Plan wycieczki

Dzień 1

Przejazd autokarem do portu w Kilonii (rozklady jazdy prosimy sprawdzić na r.pl/rozklady). Zaokrętowanie i zakwaterowanie na statku Costa Firenze, czas na odpoczynek, kolacja. Około godz. 20:00 statek wypływa z portu w kierunku Kopenhagi (nocny rejs). (Trasa ok. 500 km od granicy z Polską)

Dzień 2

Dzień 2

Ok. godz. 10:00 statek przypływa do Kopenhagi. Stolica i jednocześnie największe miasto Danii słynie ze swego pięknego położenia nad cieśniną Sund, wielokulturowości i olbrzymiej ilości rowerów. Będąc w Kopenhadze nie sposób pominąć Slotsholmen (Wyspa Zamkowa) – miejsca, w którym zaczęła się historia Kopenhagi i utworzono polityczne centrum państwa, gdzie znajdują się m.in. budynki zamku Christianborg mieszczącego Parlament, biura Premiera i Sąd Najwyższy Danii, a także odbywają się audiencje królewskie. Trzeba też zobaczyć barokowy pałac królewski - Amalienborg, czyli oficjalną rezydencję duńskiej rodziny królewskiej, fontannę bogini Gefion – największą i najpiękniejszą fontannę Kopenhagi przedstawiającą mityczne powstanie Zelandii oraz XVIII-wieczną dzielnicę portową Nyhavn i oczywiście pomnik Małej Syrenki – jednego z symboli miasta. Na kawę i zakupy warto wybrać się na Strøget – najdłuższy deptak Europy, z licznymi kafejkami, barami i sklepami. Dla chętnych (fakultatywnie, za dodatkową opłatą) wycieczka po mieście z przewodnikiem lokalnym. Ok. godz. 18:00 statek wypływa w kierunku Hellesylt i Geiranger.

Dzień 3

Cały dzień na morzu, czas na relaks. Zachęcamy do korzystania z licznych atrakcji na statku: kąpiele w basenie, kąpiele słoneczne, animacje, siłownia, jacuzzi, kasyno, sklepy i wiele innych. Dzienny i nocny rejs w kierunku Hellesylt i Geiranger.

Dzień 4

Dzień 4

Ok. godz. 09:00 statek zawija do Hellesylt, gdzie będzie krótka przerwa na podziwianie ze statku tej niewielkiej miejscowości. W centralnej części miasteczka znajduje się wodospad, co jest niecodziennym zjawiskiem, a pejzażu dopełniają malownicze zbocza gór. Ok. 11:00 statek wypływa w kierunku niewielkiego portu Geiranger (statek dopływa do portu ok. 13:00) pełnego sklepików z pamiątkami i punktów gastronomicznych. Nad wioską „pnie się” w górę kolejna atrakcja, widowiskowa Droga Orłów, która zanim dotrze do najwyższego punktu (624m.n.p.m.) musi pokonać 11 ostrych zakrętów. Geirangerfiord, przez wielu uznawany jest za najpiękniejszy fiord norweski i od 2005 r. znajdujący się na liście UNESCO. Ten 15-kilometrowej długości, wąski fiord otoczony jest stromymi zboczami górskimi, z których spadają malownicze wodospady o intrygujących nazwach: Zalotnik, Welon Panny Młodej czy Siedem Sióstr. Gdzieniegdzie na skalnych ścianach „zawieszone” są małe domki, z których ostatni lokatorzy wyprowadzili się dopiero w latach 60-tych. Geiranger to miejsce odwiedzane corocznie przez tysiące turystów z całego świata! Polecamy wycieczki organizowane na miejscu (dodatkowo płatne). Ok. godz. 20:00 statek wypływa w kierunku Alesund (nocny rejs).
UWAGA!!! w terminie 10.05, 24.05, 07.06, 21.06, 05.07, 19.07 i 16.08 statek dopływa do Bergen
Bergen - dawne miasto kupieckie, założone nad zatoką pomiędzy siedmioma wzgórzami, dziś rozrasta się na okoliczne wyspy i cyple. Główne atrakcje turystyczne symbolicznej stolicy norweskich fiordów usytuowane są wokół zatoki Vågen. Od północy rozlokowana jest zabytkowa, wpisana na listę UNESCO dzielnica Bryggen, czyli wybudowane jeden przy drugim, kolorowe, drewniane, zwrócone fasadami ku zatoce domy kupców hanzeatyckich. W wąziutkich pasażach między nimi sklepiki, bary i restauracje. Nieopodal wznoszą się: romański kościół mariacki i twierdza Bergenhus oraz najsłynniejszy w Norwegii targ rybny ze świeżymi śledziami, łososiami, krewetkami, homarami i innymi owocami morza, których z pewnością warto spróbować. Dla chętnych (fakultatywnie, za dodatkową opłatą) wycieczka po mieście z przewodnikiem lokalnym i wjazd kolejką na wzgórze Floyen, skąd można podziwiać widok na miasto i fiordy.

