Plan wycieczki

Dzień 1

Wyjazd z Polski według rozkładu. Po drodze krótkie postoje. Przyjazd do Świnoujścia, zaokrętowanie na prom płynący do Szwecji. Początek rejsu około godziny 22/23:00 - rejs trwa ok. 8 godzin. Nocleg na promie – zalecany niewielki bagaż podręczny z rzeczami potrzebnymi na nocleg w kajucie – dla wygody uczestników bagaż główny zostaje w luku bagażowym autokaru. (Trasa Poznań - Świnoujście ok. 350 km).

Dzień 2

Dzień 2

Przypłynięcie do Ystad, wczesne śniadanie na promie. Po wyokrętowaniu przejazd w kierunku przeprawy nad Øresund na którą składa się most, sztuczna wyspa i tunel – łączącej szwedzkie Malmö ze stolicą Królestwa Danii. Przejazd do centrum Kopenhagi – zwiedzanie miasta z lokalnym przewodnikiem. Zobaczymy barokowy pałac królewski – Amalienborg, oficjalną rezydencję duńskiej rodziny królewskiej oraz zamek Christianborg mieszczący Parlament, biura Premiera i Sąd Najwyższy Danii, gdzie odbywają się audiencje królewskie, Małą Syrenkę – jeden z symboli miasta oraz fontannę bogini Gefion- największą i najpiękniejszą fontannę Kopenhagi przedstawiającej mityczne powstanie Zelandii. Na koniec popłyniemy w około godzinny rejs kopenhaskimi kanałami. Następnie przejazd w kierunku Helsingør, przeprawa promowa do Helsingborg i podroż nadmorską autostradą wzdłuż wybrzeża w kierunku Goteborga. Nocleg w hotelu w okolicach Boras. (Trasa ok. 390 km).

Dzień 3

Dzień 3

Po śniadaniu, wykwaterowanie i wyjazd w kierunku stolicy Norwegii. Przejazd przez most stanowiący przejście graniczne między Szwecją i Norwegią w Svinesund i dalsza podróż do Oslo. Zwiedzanie stolicy Norwegii z lokalnym przewodnikiem - Park Frogner, będący jednocześnie muzeum rzeźb Gustawa Vigelanda, przedstawiające wszystkie stadia ludzkiego życia. Dalej przejazd do centrum miasta gdzie zobaczymy m.in.: główną ulicę miasta - Karl Johans Gate, Pałac Królewski, Storting, czyli budynki Parlamentu oraz Ratusz (budynki oglądane z zewnątrz). Wizyta na Bygdøy – „półwyspie Muzeów”, gdzie zobaczymy unikalny skansen z budynkami z różnych regionów Norwegii i Muzeum Statku Fram. Następnie podziwianie panoramy Oslo ze skoczni Holmenkollen. Po zwiedzaniu przejazd do hotelu w okolicach Oslo, zakwaterowanie i nocleg. (Trasa ok. 450 km).

Dzień 4

Dzień 4

Po śniadaniu, wykwaterowanie i przejazd trasą widokową wzdłuż jeziora Mjosa do Lillehammer, miasta Igrzysk Olimpijskich w 1994 r., gdzie zobaczymy skocznie narciarskie, a przy dobrej widoczności wjazd nad skocznię i podziwianie doliny i jeziora Mjosa. Dalej udamy się przez urzekającą górską dolinę Gudbrandsdalen do miasteczka Dombas. Po drodze zobaczymy kościółek słupowy w Ringebu (z zewnątrz). Następnie przez góry i płaskowyż Dovre i dolinę Drivdalen w kierunku Trondheim. Zakwaterowanie w hotelu w okolicach Trondheim. (Trasa ok. 500 km).

Dzień 5

Po śniadaniu, wykwaterowanie i zwiedzanie Trondheim - spacer po uliczkach starego miasta zabudowanego charakterystycznymi domami z drewnianymi fasadami, po drodze zobaczymy zabytkowy, drewniany most miejski oraz średniowieczną Katedrę Nidaros. Następnie udamy się wzdłuż wybrzeża fiordu Trondheim oraz jeziora Snasa i doliny Namdalen do Nordland, prowincji obfitującej w liczne jeziora. Podróżować będziemy pośród górskich krajobrazów Nordland. Dojazd do hotelu w okolicy Mo i Rana na nocleg. (Trasa ok. 480 km).

