wypoczynek

Wczasy w Okręgu wileńskim - co musisz wiedzieć?

  • O Okręgu wileńskim
  • Opinie
  • Pogoda

okręg wileński

Okręg Wileński to jeden z 10 regionów Litwy, który znajduje się na wschodzie tego kraju, tuż przy granicy z Białorusią. Na jego terenie leży również stolica Litwy – Wilno, które jest prawdziwym must-see podczas wakacji w tej części Europy. To miasto Adama Mickiewicza, w którym warto zobaczyć znaną z Inwokacji „Pana Tadeusza” Ostrą Bramę, a także starówkę, liczne kościoły (w tym m.in. Św. Trójcy czy Bernardynów), muzeum wieszcza oraz pałac Wielkich Książąt Litewskich.
W Okręgu Wileńskim godnym uwagi miejscem są również Troki – niewielkie miasto położone na południowy zachód od Wilna, które zachwyca tradycyjną karaimską zabudową oraz kenesą (domem modlitwy). Wybierz wycieczkę objazdową lub zdecyduj się na wyjazd last minute i poznaj najpiękniejsze miejsca na Litwie!

Opinie o Okręgu wileńskim

Okręgu wileńskim
6.0 /6

Wilno

Piękna starówka, choć jeden dzień nie wystarczy, żeby wszystko zwiedzić. Uwagę zwraca niedawno odbudowany od zera Pałac Władców, a także liczne polskie ślady.
Dodał(a):
HUBERT, Warszawa, 14.10.2021
6.0 /6

Wilno-Ryga-Tallin-Troki

Duże zmiany .Szerokie nowe drogi i odnowione zabytki.Ciekawe jeziora i kuchnia jakże inna od naszej-szczególnie chłodnik.
Dodał(a):
ALINA, KOZY, 05.09.2019
5.5 /6

okręg wileński

Trochę historii trochę krajobrazów trochę próbowania wileńskich przysmaków. No i oczywiście wspaniałe bursztyny.
Dodał(a):
Urszula, Jelenia Góra, 12.08.2019
5.0 /6

SUper

Super !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Dodał(a):
Paweł Krzysztof, Popielów, 07.08.2019
6.0 /6

Miasto Artystów

Przede wszystkim urzekły mnie miejskie zabytki oraz ślady działalności Polskich Wielkich Artystów. Malowicza okazała się również starówka.
Dodał(a):
Justyna, Wrocław, 14.07.2019
5.7/6 Ocena ogólna Okręgu wileńskim

Pogoda w Okręgu wileńskim