WAKACJE W Senegalu

22.03.2019 (piątek)
Wylot z Warszawa
Śniadania i obiadokolacje
objazd i wypoczynek
Wycieczka potwierdzona
4 298 zł
za os. / 8 dni

Wycieczka posiada inne długości pobytu dla innych terminów

Wycieczka potwierdzona
22.02.2019 (piątek)
Wylot z Warszawa
objazd i wypoczynek
Wycieczka potwierdzona
4 370 zł
za os. / 8 dni
5 356 zł
za os. / 8 dni + 7 dni wypoczynek
Wycieczka potwierdzona
22.02.2019 (piątek)
Wylot z Warszawa
objazd i wypoczynek
Wycieczka potwierdzona
4 599 zł
za os. / 8 dni
5 606 zł
za os. / 8 dni + 7 dni wypoczynek
Wycieczka potwierdzona
22.02.2019 (piątek)
Wylot z Warszawa
objazd i wypoczynek
Wycieczka potwierdzona
4 600 zł
za os. / 9 dni
5 807 zł
za os. / 9 dni + 7 dni wypoczynek
Wycieczka potwierdzona
08.03.2019 (piątek)
Wylot z Warszawa
objazd i wypoczynek
Wycieczka potwierdzona
4 631 zł
za os. / 9 dni
5 537 zł
za os. / 9 dni + 7 dni wypoczynek

Wycieczka posiada inne długości pobytu dla innych terminów

Wycieczka potwierdzona
15.03.2019 (piątek)
Wylot z Warszawa
Śniadania i obiadokolacje
objazd i wypoczynek
Wycieczka potwierdzona
5 349 zł
za os. / 9 dni

Wycieczka posiada inne długości pobytu dla innych terminów

Wycieczka potwierdzona

Ciekawi wakacji w Senegalu?

Senegal:

Stolica:
Dakar
Waluta:
XOF
Powierzchnia:
196 190 km2
Liczba ludności:
12 521 851
Senegal jest malowniczo położonym na wschodnim wybrzeżu Afryki krajem, który kusi zjawiskowymi, piaszczystymi plażami nad Oceanem, majestatyczną przyrodą, ale i ciekawą historią. Kojarzysz słynny wyścig Paryż – Dakar? Pierwotnie, swój finał miał rzeczywiście w Dakarze – stolicy Senegalu właśnie. Odwiedzając Senegal, tego miasta nie możesz przegapić – zwiedź je koniecznie, zanim wybierzesz się do Narodowego Rezerwatu Djoudj, by podziwiać 1,5 miliona ptaków – m.in. pelikany, czaple czy kormorany lub wyruszysz do Parc National de la Langue de Barbarie, pełnego uroczych, różowych flamingów.
Senegal to również słynne kamienne kręgi Senegambii, malownicze wioski rybackie i dobra baza hotelowa. Wycieczka objazdowa, nawet na last minute, pozwoli Ci odkryć wszystkie oblicza tego miejsca. Zarezerwuj już dziś!

Opinie o Senegalu

4.0/6

Bieda wokół, bogactwo wrażeń

Co ma do zaoferowania Senegal? Jednocześnie mało i dużo. Mało - bo nie ma tu wspaniałych zabytków ani muzeów, kipiącej życiem dżungli pełnej dzikiego zwierza, ani w ogóle rzucającyh na kolana ... krajobrazów. Próżno też szukać akwaparków, wesołych miasteczek, tętniących życiem kurortowym nadmorskich promenad (chociaż luksusowe hotele mogą się zdarzyć). Jedzenie jest skromne, słynnych na cały świat potraw w rodzaju "palce lizać" zasadniczo brak, chociaż podaje się tu smaczne ryby i owoce morza. Przyroda jest zniszczona przez człowieka, ludzie wciskają turystom byle co i nagabują na każdym kroku, by kupić coś zupełnie niewartego swej ceny lub zapłacić za jakąś usługę. Wiekszość dróg nigdy nie poznała asfaltu czy choćby bruku, a wszelkie zabudowania wyglądają jak slumsy.

