Plan wycieczki

Dzień 1

Podróż do Jordanii i pierwsza noc w Aqabie.

Zbiórka przy stanowiskach odpraw Rainbow na 2 godziny przed wylotem samolotu na lotnisku. Aktualne rozkłady prosimy sprawdzać na R.pl/rozklady. Wylot do Aqaby. Po przylocie do Jordanii przejazd do jednego z hoteli w Aqabie, kolacja i nocleg w hotelu.

Dzień 2

Petra: tajemnice miasta wykutego w skale.

Po śniadaniu wykwaterowanie z hotelu i przejazd w kierunku Petry, zabytku wpisanego na światową listę UNESCO. Będziemy mogli zobaczyć m.in. Skarbiec Faraona, ścianę fasad, nabatejski teatr, pozostałe grobowce królewskie oraz świątynię boga Duszary. Całe miasto wykute w skale i położone w trudno dostępnej dolinie górskiej zostało prawdopodobnie opuszczone w VI w. n.e. na skutek licznych silnych trzęsień ziemi, ponownie odkrył je w 1812 r. Szwajcar Johann Ludwig Burkhardt, w 1929 r. zaczęły się wykopaliska archeologiczne, a dopiero w 1958 r. otworzono Petrę dla turystów. Niektóre budowle umieszczone są także na pobliskich szczytach - polecamy spacer do malowniczo położonego Klasztoru. Nocleg w okolicach Wadi Musa, kolacja i nocleg. (Trasa 150 km).

Dzień 3

Wadi Rum: mekka beduinów i przepiękna pustynia.

Po śniadaniu wykwaterowanie z hotelu i wycieczka w głąb pustyni Wadi Rum - obszar wpisany na listę UNESCO, jedno z najpiękniejszych miejsc na Bliskim Wschodzie, niezwykła dolina leżąca wśród skał, zamieszkana przez tajemniczych i zawsze gościnnych Beduinów. Przejazd do obozowiska na pustyni Wadi Rum - czas wolny, kolacja i nocleg. (Trasa ok 130 km).

Dzień 4

Królestwo Arabii Saudyjskiej - pierwsze kroki.

Po śniadaniu wykwaterowanie i wyjazd w kierunku granicy z Arabią Saudyjską – przekroczenie granicy. Następnie przejazd do Al Uli. W XII wieku Stare Miasto Al Uli stało się istotną osadą na szlaku pielgrzymkowym z Damaszku do Mekki. Miasto stopniowo zastępowało „Qurh”, na południe od Al Ula i jest wspominane przez podróżników od XII do XX wieku, kiedy w pobliżu zbudowano nowoczesną Al Ula. Domy zostały zaprojektowane tak, aby były połączone ze sobą, zapewniając fortyfikacje, co wskazuje na to, że obrona była priorytetem dla pierwszych mieszkańców miasta. W pewnym momencie do miasta prowadziło 14 bram, które otwierano rano, aby powitać podróżnych, pielgrzymów i innych gości, i zamykano je każdego wieczoru. Niedawna ekspansja europejskich badaczy i podróżników do starożytnych miast Bliskiego Wschodu umożliwiła zgromadzenie przekazów ustnych mieszkańców, które pozwoliły na częściowe opisanie i odzwierciedlenie tego, jak wyglądało życie w murach tego miasta. Historie te stają się teraz dostępne dla zwiedzających, którzy będą mogli sięgnąć do żywej pamięci Starego Miasta Al Ula. Kolacja i nocleg. (Trasa ok 550 km).

Dzień 5

Al-Ula - na szlaku starożytnej historii Półwyspu Arabskiego.

Śniadanie w hotelu. Dalsze zwiedzanie Al Uli i jej okolic. Miasto to jest starożytną oazą zamieszkaną nieprzerwanie od ok. 7000 lat, utożsamianą z biblijnym Dedanem. W pierwszym tysiącleciu p.n.e. miasto Dedan rozwijało się dzięki strategicznemu położeniu na szlaku handlowym kadzidłem, stając się jednym z najstarszych królestw arabskich, które rządziło większością dzisiejszych prowincji Tabuk i Medyna. Następnie udamy się do Starego Miasta Al-Ula, które na początku ery islamu stało się ważnym punktem postojowym na szlaku pielgrzymkowym do Mekki. Odwiedzimy również starożytne miejsca Ekma i Abu Aoud, gdzie mieszkańcy oazy zapisywali teksty starożytnym pismem. Dzień zakończymy na szczycie Harrat Al-Uwayrid, skąd roztacza się niesamowity widok na oazę Al-Ula. Wieczorem przejazd do hotelu, kolacja i nocleg w Al-Ula.

Dzień 6

Nabatejskie miasta wykute w skale.

