Port, Tallin

Wilno

Stare miasto, Helsingør

Kościół Św. Anny, Wilno

Wilno

Sztokholm

Plac Senacki, Helsinki

Pałac Królewski, Kopenhaga

Helsinki

Zamek Kronborg, Helsingør

Gamla Stan, Sztokholm

Bałtyckie stolice - Tour de Baltica

Rodzaj wycieczki Objazd
Zakwaterowanie Na objeździe
Wyżywienie Śniadania
5.2 /6 ( 37 opinii )
Wycieczka autokarowa Nie wymagany paszport
Wilno – Stare Miasto i cmentarz na Rossie • Ryga – perła architektury secesyjnej • średniowieczny Tallinn • brama Finlandii – Helsinki • malowniczy Sztokholm • Kopenhaga z Małą Syrenką • nocleg na promie!

Terminy i ceny wycieczki 13

Kalkuluj cenę

Plan wycieczki

Dzień 1

Wyjazd z Polski wg rozkładu Europa Wschodnia. Podczas przejazdu organizowane są krótkie postoje. Przyjazd do hotelu w okolicach Wilna i zakwaterowanie. Tego dnia nie ma kolacji (dotyczy Klientów, którzy wykupili pakiet kolacji). Dla chętnych obiadokolacja regionalna (płatna dodatkowo ok. 22 EUR/os.). (Trasa ok. 500 km)

Dzień 2

Po śniadaniu, wykwaterowanie z hotelu. Zwiedzanie Wilna z przewodnikiem – zaczniemy od cmentarza na Rossie, na którym spoczywa m.in. matka i serce Józefa Piłsudskiego. Potem zobaczymy m.in.: Stare Miasto wpisane na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO z Ostrą Bramą i słynnym obrazem Matki Boskiej Ostrobramskiej, dziedziniec klasztoru Bazylianów, cerkiew św. Ducha, ratusz, Uniwersytet Wileński, kościół św. Anny i pomnik Adama Mickiewicza. Krótki czas wolny w centrum Wilna. Następnie przejazd do Rygi, gdzie wraz z przewodnikiem miejscowym zwiedzimy wpisaną na listę Światowego Dziedzictwa UNESCO starówkę z Basztą Prochową i Bramą Szwedzką, zamek (siedzibę prezydenta kraju), a także charakterystyczny zespół średniowiecznych kamieniczek „Trzej Bracia” oraz piękne secesyjne kamienice. Zobaczymy też Małą i Wielką Gildię kupiecką, kościół luterański św. Piotra oraz dom Bractwa Czarnogłowych. Następnie zakwaterowanie w hotelu w okolicach Rygi i nocleg. (Trasa ok. 300 km)

mapka

Pokaż na mapach Google

Powiększ mapę

Informacje dodatkowe

Zakwaterowanie
Hotele *** (razem 5 rozpoczętych dób hotelowych) – położone zwykle poza centrami miast.
Promy (razem 2 rozpoczęte doby hotelowe):
Prom na trasie Helsinki-Sztokholm - (1 nocleg) - to jeden z największych promów na świecie z doskonałą infrastrukturą rozrywkową. Kabiny: 4 - osobowe, wewnętrzne (z łazienkami). Za dopłatą dostępne kabiny 2-osobowe (możliwe tylko w przypadku rezerwacji pokoi 2-osobowych, a nie 1-osobowych lub 3-osobowych) oraz kabiny 1-osobowe. Do dyspozycji pasażerów: wewnętrzna uliczka o długości 140 m, przy której zlokalizowane są sklepy, świetne restauracje, puby, bary z karaoke, dyskoteka, kasyno oraz centrum odnowy biologicznej (sauna, jacuzzi).
Wyżywienie: śniadanie na promie (bufet).
Prom na trasieYstad-Świnoujście (Unity Line) - (1 nocleg). Kabiny: 4 - osobowe, wewnętrzne z łazienką. Za dopłatą dostępne kabiny 2-osobowe (możliwe tylko w przypadku rezerwacji pokoi 2-osobowych, a nie 1-osobowych lub 3-osobowych) oraz kabiny 1-osobowe.
Wyżywienie: śniadanie na promie (bufet).
- Promy lokalne - bez kabin i wyżywienia. Możliwość dopłaty do 6 obiadokolacji wg ceny w systemie rezerwacyjnym.
Do dyspozycji gości
W hotelu zazwyczaj restauracja, bar oraz recepcja.
Pokoje
Wygodne pokoje 2-osobowe (możliwość dostawki; UWAGA!!! pokoje z 3 osobnymi łóżkami na zapytanie) z łazienkami i wc, często z TV.
Wyżywienie
Śniadania (najczęściej bufet).
Świadczenia
Cena podstawowa obejmuje: Przejazd komfortowym autokarem, przeprawy promowe, zakwaterowanie w hotelach (5 rozpoczętych dób hotelowych) oraz na promach (2 rozpoczęte doby hotelowe), śniadania (7), opiekę pilota, program jw., ubezpieczenie TU Europa SA (NNW, KL, Assistance i bagaż).
Cena podstawowa nie obejmuje: biletów wstępu do zwiedzanych obiektów, rejsu w Kopenhadze, opłat za przewodników lokalnych, opłat rezerwacyjnych, napiwków, zestawu słuchawkowego Tour Guide - ok. 115 EUR/os. i 550 SEK/os. (płatne pilotowi na miejscu) oraz przejazdów komunikacją miejską, wycieczek fakultatywnych i innych wydatków osobistych. Fakultatywnie: wycieczka do Ogrodów Tivolli – ok. 35 EUR/os., muzeum zespołu Abba ok. 40 EUR/os. (wycieczki fakultatywne uzależnione od liczby chętnych i od położenia hoteli).
Możliwość dopłaty do 6 obiadokolacji w hotelach (wg dopłaty w cenniku).
 
Rozkład lotów można sprawdzić na stronie https://r.pl/rozklady
Opinie klientów
Klienci oceniają tę wycieczkę na 5.2/6. Sprawdź opinie: https://r.pl/baltyckie-stolice-tour-de-baltica/zakwaterowanie-bas

Dodaj opinię

5.2

Ocena ogólna wycieczki

Galeria zdjeć z opinii


Podobne oferty

Call center
42 680 38 51 codziennie w godz. 8:00-22:00
Zadzwoń Zostaw numer, oddzwonimy
Kontakt
Nasi konsultanci do Państwa dyspozycji 7 dni w tygodniu callcenter@r.pl
Napisz do nas
Biura Rainbow
Odwiedź jedno z ponad 100 biur Rainbow w całej Polsce i zarezerwuj swój wymarzony urlop
Odwiedź nasz salon