Dzień 5

Ok. 08:00 statek przypływa do portu w Alesund. Można stąd wybrać się (wycieczka fakultatywna dodatkowo płatna) na tzw. Drogę Trolli (Trollstigen) czyli niezwykle efektowną drogę górską z jedenastoma spiralnymi zakrętami (180°), która biegnie po wznoszącej się stromo ścianie na wysokość 850 m n.p.m. Samo Alesund jest idealnym przykładem na to, jak niewielka wioska rybacka ewoluowała do ok. 40-tysięcznego miasta, które stało się jednym z głównych ośrodków rybołówstwa w Norwegii. Miasto, które doszczętnie spłonęło w 1904 roku, zostało odbudowane w stylu secesyjnym, w scenerii fiordów i typowo norweskiego krajobrazu. Zapraszamy na spacer po starym mieście i podziwiania tutejszej niezwykle urokliwej architektury, która do dziś przyciąga turystów z całej Europy i nie tylko.Ok. godz. 18:00 statek wypływa w kierunku Stavanger (nocny rejs).

UWAGA!!! w terminie 09.08 statek dopływa do Haugesund
Haugesund - Urokliwe miasteczko leżące przy ujściu do morza dwóch fiordów: Lysefjorden i Hardangerfjorden. To właśnie w tych okolicach, na wyspie Karmøy, ma swój początek historia Norwegi i tu w Avaldsnes swoją siedzibę miał król Vikingów Harald Pięknowłosy – władca, który zjednoczył Norwegię. Haugesund przez lata stanowiło centrum szkutnictwa i połowu śledzia. Jednak odkąd ryby zaczęły znikać z okolicznych wód, miasto to, podobnie jak położone na południe od niego Stavanger, zaczęło zajmować się przemysłem związanym z wydobyciem ropy naftowej. Polecamy wycieczki organizowane na miejscu przez armatora (dodatkowo płatne). 

UWAGA!!! w terminie 28.06, 26.07, 23.08, 30.08 i 06.09 statek dopływa do Bergen
Bergen - dawne miasto kupieckie, założone nad zatoką pomiędzy siedmioma wzgórzami, dziś rozrasta się na okoliczne wyspy i cyple. Główne atrakcje turystyczne symbolicznej stolicy norweskich fiordów usytuowane są wokół zatoki Vågen. Od północy rozlokowana jest zabytkowa, wpisana na listę UNESCO dzielnica Bryggen, czyli wybudowane jeden przy drugim, kolorowe, drewniane, zwrócone fasadami ku zatoce domy kupców hanzeatyckich. W wąziutkich pasażach między nimi sklepiki, bary i restauracje. Nieopodal wznoszą się: romański kościół mariacki i twierdza Bergenhus oraz najsłynniejszy w Norwegii targ rybny ze świeżymi śledziami, łososiami, krewetkami, homarami i innymi owocami morza, których z pewnością warto spróbować. Dla chętnych (fakultatywnie, za dodatkową opłatą) wycieczka po mieście z przewodnikiem lokalnym i wjazd kolejką na wzgórze Floyen, skąd można podziwiać widok na miasto i fiordy.

