ikona-burger
napis-rainbow
ikona-Ukrainaikona-telefon
Estonia, 2 osoby, 1 pokój, samolot
Dokąd chcesz jechać?
Estonia
Kiedy?
Kiedykolwiek
Ile osób?
2 osoby, 1 pokój
Skąd wyjazd?
Skądkolwiek
Typ Transportu
Samolot

Estonia wakacje

Brak wyników

mężczyzna-z-mapą brak-ofert
Dla tak zawężonych kryteriów nie znaleźliśmy oferty. Odznacz najmniej ważne dla Ciebie frazy lub wyszukaj ponownie.
Estonia
Samolot
państwo kraj
flaga
Estonia
Stolica: Tallinn
Waluta: EUR
Powierzchnia: 45,339 km 2
Liczba ludności: 1,313,271

Tajemnicza Estonia – wakacje u bałtyckiego sąsiada


Mimo dogodnego dla nas położenia nad Morzem Bałtyckim, Estonia pozostaje w Polsce krajem mało znanym turystycznie. Niewiele z nas wie, że ta bałtycka republika to jedno z najnowocześniejszych państw na świecie, głównie dzięki bardzo zaawansowanej cyfryzacji. Prawo do Internetu jest tutaj nawet zapisane w konstytucji. Cały kraj pokryty jest siecią wi-fi, a większość spraw można załatwić przez internet – łącznie z głosowaniem w wyborach. stończycy są najbliższymi krewnymi Finów i część z nich chętnie widzi swoją ojczyznę w gronie państw skandynawskich. Etnicznie Estończycy są najbliżsi Finom, a ich język zaliczany jest do grupy ugrofińskich. Najliczniejszą jednak mniejszością są tutaj Rosjanie. Dlatego też zobaczymy sklepy z pamiątkami, nawiązującymi do czasów sowieckich, jak również rozmaite gadżety z Władimirem Putinem. Co jeszcze skrywa w sobie Estonia? Przekonajcie się sami podczas wakacji tutaj!


Wczasy w Estonii – najważniejsze atrakcje
Do najpiękniejszych zabytków Estonii zaliczany jest barokowy kompleks pałacowo-parkowy Kardiorg. Zajmujący powierzchnię blisko 100 ha, został ufundowany przez Piotra Wielkiego dla żony Katarzyny I. Zachwycający swym rozmachem i pięknem, skrywa ekspozycje sztuki użytkowej, malarstwa i rzeźby. Równie śliczny jest sam Tallinn – urzekający swymi krętymi uliczkami, tworzącymi stare miasto. Na szczególną uwagę zasługuje tu średniowieczny rynek z gotyckim ratuszem. W Estonii również znajduje się najlepiej zachowana średniowieczna forteca w krajach nadbałtyckich. Twierdzza Kuressaare – otoczona pierwotnie ogromnym murem, którego część przetrwała do dzisiaj, skrywa w sobie również  kolekcje przedstawiające dzieje wyspy od czasów prehistorycznych do odzyskania niepodległości.


Wakacje w Estonii – piąta pora roku
Do jednej z największych atrakcji Estonii należy bez wątpienia leżący w zachodniej części kraju, Park Narodowy Soomaa. Jeżeli będziecie w Estonii w odpowiednim czasie, traficie na niezwykłe zjawisko, obserwowane jedynie przez kilkanaście dni w roku. Bo choć na co dzień jest tu bardzo ładnie, najpiękniej robi się w trakcie wiosennych roztopów, kiedy to poziom wody parku podnosi się o kilka metrów, a cały obszar zamienia w prawdziwie magiczną pływającą krainę. Nie ma wówczas możliwości korzystania z dróg czy szlaków pieszych - jedynym środkiem transportu pozostaje kajak. Tradycyjny estoński nazywa się haabja i wykonany jest z jednego kawałka drewna. Największą atrakcję zdają się być częściowo podtopione budynki. Drewniane chatki, zdające unosić się na wodzie stanowią nie lada gratkę dla fotografów. Obok domków dostrzeżemy ławki czy paśniki dla leśnych zwierząt. Wczasy w Estonii to magiczny czas pełen niecodziennych atrakcji, które czekają na Wasze odkrycie!

 

Opinie o Estonii:

6/6
Ocena ogólna Estonia
6.0 / 6
stare miasto - wspaniałe

Czułam powiew Skandynawii i o to właśnie chodziło. Piękne miasto Tallin. Podoba mi się szybko rozwijająca Estonia, mała a taka nowoczesna.Dodał(a):
Iwona, Mińsk Mazowiecki, 2021.09.09
6.0 / 6
Estonia

Mimo tylu lat w ZSRR i wojen, kraj ten zachował tożsamość kulturową i piękne zabytki. Widać wyraźnie wpływ Ligi Hanzeatyckiej.Dodał(a):
HUBERT, Warszawa, 2021.10.14
6.0 / 6
Piękny Tallinn

Tallinn jest od lat moim ukochanym miastem, dlatego polecam wizytę każdemu. Piękna starówka, bliskość morza, czy też Kadriorgpark - warto tu wszystko zobaczyć.Dodał(a):
Agata, Warszawa, 2020.01.12
6.0 / 6
Wilno-Ryga-Tallin-Troki

Jestem pod wielkim wrażeniem tego małego i urokliwego kraju. Chętnie wybiorę się może na dłużej w ciszę i przepiękną przyrodę.Dodał(a):
ALINA, KOZY, 2019.09.05
6.0 / 6
Tallin

Doskonale utrzymana Starówka z ciekawą zabudową, Tajemnicze uliczki i wąskie przejścia, doskonale utrzymana historyczna zabudowa.Dodał(a):
Barbara, Ksawerów, 2019.08.12
6.0 / 6
Estonia

Czystość, czystość i czystość wszędzie na ulicach, skwerach itd. Ciekawe turystycznie miejsca.Warto.Dodał(a):
Jolanta, 2019.08.12
6.0 / 6
Tallinn

Tallinn ze swoją starówką może się podobać. Szczególnie wrażenie robi widok z górnego miasta na zatokę.Dodał(a):
Urszula, Jelenia Góra, 2019.08.12
6.0 / 6
Super

super !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!Dodał(a):
Paweł Krzysztof, Popielów, 2019.08.07
5.5 / 6
Estonia to piękny kraj.

Estonia to piękny kraj. Szczególnie imponuje mi czystość miast. Podczas krótkiego pobytu nie widziałem ani jednego papierka, czy peta na ulicy. Widać wpływy niemieckiego i skandynawskiego zamiłowania do porządku. Imponuje wielość i wielkość lasów. Podczas podróży przez Estonię większość czasu jechaliśmy lasemDodał(a):
Zygmunt, Piastów, 2019.07.19
6.0 / 6
Estonia i Tallin

<P>Miasto o fenomenalnym klimacie średniowiecza !!!!!</P> <P>CUDO !!!</P>Dodał(a):
RaJu, 2018.07.07