wypoczynek

Wczasy w Jordanii - co musisz wiedzieć?

  • O Jordanii
  • Opinie
  • Pogoda
  • Artykuły
Flaga Jordanii

Jordania

Stolica:
Amman
Waluta:
JOD
Powierzchnia:
88 794 km2
Liczba ludności:
6 388 000

Wczasy w Jordanii

Wakacje w Jordanii – Odkryj bliskowschodnie piękno

Leżąca na Bliskim Wschodzie Jordania graniczy z Izraelem, Autonomią Palestyńską, Syrią, Irakiem i Arabią Saudyjską. W tym arabskim państwie żyje na co dzień ponad 6 milionów ludzi. Liczba ta zwiększa się znacznie w okresie urlopowym, albowiem Jordania to coraz bardziej atrakcyjny punkt na turystycznej mapie świata. I całe szczęście, bowiem Jordania to piękny, choć cały czas nieodkryty do końca kraj, w którym masowa turystyka dopiero rozkwita. Duży wpływ na to ma z pewnością 26-kilometrowe wybrzeże Morza Czerwonego. Jednak oprócz szmaragdowej, gorącej wody, czystego, złotego piasku i komfortowych hoteli, kraj ten ma o wiele więcej do zaoferowania.

Wczasy w Jordanii – egzotyka na wyciągniecie ręki

Wakacje w Jordanii to także świetna alternatywa dla Turcji czy Egiptu – kraj ten znakomicie łączy śródziemnomorską przyrodę z oryginalną architekturą i kulturą bliskiego wschodu, tworząc unikalne egzotyczne krajobrazy. Dzięki temu Jordania to fascynująca kraina, który zachwyci nawet wytrawnego podróżnika. To tu znajdziemy bowiem starożytne petroglify na pustyni Wadi Rum, będziemy beztrosko taplać się w ciepłych wodach Morza Martwego i podziwiać rafy koralowe. W Jordanii tez spotkamy koczujących Beduinów, skosztujemy kuszami czy harissę, a także odwiedzimy zabytkowe meczety. A jakie jeszcze atrakcje czekają nas podczas wczasów w Jordanii?

Wakacje w Jordanii – co warto zwiedzić?

Podczas pobytu w Jordanii nie sposób nie zwiedzić starożytnej Petry. To wykute w skałach, majestatyczne miasto robi niesamowite wrażenie nie tylko na turystach. Steven Spielberg postanowił nakręcić „Indianę Jonesa i ostatnią krucjatę” właśnie w Petrze. To starożytne miasto wpisane na Światową Listę Dziedzictwa UNESCO stworzyli Nabatejczycy, którzy wykuli je w litej skale. Przez lata zapomniane, zostało odkryte na nowo w 1812 przez jednego z podróżników ze Szwajcarii. Świątynie,  pomniki, grobowce, fontanny, akwedukty, klasztor czy amfiteatr czekają na żądnych niesamowitych wrażeń gości z całego świata. Wakacje w Jordanii to także świetna okazja, aby zwiedzić Amman, dokąd pierwsi osadnicy przybyli już 5 tys. lat temu. Stamtąd warto wybrać się Autostradą Królewską do Akaby i na żywo podziwiać piaszczyste plaże, przejrzyste morze, rafy koralowe czy pałac Saladyna.

Opinie o Jordanii

Jordanii
4.5 /6

Jordania w styczniu

Polecam wycieczkę. Jordania to piękny kraj, bezpieczny stawiający na rozwój turystyki. Petra robi wrażenie. a pustyni Wadi Run nie można nie zobaczyć. Opisałam się w poprzedniej opinii, a tu kolejne dwie każecie stworzyć.
Dodał(a):
Ewa, Lublin, 20.01.2020
5.0 /6

Warto odwiedzić.

Jordania to kraj dość biedny ale z życzliwymi ludźmi. Bezpieczny. Kraj który ma problemy z wodą i w którym widać śmieci, ale za to z cudowną Petrą, pustynią Wadi Rum i dostępem do Morza Martwego.
Dodał(a):
Zofia, Poznań, 22.01.2020
6.0 /6

Petra i Dżerasz

Najpiękniejsze miejsca, naprawdę warto zwiedzić. Kolorowe skały, kolorowy wąwóz, "Skarbiec Faraona" i "Klasztor" na długo pozostaną w mojej pamięci.
Dodał(a):
Jolanta, Olsztyn, 12.02.2020
4.5 /6

Warto pojechać

Trzeba przynajmniej raz w życiu zobaczyć Jordanię. To co inni piszą jest prawdą, Wszystkie zwiedzane miejsca są niesamowite i niepowtarzalne.
Dodał(a):
Wera, 11.02.2020
6.0 /6

