Afryka od kuchni

Rodzaj wycieczki Objazd i wypoczynek
Zakwaterowanie Na objeździe
Wyżywienie Śniadania i obiadokolacje
6.0 /6 ( 1 opinii )
Wycieczka samolotem Wycieczka potwierdzona
Afryka Zachodnia na talerzu- potrawy gambijskiej i senegalskiej kuchni • warsztaty kulinarne • owoce prosto z morza • zebry, nosorżce białe - safari w rezerwacie Bandia • Dakar • wyspa Goree - klimat minionej epoki • park linowy w koronach baobabów • Katchikally - rezerwat krokodyli• relaks na rajskich plażach Atlantyku

Terminy i ceny wycieczki 12

Kalkuluj cenę

Hotele podczas wypoczynku 15

3.8 /6 (5 opinii)
Seaview Garden
Gambia
Śniadania
SZCZEGÓŁY HOTELU POKAŻ NA MAPIE
ZMIANA ZA  0 zł / za osobę 7 dni

4.6 /6 (8 opinii)
Bamboo Garden
Gambia
Śniadania
SZCZEGÓŁY HOTELU POKAŻ NA MAPIE
ZMIANA ZA  0 zł / za osobę 7 dni

4.8 /6 (61 opinii)
Palma Rima Hotel
Gambia
Śniadania
SZCZEGÓŁY HOTELU POKAŻ NA MAPIE
DOPŁAĆ TYLKO  +6 zł / za osobę 7 dni

Plan wycieczki

Dzień 1

Zbiórka na lotnisku, na stanowisku Rainbow, przelot samolotem czarterowym do Banjul. Przylot, transfer do hotelu, obiadokolacja, nocleg w Banjul. Aktualne rozkłady prosimy sprawdzać na: r.pl/rozklady.

Dzień 2

Po śniadaniu zwiedzanie Banjul, stolicy najmniejszego państwa w Afryce. Zobaczymy między innymi Muzeum Etnograficzne w Katchikally razem z rezerwatem krokodyli, Łuk Triumfalny, skąd rozpościera się wspaniały widok na miasto. Będziemy mieli okazję podziwiać miejscowe rękodzielnictwo na tutejszym bazarze. W miarę możliwości odwiedzimy gambijski browar Julbrew. Po południu czas wolny na zakupy .Wieczorem kolacja z regionalnymi potrawami gambijskimi jak np.: mięso w pysznym sosie zrobionym na bazie z orzeszków ziemnych, pomidorów, dyni i cytryny  serwowany z drobnym ryżem, lub benechin czyli zamarynowana w cebuli i grillowana w przyprawach ryba z duszonymi warzywami takimi jak maniok, okra, bataty, marchew, bakłażany.  W restauracji Baobab, do kolacji towarzyszyć nam będą afrykańskie rytmy.

mapka

Pokaż na mapach Google

Powiększ mapę

Informacje dodatkowe

Zakwaterowanie
Pokoje: wygodnie urządzone, 2 - osobowe z łazienką (prysznic lub wanna, wc, ręczniki).
Pokoje
Pokoje: wygodnie urządzone, 2 - osobowe z łazienką (prysznic lub wanna, wc, ręczniki).
Wyżywienie
W restauracjach hotelowych serwowane są śniadania i obiadokolacje podobne do europejskich, oczywiście można też zamówić regionalne potrawy
Świadczenia
Cena podstawowa obejmuje: przelot samolotem czarterowym, opłaty lotniskowe, zakwaterowanie w hotelach wg opisu w pokojach 2 - osobowe (z możliwością dostawki), 7  lub 14 rozpoczętych dób hotelowych, wyżywienie: śniadania i obiadokolacje, lunche tam gdzie wymienione, program turystyczny, wycieczki wg. programu, transfery lotnisko - hotel - lotnisko, przejazdy 18-20 os. busem (bagażnik na dachu) z klimatyzacją, obsługę polskiego przedstawiciela podczas odprawy na lotnisku w Polsce, pilota - opiekuna grupy podczas zwiedzania Senegalu i Gambii, miejscowego pilota - opiekuna grupy, przewodników lokalnych, ubezpieczenie TU Europa (NNW, KL i bagaż).
Cena podstawowa nie obejmuje: biletów wstępu i napiwków. Koszt uczestnictwa w programie (lokalne opłaty, w tym bilety wstępu,taxy, promy, park Bandia, warszaty kulinarne,płatne pilotowi na miejscu jako pakiet) ok. 75 EUR/os. Napiwki, tragarze ok. 45 EUR.
Rozkład lotów można sprawdzić na stronie https://r.pl/rozklady
Opinie klientów
Klienci oceniają tę wycieczkę na 6.0/6. Sprawdź opinie: https://r.pl/zasmakuj-w-senegambii/zakwaterowanie-sem
Szczepienia
Żadne szczepienia nie są wymagane. Miejsca, które odwiedzamy praktycznie nie są zagrożone przez takie choroby jak żółta febra. WHO informuje jednak o profilaktycznych szczepieniach przeciwko żółtej febrze (jeden zastrzyk na 10 lat). Wyjątek stanowią klienci, którzy przybywają z krajów zagrożonych tą chorobą, wtedy wymagane jest szczepienie. W rejonie Senegalu, Gambii i Gwinei Bissau zalecana jest profilaktyka antymalaryczna (leki doustne, dodatkowo polecamy zabranie repelentów ze środkiem DEET, ubrań zakrywających ciało, szczególnie wieczorami i w nocy).

Dodaj opinię

6.0

Ocena ogólna wycieczki

Zainspiruj się
Dowiedz się więcej o Gambii! Przeczytaj wpisy na naszym blogu
więcej

Galeria zdjeć z opinii


Podobne oferty

Call center
42 680 38 51 codziennie w godz. 8:00-22:00
Zadzwoń Zostaw numer, oddzwonimy
Kontakt
Nasi konsultanci do Państwa dyspozycji 7 dni w tygodniu callcenter@r.pl
Napisz do nas
Biura Rainbow
Odwiedź jedno z ponad 100 biur Rainbow w całej Polsce i zarezerwuj swój wymarzony urlop
Odwiedź nasz salon