Dzień 6

Dzień 6

Po śniadaniu, wykwaterowanie i przejazd drogą prowadzącą przez malowniczą Dunderlandsdalen w kierunku Kręgu Polarnego. Wizyta w centrum turystycznym Polarsirkelsenteret. Przejazd przez płaskowyż Saltfjellet, a następnie wycieczka na obserwację Salstraumen – silnego prądu pływowego. W cieśninie, w której łączą się 2 fiordy: Saltenfjord i Skjerstadfjord co sześć godzin przepływa 400 milionów metrów sześciennych wody z prędkością do 20 węzłów. Woda tworzy wiry o średnicy do 10 metrów – największe w czasie pełni i nowiu księżyca - można je obserwować z mostu, lub z brzegu (wycieczka uzależniona od liczby chętnych i warunków pogodowych). Dalsza podróż drogą wytyczoną nad brzegami fiordów do miasteczka Bognes. Przeprawa promowa przez Tysfjord do Skarberget. Dojazd do Narviku - miasta słynnego z walk w czasie II wojny światowej, w których brali udział Polacy. Wizyta na cmentarzu wojskowym z mogiłami polskich żołnierzy. Przejazd na nocleg w okolicach Narviku. (Trasa ok. 430 km).

Dzień 7

Dzień 7

Po śniadaniu, wykwaterowanie i przejazd trasą widokową przez surowe tereny północnej Norwegii do fiordu Lyngen - podziwianie słynnych Lyngen Alps i niezapomnianych widoków nad fiordem Kvaenangen. Dojazd do niewielkiej osady położonej nad fiordem Jokelfjord, skąd widoczny jest jęzor lodowca Øksfjordjøkelen . Dla chętnych za dodatkową opłatą (ok. 90 EUR/os.) wyprawa szybką łodzią (RIB) pod jęzor lodowca. Następnie dalsza podróż wybrzeżem fiordów w kierunku Alta przez największe miasto prowincji Norwegii - Finnmark. Przejazd przez bezludne tereny Sennalandet i Breidalen w kierunku Hammerfest. Dojazd do hotelu, zakwaterowanie i nocleg. (Trasa ok. 600 km).

Dzień 8

Po śniadaniu, wykwaterowanie i wyjazd na Nordkapp. Trasa prowadząca do najdalej na północ wysuniętego punktu Europy, wiedzie przez dzikie tereny prowincji Finnmark, wzdłuż pięknego, rozległego Porsangerfjordu. Przejazd Nordkapptunnelen, jednym z najdłuższych podwodnych tuneli drogowych na świecie, którym dotrzemy na wyspę Mageroya, na której znajduje się Przylądek Północny. Przejazd do jednej z wiosek rybackich na wyspie na Birdsafari: rejs łodzią po Morzu Arktycznym, podziwianie ptaków (m.in. maskonury, alki, głuptaki, bieliki) zamieszkujących wyspy i skały, które tworzą rezerwat (rejs uzależniony od warunków na morzu). Następnie udamy się w kierunku Nordkapp (wjazd na teren centrum turystycznego). Spacer po Nordkapphallen ze wspaniałym widokiem na Ocean Arktyczny. Zwiedzający otrzymują specjalny certyfikat, upamiętniający wizytę w tym wyjątkowym miejscu. Powrót na stały ląd na nocleg w hotelu w okolicach Lakselv. (Trasa ok. 390 km)

Dzień 9

Po śniadaniu, wykwaterowanie z hotelu. Podróż Drogą Reniferów w kierunku granicy z Finlandią w Karigasniemi i przejazd nad jezioro Inari z 3000 wysepek. Wizyta w wyjątkowym Siida – muzeum i skansenie – przedstawiającym naturę i kulturę Laponii i jej mieszkańców Samów. Dalsza podróż prowadzi przez malowniczą fińską Laponię do Rovaniemi. Zakwaterowanie i nocleg w hotelu w okolicy Rovaniemi. (Trasa ok. 530 km).

