wypoczynek

Wczasy w Harjumaa - co musisz wiedzieć?

  • O Harjumaa
  • Opinie
  • Pogoda

Harjumaa

Harjumaa to jedna z 15 prowincji Estonii, która znajduje się w północnej części tego kraju. Ulokowana tuż nad Zatoką Fińską, obejmuje swoim obszarem także Tallin – stolicę i największe miasto Estonii, będące obowiązkowym punktem podczas zwiedzania krajów bałtyckich. Must-see w Tallinie to starówka podzielona na Górne i Dolne Miasto, gdzie warto zobaczyć zamek Toompea, sobór Aleksandra Newskiego, liczne świątynie, zespół kamienic czy trakt Pikk z Wielką Gildią Kupiecką. W regionie Harjumaa znajduje się także Park Narodowy Lahemaa, chroniący wybrzeże Zatoki Fińskiej. Zalesione wzgórza i niepowtarzalny świat roślinny tworzą niesamowicie malowniczy krajobraz, który trudno odnaleźć w jakimkolwiek innym zakątku świata.

Opinie o Harjumaa

Harjumaa
6.0 /6

Urok Tallina

Niezapomniane widoki na port i dolne miasto z platform widokowych górnego miasta .Przepiękna starówka. Warto podziwiać roślinność w ogrodzie przy posiadłości cara.
Dodał(a):
Adam, Bytom, 28.08.2021
6.0 /6

Tallinn

Bajeczna starówka, coś jak Praga w miniaturze. Też ma Górne i Dolne Miasto. Uwagę zwraca czystość i nowoczesność.
Dodał(a):
HUBERT, Warszawa, 14.10.2021
6.0/6 Ocena ogólna Harjumaa

Pogoda w Harjumaa

Pogoda w regionie Harjumaa jest uzależniona od wpływów mas powietrza nadciągających znad Zatoki Fińskiej. W najcieplejszych miesiącach: czerwcu, lipcu i sierpniu termometry mogą wskazywać od 10°C do nawet 20°C, ale zimą, która trwa tutaj do marca temperatura w Harjumaa spada znacznie poniżej 0°C.