Śniadanie i wykwaterowanie. Dzień rozpoczniemy od zwiedzania słynnej Hegry (Madain Saleh), która jest pierwszym miejscem w Arabii Saudyjskiej, które zostało wpisane na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Madain Saleh, którego pierwotna nazwa brzmiała po grecku Al-Hijr lub Hegra, jest najbardziej wysuniętym na południe miastem królestwa Nabatejczyków, które dzięki handlowi z karawanami kwitło od II wieku p.n.e., aż do podboju rzymskiego w 106 roku n.e. Po Petrze, to drugie najciekawsze i najbogatsze miasto Nabatejczyków pod względem rzeźbionych fasad monumentalnych grobowców z 94 zdobionymi pomnikami. Czas na spacer po tym fascynującym miejscu, gdzie odkryjemy tajemnice jego grobowców, starożytnych inskrypcji, kamiennych budowli i wielu innych. Następnie odwiedzimy Jebel Al-Fil, gdzie odpoczniemy obok skały Elephant. Następnie przejazd do miasta Tabuk, kolacja i nocleg. (Trasa ok 400 km).

Dzień 7

Tabuk - od starożytności po nowoczesność.

Śniadanie i wykwaterowanie. Wizyta w miejscu, w którym trwa budowa futurystycznego miasta o nazwie Neom. Jego nazwa oznacza New Future (Neo dla New i Mustaqbal, co oznacza przyszłość w języku arabskim), podkreślając wyjątkowość wizji tego projektu. Obszar Neom odpowiada zachodniemu brzegowi prowincji Tabuk, którą będziemy tego dnia eksplorować, zaczynając od stanowiska archeologicznego Madian – starożytnego miasta cytowanego zarówno w Koranie, jak iw Biblii. Miejsce to zajmowali między innymi Nabatejczycy, którzy zbudowali kilka monumentalnych grobowców znanych miejscowym jako jaskinie Proroka Shuwayba (Mughayr Shuwayb). Będziemy podróżować śladami Proroka Mojżesza, ponieważ jego historia opowiedziana zarówno w Koranie, jak iw Biblii mówi, że mieszkał w Madyan przez 10 lat. Odwiedzimy Studnie Mojżesza i imponującą Dolinę Mojżesza (znaną również jako Tayeb Ism). Wszystkie te miejsca oferują wspaniały widok na Górę Synaj po drugiej stronie Zatoki Akaba. Pod koniec dnia pojedziemy w kierunku granicy saudyjsko-jordańskiej i przeprawimy się do Jordanii. Zakwaterowanie w hotelu w Aqabie, kolacja i nocleg. (Trasa ok 280 km).

Dzień 8

Powrót do domu - przelot z Aqaby do Polski.

Po śniadaniu przejazd na lotnisko w Aqabie. Wylot do Polski. Dla klientów pozostających na pobyt - transfer do wybranego hotelu w Aqabie, lub nad Morzem Martwym i wypoczynek w dniach 8.-14., a dnia 15. wykwaterowanie i wylot do Polski. (Trasa ok. 50 km).

Uwagi do programu

- Ze względu na specyfikę kraju wielowyznaniowego, szczególnie w okresach świątecznych (lokalne święta narodowe i religijne) organizacja objazdów i pobytów może ulec zmianie (np. kolejność zwiedzania, godziny otwarcia obiektów muzealnych i świątyń, godziny serwowanych posiłków/napojów i ich zawartość).
- Do urządzeń elektrycznych z „grubymi bolcami” potrzebne są adaptery.
- Pilot nie oprowadza po obiektach muzealnych.
- Kolejność realizacji punktów programu może ulec zmianie lub odwróceniu.
- Godziny wylotów/powrotów mogą ulec zmianie!

Dodatkowe informacje

Do dyspozycji gości

W hotelu najczęściej restauracja oraz bar.

Wyżywienie

Śniadania oraz obiadokolacje (wg. opisu w programie).

Zakwaterowanie

Hotele **** - 6 rozpoczętych dób hotelowych. 

Beduiński "Camp" na Pustyni Wadi Rum - nocleg w "pustynnych" domkach z wygodami, wyposażone w prywatną łazienkę z WC oraz klimatyzację - 1 rozpoczęta doba hotelowa.

Wizy

Paszport musi być ważny min. 6 miesięcy od daty powrotu do Polski.

Wiza jordańska stemplowana jest w paszporcie na lotnisku w Aqabie. Aby sprawnie załatwić formalności związane z przekroczeniem granicy jordańskiej, najpóźniej na 5 dni przed wylotem, prosimy o dostarczenie następujących danych paszportowych: imiona (jeżeli podane jest więcej niż jedno w paszporcie), nazwisko, data urodzenia, narodowość, seria i numer paszportu, data wydania i ważności paszportu.

Przy wjeździe do Arabii Saudyjskiej wymagana jest wiza. Oferujemy możliwość wizowania do Arabii Saudyjskiej za pośrednictwem Rainbow. O szczegóły zapytaj swojego opiekuna wycieczki lub agenta u którego dokonywałeś rezerwacji. Klienci posiadający stempel izraelski w paszporcie nie mogą uczestniczyć w wycieczce.