Dzień 10

Po śniadaniu, wykwaterowanie z hotelu i wyjazd w kierunku wioski świętego Mikołaja znajdującej się na kole podbiegunowym. Będzie możliwość uściśnięcia ręki św. Mikołajowi i zrobienia sobie z nim zdjęcia (zdjęcia płatne dodatkowo) oraz samodzielną eksplorację wioski: odwiedziny w urzędzie pocztowym, z którego Św. Mikołaj wysyła listy do dzieci z całego świata, zakup pamiątek lapońskich. Dla miłośników reniferów – możliwość wizyty w zagrodzie tych uroczych zwierzaków i nakarmienia ich soczystą gałązką (płatne dodatkowo ok. 7 EUR/os ).Później podróż z Rovaniemi przez pokryte lasami tereny centralnej Finlandii. Po drodze wizyta w Oulu – tętniącym życiem mieście, pięknie położonym nad Zatoką Botnicką. Następnie przejazd przez krainę jezior w kierunku Jyvaskyla, miasta położonego na północnym krańcu jeziora Paijanne. Zakwaterowanie w hotelu w okolicach Jyvaskyla. (Trasa ok. 530 km).

Dzień 11

Dzień 11

Po śniadaniu przejazd do stolicy Finlandii – Helsinek. Panoramiczne zwiedzanie miasta z lokalnym przewodnikiem. Zobaczymy m.in.: reprezentacyjny, zaprojektowany od podstaw po pożarze z 1812 roku przez Carla Ludwiga Engela, Plac Senacki - z budynkami Uniwersytetu, dzisiejszej siedziby rządu i górującej nad placem katedry luterańskiej Tuomiokirkko, Sobór Uspienski, pałac prezydencki, port jachtowy i słynny wykuty w Skale kościół Temppeliaukio. Czas wolny. Następnie przejazd do portu w Turku. Ok. godz. 20:50 przeprawa promowa do Szwecji, jednym z wielkich promów pasażerskich Viking Line. Prom oferuje różnego rodzaju atrakcje - od licznych sklepów, restauracji, barów, dyskotek, po występy estradowe. Nocleg na promie. (Trasa ok. 460 km).

Dzień 12

Dzień 12

Wczesne śniadanie na promie. Ok. godziny 06:30 przypłynięcie do Sztokholmu. Zwiedzanie miasta z lokalnym przewodnikiem. Objazd miasta, spacer po starym mieście (Gamla Stan) z brukowanymi uliczkami wzdłuż których, od kilku wieków stoją kamienice szwedzkich kupców oraz Pałac Królewski. Ratusz ze wspaniałymi salami: Złotą (wyłożoną 19 mln pozłacanych płytek) oraz Błękitną, gdzie co roku odbywają się uroczystości związane z przyznaniem Nagrody Nobla. Muzeum Vasa - poświęcone okrętowi wojennemu, który zatonął w 1628 r. i został odnaleziony dopiero 300 lat później. Wyjazd ze Sztokholmu do Ystad. Zaokrętowanie na prom płynący do Świnoujścia. Początek rejsu ok. godz. 22:30. Nocleg w kabinach na promie. (Trasa ok. 680 km).

Dzień 13

Śniadanie na promie. Ok. 07:00 przypłynięcie do Świnoujścia. Wyokrętowanie i przejazd do Poznania (po drodze przystanki). (Trasa ok. 350 km).

Uwagi do programu

- Ze względu na wysokie kary pieniężne jakie są nakładane na przeciążone autokary w Skandynawii, prosimy o nieprzekraczanie ilości dopuszczalnego bagażu na tej wycieczce (maks. 20 kg + 5 kg bagaż podręczny/os). Nadbagaż nie będzie zabierany.
- Kolejność realizacji punktów programu może ulec zmianie lub odwróceniu.
- Pilot nie oprowadza po obiektach muzealnych.
- Zalecane odpowiednie obuwie  do wędrówek górskich.
- Zachęcamy do zabrania karty EKUZ, która ułatwia korzystanie z pomocy medycznej na miejscu.

