysyła listy do dzieci z całego świata czy odwiedzić krainę śnieżnej zabawy Snowland (dodatkowo płatne ok. 30 EUR/os).
W trakcie powyższego programu przerwa na lunch (w restauracji na terenie wioski Św. Mikołaja; wliczony w cenę obligatoryjnego pakietu). 
Późnym popołudniem wyjazd z wioski Św. Mikołaja, transfer na lotnisko i wylot do Warszawy/Katowic/Poznania ok. godziny 19:00.
 

Uwagi do programu

• Kolejność realizacji punktów programu może ulec zmianie lub odwróceniu.
• Zamieszczone w ofercie opisy wycieczek fakultatywnych są podane wyłącznie informacyjnie i nie stanowią oferty handlowej. Nie gwarantujemy, że będą one wszystkie realizowane. Pełny wykaz dostępnych atrakcji fakultatywnych wraz z ich aktualnymi cenami jest dostępny u naszych pilotów/rezydentów.

Informacje dodatkowe

Świadczenia
Cena obejmuje: przelot samolotem charterowym do/z Rovaniemi, transfer lotnisko - wioska Św. Mikołaja - lotnisko, opiekę pilota, ubezpieczenie TU EUROPA SA (NNW, KL, Assistance, bagaż). Cena podstawowa nie obejmuje: kosztów uczestnictwa w programie, lunchu podczas programu (koszt pakietu wraz z lunchem 245 EUR/os. - płatne pilotowi wycieczki) oraz innych wydatków osobistych.Rozkład lotów można sprawdzić na stronie https://r.pl/rozklady
Opinie klientów
Klienci oceniają tę wycieczkę na 5.5/6. Sprawdź opinie: https://r.pl/rovaniemi-z-wizyta-u-sw-mikolaja/zakwaterowanie-rvn

Dodaj opinię

5.5

Ocena ogólna wycieczki

Podobne oferty

Call center
42 680 38 51 codziennie w godz. 8:00-22:00
Zadzwoń Zostaw numer, oddzwonimy
Kontakt
Nasi konsultanci do Państwa dyspozycji 7 dni w tygodniu callcenter@r.pl
Napisz do nas
Biura Rainbow
Odwiedź jedno z ponad 100 biur Rainbow w całej Polsce i zarezerwuj swój wymarzony urlop
Odwiedź nasz salon