Obiekt

Pokoje

Hotel składa się z kilku 2- i 3-piętrowych budynków, w których mieści się 265 niewielkich pokoi. Standardowe pokoje 2-os. (z możliwością 1 dostawki dla dziecka) mają ok. 25 m2 powierzchni i są wyposażone w: łazienkę (wanna lub prysznic, WC, suszarka do włosów), klimatyzację, TV-sat., telefon, zestaw do parzenia kawy i herbaty, sejf, mini bar (na życzenie, za dodatkową opłatą), mały balkon francuski. Większość pokoi posiada widok na strefę basenową i góry.

Internet

WiFi bezpłatne na terenie całego hotelu.

Kategoria lokalna

****

Strona www

www.dssh.jo

Wyżywienie

Formuła All Inclusive obejmuje śniadania (07:00-10:30), obiady (12:00-15:00) i kolacje (18:30-22:30) w formie bufetu w restauracji głównej, w określonych godzinach między obiadem a kolacją wybrane przekąski (pizza, mini kanapki, itp.) serwowane w wyznaczonym barze lub restauracji na terenie hotelu oraz dodatkowo wybrane lokalne alkohole, napoje bezalkoholowe (z dyspenserów), kawa i herbata serwowane do posiłków oraz w wyznaczonym barze (w godzinach 11:00-23:00) na terenie hotelu. Posiłki w pozostałych restauracjach (a la carte), świeżo wyciskane soki, markowe alkohole i inne niewymienione przekąski i napoje dostępne za dodatkową opłatą.

Program sportowy i animacyjny

Na terenie hotelu można skorzystać z jednego z kilku basenów, siłowni, bilardu, zagrać w siatkówkę lub piłkę plażową. Dla najmłodszych dostępne są brodziki, wodny plac zabaw oraz małe zjeżdżalnie. Za opłatą: Vitalia SPA z basenem wewnętrznym oraz znane w całej Jordanii Centrum Medyczne, które korzysta z leczniczych i terapeutycznych właściwości Morza Martwego.

Dodatkowe informacje

Wizy

  • Klienci uczestniczący w wycieczkach objazdowych lub pobytach w Jordanii zakupionych za pośrednictwem Rainbow otrzymają wizę grupową (bezpłatnie) oraz są zwolnieni z opłaty wyjazdowej z Jordanii. 
  • Wiza jordańska – otrzymywana na lotnisku. Aby sprawnie załatwić formalności związane z przekroczeniem granicy jordańskiej, najpóźniej na 5 dni przed wylotem, prosimy o dostarczenie następujących danych paszportowych: imię, nazwisko, data urodzenia, narodowość, numer paszportu, data wydania i ważności paszportu (paszport ważny min. 6 miesięcy).
  • Obywatele polscy (obowiązuje przy zakupie samego przelotu) mają obowiązek posiadania wiz uprawniających do wjazdu i pobytu. W Polsce nie ma przedstawicielstwa dyplomatyczno-konsularnego Jordanii. Najbliższa placówka jordańska akredytowana na Polskę znajduje się w Berlinie. Wizy pobytowe uprawniające do jednokrotnego wjazdu na terytorium Jordanii obywatele polscy mogą otrzymać na międzynarodowych przejściach granicznych (koszt ok. 40 JOD), z wyjątkiem przejścia na moście Króla Husajna (Allenby Bridge). Wizy te wydawane są na okres jednego miesiąca, z możliwością przedłużenia do 3 miesięcy. Ponadto obowiązuje tzw. podatek wyjazdowy, którego wysokość jest zmienna (aktualnie ok. 5 JOD/os. na granicach lądowych dla obywateli Polski). Zaleca się, aby osoba dorosła samotnie podróżująca z dzieckiem miała dokumenty poświadczające jej prawo do opieki nad nim. Paszport musi być ważny min. 6 miesięcy od daty wjazdu do Jordanii.

Świadczenia

Cena obejmuje: przelot samolotem czarterowym z/do Aqaby, transfery lotnisko - hotel - lotnisko, opłaty lotniskowe, 7 lub 14 rozpoczętych dób hotelowych, wyżywienie wg opisu zakwaterowania, obsługę polskiego przedstawiciela podczas odprawy na lotnisku w Polsce, opiekę polskojęzycznego pilota lub polskojęzycznego przedstawiciela lokalnego kontrahenta podczas pobytu i ubezpieczenie TU EUROPA SA - wariant podstawowy (KL, NNW i bagaż).

Cena nie obejmuje: wycieczek fakultatywnych, posiłków innych niż wymienione w opisie wyżywienia przy każdym z hoteli, napojów do posiłków jeśli w opisie hoteli nie podano inaczej, oraz innych wydatków osobistych.

Inne

Czas
+ 1 godzina w stosunku do czasu polskiego w okresie zimowym.