Jordania warta zachodu

Serdecznie polecam. Kraj ciekawy i zaskakujący, pełen atrakcji i ciekawych miejsc, które należy a wręcz należy zobaczyć.
Dodał(a):
Cezary Maciej, Toruń, 10.03.2020
6.0 /6

PETRA JEDEN Z SIEDMIU CUDOW SWIATA

Starozytne miasto Petra w Jordani zrobilo na nas duze wrazenie. Zasluguje na miano jednego z siedmiu cudow swiata.
Dodał(a):
Alicja, ---, 08.02.2020
4.5 /6

Wspaniałe miejsca

Miejsce zrobiło na mnie ogromne wrażenie, załowałam, że musze bazowac tylko na informacjahc z przewodnika.
Dodał(a):
Anna, Kraków, 11.02.2020
5.0 /6

Zwiedzanie

Z WYWIESZONYM JĘZYKIEM, ale warto. Zweryfikowaliśmy swoje wyobrażenia o tym egzotycznym dla nas państwie.
Dodał(a):
Jolanta Barbara, Żmigród, 03.01.2020
6.0 /6

Jordania - kraj, który zachwyca

Nie wiedziałam, że Jordania jest tak pięknym krajem. Słyszałam o Petrze, ale zachwyciła mnie pustynia Wadi Rum oraz pozostałości monumentalnych budowli Heroda Wielkiego. Zdecydowanie warto!
Dodał(a):
Karolina, 16.12.2019
5.0 /6

Jordania

Przepiękne państwo, jeden hotel słaby i mały wybór jedzenia. Pustynia Wadi Rum jak i Petra wzbudzają zachwyt
Dodał(a):
Karolina, Katowice, 03.12.2019
6.0 /6

wspaniałe zabytki

Petra, Jerash, pustynia Wadi Rum, na targu nie zaczepiają Arabowie, smaczna kawa po turecku z kardamonem
Dodał(a):
Lech, Ruda Śląska, 03.12.2019
6.0 /6

Petra i Wadi Rum

Dla tych 2-óch obszarów warto odwiedzić Jordanię. Przepiękne unikalne miejsca, które zostały wpisane na listę UNESCO.
Dodał(a):
Sławomir, Wrocław, 01.12.2019
6.0 /6

Jordania

Jordania jest naprawdę warta zobaczenia. Wspaniała Petra, Akaba, Amman i oczywiście Morze Martwe. Wart również pospacerować po mieście 600 kolumn Dżerasz.
Dodał(a):
Maria Jolanta, Opole, 25.11.2019
6.0 /6

Egzotyka w najlepszym wydaniu

Piękne zabytki (Petra), egzotyczna roślinność, wielbłądy i społeczność beduińska to serce turystycznej Jordanii, dla nich warto tam pojechać.
Dodał(a):
Gabriela, 24.11.2019
5.0 /6

Pustynnie a jednak pięknie

Jordania zdecydowanie urzeka. Petra jest wyjątkowa i warto do niej wrócić. Pustynia Wadi Rum powinna być obowiązkowa.
Dodał(a):
Paweł, 13.11.2019
5.5 /6

Zadawalajaca

Bradzo fajny kraj. W czasie wyjazdu możliwość poznania sporo nowych ludzi i poznania innych kultur. Polecam odwiedzenie tego kraju.
Dodał(a):
Paulina , 08.11.2019
5.4/6 Ocena ogólna Jordanii

Pogoda w Jordanii

Klimat w Jordanii jest zróżnicowany ze względu na położenie tego kraju, co warunkuje także zmienną pogodę. Na północy Jordanii temperatura latem sięga zwykle ponad 30°C, jednak w głąb kraju słupek rtęci może wzrastać do nawet 50°C. Zimy są dość łagodne, a występujące podczas nich opady deszczu niewielkie. Na pustyniach mogą występować także burze pustynne i pyłowe.

Orientalne wakacje zimą

Poznaj niezwykłe kraje orientu i jedź zimą w wymarzoną podróż. Jordania, Liban czy Izrael to ciekawe kierunki nawet na krótszy wyjazd. Sprawdź czym mogą zachwycić Cię te miejsca!

TOP 5 zabytków w Jordanii

Poznaj 5 najciekawszych zabytków, które musisz zobaczyć w czasie pobytu w Jordanii na blogu r.pl

Co warto wiedzieć przed wyjazdem do Jordanii?

Jordania to stosunkowo niewielki kraj, który zaskakuje niezwykłą wprost gościnnością, śladami fascynującej historii starożytnej, bogatym dziedzictwem kulturowym oraz licznymi miejscami wpisanymi na listę światowego dziedzictwa UNESCO.