Skandynawia i Przylądek Północny

Rodzaj wycieczki Objazd
Zakwaterowanie Na objeździe
Wyżywienie Śniadania
5.4 /6 ( 34 opinii ) -41% 100%
Wycieczka autokarowa Nie wymagany paszport
Kopenhaga - Mała Syrenka • norweskie miasta - Oslo i Trondheim • majestatyczne fiordy • koło podbiegunowe - Nordkapp - tego nie zapomnisz! • Droga Reniferów przez Laponię • Rovaniemi - Wioska Świętego Mikołaja • dwie stolice - Helsinki i Sztokholm • rejs promem na trasie Turku-Sztokholm

Terminy i ceny wycieczki 14

4 512 zł
( za osobę / 13 dni )

Data wyjazdu: 26.05.2018

Kalkuluj cenę

Plan wycieczki

Dzień 1

Wyjazd z Polski według rozkładu. Po drodze krótkie postoje. Przyjazd do Świnoujścia, zaokrętowanie na prom płynący do Szwecji. Początek rejsu około godziny 22/23:00 - rejs trwa ok. 8 godzin. Nocleg na promie – zalecany niewielki bagaż podręczny z rzeczami potrzebnymi na nocleg w kajucie – dla wygody uczestników bagaż główny zostaje w luku bagażowym. (Trasa Poznań - Świnoujście ok. 350 km).

Dzień 2

Przypłynięcie do Ystad, wczesne śniadanie na promie. Po wyokrętowaniu przejazd w kierunku przeprawy nad Øresund na którą składa się most, sztuczna wyspa i tunel – łączącej szwedzkie Malmö ze stolicą Królestwa Danii. Przejazd do centrum Kopenhagi – zwiedzanie miasta z lokalnym przewodnikiem: zobaczymy barokowy pałac królewski – Amalienborg, oficjalną rezydencję duńskiej rodziny królewskiej oraz zamek Christianborg mieszczący Parlament, biura Premiera i Sąd Najwyższy Danii, gdzie odbywają się audiencje królewskie, Małą Syrenkę – jeden z symboli miasta oraz fontannę bogini Gefion- największą i najpiękniejszą fontannę Kopenhagi przedstawiającej mityczne powstanie Zelandii. Na koniec popłyniemy w około godzinny rejs kopenhaskimi kanałami. Następnie przejazd w kierunku Helsingør, przeprawa promowa do Helsingborg i podroż nadmorską autostradą wzdłuż wybrzeża w kierunku Goteborga. Nocleg w hotelu w okolicach Goteborga. (Trasa ok. 320 km).

mapka

Pokaż na mapach Google

Powiększ mapę

Informacje dodatkowe

Zakwaterowanie
Hotele *** - (razem 9 rozpoczętych dób hotelowych) - w dużych miastach hotele sieciowe; na północy Skandynawii (poza dużymi miastami) możliwe zakwaterowanie w małych hotelach rodzinnych.
Pokoje: wygodne pokoje 2-osobowe (możliwość dostawki) z łazienkami i wc, często z TV.
Do dyspozycji gości: w hotelu zazwyczaj restauracja, bar oraz recepcja.
Wyżywienie: śniadania (najczęściej bufet).
Kategoria lokalna: ***/****
Promy
Prom na trasie Turku - Sztokholm (Silja) - (1 nocleg) - to jeden z największych promów na świecie z doskonałą infrastrukturą rozrywkową.
Kabiny: 4-osobowe, wewnętrzne (z łazienkami). Za dopłatą dostępne kabiny 2-osobowe (możliwe tylko w przypadku rezerwacji pokoju 2-osobowych, a nie 1-osobowych lub 3-osobowych).
Do dyspozycji pasażerów: wewnętrzna uliczka o długości 140 m, przy której zlokalizowane są sklepy, świetne restauracje, puby, bary z karaoke, dyskoteka, kasyno oraz centrum odnowy biologicznej (sauna, jacuzzi).
Wyżywienie: śniadanie na promie (bufet).

Promy na trasie: Świnoujście - Ystad i Ystad - Świnoujście (Unity Line) - (2 noclegi).
Kabiny: 4-osobowe, wewnętrzne z łazienką. Za dopłatą dostępne kabiny 2-osobowe (możliwe tylko w przypadku rezerwacji pokoju 2-osobowych, a nie 1-osobowych lub 3-osobowych).
Wyżywienie: śniadanie na promie (bufet).
Promy lokalne - bez kabin i wyżywienia.
Świadczenia
Cena podstawowa obejmuje: Przejazd komfortowym autokarem, przeprawy promowe, zakwaterowanie w hotelach (9 rozpoczętych dób hotelowych) oraz na promach (3 rozpoczęte doby hotelowe), śniadania (12), opiekę pilota, program jw., ubezpieczenie TU Europa SA (NNW, KL, CP, Assistance i bagaż).
Cena podstawowa nie obejmuje: uczestnictwa w programie zwiedzania (tj. kosztów biletów wstępu do zwiedzanych obiektów i atrakcji, opłat rezerwacyjnych, miejscowych przewodników, napiwków, systemu Tour Guide System): Norwegia – ok. 2250 NOK, Finlandia, Dania - ok. 45 EUR, Szwecja - ok. 430 SEK (płatne obligatoryjnie na miejscu pilotowi); fakultatywnie: kolacja na promie Silja ok. 40 Euro, certyfikat ze zdjęciem z Koła Polarnego ok. 89 NOK. Możliwość dokupienia 9 obiadokolacji w hotelach (wg dopłaty w cenniku; brak kolacji na promach).
Opinie klientów
Klienci oceniają tę wycieczkę na 5.4/6. Sprawdź opinie: https://r.pl/skandynawia-i-przyladek-polnocny/zakwaterowanie-ndc
 
 
 
5.4 Ocena ogólna tej wycieczki
5.4
Program wycieczki
5.5
Pilot
5.7
Transport
5.4
Zakwaterowanie
5.4
Wyżywienie
5.0
Intensywność programu

Galeria zdjeć z opinii


Twoja wersja przeglądarki nie jest wspierana.