WAKACJE W Litwie

27.06.2019 (czwartek)
Śniadania
objazd
Nie wymagany paszport
1 150 zł1 100 zł
za os. / 5 dni
Nie wymagany paszport
21.09.2019 (sobota)
Śniadania
objazd
Nie wymagany paszport
1 671 zł1 646 zł
za os. / 8 dni
Nie wymagany paszport
30.05.2019 (czwartek)
Wg programu imprezy
objazd
Wycieczka potwierdzona
1 920 zł1 870 zł
za os. / 10 dni
Wycieczka potwierdzona
21.09.2019 (sobota)
Śniadania
objazd
Wycieczka potwierdzona
1 921 zł1 896 zł
za os. / 8 dni
Wycieczka potwierdzona
22.08.2019 (czwartek)
Wg programu imprezy
objazd
Nie wymagany paszport
2 721 zł2 651 zł
za os. / 8 dni
Nie wymagany paszport

Ciekawi wakacji na Litwie?

Litwa:

Stolica:
Wilno
Waluta:
EUR
Powierzchnia:
65 300 km2
Liczba ludności:
2 831 670

Litwa–wakacje po sąsiedzku

Jedni wybierają ten kierunek, bo to nasi najbliżsi sąsiedzi. Inni ze względu na korzenie rodzinne czy bogactwo zabytków architektury. Z pewnością każdy z tych powodów jest dobry, by zobaczyć to piękne nadbałtyckie państwo. Litwa ze swoją piękną stolicą Wilnem skusi nas połączeniem swej nostalgicznej historyczności i wielkomiejskimi aspiracjami na miarę innych europejskich metropolii. To prawdziwa gratka dla amatorów historii, bowiem spacer po Wilnie gwarantuje nam przekrój niemalże przez wszystkie epoki historyczne i style architektoniczne. Od barokowego kościoła św. Piotra i Pawła, przez Bazylikę opowiadającą historię świętych i królów, usianą licznymi kawiarenkami i sklepikami Starówkę, przez artystyczne Zarzecze, aż po symbol radzieckiej myśli technicznej w postaci żelbetowej wieży telewizyjnej.

Wakacyjnym szlakiem sacrum po Litwie

Dla wielu Polaków wakacje na Litwie to podróż sentymentalna i przeżycie duchowe. Dla szukających pomników historii i chcących zrozumieć ich tożsamość kulturową poleca się wizytę na Górze Krzyży w Szawlach, czy w Sanktuarium Matki Bożej Ostrobramskiej z jej cudownym obrazem. Msze w języku polskim świadczą o olbrzymiej popularności tego miejsca wśród naszych rodaków. Żadnego Polaka nie może także zabraknąć na cmentarzu na Rossie, największej litewskiej nekropolii. To miejsce usiane nagrobkami opowiada historię wielu naszych wybitnych rodaków, np. Józefa Piłsudskiego, czy Joachima Lelewela. 

Oddech podczas wakacyjnych wojaży znajdziemy na łonie prawdziwie dziewiczej przyrody tego geograficznego centrum Europy. Z pewnością zachwycą nas malownicze, nadbałtyckie plaże Kłajpedy, czy wydmy Mierzei Kurońskiej ze swoim niepowtarzalnym światłem, stworzonym wręcz do uchwycenia go obiektywem aparatu. Z kolei liczne rezerwaty przyrody, jak chociażby Żmudzki Park Narodowy, czy stanowiące jedną trzecią powierzchni tego kraju lasy, doskonale nadadzą się na wakacje dla szukających wytchnienia od wielkomiejskiego zgiełku. Nadszarpnięte zdrowie podreperujemy z kolei w uzdrowisku Druskienniki. 

Wczasy nad Niemnem? Wybierz Litwę!

Litwa kusi nas również bogactwem unikalnych smaków. Wystarczy wspomnieć tradycyjne kołduny, czy cepeliny, które kulinarnie oddają charakter regionu.  Jeśli zdecydujemy się na wczasy w marcu, Wilno przywita nas Kiermaszem Kaziukowym, będącym kwintesencją jarmarczności i ludowości litewskiej.
Przystępne ceny, gościnność mieszańców i bezmiar świadectw minionych epok. To wystarczająca rekomendacja, by odwiedzić naszych niedalekich sąsiadów. Litwa, Łotwa, Estonia… odliczanie czas zacząć!

Zobacz również oferty w regionach Litwy: okręg kłajpedzki, okręg wileński

Opinie o Litwie

5.0/6

Za krótko byłam żeby ocenić uczciwie dane państwo.

Ale Wilno podobało się zwłaszcza stare miasto ze śladami polskich poetów

Dodał(a):
Anna w parze l.67-70 wrzesień 2018, 25.09.2018

3.0/6

Prawie jak Polska

Popularne powiedzenie głosi, że „Litwa przypomina Polskę sprzed dziesięciu lat, Łotwa jest odbiciem Polski współczesnej, a Estonia – wizją naszego kraju za lat dziesięć”. Z pierwszym elementem tego ... obrazowego opisu zgadzam się bezapelacyjnie.

Dodał(a):
Daria, 23.07.2018

4.0/6 Ocena ogólna o Litwie

Pogoda na Litwie

Litwa to kraj w strefie klimatu umiarkowanego, jednak panująca tu pogoda charakteryzuje się dużą zmiennością. Latem temperatura sięga najczęściej 17-18°C. Choć liczba upalnych dni jest niewielka to w czasie wakacji słupek rtęci może pokazywać nawet 30°C. Średnia temperatura zimą wynosi od -7°C do 0°C, choć zdarzają się także większe mrozy. Śnieg leży zwykle od 75 do 110 dni, a niższe temperatury wskazują termometry na północno-wschodnim krańcu Litwy.

Dość wylegiwania się na plaży! Spędź urlop aktywnie! TOP 5 miejsc na aktywny urlop

Efektywny wypoczynek, to aktywny wypoczynek. Zwłaszcza, jeśli na co dzień większość czasu spędzamy za biurkiem. Jeśli na co dzień wykręcasz się od ćwiczeń brakiem czasu, przynajmniej podczas wakacji nie siedź w miejscu. Niech długo wyczekiwany urlop za granicą stanie się okazją do poznania nowego kraju oraz pracy nad własną kondycją. Znaleźliśmy 5 miejsc, które Wam to umożliwią.

Twoja wersja przeglądarki nie jest wspierana.