wypoczynek

Wczasy w Danii - co musisz wiedzieć?

  • O Danii
  • Opinie
  • Pogoda
Flaga Danii

Dania

Stolica:
Kopenhaga
Waluta:
DKK
Powierzchnia:
43 098 km2
Liczba ludności:
5 678 348

Wakacje w Danii – sposób na szczęście


Żyjący w najmniejszym państwie Skandynawii, Duńczycy uznawani są za najszczęśliwszy naród na ziemi. Wszystko za sprawą filozofii hygge, którą stosują na co dzień, a która pozwala im cieszyć s ię małymi rzeczami. Spotkania w gronie najbliższych, ciepła, przyjazna atmosfera to to co charakteryzuje hygge i Duńczyków. A jak naprawdę wygląda życie w Danii? Najlepiej przekonać się samemu podczas wczasów w tym malowniczym kraju. Wakacje w Danii to okazja, aby poczuć atmosferę tu panującą, zachwycić się lokalną architekturą, poznać lepiej historię tego kraju.


Wczasy w Danii – co warto zobaczyć?
Wśród odwiedzających Danię największy zachwyt budzi jej malowniczy krajobraz, który można dostrzec w miastach, miasteczkach, jak i wsiach, otoczonych przez rozległe pola i łąki. Nowoczesna architektura miejska przeplata się z tradycyjną, niską zabudową. Warto odwiedzić chociażby wyspę Funen (Fionia) i jej Dom z Bajki. To na Fionii właśnie urodził się Hans Christian Andersen. Niesamowita przyroda czeka na nas na południe od Kopenhagi, w rejonie Zelandii – pełnej malowniczych wybrzeży. Wyspa Mon obfituje w zapierające dech w piersiach białe kredowe klify, powstałe 10 tys. lat temu, a których wysokość sięga aż 120 metrów! Wakacje w Danii to także okazja, aby przeżyć niezapomnianą przygodę w pierwszym na świecie Legolandzie, zlokalizowanym w Billund (skąd pochodzi koncern). Hasło przewodnie brzmi tutaj „LEg GOdt” – czyli „baw się dobrze!”


Wakacje w Danii –odwiedź Kopenhagę
Jednym z najważniejszych miejsc duńskiej stolicy jest imponujący Ogród Tivoli. Powstały w 1843 roku w Kopenhadze jest najstarszym parkiem rozrywki w Europie. To on właśnie stał się inspiracją dla później powstałych Disneylandów. W Tivoli znajdziemy bowiem wszystko – od diabelskich młynów, przez najstarszą na świecie kolejkę górska Rutsjebanen, najwyższą karuzelę świata, aulę koncertową, po przepiękne kompozycje kwiatów i fontann. Nie zabraknie także licznych restauracji. Wizyta w Kopenhadze to także okazja, aby wyskoczyć na chwilę za miasto i cieszyć się urokami plaż na jedynej w swoim rodzaju Duńskiej Riwierze. Do jej najciekawszych atrakcji zaliczyć można Zamek Fredriksborg, podziemne Muzeum Morskie i Zamek Kronborg, w którym to Szekspir osadził akcję „Hamleta”.

Opinie o Danii

Danii
6.0 /6

Piękna Kopenhaga

Kopenhaga, piękne miasto. Tylko kilka godzin pobytu, ale pełny relaks. Brak pośpiechu w zwiedzaniu, sporo czasu wolnego i ten styl życia mieszkańców miasta... Do Kopenhagi koniecznie musimy jeszcze raz wrócić.
Dodał(a):
Wojciech, GLIWICE, 01.10.2019
6.0 /6

Kopenhaga

Niezwykle klimatyczne miejsce. Liczne kanały, wzdłuż których usytuowane są przepiękne, zabytkowe kamienice.
Dodał(a):
Barbara, Ksawerów, 12.08.2019
6.0 /6

Dania

Gdziekolwiek bym nie był, było rewelacyjnie :)

Nawet plaża 10 min spacerkiem od hotelu miała w sobie ten urok. ;)

Ale żeby to przeżyć, trzeba wyjść z pokoju a nie jeść i spać ;)

Dodał(a):
RaJu, 07.07.2018
6.0/6 Ocena ogólna Danii

Pogoda w Danii