UWAGA!!! w terminie 07.06, 21.06, 05.07, 19.07, 16.08 statek dopływa do Hellesylt i Geiranger
Statek zawija do Hellesylt, gdzie będzie krótka przerwa na podziwianie ze statku tej niewielkiej miejscowości. W centralnej części miasteczka znajduje się wodospad, co jest niecodziennym zjawiskiem, a pejzażu dopełniają malownicze zbocza gór. Ok. 11:00 statek wypływa w kierunku niewielkiego portu Geiranger (statek dopływa do portu ok. 13:00) pełnego sklepików z pamiątkami i punktów gastronomicznych. Nad wioską „pnie się” w górę kolejna atrakcja, widowiskowa Droga Orłów, która zanim dotrze do najwyższego punktu (624m.n.p.m.) musi pokonać 11 ostrych zakrętów. Geirangerfiord, przez wielu uznawany jest za najpiękniejszy fiord norweski i od 2005 r. znajdujący się na liście UNESCO. Ten 15-kilometrowej długości, wąski fiord otoczony jest stromymi zboczami górskimi, z których spadają malownicze wodospady o intrygujących nazwach: Zalotnik, Welon Panny Młodej czy Siedem Sióstr. Gdzieniegdzie na skalnych ścianach „zawieszone” są małe domki, z których ostatni lokatorzy wyprowadzili się dopiero w latach 60-tych. Geiranger to miejsce odwiedzane corocznie przez tysiące turystów z całego świata! Polecamy wycieczki organizowane na miejscu (dodatkowo płatne).
UWAGA!!! w terminie 24.05 statek dopływa do Flåm
Niewielka miejscowość(450 mieszkańców) - Flåm położona w dolinie wśród gór na końcu Aurlandsfiord - jednego z odgałęzień Sognefiordu. Nazwę miejscowości można przetłumaczyć jako "mała osada wśród stromych gór”. Polecamy wycieczki organizowane na miejscu (dodatkowo płatne). To tu ma swą stację słynna linia kolejowa Flåmsbana, której pociągi muszą pokonać 20 km i... 863 m różnicy wysokości, żeby dotrzeć do ostatniej stacji na swojej trasie. 
UWAGA!!! w terminie 31.05, 14.06 statek dopływa do Stavanger
Statek zacumuje w porcie w Stavanger. Okolice Stavanger to przede wszystkim nadmorskie klify i fiordy oraz najbardziej znany w Norwegii punkt widokowy Preikestolen. Jest to wysoki na ponad 600 m granitowy klif „wyrastający” stromo w górę z wód Lyserfjordu, na którym znajduje się półka skalna (Preikestolen czyli ambona) ze spektakularną panoramą na fiord. Polecamy wycieczki organizowane na miejscu (dodatkowo płatne). Samo Stavanger to tętniące życiem oraz kolorami miasto, które niegdyś słynęło z produkcji konserw rybnych (na dowód czego można odwiedzić znajdujące się tu Muzeum Konserw), a obecnie jest norweskim centrum handlu ropą naftową. Jednak Stavanger to nie tylko przemysł, ale i urzekająca starówka z białymi drewnianymi domkami z mini-ogródkami pełnymi kwiatów i brukowanymi uliczkami wspinającymi się po pagórkach miasta. Jakby czas zatrzymał się tu na przełomie XVIII i XIX w. Całości dopełnia znajdująca się na głównym placu miasta, zbudowana z szarego kamienia, najstarsza norweska Katedra Stavanger Domkirke oraz barwne, kosmopolityczne centrum.

