Senegambia - spacer z lwami

Rodzaj wycieczki Objazd i wypoczynek
Zakwaterowanie Na objeździe
Wyżywienie Śniadania i obiadokolacje
5.3 /6 ( 75 opinii )
Lądowe i wodne safari wzdłuż rzeki Gambia i rzeki Saloum - mangrowce, lasy galeriowe, lwy, żyrafy, zebry, małpy, ptasi raj • ślady kolonializmu i historia niewolnictwa - wioska Kunta Kinteh - Juffureh • energetyzujące, afrykańskie rytmy - plemiona Mandinka i Diola • rajskie plaże Atlantyku

Terminy i ceny wycieczki 21

Oferta niedostępna w terminie 01.12.2017
Oferta niedostępna
Kalkuluj cenę

Plan wycieczki

Dzień 1

Zbiórka na lotnisku, stanowisko odpraw Rainbow, przelot samolotem charterowym do Banjul (międzylądowanie techniczne na Wyspach Kanaryjskich lub w Afryce Północnej). Przylot, transfer do hotelu, obiadokolacja, nocleg w Banjul. Aktualne rozkłady prosimy sprawdzać na: r.pl/rozklady.

Dzień 2

Po śniadaniu czas na odpoczynek i aklimatyzację. Plażowanie, kąpiele wodne i słoneczne oraz poznawanie okolicy. Kolacja i nocleg w jednej z turystycznych miejscowości leżącej nad oceanem.

mapka

Pokaż na mapach Google

Powiększ mapę

Informacje dodatkowe

Zakwaterowanie
Hotele ***  Pokoje: wygodnie urządzone, 2 - osobowe z łazienką (prysznic lub wanna, wc, ręczniki).
Wyżywienie
w restauracjach hotelowych serwowane są śniadania i obiadokolacje podobne do europejskich, oczywiście można też zamówić regionalne potrawy
Wizy
W roku 2013 został zniesiony obowiązek wyrabiania wiz gambijskich dla obywateli Polski. Od połowy roku 2015 obywatele polscy podróżujący do Senegalu na okres nie dłuższy niż 90 dni nie potrzebują wizy. Dokumentem uprawniającym do przekroczenia granicy jest polski paszport.
Mimo zniesienia obowiązku wizowego potrzebujemy dane paszportowe (numer i datę ważności paszportu), ponieważ jest to niezbędne do przygotowania list granicznych. Wymagana ważność paszportu min. 6 miesięcy od daty powrotu. Potrzebna 1 wolna strona w paszporcie.
Świadczenia
Cena podstawowa obejmuje: przelot samolotem charterowym (międzylądowanie techniczne na Wyspach Kanaryjskich lub w Afryce Płn.), opłaty lotniskowe, zakwaterowanie wg opisu w pokojach 2 - osobowych, 7 rozpoczętych dób hotelowych, wyżywienie: śniadania i obiadokolacje oraz obiady w dn. 3, 4, 7, program turystyczny, przeprawy promowe, wodne safari w PN Makasutu oraz PN Kiang West, safari w Parku Fathala, rejs z Banjul do Albredy oraz na wyspę James, transfery lotnisko - hotel - lotnisko, przejazdy 18-20 os. busem (bagażnik na dachu) z klimatyzacją, obsługę polskiego przedstawiciela podczas odprawy na lotnisku w Polsce, pilota - opiekuna grupy podczas zwiedzania Gambii, miejscowego pilota - opiekuna grupy, przewodników lokalnych, ubezpieczenie TU Europa (NNW, KL,CP i bagaż).

Cena podstawowa nie obejmuje: biletów wstępu i napiwków. Koszt uczestnictwa w programie (obligatoryjne lokalne opłaty, w tym bilety wstępu, płatne pilotowi jako pakiet) ok. 100 EUR od osoby (w zależności od zakresu uczestnictwa w safari w parku Fathala). Napiwki, tragarze ok. 45 USD/os.. Koszt uczestnictwa w programie w terminach wyjeżdzających od 01.12.2017 r wynosi (obligatoryjne lokalne opłaty, w tym bilety wstępu, płatne pilotowi jako pakiet) ok. 124 EUR od osoby (w zależności od zakresu uczestnictwa w safari w parku Fathala). Napiwki, tragarze ok. 45 USD/os..
Opinie klientów
Klienci oceniają tę wycieczkę na 5.3/6. Sprawdź opinie: https://r.pl/senegambia-spacer-z-lwami/zakwaterowanie-gal
Szczepienia
Żadne szczepienia nie są wymagane. Miejsca, które odwiedzamy praktycznie nie są zagrożone przez takie choroby jak żółta febra. WHO informuje jednak o profilaktycznych szczepieniach przeciwko żółtej febrze (jeden zastrzyk na 10 lat). Wyjątek stanowią klienci, którzy przybywają z krajów zagrożonych tą chorobą, wtedy wymagane jest szczepienie. W rejonie Senegalu, Gambii i Gwinei Bissau zalecana jest profilaktyka antymalaryczna (leki doustne, dodatkowo polecamy zabranie repelentów ze środkiem DEET, ubrań zakrywających ciało, szczególnie wieczorami i w nocy).

Komunikaty MSZ
Aktualne przepisy wjazdowe i informacje znajdą Państwo na stronie: http://polakzagranica.msz.gov.pl
 
 
 
5.3

Ocena ogólna tej wycieczki

5.3
Program wycieczki
5.3
Pilot
5.1
Transport
4.8
Zakwaterowanie
5.1
Wyżywienie
3.5
Intensywność programu

Galeria zdjeć z opinii


Podobne oferty

Twoja wersja przeglądarki nie jest wspierana.