Lofoty - Polarne dni, słoneczne noce

Rodzaj wycieczki Objazd
Zakwaterowanie Na objeździe
Wyżywienie Śniadania
6.0 /6 ( 5 opinii ) Last minute
Wycieczka samolotem Nie wymagany paszport Wycieczka potwierdzona
Norweskie miasta – Bergen, Oslo i Trondheim • majestatyczne fiordy • koło podbiegunowe • Lodowiec Svartisen • Lofoty

Terminy i ceny wycieczki 1

Kalkuluj cenę

Plan wycieczki

Dzień 1

Zbiórka przy stanowiskach odpraw Rainbow na 2 godziny przed wylotem samolotu do Bergen na poszczególnych lotniskach. Aktualne rozkłady prosimy sprawdzać na: R.pl/rozklady. Po przylocie transfer do hotelu w okolicy Bergen. Zakwaterowanie (doba hotelowa rozpoczyna się ok.14/15) i nocleg. Dla chętnych, za dodatkową opłatą, „wieczorne Bergen” - wyjazd do centrum, objazd miasta, wjazd kolejką na wzgórze Fløyen, z którego rozpościera się piękna panorama na Bergen i fiordy, czas wolny (uwaga, wyjazd uzależniony od godzin przylotów i ilości chętnych). (Trasa ok.25 km).
UWAGA !!! w terminach oznaczonych * (07.07, 25.07, 11.08, 29.08) program będzie realizowany w odwrotnej kolejności

Dzień 2

Po śniadaniu, wykwaterowanie i zwiedzanie Bergen z lokalnym przewodnikiem, w programie między innymi wizyta na Torget - barwnym targu rybnym, stary port Bryggen z górującą nad nim średniowieczną twierdzą Bergenhus i spacer po Tyskebryggen z charakterystycznymi drewnianymi budynkami. Następnie przejazd do Voss, skąd udamy się w ok. 2-godzinną podróż koleją, w tym słynną trasą kolejową – Flåmsbana, której pociągi pokonują odległość 20 km i ponad 860 m różnicy wysokości, żeby dotrzeć do ostatniej stacji, a towarzyszą temu zapierające dech w piersiach widoki. Po dojeździe do Flam - uroczej miejscowości położonej w dolinie wśród gór na końcu Aurlandsfiordu, czas wolny. Następnie krótka przeprawa promowa z Fodnes do Manhaller przez największy fiord Norwegii – Sognefjord (po drodze do Fodnes przejazd najdłuższym tunelem drogowym świata Leardaltunel - 24,5km długości). Przejazd na nocleg do hotelu w okolicach Forde. (Trasa ok. 380 km).

mapka

Pokaż na mapach Google

Powiększ mapę

Informacje dodatkowe

Zakwaterowanie
Hotele *** (razem 7 rozpoczętych dób hotelowych); w dużych miastach hotele sieciowe; na północy Skandynawii (poza dużymi miastami) możliwe zakwaterowanie w małych hotelach rodzinnych.

Pokoje: wygodne, 2-osobowe (możliwość dostawki; UWAGA!!! pokoje z 3 osobnymi łóżkami na zapytanie) z łazienkami i wc, często z TV.

Do dyspozycji gości: w hotelu zazwyczaj restauracja, bar oraz recepcja.

Wyżywienie: śniadania (najczęściej w formie bufetu). Możliwość dokupienia obiadokolacji.

Kategoria lokalna: ***/****
Świadczenia
Cena podstawowa obejmuje: przelot samolotem, przelot wewnętrzny, opłaty lotniskowe, przejazd komfortowym autokarem (klimatyzacja, wc, video, minibar), zakwaterowanie w hotelach jw. (8 rozpoczętych dób hotelowych), śniadania (8), program turystyczny jw., opiekę pilota oraz ubezpieczenie TU Europa SA (NNW, KL, Assistance i bagaż).
Cena podstawowa nie obejmuje: kosztów uczestnictwa w programie zwiedzania (kosztów biletów wstępu do zwiedzanych obiektów i atrakcji, miejscowych przewodników, opłat rezerwacyjnych, napiwków) - orientacyjny koszt to ok. 1400 NOK/os. i 90 EUR/os. (płatne obligatoryjnie na miejscu pilotowi). Fakultatywnie: Droga atlantycka 210 NOK/os.; wieczorne Bergen 200 NOK/os. Cena nie zawiera również dodatkowych posiłków i innych wydatków osobistych.
Możliwość dokupienia 8 obiadokolacji w hotelach (wg dopłaty w cenniku).
Rozkład lotów można sprawdzić na stronie https://r.pl/rozklady
Opinie klientów
Klienci oceniają tę wycieczkę na 6.0/6. Sprawdź opinie: https://r.pl/lofoty-polarne-dni-sloneczne-noce/zakwaterowanie-fdf

Dodaj opinię

6.0

Ocena ogólna wycieczki

Zainspiruj się
Dowiedz się więcej o Norwegii! Przeczytaj wpisy na naszym blogu
więcej

Galeria zdjeć z opinii


Podobne oferty

Call center
42 680 38 51 codziennie w godz. 8:00-22:00
Kontakt
Nasi konsultanci do Państwa dyspozycji 7 dni w tygodniu callcenter@r.pl
Napisz do nas
Biura Rainbow
Odwiedź jedno z ponad 100 biur Rainbow w całej Polsce i zarezerwuj swój wymarzony urlop
Odwiedź nasz salon