Dodatkowe informacje

Zakwaterowanie

Hotele ***- (razem 9 rozpoczętych dób hotelowych) - w dużych miastach hotele sieciowe; na północy Skandynawii (poza dużymi miastami) możliwe zakwaterowanie w małych hotelach rodzinnych.

Pokoje:wygodne pokoje 2-osobowe (możliwość dostawki; UWAGA!!! w przypadku pokoi 3-os. możliwe łóżko podwójne i dostawka; często brak pokoi z 3 osobnymi łóżkami) z łazienkami i wc, często z TV.

Do dyspozycji gości:w hotelu zazwyczaj restauracja, bar oraz recepcja.

Wyżywienie: śniadania (najczęściej bufet).

Kategoria lokalna: ***/****

Promy

Prom na trasie Turku - Sztokholm (Viking Line)- (1 nocleg) - to jeden z większych promów z doskonałą infrastrukturą rozrywkową.

Kabiny:4-osobowe, wewnętrzne (z łazienkami). Za dopłatą dostępne kabiny 2-osobowe (możliwe tylko w przypadku rezerwacji dla 2 osób, NIE 1 oraz 3 osób) oraz kabiny 1-osobowe (możliwe tylko w przypadku rezerwacji dla 1 osoby).

Do dyspozycji pasażerów
: wewnętrzna uliczka o długości 140 m, przy której zlokalizowane są sklepy, świetne restauracje, puby, bary z karaoke, dyskoteka, kasyno oraz centrum odnowy biologicznej (sauna, jacuzzi).

Wyżywienie: śniadanie na promie (bufet).

Promy na trasie: Świnoujście - Ystad i Ystad - Świnoujście (Unity Line)- (2 noclegi).

Kabiny:4-osobowe, wewnętrzne z łazienką. Za dopłatą dostępne kabiny 2-osobowe (możliwe tylko w przypadku rezerwacji dla 2 osób, NIE 1 oraz 3 osób) oraz kabiny 1-osobowe (możliwe tylko w przypadku rezerwacji dla 1 osoby).

Wyżywienie:
śniadanie na promie (bufet).

Promy lokalne- bez kabin i wyżywienia.

Świadczenia

Cena obejmuje: Przejazd komfortowym autokarem, przeprawy promowe, zakwaterowanie w hotelach (9 rozpoczętych dób hotelowych) oraz na promach (3 rozpoczęte doby hotelowe), śniadania (12), opiekę pilota, program jw., ubezpieczenie TU Europa SA (NNW, KL, Assistance i bagaż).

Cena nie obejmuje: kosztów biletów wstępu do zwiedzanych obiektów i atrakcji, rejsu Birdsafari, opłat rezerwacyjnych, miejscowych przewodników, napiwków, systemu Tour Guide System: kwota ok. 360 EUR/os., (płatne pilotowi imprezy). Fakultatywnie: rejs łodzią RIB 90 EUR/os. Cena nie zawiera również dodatkowych posiłków, zdjęć u św. Mikołaja i innych wydatków osobistych.

Możliwość dokupienia 10 obiadokolacji w hotelach (wg dopłaty w cenniku; w tym kolacja na promie Silja Turku – Sztokholm – w formie bogatego bufetu z napojami bezalkoholowymi oraz piwem i winem).

Skandynawia i Przylądek Północny

5.3/6 (113 opinie)

Udostępnij
Dodaj do schowka
Skandynawia i Przylądek Północny
Galeria (11)
Skandynawia i Przylądek Północny
Skandynawia i Przylądek Północny
Skandynawia i Przylądek Północny
Zdjęcie mapy
Plan Wycieczki

Atuty oferty

Cztery stolice – Kopenhaga, Oslo, Helsinki , Sztokholm • majestatyczne fiordy • koło podbiegunowe • Nordkapp - tego nie zapomnisz! • Birdsaffari - Obserwacja ptaków z pokładu statku • Droga Reniferów przez Laponię • Rovaniemi - Wioska Świętego Mikołaja • rejs promem na trasie Turku-Sztokholm

Rodzaj wyjazdu

Objazd

Transfer

W cenie

Bagaż

W cenie

Cena obejmuje: Przejazd komfortowym autokarem, przeprawy promowe, zakwaterowanie w hotelach (9 rozpoczętych dób hotelowych) oraz na promach (3 rozpoczęte doby hotelowe), śniadania (12), opiekę pilota, program jw., ubezpieczenie TU Europa SA (NNW, KL, Assistance i bagaż).