Język urzędowy
arabski

Waluta
dinar jordański (JOD), 1 JOD = 1000 filsów; Aktualny przelicznik: 1 JOD = ok. 5,5 PLN; 1 EUR = ok. 0,8 JOD, 1 USD = ok. 0,7 JOD (kurs stały). Akceptowana jest większość popularnych kart kredytowych. W kraju jest wiele bankomatów. Dolar amerykański (USD) - akceptowane są banknoty wydane po 2006 r.

Elektryczność
230V / 50 Hz - w Jordanii występuje duże zróżnicowanie gniazdek elektrycznych. Powszechne są gniazdka typu: B, C, D, F, G, J. W wielu miejscach urządzenia elektryczne z polskimi wtyczkami będą działały bez problemów, ale są również miejsca, gdzie będą one działały tylko przy użyciu adapterów, dlatego warto je zabrać ze sobą. Adaptery są też możliwe do nabycia na miejscu w większości sklepów.

Telefony
Telefony komórkowe działają bardzo dobrze w miastach, natomiast w rejonach pustynnych Jordanii zasięg może być bardzo słaby. Rozmowy zagraniczne są bardzo drogie. Koszty połączeń w roamingu prosimy sprawdzać przed wyjazdem u operatora.

Napiwki
W Jordanii ogólnie przyjętą i stosowaną zasadą jest zwyczaj dawania napiwków za wykonaną usługę i tak np. w związku z tym w restauracji może zostać doliczone dodatkowe 5-10% wartości rachunku. Mile widziane jest zostawianie drobnych sum (za obsługę) kierowcom na wycieczkach lokalnych, kelnerom w restauracjach oraz osobom sprzątającym pokoje w hotelach.

Orientacyjne ceny
Obiad w restauracji ok. 12- 15 JOD, piwo ok. 6-7 JOD, kawa ok. JOD, duża butelka wody 0,5 JOD. W sklepach spożywczych nie ma możliwości zakupu alkoholu (można zaopatrzyć się jedynie na lotnisku w strefie wolnocłowej). W hotelach w rejonie Akaby alkohol jest dostępny bez problemu.

Ubiór
Przy zwiedzaniu miejsc świętych zwiedzających obowiązują ograniczenia dotyczące dopuszczalnego ubioru. Zarówno kobiety, jak i mężczyźni powinni mieć w pełni zakryte nogi, krótkie spodenki/spódnice oraz obcisłe spodnie/leginsy u pań nie są akceptowane. U mężczyzn akceptuje się krótki rękaw, jednak kobiety musza mieć długie rękawy oraz głowę okrytą chustą. Poza meczetami i innymi miejscami kultu religijnego dozwolone są tradycyjne stroje europejskie, choć niezbyt wyzywające u kobiet. Na plażach hotelowych, płatnych plażach nad Morzem Martwym czy w Akabie dozwolony jest strój kąpielowy, ale kobietom zaleca się stroje jednoczęściowe.

Alkohol

W hotelach obowiązuje zakaz wnoszenia alkoholu z zewnątrz (bagaże każdorazowo przy wejściu są prześwietlane). Alkohol znaleziony w bagażu zostaje zabierany do depozytu i oddawany przy wykwaterowaniu z hotelu.

 

W regionie

Petra – to różowo-czerwone miasto wykute w skałach, przez wieki ukryte w górach Dżebel Harun w południowej Jordanii, dziś stanowi najsilniejszy magnes przyciągający turystów do odwiedzenia Jordanii. Petra stanowi cud świata z listy UNESCO i scenografię w wielu filmach.

Wadi Rum –  obowiązkowa atrakcja do zobaczenia w Jordanii. To pustynna dolina, która zachwyca ciepłymi kolorami brązu i czerwieni oraz inspiruje swym niecodziennym księżycowym krajobrazem. To tutaj dziś można przeżyć noc pod gwiazdami w beduińskich namiocie na pustyni. To tu warto się wybrać na dziką przejażdżkę samochodami z napędem na 4 koła.

Morze Martwe, które znajduje się ponad 400 metrów p. p. m., a tym samym jest największą depresją na Ziemi. To również najbardziej zasolony zbiornik wodny na świecie, dzięki czemu kąpanie się w nim jest łatwe nawet dla tych, którzy nie potrafią pływać. Ogromne zasolenie wody sprawia, że człowiek unosi się na jej powierzchni i może bez trudu, np. czytać gazetę podczas kąpieli. Warto czym prędzej zobaczyć, bo z roku na rok jego powierzchnia znacząco się zmniejsza!