Co zatem jest, co można czerpać z wycieczki do tego kraju? Otóż można tu zyskać nieskończoność wrażeń i refleksji. Można zrozumieć co jest ważne w życiu, można poznać albo nawet ulepszyć samego siebie. Można obserwować pięknych, ciemnoskórych ludzi próbujących żyć w zakurzonym śmietniku jakim jest ten kraj - jednych walczących o byt z godnością, innych bez. Można dostrzec, ile niepotrzebnych rzeczy niesie ze sobą rozwój cywilizacyjny, a jednocześnie jak bardzo ułatwia życie postęp techniczny, do którego - jednak - warto dążyć.

Tutaj zachwyciłam się urodą i strojami Senegalek, które są ozdobą tego smutnego świata, płyną przez kurz i śmieci w kolorowych sukniach skrojonych jak na bal, niosąc na głowach miski z praniem, palety z gotowanymi jajkami albo kosze z biżuterią do sprzedania. Tutaj oglądałam łodzie rybackie, malowane kolorowo jak tęcza, zmęczone codziennym wypływaniem na połów. Tutaj spróbowałam świeżych (jak nigdy w Europie) orzechów nerkowca i pysznych, orzeźwiających napojów z hibiskusa i baobabu, a także zielonej herbatki, pijanej w ilości nieomal śladowej z uwagi na moc i pobudzające działanie. Tutaj podziwiałam święte i urodziwe, jakby magiczne drzewa, baobaby, które dają cień, pożywienie i leki, a także mogą być miejscem pochówku mędrców. Tu fotografowałam ptaki: pelikany, kormorany, flamingi, a nawet orła. Tu widziałam z bliska nosorożca, żyrafę, guźce i mnóstwo małp. Czy to jest mało?

W moim odczuciu Senegal może dużo dać swym gościom, o ile nie są oni nastawieni wyłącznie na szeroko rozumianą konsumpcję.

Dodał(a):
Agacisko, 22.01.2019

5.0/6

Senegal

Porównując do Gambii, zdecydowanie mniej uśmiechu. Skóra u ludzi ciemniejsza, a przede wszystkim ciężko tu z angielskim - króluje język francuski. Jednak atrakcja w postaci Parku Fathala i spaceru ... z lwami jest niesamowita i to sprawia, że człowiek uśmiecha się na samą myśl Senegal.

Dodał(a):
zakochani w Gambii Dorota i Krzysztof , 29.12.2018

4.0/6

Senegal - bogatszy brat Gambii

Senegal wraz ze swoją stolica Dakarem próbuje być oknem na świat dla całej Afryki. Niestety i tu spotykamy biedę i wszędobylskie śmieci. Promykiem nadziei są szkoły, do których podążają ... dzieci  przyodziane w szkolne mundurki. Najwazniejsze jest, aby zwiększał sie odsetek uczących sie dzieci, z czym jest duzy problem. W większych miastach zauważa się róznego rodzaju warsztaty, dające miejsca pracy . Na targach wystawione są bardziej urozmaicone produkty, co świadczy o większej zamożności mieszkańców. Wyspa Goree jest przykładem na to, że jeśli wprowadza się nowoczesne metody zarządzania i dobrze gospodaruje finansami, to i w biednym afrykańskim kraju może powstać perełka turystyczna , którą chętnie odwiedzają przybysze z innych kontynetów . Gdyby podobne zarządzanie wprowadzić w Sant Louis, Senegal mógłby poszczycić się kolejnym wspaniałym miastem. Niestety, na dzień dzisiejszy Sant Louis jest miastem podupadajacym , w którym brakuje planu na przyszłośc. 

 

Dodał(a):
Mariola Grabowska, 15.12.2018

6.0/6

Senegal piękny i naturalny

Polecam wszystkim ,którzy chcą zobaczyć kawałek naturalnego świata, nie skażonego jeszcze turystyką

Dodał(a):
Jola, 11.10.2018

5.0/6

Senegal mile překvapil

Do programu bych vložila např. návštěvu nějakého přírodního parku se zaměřením na zvířata.