Dzień 6

Dzień 6

 Około godziny 10:00 statek zacumuje w porcie w Stavanger. Okolice Stavanger to przede wszystkim nadmorskie klify i fiordy oraz najbardziej znany w Norwegii punkt widokowy Preikestolen. Jest to wysoki na ponad 600 m granitowy klif „wyrastający” stromo w górę z wód Lyserfjordu, na którym znajduje się półka skalna (Preikestolen czyli ambona) ze spektakularną panoramą na fiord. Polecamy wycieczki organizowane na miejscu (dodatkowo płatne). Samo Stavanger to tętniące życiem oraz kolorami miasto, które niegdyś słynęło z produkcji konserw rybnych (na dowód czego można odwiedzić znajdujące się tu Muzeum Konserw), a obecnie jest norweskim centrum handlu ropą naftową. Jednak Stavanger to nie tylko przemysł, ale i urzekająca starówka z białymi drewnianymi domkami z mini-ogródkami pełnymi kwiatów i brukowanymi uliczkami wspinającymi się po pagórkach miasta. Jakby czas zatrzymał się tu na przełomie XVIII i XIX w. Całości dopełnia znajdująca się na głównym placu miasta, zbudowana z szarego kamienia, najstarsza norweska Katedra Stavanger Domkirke oraz barwne, kosmopolityczne centrum. Około godziny 20:00 statek wypływa w kierunku Kilonii (nocny rejs).
UWAGA!!! w terminie 24.05, 31.05, 21.06, 28.06, 05.07, 19.07, 26.07 i 23.08 statek dopływa do Haugesund
Haugesund - Urokliwe miasteczko leżące przy ujściu do morza dwóch fiordów: Lysefjorden i Hardangerfjorden. To właśnie w tych okolicach, na wyspie Karmøy, ma swój początek historia Norwegi i tu w Avaldsnes swoją siedzibę miał król Vikingów Harald Pięknowłosy – władca, który zjednoczył Norwegię. Haugesund przez lata stanowiło centrum szkutnictwa i połowu śledzia. Jednak odkąd ryby zaczęły znikać z okolicznych wód, miasto to, podobnie jak położone na południe od niego Stavanger, zaczęło zajmować się przemysłem związanym z wydobyciem ropy naftowej. Polecamy wycieczki organizowane na miejscu przez armatora (dodatkowo płatne).  
UWAGA!!! w terminie 14.06 statek dopływa do Kristiansand
Portowe miasto na słynącym z pięknych plaż południu Norwegii (mieszkańcy nazywają ten region Riwierą norweską). Na uwagę zasługują Fiskebrygga czyli stary targ rybny z licznymi restauracjami serwującymi owoce morza, twierdza Christiansholm wybudowana w 1672 niegdyś służąca celom wojennym, dziś goszcząca różnorakie wystawy i wydarzenia kulturalne, czy stojąca w samym centrum miasta neogotycka Katedra Christiansand.
 

Dzień 7

Cały dzień na morzu, czas na relaks. Zachęcamy do korzystania z licznych atrakcji na statku: kąpiele w basenie, kąpiele słoneczne, animacje, siłownia, jacuzzi, kasyno, sklepy i wiele innych. Dzienny i nocny rejs w kierunku Kilonii.

Dzień 8

Po śniadaniu ok. godz. 08:00 statek wpływa do portu w Kilonii. Wykwaterowanie z kabin i przejazd autokarem do Polski. (Trasa ok. 500 km do granicy z Polską)

Uwagi do programu  UWAGA!!! Powyższy program rejsu jest schematem poglądowym. W różnych terminach rejsów zmianie mogą ulec porty, w których statek będzie cumował.
  • UWAGA!!! trasa rejsu w terminie 10.05, 07.06, 16.08: Kilonia - Kopenhaga - dzień na morzu - Bergen - Hellesylt i Geiranger - Stavanger - dzień na morzu – Kilonia


  • UWAGA!!! trasa rejsu w terminie 17.05, 12.07, 02.08, 13.09: Kilonia - Kopenhaga - dzień na morzu - Hellesylt i Geiranger - Alesund - Stavanger - dzień na morzu - Kilonia


  • UWAGA!!! trasa rejsu w terminie 30.08, 06.09 : Kilonia - Kopenhaga - dzień na morzu - Hellesylt i Geiranger - Bergen - Stavanger - dzień na morzu - Kilonia

  • UWAGA!!! trasa rejsu w terminie 31.05: Kilonia - Kopenhaga - dzień na morzu - Hellesylt i Geiranger  - Stavanger - Haugesund - dzień na morzu - Kilonia


  • UWAGA!!! trasa rejsu w terminie 24.05 : Kilonia - Kopenhaga - dzień na morzu - Bergen - Flam -Haugesund -dzień na morzu - Kilonia

  • UWAGA!!! trasa rejsu w terminie 28.06, 26.07, 23.08 : Kilonia - Kopenhaga - dzień na morzu - Hellesylt i Geiranger - Bergen - Haugesund - dzień na morzu - Kilonia


  • UWAGA!!! trasa rejsu w terminie 21.06, 05.07, 19.07: Kilonia - Kopenhaga - dzień na morzu - Bergen - Hellesylt i Geiranger - Haugesund - dzień na morzu – Kilonia

 


  • UWAGA!!! trasa rejsu w terminie 14.06: Kilonia - Kopenhaga - dzień na morzu - Hellesylt i Geiranger - Stavanger - Kistiansand -dzień na morzu – Kilonia

 


  • UWAGA!!! trasa rejsu w terminie 09.08: Kilonia - Kopenhaga - dzień na morzu - Hellesylt i Geiranger - Haugesund - Stavanger - dzień na morzu – Kilonia

