wypoczynek

Wczasy w Senegalu - co musisz wiedzieć?

  • O Senegalu
  • Opinie
  • Pogoda
  • Artykuły
Flaga Senegalu

Senegal

Stolica:
Dakar
Waluta:
XOF
Powierzchnia:
196 190 km2
Liczba ludności:
12 521 851

Wakacje nad Zatoką Gwinejską – Senegal

Położony nad Zatoką Gwinejską Senegal to jedna z popularniejszych destynacji Afryki zachodniej. Swą popularność zawdzięcza w dużej mierze malowniczej linii brzegowej, oferującej zróżnicowane pejzaże. Na północ od Dakaru ocean potrafi przekonywać o swej potędze, tworząc wysokie fale, idealne dla doświadczonych surferów. Na południe od stolicy znajdziemy zaś liczne, spokojne plaże, nadające się do opalania, jak i amatorskiego uprawiania sportów wodnych. Ta część senegalskiego wybrzeża posiada zarówno sporo urokliwych wiosek rybackich, jak i turystycznych kurortów.

Miejsca, które trzeba zobaczyć – wczasy w Senegalu
Jednym z miejsc, które z pewnością warto odwiedzić podczas wakacji w Senegalu jest Dakar. Stolica kraju posiada w swojej ofercie liczne muzea i kolorowe, pełne życie targowiska. Będąc w Dakarze, zobaczcie koniecznie Pałac Prezydencki, Plac Niepodległości oraz pomnik Renesansu Afryki, z którego roztacza się wspaniały widok na całe miasto. Z Dakaru wybierzcie się na Wyspę Goree (Wyspa Niewolników). Charakteryzująca się kolonialną zabudową i kolorowymi, pastelowymi domami posiada imponujące fortyfikacje oraz Dom Niewolników, przypominający o tragicznym losie wielu mieszkańców Afryki. Wyspa ta wpisana została na listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Kolejnym miastem wartym zobaczenia jest Saint Louis. Położone przy granicy z Mauretanią, uznawane jest za stolicą Senegalskiego Jazzu. Znajdziecie tu również kolonialną zabudową, która wpisana została także na listę UNESCO.

Afryka na talerzu – wakacje w Senegalu
Wreszcie wczasy w Senegalu to także uczta dla naszych kubków smakowych. Będąc w Senegalu, nie sposób nie spróbować lokalnych potraw. Podstawą tutejszej kuchni jest ryż i owoce morza. Za narodową potrawę uznaje się zaś Ceebu Jen (marynowana ryba w ryżu z sosem) oraz Ceebu Yapp (marynowane mięso wołowe lub jagnięce z ryżem). Ceebu występuje też w wariantach z kurczakiem czy pysznym sosem z orzeszków ziemnych. Popularnym daniem obiadowym jest również kuskus, przygotowywany z przeróżnymi dodatkami. Na śniadanie zaś Senegalczycy chętnie jedzą bagietkę, która trafiła tu dzięki Francuzom (Senegal był przez długie lata kolonią francuską).

Opinie o Senegalu

Senegalu
5.0 /6

Senegal ocena

Senegal jest państwem biednym, jednak widać podczas przejazdu przez kraj duże zróżnicowanie społeczne i materialne. Dakar jest bardzo bogaty, natomiast mniejsze miejscowości są bardzo biedne. Świetne parki na safari. Na plażach w okolicy miejscowości Saly dużo "zaczepiaczy" ale jest bezpiecznie, poza zachęcaniem do zakupu ich wyrobów nie narzucają się.
Dodał(a):
Joanna, Luboń, 02.03.2020
5.5 /6

Bezpieczeństwo przede wszystkim

Kraj w którym czułam się bardzo bezpiecznie. Widać dużo policji i wojska, jednocześnie dzięki długiej obecności francuskich turystów nikt nikogo nie zaczepia. Nawet w wypoczynkowym Cap Skirrin ceny odrobinę niższe od tych w Gambii
Dodał(a):
Monika, 22.03.2020
6.0 /6

Afryka bez turystów.

Ocena zawsze będzie subiektywna. My odwiedzaliśmy miejsca, gdzie biały turysta jest jeszcze rzadkością. I to nam się właśnie w tym wyjeździe podobało. Mieszkańcy otwarci, uśmiechnięci i zawsze życzliwi.Polecamy :)
Dodał(a):
Ela (Poniedzielski team), 21.02.2020
6.0 /6

Na drugiej połówce globu - rewelacja

Pięknie i przyjemnie. Chwila na odpoczynek od wszystkiego za czym biegamy. Polecam serdecznie każdemu, kto kocha przyrodę i wspaniałe przygody! No i te motto, o którym trzeba pamiętać "no stress, no problem" :)
Dodał(a):
Ana , 20.02.2020
5.0 /6

Bogatszy sąsiad Gambii

Widziałam tylko małą część Senegalu ale widać że państwo jest bogatsze niż Gambia. Ładna, zielona przyroda w prowincji Casamance, piękne plaże, bardzo dobrze zorganizowany park Fathala.
Dodał(a):
Zdzisława, Bytom, 17.02.2020
6.0 /6

Spacer z lwami.