Świadczenia

Cena obejmuje: przeloty samolotem czarterowym do/z Aqaby, opłaty lotniskowe, zakwaterowanie (razem 7 rozpoczętych dób hotelowych), wyżywienie: śniadania i obiadokolacje, transfery klimatyzowanym autokarem, obsługę polskiego przedstawiciela podczas odprawy na lotnisku w Polsce, opiekę polskiego pilota podczas objazdu, ubezpieczenie TU Europa - wariant podstawowy (NNW, KL, Assistance oraz bagaż).

Cena nie obejmuje: kosztów biletów wstępu do zwiedzanych obiektów, lokalnych przewodników, napiwków (kwota ok. 350 USD/os. płatne na miejscu u pilota). Cena nie obejmuje również wycieczek fakultatywnych, napojów do obiadokolacji oraz innych wydatków osobistych.

Uwaga! Dla chętnych za dopłatą istnieje możliwość przedłużenia pobytu o 7 kolejnych nocy w wybranym hotelu w Aqabie lub nad Morzem Martwym. Opisy hoteli są dostępne w systemie rezerwacyjnym R.pl.

Nabatejskie Królestwa
Nabatejskie Królestwa
Nabatejskie Królestwa
Nabatejskie Królestwa
Nabatejskie Królestwa
Nabatejskie Królestwa
Nabatejskie Królestwa
Nabatejskie Królestwa
Nabatejskie Królestwa
Nabatejskie Królestwa
Nabatejskie Królestwa
Nabatejskie Królestwa
Nabatejskie Królestwa
Nabatejskie Królestwa
Nabatejskie Królestwa
1 / 15

Nabatejskie Królestwa

Za osobę8 605
Razem
17 209 zł
Zaliczka 10% 1 720 zł
rezerwujzablokuj miejsce na 3 dni
trwa wczytywanie
Zdjęcie mapy

Cena obejmuje: przeloty samolotem czarterowym do/z Aqaby, opłaty lotniskowe, zakwaterowanie (razem 7 rozpoczętych dób hotelowych), wyżywienie: śniadania i obiadokolacje, transfery klimatyzowanym autokarem, obsługę polskiego przedstawiciela podczas odprawy na lotnisku w Polsce, opiekę polskiego pilota podczas objazdu, ubezpieczenie TU Europa - wariant podstawowy (NNW, KL, Assistance oraz bagaż).

Cena nie obejmuje: kosztów biletów wstępu do zwiedzanych obiektów, lokalnych przewodników, napiwków (kwota ok. 350 USD/os. płatne na miejscu u pilota). Cena nie obejmuje również wycieczek fakultatywnych, napojów do obiadokolacji oraz innych wydatków osobistych.

Uwaga! Dla chętnych za dopłatą istnieje możliwość przedłużenia pobytu o 7 kolejnych nocy w wybranym hotelu w Aqabie lub nad Morzem Martwym. Opisy hoteli są dostępne w systemie rezerwacyjnym R.pl.

Atuty oferty

Petra – skalne miasto - skarb UNESCO • wycieczka w głąb pustyni Wadi Rum • Al Ula - biblijny Dedan, klejnot północnej Arabii Saudyjskiej • Madain Saleh - pierwsza stolica Arabii Saudyjskiej oraz monumentalne grobowce Nabatejczyków • Neom - obszar, gzie powstaje nowe futurystyczne miasto Arabii Saudyjskiej • Dla chętnych możliwość przedłużenia o 7 dni wypoczynku w Aqabie lub nad Morzem Martwym!
Lot

Bezpośredni

Rodzaj wyjazdu

Objazd + wypoczynek

Transfer

W cenie

Bagaż

W cenie

Plan wycieczki

Dodatkowe informacje

Szczegóły lotu

Przedłuż wakacje o wypoczynek w hotelu.

Możesz rozszerzyć swoją wycieczkę objazdową o dodatkowe kilka dni wypoczynku. W tym celu wybierz hotel na przedłużenie pobytu.
Zdjęcie Hotelu
5.9/6 (4 opinie)
City Tower Hotel Aqaba
Jordania: Aqaba
Zdjęcie Hotelu
4.4/6 (29 opinii)
Marina Plaza Hotel
Jordania: Aqaba
Zdjęcie Hotelu
5.3/6 (4 opinie)
Movenpick Resort City of Aqaba
Jordania: Aqaba
Zdjęcie Hotelu
6.0/6 (1 opinia)
Hilton Dead Sea Resort & Spa
Jordania: Morze Martwe
telefon

Pobierz aplikację mobilną Rainbow

i ciesz się łatwym dostępem do ofert i rezerwacji wymarzonych wakacji!

pani-z-meteracem