Śladami Wikingów - Norweskie Fiordy

Rodzaj wycieczki Objazd
Zakwaterowanie Na objeździe
Wyżywienie Śniadania
5.5 /6 ( 62 opinii ) -42% 100%
Wycieczka autokarowa Nie wymagany paszport
Oslo - Amudsen i Wikingowie • imponująca Ściana Trolli i Droga Orłów • fiordy - niezapomniane widoki • malownicze Bergen - czyli stara Norwegia • płaskowyż Hardangervidda

Terminy i ceny wycieczki 15

2 525 zł
( za osobę / 7 dni )

Data wyjazdu: 25.05.2018

Kalkuluj cenę

Plan wycieczki

Dzień 1

Wyjazd z Polski według rozkładu. Po drodze krótkie postoje. Przyjazd do Świnoujścia, zaokrętowanie na prom płynący do Szwecji. Początek rejsu około godziny 23.00 (rejs trwa ok 8 godzin). Nocleg na promie – zalecany niewielki bagaż podręczny z rzeczami potrzebnymi na nocleg w kajucie – dla wygody uczestników bagaż główny zostaje w luku bagażowym (Trasa Poznań - Świnoujście ok. 350 km).

Dzień 2

Przypłynięcie do Ystad, wczesne śniadanie na promie. Po wyokrętowaniu przejazd nadmorską autostradą wzdłuż szwedzkiego wybrzeża w kierunku mostu w Svinesund, stanowiącego przejście graniczne między Szwecją i Norwegią, i dalsza podróż do Oslo – po drodze planowane są krótkie postoje. Zwiedzanie stolicy norweskiej z pilotem - odwiedzimy jedną z największych atrakcji Oslo unikalny skansen z budynkami z różnych regionów Norwegii i kościółkiem z Gol oraz skocznię Holmenkollen, z której rozpościera się piękna panorama na fiord i miasto. Następnie przejazd na nocleg w hotelu w okolicach Oslo. (Trasa ok. 680 km).

mapka

Pokaż na mapach Google

Powiększ mapę

Informacje dodatkowe

Zakwaterowanie
Hotele *** (razem 4 rozpoczęte doby hotelowe); w dużych miastach hotele sieciowe najczęściej sieci Quality lub Rica; na północy Skandynawii (poza dużymi miastami) możliwe zakwaterowanie w małych hotelach rodzinnych.
Pokoje: wygodne, 2-osobowe (możliwość dostawki) z łazienkami i wc, często z TV.
Do dyspozycji gości: w hotelu zazwyczaj restauracja, bar oraz recepcja.
Wyżywienie: śniadania (najczęściej bufet), 1 kolacja (4. dnia imprezy, w hotelu w Stryn).
Kategoria lokalna: ***

Promy:
Na trasie Świnoujście - Ystad: kabiny: 4 - osobowe, wewnętrzne z łazienką. Za dopłatą dostępne kabiny 2-osobowe (możliwe tylko w przypadku rezerwacji pokoju 2-osobowych, a nie 1-osobowych lub 3-osobowych).
Wyżywienie: śniadanie.
Na trasie Gedser-Rostock: bez kabin, najczęściej fotele lotnicze. Bez wyżywienia.
Promy lokalne: bez kabin, najczęściej fotele lotnicze.
Świadczenia
Cena podstawowa obejmuje: przejazd komfortowym autokarem (klimatyzacja, wc, video, minibar), prom na trasie Świnoujście - Ystad (kabiny 4-osobowe) i Gedser-Rostock (bez kabin), wszystkie przeprawy promami w Norwegii (bez kabin - najczęściej siedzenia lotnicze), zakwaterowanie w hotelach j.w. (4 rozpoczęte doby hotelowe), śniadania (5), jedna kolacja (w dniu 4. imprezy), program turystyczny j.w., opiekę pilota oraz ubezpieczenie TU Europa SA (NNW, KL, CP, Assistance i bagaż).
Cena podstawowa nie obejmuje: kosztów biletów wstępu do zwiedzanych obiektów, opłat za przewodników lokalnych, opłat rezerwacyjnych, napiwków oraz systemu Tour Guide System (orientacyjny koszt uczestnictwa w programie zwiedzania ok. 850 NOK oraz 20 EUR - płatne obligatoryjnie na miejscu pilotowi); wycieczek fakultatywnych: Bergen wieczorem z wjazdem kolejką na wzgórze Floyen (ok. 190 NOK). Cena nie zawiera również dodatkowych posiłków i innych wydatków osobistych. Możliwość dopłaty do 3 obiadokolacji w hotelach (wg dopłaty w cenniku).
Opinie klientów
Klienci oceniają tę wycieczkę na 5.5/6. Sprawdź opinie: https://r.pl/sladami-wikingow-norweskie-fiordy/zakwaterowanie-fio
 
 
 
5.5 Ocena ogólna tej wycieczki
5.5
Program wycieczki
5.5
Pilot
5.0
Transport
5.5
Zakwaterowanie
5.6
Wyżywienie
5.1
Intensywność programu

Galeria zdjeć z opinii


Twoja wersja przeglądarki nie jest wspierana.