Niezapomniane wrażenie. Porównując Gambię z Senegalem widać różnicę na plus dla Senegalu. Szkoda, że tylko zwiedzamy zachodnią część Senegalu, ale taki program.
Dodał(a):
Marek, Katowice, 02.04.2020
6.0 /6

PIĘKNY KRAJ, Z CUDOWNĄ PRZYRODĄ

Senegal to cudowny kraj, z piękną przyrodą, którą można podziwiać na wyciągnięcie ręki. Najpiękniejsze miasto to Saint Luis, a wyspa Goree cudowna.
Dodał(a):
JOANNA, BIELSKO-BIAŁA, 18.03.2020
4.5 /6

Mniej znana twarz Afryki

Z pewnością nie pierwszy wybór, kiedy myśli się o Afryce, ale dzięki temu mniej turystyczny. Polecam nawet wytrawnym podróżnikom.
Dodał(a):
Przemysław, Wrocław, 17.02.2020
5.5 /6

Senegal

Bardzo się starają- lokalne wycieczki super, na plaży podobnie jak w Gambii, dobre hotele i jedzenie bardziej urozmaicone.
Dodał(a):
Hanna, 10.02.2020
4.0 /6

Senegal OK

Piękne plaże i bardzo życzliwi ludzie. Bezinteresowni i slużący wsparciem. Piękne miejsca i niezapomniany spacer z lwami
Dodał(a):
Marcin , Sobolew, 03.03.2020
4.0 /6

ciekawy kraj

Choć widzieliśmy tylko południe tego kraju, to można wyrobić sobie o nim pojęcie. Interesujący fragment Czarnej Afryki.
Dodał(a):
Marek Andrzej, 12.02.2020
6.0 /6

Gambia Senegal

Ciekawe piękne państwa uczące pokory i życzliwości :) kobiety piękne kolorowe dzieci uśmiechnięte choć nie maja wiele
Dodał(a):
Grazia, 06.03.2020
6.0 /6

Dużo ciekawych miejsc

Duże możliwości zobaczenia różnych rzeczy i miejsc, kilkudniowy pobyt umożliwia już zobaczenie sporego kawałka kraju
Dodał(a):
Ania , 10.02.2020
5.5 /6

wyprawa nie dla każdego

Prawdziwa Afryka, szok kulturowy, socjologiczny. Świetna wyprawa. Magiczna Afryka, do której się wraca.
Dodał(a):
Agata, ALEKSANDRÓW ŁÓDZKI, 21.03.2020
6.0 /6

Piękno Afryki w pigułce

Niesamowity kraj z cudownymi ludźmi, przepiękne widoki, niezapomniana przyroda, rewelacyjne przeżycia!
Dodał(a):
Bożena, Bytom, 08.02.2020
6.0 /6

Piękne plaże

Jak na Afrykę to czysto. Wiele przydrożnych sklepików. Piękne plaże i dobre jedzenie. Otwarci ludzie.
Dodał(a):
Kasia, 31.01.2020
5.3/6 Ocena ogólna Senegalu

Pogoda w Senegalu

Klimat Senegalu jest zróżnicowany. Najbardziej wilgotny obszar to południe tego kraju, zaś na północy jest bardziej sucho. Temperatury są wysokie niemal przez cały rok, a termometry wskazują najczęściej ponad 20°C na zachodzie i ponad 30°C w sercu Senegalu. Pora deszczowa trwa zwykle pół roku, a na południu nierzadko występują burze. W pozostałych miesiącach Senegal często nawiedzają susze.

Co warto zobaczyć w Senegalu?

Co warto zobaczyć podczas wakacji w Senegalu? Nasz przewodnik podpowie Ci jakie kierunki obrać aby zobaczyć najciekawsze atrakcje kraju. Poznaj wyjątkowe miejsca z r.pl

Kierunek Senegal – garść praktycznych porad dla podróżnika

Wybierasz się w podróż do Senegalu? Przed wyjazdem zapoznaj się z naszym poradnikiem, w którym znajdziesz odpowiedzi na najważniejsze pytania odnośnie Senegalu. Miłej lektury!