Jinak zde již bylo vidět více zajímavých míst, hlavně při prohlídce s místními ... mladíky.

Proto si letos Senegal zopakuji s jinou CK, jazo zakončení zájezdu v destinacích Burkina Faso a Mali (uvidím i sever, který v tomto zájezdu nebyl a mohu si udělat celkový obrázek o zemi).

Dodał(a):
Denisa,Ústí nad Labem, 19.03.2018

5.0/6

Senegal

Niesamowity kraj, kolorowo ubranych kobiet, poruszających się z gracją.Mimo ciężkiego życia są uśmiechnięci i życzliwi. Dzieci też bardzo ufne i przyjaźnie nastawione. Uwielbiają być fotografowane ... i potem z radością oglądają siebie na zdjęciach w aparacie. Kraj, króry warto zobaczyć

Dodał(a):
Danka, 17.03.2018

4.0/6

Kaj baobabow

Ciekawa przyroda , mili ludzie  , andenalina podczas spaceru z lwami . 

Dodał(a):
Tadeusz, OLSZTYN, 14.03.2018

5.0/6

Kolorowy Senegal

wszystko zachwycało, a w szczegolnosci kolorowe kobiety z  malymi dzieciami w chustach

musicie jechac, by zobaczyc to na wlasne oczy

Dodał(a):
Magda, Wrocław, 14.03.2018

4.5/6

Senegal, Gambia

Obszar Senegalu który poznaliśmy na tym objeździe naszym zdaniem jest jeszcze nie skażony masową turystyką , widać biedę mieszkańców lecz na widok białego człowieka zawsze towarzyszy im ... uśmiech.

Czy są szczęśliwi nie nam to oceniać

Gambia zdecydowanie bardziej turystyczna i kolorowa.

Zwiedzając zorganizowanie Senegal czy indywidualnie Gambie zawsze czuliśmy się bardzo bezpiecznie

Dodał(a):
Witek z Kasią , 25.02.2018

5.5/6

Spacer z lwami

Rezerwat Fatala Spacer z lwami ,duża adrenalina,

Dodał(a):
ALICJA, ZIELONA GÓRA, 23.02.2018

5.5/6

Senegal orientalny

Warto pojechać . Etnograficznie ciekawy kawałek świata.

Dodał(a):
Elżbieta Zielińska, 06.02.2018

5.5/6

Senegal

Piekny kraj  z cudownymi plazami. Hotele wspaniała i przyjazni ludzie.

Dodał(a):
Elżbieta, 22.01.2018

5.1/6 Ocena ogólna o Senegalu

Pogoda w Senegalu

Klimat Senegalu jest zróżnicowany. Najbardziej wilgotny obszar to południe tego kraju, zaś na północy jest bardziej sucho. Temperatury są wysokie niemal przez cały rok, a termometry wskazują najczęściej ponad 20°C na zachodzie i ponad 30°C w sercu Senegalu. Pora deszczowa trwa zwykle pół roku, a na południu nierzadko występują burze. W pozostałych miesiącach Senegal często nawiedzają susze.

Co warto zobaczyć w Senegalu?

Położony nad Oceanem Atlantyckim Senegal jest jednym z mniejszych państw afrykańskich, jednakże oferuje turystom niezwykłe atrakcje i wiele ciekawych miejsc do zwiedzenia. Od energetycznego Dakaru, klimatycznego Saint-Louis, po rozległe plaże i malownicze brzegi rzeki Gambii. Znajdziecie tam niezwykłe krajobrazy i wspaniałą postkolonialną architekturę. Od dziesięcioleci jest to jedno z najbezpieczniejszych państw w Afryce ze stabilną sytuacją polityczną i rozwijającą się gospodarką. Zdecydowanie jest to ciekawy wybór na wakacyjne wojaże, zwłaszcza, że wciąż niedoceniany przez turystów. Poniżej przedstawiamy najciekawsze miejsca w Senegalu, które warto mieć na uwadze. Kto wie, może właśnie Senegal wybierzecie na cel swojej kolejnej podróży.

Twoja wersja przeglądarki nie jest wspierana.