Dokąd chcesz jechać?

Kiedy?

Ile osób?

Skąd wyjazd?

Typ Transportu

trwa wczytywanie

Filtry

Popularne

Wyżywienie

Liczba dni

-

Typ wyjazdu

Cena

-

Standard hotelu

Ocena klientów

Udogodnienia w hotelu

Rodzaj hotelu

Odległość hotelu od lotniska

Tematyka

Sezon

Dokumenty

Oferty

Dania
Dania

Dania

Stolica: Kopenhaga

Waluta: DKK

Powierzchnia: 43 098 km2

Liczba ludności: ‍5 678 348

Wakacje w Danii – sposób na szczęście


Żyjący w najmniejszym państwie Skandynawii, Duńczycy uznawani są za najszczęśliwszy naród na ziemi. Wszystko za sprawą filozofii hygge, którą stosują na co dzień, a która pozwala im cieszyć s ię małymi rzeczami. Spotkania w gronie najbliższych, ciepła, przyjazna atmosfera to to co charakteryzuje hygge i Duńczyków. A jak naprawdę wygląda życie w Danii? Najlepiej przekonać się samemu podczas wczasów w tym malowniczym kraju. Wakacje w Danii to okazja, aby poczuć atmosferę tu panującą, zachwycić się lokalną architekturą, poznać lepiej historię tego kraju.


Wczasy w Danii – co warto zobaczyć?
Wśród odwiedzających Danię największy zachwyt budzi jej malowniczy krajobraz, który można dostrzec w miastach, miasteczkach, jak i wsiach, otoczonych przez rozległe pola i łąki. Nowoczesna architektura miejska przeplata się z tradycyjną, niską zabudową. Warto odwiedzić chociażby wyspę Funen (Fionia) i jej Dom z Bajki. To na Fionii właśnie urodził się Hans Christian Andersen. Niesamowita przyroda czeka na nas na południe od Kopenhagi, w rejonie Zelandii – pełnej malowniczych wybrzeży. Wyspa Mon obfituje w zapierające dech w piersiach białe kredowe klify, powstałe 10 tys. lat temu, a których wysokość sięga aż 120 metrów! Wakacje w Danii to także okazja, aby przeżyć niezapomnianą przygodę w pierwszym na świecie Legolandzie, zlokalizowanym w Billund (skąd pochodzi koncern). Hasło przewodnie brzmi tutaj „LEg GOdt” – czyli „baw się dobrze!”


Wakacje w Danii –odwiedź Kopenhagę
Jednym z najważniejszych miejsc duńskiej stolicy jest imponujący Ogród Tivoli. Powstały w 1843 roku w Kopenhadze jest najstarszym parkiem rozrywki w Europie. To on właśnie stał się inspiracją dla później powstałych Disneylandów. W Tivoli znajdziemy bowiem wszystko – od diabelskich młynów, przez najstarszą na świecie kolejkę górska Rutsjebanen, najwyższą karuzelę świata, aulę koncertową, po przepiękne kompozycje kwiatów i fontann. Nie zabraknie także licznych restauracji. Wizyta w Kopenhadze to także okazja, aby wyskoczyć na chwilę za miasto i cieszyć się urokami plaż na jedynej w swoim rodzaju Duńskiej Riwierze. Do jej najciekawszych atrakcji zaliczyć można Zamek Fredriksborg, podziemne Muzeum Morskie i Zamek Kronborg, w którym to Szekspir osadził akcję „Hamleta”.

Opinie o Danii:

6/6

Ocena ogólna Dania

6.0 / 6
Kopenhaga

Niezwykle klimatyczne miejsce. Liczne kanały, wzdłuż których usytuowane są przepiękne, zabytkowe kamienice.Dodał(a):
Barbara, Ksawerów, 2019.08.12
6.0 / 6
Dania

Gdziekolwiek bym nie był, było rewelacyjnie :) Nawet plaża 10 min spacerkiem od hotelu miała w sobie ten urok. ;) Ale żeby to przeżyć, trzeba wyjść z pokoju a nie jeść i spać ;)Dodał(a):
RaJu, 2018.07.07
6.0 / 6
Piękna Kopenhaga

Kopenhaga, piękne miasto. Tylko kilka godzin pobytu, ale pełny relaks. Brak pośpiechu w zwiedzaniu, sporo czasu wolnego i ten styl życia mieszkańców miasta... Do Kopenhagi koniecznie musimy jeszcze raz wrócić.Dodał(a):
Wojciech, GLIWICE, 2019.10.01
telefon

Pobierz aplikację mobilną Rainbow

i ciesz się łatwym dostępem do ofert i rezerwacji wymarzonych wakacji!

pani-z-meteracem