Amman to największe miasto i stolica Jordanii. Miejsce, w którym tradycja spotyka się z nowoczesnością. Zbudowane niegdyś na siedmiu wzgórzach miasto, dziś zajmuje blisko trzy razy większy obszar. Ze względu na dominację budynków z jasnego wapienia Amman zyskał sobie przydomek "białego miasta". Znajdziecie tu starożytne ruiny, zobaczycie meczet od środka lub udacie się na zakupy do jednego z centrów handlowych.

Madaba – największe skupisko chrześcijan w Jordanii. To tutaj znajduje się słynna mapa Ziemi Świętej złożona z dwóch milionów elementów (w kościele św. Jerzego). To zdecydowanie gratka dla wszelkich amatorów mozajek i map.

Góra Nebo – to tutaj Mojżesz przyprowadził swój lud i pokazał im Ziemię Obiecaną. Przy dobrej pogodzie podobno można zobaczyć stąd Jerozolimę w Izraelu. Znajduje się tu kościół, pomnik z laską Mojżesza i małe muzeum.

Al – Karak drugi największy po Krak de Chevaliers w Syrii zamek krzyżowców w tej części świata. Skrywa wiele tajemnic i opowieści o wyprawach krzyżowych i rycerzach, takich jak Renald z Chatillon.

Dżerasz to największe i jedne z najlepiej zachowanych ruin rzymskiego miasta na Bliskim Wschodzie, pochodzącego z czasów Aleksandra Wielkiego. Można tu zobaczyć m. in. dwa teatry rzymskie, łaźnie, świątynie Artemidy i Zeusa, łuk triumfalny czy zachwycające Cardo Maximus – tzw. „ulicę 600 kolumn”.

Rezerwat Dana to ogromny rezerwat biosfery UNESCO obejmujący cztery strefy biogeograficzne. Rozciąga się od Morza Martwego aż do wysokości 1500 m n.p.m. Piękne miejsce z widokiem na dolinę pełną jordańskiej przyrody.

Sezonowość

Zwykle wysoki sezon turystyczny w Jordanii trwa w listopadzie oraz od połowy grudnia do końca kwienia.

Dead Sea Spa Hotel

6.0/6 (1 opinia)

Udostępnij
Dodaj do schowka
Dead Sea Spa Hotel
Galeria (13)
Dead Sea Spa Hotel
Dead Sea Spa Hotel
Dead Sea Spa Hotel
Dead Sea Spa Hotel

Atuty oferty

Hotel zarządzany przez rodzinę z długoletnią tradycją w dziedzinie hotelarstwa, cechuje się wyjątkową dbałością o każdego ze swych Gości. Duża strefa basenowa oraz bezpośredni dostęp do Morza Martwego sprawiają, że to świetny wybór na udane wakacje zarówno dla rodzin z dziećmi jak i dla par, które lubią aktywny wypoczynek.

Cena obejmuje: przelot samolotem czarterowym z/do Aqaby, transfery lotnisko - hotel - lotnisko, opłaty lotniskowe, 7 lub 14 rozpoczętych dób hotelowych, wyżywienie wg opisu zakwaterowania, obsługę polskiego przedstawiciela podczas odprawy na lotnisku w Polsce, opiekę polskojęzycznego pilota lub polskojęzycznego przedstawiciela lokalnego kontrahenta podczas pobytu i ubezpieczenie TU EUROPA SA - wariant podstawowy (KL, NNW i bagaż).

Cena nie obejmuje: wycieczek fakultatywnych, posiłków innych niż wymienione w opisie wyżywienia przy każdym z hoteli, napojów do posiłków jeśli w opisie hoteli nie podano inaczej, oraz innych wydatków osobistych.

Położenie

To jeden z pierwszych hoteli, które zostały zbudowane nad Morzem Martwym. Hotel Dead Sea Spa zajmuje powierzchnię ok. 45 000 m2, bezpośrednio przy plaży, na północno-wschodnim wybrzeżu Morza Martwego. W zasięgu ok. 60 km znajduje się stolica Jordanii, Amman z licznymi sklepami i restauracjami. Port lotniczy w Aqabie położony jest ok. 265 km od hotelu.

Mapa

Plaża

Teren hotelowy położony jest bezpośrednio przy prywatnym odcinku żwirkowo-piaszczystej plaży, gdzie leżaki, parasole oraz ręczniki plażowe dostępne są bez opłat. (Wejście do morza jest żwirowo-kamieniste; zalecane obuwie kąpielowe).

Uwaga:woda w Morzu Martwym jest mocno zasolona, toteż możliwa jest kąpiel (relaksująca ale niedługa). Woda ma dużo dobroczynnych właściwości korzystnie wpływających na organizm ludzki (naturalne SPA). Ze względu na zasolenie i wyporność wody pływanie w morzu nie jest możliwe.