  - W zależności od warunków pogodowych na morzu lub na wyspach kapitan może podjąć decyzję o zmianie trasy lub nie zawijaniu do któregoś z portów wymienionych w programie.
  - Kolejność realizacji punktów programu może ulec zmianie lub odwróceniu.
  - Pilot nie oprowadza po obiektach muzealnych. Walutą obowiązującą na statku jest EUR.
  - Kobiety powyżej 24 tyg. ciąży, niemowlęta do 24 miesiąca życia oraz osoby poniżej 18 lat życia (jeśli nie są pod opieką prawnych opiekunów) nie mogą odbyć rejsu i nie zostaną wpuszczone na statek. Kobiety w ciąży zobligowane są do posiadania zaświadczenia (w języku angielskim) z informacją o tygodniu ciąży oraz że przebiega ona w sposób prawidłowy.
  - Przy zakwaterowaniu wymagany jest depozyt w gotówce (ok. 250 EUR/os) lub numer karty kredytowej; wszystkie rozliczenia na statku mają charakter bezgotówkowy i przy wykwaterowaniu zakupione towary, usługi są odliczane od depozytu bądź pobierane z karty kredytowej.
  - Podczas trwania całego rejsu proponujemy dodatkowo płatne (gotówką w EUR) wycieczki fakultatywne
  - Zamieszczone w ofercie opisy wycieczek fakultatywnych są podane wyłącznie informacyjnie i nie stanowią oferty handlowej. Nie gwarantujemy, że będą one wszystkie realizowane. Pełny wykaz dostępnych atrakcji fakultatywnych wraz z ich aktualnymi cenami jest dostępny u naszych pilotów.
  - Na statek nie wolno wnosić niebezpiecznych przedmiotów, m.in: żelazek, scyzoryków, czajników elektrycznych, żywności, napojów (w tym alkoholowych) oraz żadnych materiałów łatwopalnych.
  - Dowód osobisty lub paszport powinien być ważny min. 6 miesięcy od daty zakończenia wycieczki.

Wycieczki fakultatywne podczas objazdu

Wycieczki lokalne

STAVANGER

Spacer po Stavanger podczas którego zobaczymy między innymi doskonale zachowane Stare Miasto, czyli Gamle Stavanger. Miasto poprzecinane malowniczymi uliczkami z niepowtarzalnym klimatem i zabudowaniami pochodzącymi z XVIII i XIX w. W trakcie zwiedzania zobaczymy również z zewnątrz średniowieczną katedrę z XII w., jedyną w Norwegii, która zachowała swój średniowieczny charakter. Po zwiedzaniu niezapomniany rejs po fiordzie Lysefjord, uważanym za jeden z najpiękniejszych w Norwegii i jedyna możliwość , aby podpłynąć pod najsłynniejszą, „pocztówkową” półkę skalną Norwegii - Preikestolen (tłum. Ambona)! Czas trwania wycieczki ok. 4 h. Cena ok. 80 EUR/os (dzieci 5-15 – ok. 65 EUR/os).

KOPENHAGA

Przejazd shuttle busem do centrum stolicy Danii – popłyniemy w około godzinny rejs kopenhaskimi kanałami i z tej perspektywy zobaczymy zabytkową Kopenhagę. Podczas spaceru z przewodnikiem lokalnym zobaczymy najpiękniejsze miejsca stolicy Danii i posłuchamy o historii Kopanhagi, a następnie czas wolny na kawę i zakupy - warto wybrać się na Strøget – najdłuższy deptak Europy, z licznymi kafejkami, barami i sklepami. Powrót na statek shuttle busem. Czas trwania wycieczki ok. 4/5h. Uwaga: realizacja wycieczki uzależniona od liczby chętnych – min. 13 osób pełnopłatnych Cena ok. 45 EUR/os .

