Afryka od kuchni

Rodzaj wycieczki Objazd i wypoczynek
Zakwaterowanie Na objeździe
Wyżywienie Śniadania i obiadokolacje
Last minute
Wycieczka samolotem Wycieczka potwierdzona
Afryka Zachodnia na talerzu- potrawy gambijskiej i senegalskiej kuchni • warsztaty kulinarne • owoce prosto z morza • zebry, nosorżce białe - safari w rezerwacie Bandia • Dakar • wyspa Goree - klimat minionej epoki • park linowy w koronach baobabów • Katchikally - rezerwat krokodyli• relaks na rajskich plażach Atlantyku

Terminy i ceny wycieczki 1

4 370 zł
( za osobę / 8 dni )
5 356 zł
( za osobę / 8 dni + 7 dni wypoczynek )
Kalkuluj cenę

Hotele podczas wypoczynku 6

3.5 /6 (4 opinie)
Seaview Garden
Gambia
Śniadania
SZCZEGÓŁY HOTELU POKAŻ NA MAPIE
ZMIANA ZA  0 zł / za osobę 7 dni

4.8 /6 (60 opinii)
Palma Rima Hotel
Gambia
Śniadania
SZCZEGÓŁY HOTELU POKAŻ NA MAPIE
DOPŁAĆ TYLKO  +21 zł / za osobę 7 dni

5 /6 (4 opinie)
Mansea
Gambia, Kololi
Śniadania i obiadokolacje
SZCZEGÓŁY HOTELU POKAŻ NA MAPIE
DOPŁAĆ TYLKO  +772 zł / za osobę 7 dni

Plan wycieczki

Dzień 1

Zbiórka na lotnisku, na stanowisku Rainbow, przelot samolotem czarterowym do Banjul. Przylot, transfer do hotelu, obiadokolacja, nocleg w Banjul. Aktualne rozkłady prosimy sprawdzać na: r.pl/rozklady.

Dzień 2

Po śniadaniu zwiedzanie Banjul, stolicy najmniejszego państwa w Afryce. Zobaczymy między innymi Muzeum Etnograficzne w Katchikally razem z rezerwatem krokodyli, Łuk Triumfalny, skąd rozpościera się wspaniały widok na miasto. Będziemy mieli okazję podziwiać miejscowe rękodzielnictwo na tutejszym bazarze. W miarę możliwości odwiedzimy gambijski browar Julbrew. Po południu czas wolny na zakupy .Wieczorem kolacja z regionalnymi potrawami gambijskimi jak np.: mięso w pysznym sosie zrobionym na bazie z orzeszków ziemnych, pomidorów, dyni i cytryny  serwowany z drobnym ryżem, lub benechin czyli zamarynowana w cebuli i grillowana w przyprawach ryba z duszonymi warzywami takimi jak maniok, okra, bataty, marchew, bakłażany.  W restauracji Baobab, do kolacji towarzyszyć nam będą afrykańskie rytmy.

mapka

Pokaż na mapach Google

Powiększ mapę

Informacje dodatkowe

Zakwaterowanie
Pokoje: wygodnie urządzone, 2 - osobowe z łazienką (prysznic lub wanna, wc, ręczniki).
Pokoje
Pokoje: wygodnie urządzone, 2 - osobowe z łazienką (prysznic lub wanna, wc, ręczniki).
Wyżywienie
W restauracjach hotelowych serwowane są śniadania i obiadokolacje podobne do europejskich, oczywiście można też zamówić regionalne potrawy
Świadczenia
Cena podstawowa obejmuje: przelot samolotem czarterowym z międzylądowaniem technicznym w Barcelonie (na trasie WAW/BJL/WAW od 02.11.2018-21.12.2018), bezpośredni przelot samolotem czarterowym (na trasie WAW/BJL/WAW od 28.12.2018-30.03.2019), opłaty lotniskowe, zakwaterowanie w hotelach wg opisu w pokojach 2 - osobowe (z możliwością dostawki), 7  lub 14 rozpoczętych dób hotelowych, wyżywienie: śniadania i obiadokolacje, lunche tam gdzie wymienione, program turystyczny, wycieczki wg. programu, transfery lotnisko - hotel - lotnisko, przejazdy 18-20 os. busem (bagażnik na dachu) z klimatyzacją, obsługę polskiego przedstawiciela podczas odprawy na lotnisku w Polsce, pilota - opiekuna grupy podczas zwiedzania Senegalu i Gambii, miejscowego pilota - opiekuna grupy, przewodników lokalnych, ubezpieczenie TU Europa (NNW, KL,CP i bagaż).
Cena podstawowa nie obejmuje: biletów wstępu i napiwków. Koszt uczestnictwa w programie (obligatoryjne opłaty, w tym bilety wstępu,taxy, promy, park Bandia, warszaty kulinarne,płatne pilotowi na miejscu jako pakiet) ok. 75 EUR/os. Napiwki, tragarze ok. 45 EUR.
Rozkład lotów można sprawdzić na stronie https://r.pl/rozklady
Od 2019 na trasie Warszawa - Banjul - Warszawa rejsy obłsugujemy samolotem Boeing 737-800 w wersji MAX. Jest to maszyna pozwalająca na loty długodystansowe bez konieczności międzylądowania technicznego na dotankowanie. W związku z powyższym, nasze loty do/z Banjul będą przelotami bezpośrednimi, co wpłynie na krótszy czas przelotu, który teraz wyniesie jedynie 7,5 godziny.
 
Szczepienia
Żadne szczepienia nie są wymagane. Miejsca, które odwiedzamy praktycznie nie są zagrożone przez takie choroby jak żółta febra. WHO informuje jednak o profilaktycznych szczepieniach przeciwko żółtej febrze (jeden zastrzyk na 10 lat). Wyjątek stanowią klienci, którzy przybywają z krajów zagrożonych tą chorobą, wtedy wymagane jest szczepienie. W rejonie Senegalu, Gambii i Gwinei Bissau zalecana jest profilaktyka antymalaryczna (leki doustne, dodatkowo polecamy zabranie repelentów ze środkiem DEET, ubrań zakrywających ciało, szczególnie wieczorami i w nocy).
Brak oceny. Bądź pierwszy!
Twoja wersja przeglądarki nie jest wspierana.