Cena nie obejmuje: kosztów biletów wstępu do zwiedzanych obiektów i atrakcji, rejsu Birdsafari, opłat rezerwacyjnych, miejscowych przewodników, napiwków, systemu Tour Guide System: kwota ok. 360 EUR/os., (płatne pilotowi imprezy). Fakultatywnie: rejs łodzią RIB 90 EUR/os. Cena nie zawiera również dodatkowych posiłków, zdjęć u św. Mikołaja i innych wydatków osobistych.

Możliwość dokupienia 10 obiadokolacji w hotelach (wg dopłaty w cenniku; w tym kolacja na promie Silja Turku – Sztokholm – w formie bogatego bufetu z napojami bezalkoholowymi oraz piwem i winem).

Plan wycieczki

Dodatkowe informacje

Szczegóły przejazdu

Lecąc na wakacje z Rainbow masz zawsze w cenie:

Bagaż

rejestrowany i podręczny

Opieka

polskojęzycznego pilota

Ubezpieczenie

podstawowe

Uśmiechnięty pan na banerze
Za osobę5 091
Razem
10 181 zł
Zaliczka 15% 1 520 zł
rezerwujzablokuj miejsce na 3 dni
trwa wczytywanie

Opinie klientów

Intensywność programu
5.0
Pilot
5.1
Program wycieczki
5.4
Transport
5.5
Wyżywienie
5.4
Zakwaterowanie
5.4
Opinie pochodzą od naszych Klientów, którzy odwiedzili dany hotel lub uczestniczyli w wycieczce objazdowej.

Osoba dodająca opinię musi podać dane osobowe, takie jak imię i nazwisko oraz dane dotyczące wyjazdu, czyli datę i kierunek wyjazdu lub numer rezerwacji. Dzięki tym informacjom sprawdzamy, czy autor opinii faktycznie podróżował z nami. Jeżeli dane się nie zgadzają, wówczas nie publikujemy opinii.

6.0/6

Anna, Stargard 28.09.2022

Skandynawia i Przylądek Północny

To nie pierwsza i mam nadzieję nie ostatnia moja wycieczka z Rainbow-. Wszystkie wycieczki z Waszym biurem są naprawdę super ale ta była niezwykła. Zobaczyliśmy piękne kraje-Norwegia i Finlandia, do tego zwiedziliśmy Kopenhagę i Sztokholm. Przepiękne widoki, renifery chodziły przed autokarem. Nie do opisania Nordkapp. Termin lipiec a więc piękna pogoda. Super hotele i wyżywienie. To trzeba zobaczyć, brak słów do opisania. Bardzo polecam. Polecam rowniez wycieczkę Hiszpanii Portugalia, Alpy i lazurowe Wybrzeże (też jedna z piękniejszych). W przyszl roku marzyi się jeszcze Anglia królewska. Mam nadzieję że się uda.

6.0/6

Jolanta, Kraków 13.07.2023
Termin pobytu: czerwiec 2023

Munch zamiast skoczni i byłoby idealnie.

Wycieczka była świetnie zorganizowana a krajobrazy Norwegii zachwycające (truizm). Ważnym atutem była fantastyczna pilotka-przewodniczka pani Magda. Gdyby dokonać zmiany w programie i zamiast skoczni lub skansenu w Oslo pójść do galerii obrazów, byłoby blisko ideału.
Pokaż więcej opinii (111)

østlandet - pogoda

Sierpień

15

°C

Średnia temperatura w ciągu dnia

tło

Zainspiruj sie! Więcej o Norwegii na naszym blogu.

Więcej

Inne wycieczki dostępne w tym samym terminie i regionie

telefon

Pobierz aplikację mobilną Rainbow

i ciesz się łatwym dostępem do ofert i rezerwacji wymarzonych wakacji!

pani-z-meteracem