GEIRANGER

Wycieczka, która zapewni Państwu niezapomniane przeżycia. Ruszamy drogą prowadzącą przez wioskę Geiranger w górę, w kierunku punktu widokowego o nazwie Dalsnibba. Dalsnibba, to góra o wysokości 1476 m n.p.m., z której roztacza się zapierający dech w piersiach widok na fiord Geiranger, wioskę i pobliskie wzniesienia, a sam wjazd dostarcza niezapomnianych wrażeń. Ze szczytu możemy również podziwiać fragmenty drogi wijącej się na zboczu góry, na którą wjechaliśmy autokarem. Ostatnie kilometry drogi na Dalsnibba to Nibbevegen, droga która jest odśnieżana dopiero z początkiem czerwca każdego roku. Po drodze postój przy Flydalsjuvet- kolejny punkt widokowy. Po postoju na szczycie zjazd w kierunku Geiranger. Czas trwania wycieczki ok. 3 godz. Uwaga: realizacja wycieczki uzależniona od liczby chętnych – min. 20 pełnopłatnych osób. Cena ok. 90 EUR/os.

FLAM

Podczas postoju statku w Flam proponujemy przejazd koleją Flam – Myrdal - Flam. To jedna z najsłynniejszych kolejowych tras widokowych na świecie. Pośród linii kolejowych o normalnym rozstawie torów trasa Flam – Myrdal - Flam jest jedną z najbardziej stromych na świecie. Pociąg pokonuje na trasie kręte tunele, a widoki na 20-kilometrowej trasie to wąwozy, wodospady spadające kaskadami po zboczach ośnieżonych gór, górskie farmy i... tajemnicze huldry. Czas trwania wycieczki ok. 2 godziny. Cena ok. 75 EUR/os.

BERGEN

Po spotkaniu z lokalnym przewodnikiem ruszamy na zwiedzanie Bergen – urokliwego miasta nazywanego bramą do norweskich fiordów . W programie m.in. wizyta na Torget - barwnym targu rybnym, stary port Bryggen z górującą nad nim średniowieczną twierdzą Bergenhaus i spacer po wpisanym na Listę UNESCO Tyskebryggen z charakterystycznymi drewnianymi budynkami, należącymi niegdyś do kupców Hanzeatyckich. Następnie wjedziemy kolejką linowo - terenową na wzgórze Fløyen (320m.n.p.m.) z przepięknym widokiem na miasto, góry i fiord. Czas trwania wycieczki ok. 4 h. Po zwiedzaniu czas wolny. Uwaga: realizacja wycieczki uzależniona od liczby chętnych min. 13 osób pełnopłatnych. Cena ok. 45 EUR/os. (dzieci 5 -15 – ok. 35 EUR/os).

DROGA TROLLI (Trollstigen)

Przejazd do niezwykle efektownej drogi górskiej z jedenastoma spiralnymi zakrętami (180°), która biegnie po wznoszącej się stromo ścianie na wysokość 850 m n.p.m. Sami mieszkańcy Norwegii mówią o Trollstigen jako o obowiązkowym punkcie wizyty w tej części Europy. Od wielu lat stanowi jedną z największych atrakcji nie tylko w regionie, ale w całej Skandynawii. Dodatkowymi smaczkami Drogi Trolli są 180m wodospad Stigfossen i jedyny na świecie znak drogowy Uwaga Trolle! Po wjechaniu na szczyt z punktu widokowego, z którego rozciąga się urzekająca panorama na całą dolinę zobaczymy strzegące ją szczyty: Dronningen (Królowa), Kongen (Król) i Bispen (Biskup) wszystkie sięgające 1500–1600 metrów n.p.m. Czas trwania wycieczki ok. 7h Uwaga: realizacja wycieczki uzależniona od liczby chętnych – min. 15 pełnopłatnych osób. Cena ok. 120 EUR/os (dzieci 5-15 – ok. 85 EUR/os).

Uwaga! Zamieszczone powyżej opisy wycieczek lokalnych są podane wyłącznie informacyjnie i nie stanowią oferty handlowej. Nie gwarantujemy, że będą one wszystkie realizowane. Pełny wykaz atrakcji lokalnych wraz z ich aktualnymi cenami jest dostępny u naszych pilotów.

Dodatkowe informacje

Zakwaterowanie

Statek – Costa Diadema **** - FULL BOARD (3 posiłki) - duży statek wycieczkowy, zbudowany w 2014 r., należący do włoskiego armatora „Costa Cruises”. Statek składa się z 14 pokładów, ma 306 m dł., a załoga liczy ponad 1200 osób. Statek może zabrać na pokład ok. 5000 pasażerów.