Do dyspozycji gości

Ten komfortowy hotel oferuje swoim gościom: 24-godzinną recepcję, przestronne lobby, restauracja główna Crystal (kuchnia międzynarodowa), restauracja/bar Aqua Fun (serwująca w ciągu dnia napoje i przekąski takie jak kanapki, pizza czy burgery) oraz 2 bary (niektóre z wymienionych dodatkowo płatne). Na terenie obiektu znajdują się aż 5 basenów (1 z nich podgrzewany w sezonie zimowym), m. in. duży basen olimpijski, dwa brodziki dla dzieci (jeden z wodnym placem zabaw i małą zjeżdżalnią), jeden basen ze zjeżdżalnią i basen tylko dla dorosłych. Strefa basenowa położona jest pośród drzew palmowych i krzewów i otacza ją duży taras słoneczny z leżakami, parasolami i ręcznikami basenowymi w cenie. Dodatkowo w hotelu: siłownia, sklepik z pamiątkami, centrum konferencyjne, pralnia, parking oraz (płatne) Vitalia SPA (z basenem wewnętrznym) i Centrum Medyczne.

Obiekt

Wyżywienie

Program sportowy i animacyjny

Inne hotele w regionie

Dodatkowe informacje

Lecąc na wakacje z Rainbow masz zawsze w cenie:

Bagaż

rejestrowany i podręczny

Transfer

lotnisko-hotel-lotnisko

Ubezpieczenie

podstawowe

Opieka

rezydenta

Uśmiechnięty pan na banerze

Oferta nie jest obecnie w sprzedaży

pani z lornetka

Marzysz o odpoczynku w tej okolicy?
Mamy dla Ciebie wiele innych propozycji!

Sprawdź inne oferty w okolicy

Opinie klientów

Atrakcje dla dzieci
4.5
Obsługa hotelowa
6.0
Plaża
3.0
Pokój
5.5
Położenie i okolica
3.0
Sport i rozrywka
6.0
Wyżywienie
5.0
Opinie pochodzą od naszych Klientów, którzy odwiedzili dany hotel lub uczestniczyli w wycieczce objazdowej.

Osoba dodająca opinię musi podać dane osobowe, takie jak imię i nazwisko oraz dane dotyczące wyjazdu, czyli datę i kierunek wyjazdu lub numer rezerwacji. Dzięki tym informacjom sprawdzamy, czy autor opinii faktycznie podróżował z nami. Jeżeli dane się nie zgadzają, wówczas nie publikujemy opinii.

6.0/6

Marek, Gliwice 15.10.2022
Termin pobytu: wrzesień 2022

super wypoczynek

hotel o bardzo dobrym standardzie świetna obsługa , smaczne i urozmaicone jedzeni , niestety po tygodniu monotonna. niestety brak all inclusive, powoduje duże wydatki na np. wodę ( 21 PLN 1,5 l. butelka), zaplecze rekreacyjne super. Dziegciem w tej beczce miodu- jest tzw. rezydentka - przedstawiła się jako p. Ania. raczyła nam poświęcić 2 x po 15 minut, poopowiadała tradycyjne frazesy ,jak bardzo chce nam pomóc ,a le nic nie może, bo "firma" się nie zgadza, nie zrealizowała żadnej z obietnic pomocy, np. wynajem taksówki do Ammnu, nie racząc nawet odpowiedzieć telefonicznie. Śniadanie było od godziny 7.00, a pani A. wyznaczyła termin wyjazdu na 7.30, twierdzą ,że to aż nadto na śniadanie, nie wysilając się nawet by poprosić hotel o przyśpieszenia śniadania. jedynie dzięki naszej operatywności i uprzejmości pilota inne polskie grupy, udało się to załatwić. nieutrzymywanie tego typu "rezydentów" wpisuje się w najgorsze tradycje polskich firm turystycznych i psuje im opinię.
Pokaż wszystkie opinie

Jordania - Filmowy świat Rainbow

Wszystko co musisz wiedzieć przed wyjazdem do Jordanii z Rainbow! Filmowy Świat Rainbow sezon 9 odcinek 1

Wszystko co musisz wiedzieć przed wyjazdem do Jordanii z Rainbow! Filmowy Świat Rainbow sezon 9 odcinek 1

Odkryj nowy cud świata czyli starożytną Petrę oraz marsjańskie krajobrazy na pustyni Wadi Rum!

Odkryj nowy cud świata czyli starożytną Petrę oraz marsjańskie krajobrazy na pustyni Wadi Rum!

Najlepsze hotele w Aqabie na luksusowy i beztroski wypoczynek! Musisz je zobaczyć!

Najlepsze hotele w Aqabie na luksusowy i beztroski wypoczynek! Musisz je zobaczyć!

telefon

Pobierz aplikację mobilną Rainbow

i ciesz się łatwym dostępem do ofert i rezerwacji wymarzonych wakacji!

pani-z-meteracem