Kabiny: 1862 kabin o różnej wielkości i standardzie. Główne rodzaje to kabiny: wewnętrzne (bez okna), zewnętrzne (z oknem) i zewnętrzne z balkonem. Wszystkie kabiny wyposażone są w 2 osobne łóżka lub jedno łóżko małżeńskie, posiadają: łazienkę (prysznic, toaleta, suszarka do włosów), toaletkę, telewizor, mini sejf oraz klimatyzację. Większość kabin wyposażonych jest w dodatkowe łóżko podwieszane (za zapytanie). Kabiny 3 i 4-os. na potwierdzenie.

- Kabina wewnętrzna bez okna (ok. 14 m2)

- Kabina zewewnętrzna z oknem lub "bulajem" (ok. 16 m2) - W zależności od lokalizacji kabiny (pokładu) okna mają zróżnicowane rozmiary, kształty (możliwy "bulaj"- okrągłe okno) i widoki.

- Kabina zewewnętrzna z balkonem (ok. 16 m2)

Na statek nie wolno wnosić niebezpiecznych przedmiotów, m.in: żelazek, scyzoryków, czajników elektrycznych, żywności, napojów oraz żadnych materiałów łatwopalnych.

Uwaga! kobiety powyżej 24 tyg. ciąży, niemowlęta do 24 miesiąca życia oraz osoby poniżej 18 lat życia (jeśli nie są pod opieką prawnych opiekunów) nie mogą odbyć rejsu i nie zostaną wpuszczone na statek.

Do dyspozycji gości:recepcja, windy, mini-galeria handlowa, 7 restauracji (bufet i a’la carte), 7 barów, klub nocny (dyskoteka), kasyno, kino 4D, teatr, 3 odkryte baseny (w tym jeden z rozsuwanym dachem),2 jacuzzi, taras słoneczny z leżakami (ręczniki przy basenach), wielofunkcyjne boisko sportowe, SPA Samsara (łaźnią turecką, sauną, solarium, gabinetami zabiegowymi i pokojami do masażu i aromaterapii), siłownia, tenis stołowy, gry video, internet (dodatkowo płatny), punkt medyczny (płatny), fotograf. Dla dzieci: mini club (podział wg grup wiekowych). Na statku odbywają się różne animacje: zabawy sportowe, przedstawienia, muzyka na żywo, itp. Podczas niektórych imprez wieczornych wymagane stroje wieczorowe.

Usługi typu: internet, fax, telefon, masaże, zabiegi kosmetyczne, pralnia, usługi medyczne, zajęcia z instruktorem itp. oraz są dodatkowo płatne. Na statku akceptowane są karty kredytowe.

Wyżywienie:W cenie: 3 posiłki - śniadania, obiady/lunche i kolacje w restauracjach głównych i bufetowych.

Dodatkowo płatne - oferta kulinarna pozostałych restauracji; napoje do obiadów, kolacji oraz między posiłkami, napoje alkoholowe (alkohol jest sprzedawany osobom, które ukończyły 18 lat; osobom w wieku 18-20 lat – za zgodą prawnych opiekunów). Możliwość dokupienia na statku dodatkowych pakietów all inclusive z napojami (pakiety bezalkoholowe lub uwzględniające określone alkohole). Cena pakietu all inclusive waha się od ok. 20 EUR/os/dzień (napoje tylko do posiłków – obiadu i kolacji) do ok. 50 EUR/os/dzień (pakiet z drinkami i mini barem). Warunkiem skorzystania z pakietu all inclusive jest wykupienie go przez wszystkich pasażerów w kabinie na czas całego rejsu. Na statku obowiązuje zakaz wnoszenia napojów (w tym alkoholi) z zewnątrz.

Hotele: 7 rozpoczętych dób hotelowych – na statku **** o dobrym standardzie w wybranych (opłaconych) typach kabin w opcji full board (3 posiłki); kabiny 2-os z łazienkami (opis kabin i statku j.w.)

Świadczenia

Cena obejmuje: przejazd komfortowym autokarem (wc, bar, wideo, klimatyzacja), zakwaterowanie: razem 7 rozpoczętych dób hotelowych na statku armatora Costa Cruises, korzystanie z większości atrakcji na statku, 3 posiłki na statku (śniadanie, lunch/obiad, kolacja), opiekę polskojęzycznego pilota lub polskojęzycznego przedstawiciela lokalnego kontrahenta na statku podczas rejsu, ubezpieczenie TU Europa (NNW, KL i bagaż).

Cena nie obejmuje: opłaty za serwis pokładowy oraz kosztów napiwków dla kierowców (kwota ok. 100 EUR/os.) - płatne pilotowi imprezy oraz wycieczek fakultatywnych podczas rejsu i innych wydatków osobistych.

Rejs po norweskich fiordach - Plenery Skandynawii

5.3/6 (39 opinii)

Udostępnij
Dodaj do schowka
Rejs po norweskich fiordach - Plenery Skandynawii
Galeria (9)
Rejs po norweskich fiordach - Plenery Skandynawii
Rejs po norweskich fiordach - Plenery Skandynawii
Rejs po norweskich fiordach - Plenery Skandynawii
Zdjęcie mapy
Plan Wycieczki

Atuty oferty

Stavanger - urzekająca starówka i granitowe klify • Geiranger - Droga Orłów • Kopenhaga - miasto rowerów i Małej Syrenki • statek Costa Diadema**** full board - polski pilot na pokładzie statku

Rodzaj wyjazdu

Objazd

Transfer

W cenie

Bagaż

W cenie

Cena obejmuje: przejazd komfortowym autokarem (wc, bar, wideo, klimatyzacja), zakwaterowanie: razem 7 rozpoczętych dób hotelowych na statku armatora Costa Cruises, korzystanie z większości atrakcji na statku, 3 posiłki na statku (śniadanie, lunch/obiad, kolacja), opiekę polskojęzycznego pilota lub polskojęzycznego przedstawiciela lokalnego kontrahenta na statku podczas rejsu, ubezpieczenie TU Europa (NNW, KL i bagaż).

Cena nie obejmuje: opłaty za serwis pokładowy oraz kosztów napiwków dla kierowców (kwota ok. 100 EUR/os.) - płatne pilotowi imprezy oraz wycieczek fakultatywnych podczas rejsu i innych wydatków osobistych.

Plan wycieczki

Wycieczki fakultatywne podczas objazdu

Dodatkowe informacje

Szczegóły przejazdu

Lecąc na wakacje z Rainbow masz zawsze w cenie:

Bagaż

rejestrowany i podręczny

Opieka

polskojęzycznego pilota

Ubezpieczenie

podstawowe

Uśmiechnięty pan na banerze
Za osobę3 920
Razem
7 840 zł
Zaliczka 15% 1 170 zł
rezerwujzablokuj miejsce na 3 dni
trwa wczytywanie

Opinie klientów

Kajuta
5.3
Obsługa statku
5.8
Pilot
5.7
Program rejsu i wycieczki lokalne
5.4
Statek
5.7
Wyżywienie
5.8
Opinie pochodzą od naszych Klientów, którzy odwiedzili dany hotel lub uczestniczyli w wycieczce objazdowej.

Osoba dodająca opinię musi podać dane osobowe, takie jak imię i nazwisko oraz dane dotyczące wyjazdu, czyli datę i kierunek wyjazdu lub numer rezerwacji. Dzięki tym informacjom sprawdzamy, czy autor opinii faktycznie podróżował z nami. Jeżeli dane się nie zgadzają, wówczas nie publikujemy opinii.

6.0/6

RYSZARD, Tychy 10.02.2020

POZYTYW

Bardzo przyjemny wyjazd. Jestem bardzo zadowolony. SUPER

6.0/6

Super rejs 13.07.2023

Rewelacyjny wyjazd

Byliśmy z żoną na kolejnym rejsie z Rainbow w terminie 30.07-07-07.2023 - tym razem na fiordach. Jak zawsze wszystko było super zorganizowane przez Rainbow. Wyjazd uważamy za bardzo udany. Zdecydowanie polecamy ten rejs. Bardzo duży wpływ na wysoką opinię ma nasza pilotka Pani Agnieszka. Pełen profesjonalizm, bardzo miła w kontakcie i bardzo duża wiedza. Dziękujemy za miłą opiekę Pani pilotce. Jedyny minus to przewodniczka w Bergen - niestety ale Pani nie nadaje się do oprowadzania grup wycieczkowych.
Pokaż więcej opinii (37)

Norwegia - pogoda

Maj

11

°C

Średnia temperatura w ciągu dnia

tło

Zainspiruj sie! Więcej o Norwegii na naszym blogu.

Więcej
telefon

Pobierz aplikację mobilną Rainbow

i ciesz się łatwym dostępem do ofert i rezerwacji wymarzonych wakacji!

pani-z-meteracem