Rzeka Gambia

Banjul

Żyrafy

Wyspa Kunta Kinteh

Hipopotam

Cap Skirring

Cap Skirring

Cap Skirring

Cap Skirring

Baobab

Senegambia - spacer z lwami

Rodzaj wycieczki Objazd i wypoczynek
Zakwaterowanie Na objeździe
Wyżywienie Śniadania i obiadokolacje
5.3 /6 ( 96 opinii )
Egzotyka 19/20 - Przedsprzedaż Wycieczka samolotem Wycieczka potwierdzona
Lądowe i wodne safari wzdłuż rzeki Gambia i rzeki Saloum - mangrowce, lasy galeriowe, lwy, żyrafy, zebry, małpy, ptasi raj • ślady kolonializmu i historia niewolnictwa - wioska Kunta Kinteh - Juffureh • Mistyczny afrykański animizm i fetyszyzm • rajskie plaże Atlantyku w Cap Skirring

Terminy i ceny wycieczki 21

4 500 zł
4 000 zł
( za osobę / 9 dni )
5 346 zł
4 846 zł
( za osobę / 9 dni + 7 dni wypoczynek )
Kalkuluj cenę

Hotele podczas wypoczynku 12

4.2 /6 (22 opinii)
Holiday Beach Club
Gambia
Śniadania
SZCZEGÓŁY HOTELU POKAŻ NA MAPIE
ZMIANA ZA  0 zł / za osobę 7 dni

3.5 /6 (4 opinie)
Seaview Garden
Gambia
Śniadania
SZCZEGÓŁY HOTELU POKAŻ NA MAPIE
DOPŁAĆ TYLKO  +13 zł / za osobę 7 dni

4.6 /6 (8 opinii)
Bamboo Garden
Gambia
Śniadania
SZCZEGÓŁY HOTELU POKAŻ NA MAPIE
DOPŁAĆ TYLKO  +13 zł / za osobę 7 dni

Plan wycieczki

Dzień 1

Zbiórka na lotnisku, na stanowisku Rainbow, przelot samolotem czarterowym do Banjul. Przylot, transfer do hotelu, obiadokolacja, nocleg w Banjul. Aktualne rozkłady prosimy sprawdzać na: r.pl/rozklady.

Dzień 2

Po śniadaniu czas na odpoczynek i aklimatyzację. Plażowanie, kąpiele wodne i słoneczne oraz poznawanie okolicy. Kolacja i nocleg w jednej z turystycznych miejscowości leżącej nad oceanem.

mapka

Pokaż na mapach Google

Powiększ mapę

Informacje dodatkowe

Zakwaterowanie
Hotele ***  Pokoje: wygodnie urządzone, 2 - osobowe z łazienką (prysznic lub wanna, wc, ręczniki).
Wyżywienie
w restauracjach hotelowych serwowane są śniadania i obiadokolacje podobne do europejskich, oczywiście można też zamówić regionalne potrawy
Wizy
W roku 2013 został zniesiony obowiązek wyrabiania wiz gambijskich dla obywateli Polski. Od połowy roku 2015 obywatele polscy podróżujący do Senegalu na okres nie dłuższy niż 90 dni nie potrzebują wizy. Dokumentem uprawniającym do przekroczenia granicy jest polski paszport.
Mimo zniesienia obowiązku wizowego konieczne jest uzupełniene danych paszportowych w rezerwacji (numer i data ważności paszportu), ponieważ jest to niezbędne do przygotowania list granicznych. Wymagana ważność paszportu min. 6 miesięcy od daty powrotu. Potrzebna 1 wolna strona w paszporcie.
Świadczenia
Cena podstawowa obejmuje: przelot samolotem czarterowym, opłaty lotniskowe, zakwaterowanie wg opisu w pokojach 2 - osobowych, 7 lub 14 rozpoczętych dób hotelowych, wyżywienie: śniadania i obiadokolacje oraz obiad w dniach 3, 4, program turystyczny, przeprawy promowe, wodne safari w PN Makasutu, rejs z Banjul do Albredy oraz na wyspę James, transfery lotnisko - hotel - lotnisko, przejazdy 18-20 os. busem (bagażnik na dachu) z klimatyzacją, obsługę polskiego przedstawiciela podczas odprawy na lotnisku w Polsce, pilota - opiekuna grupy podczas zwiedzania Gambii, miejscowego pilota - opiekuna grupy, przewodników lokalnych, ubezpieczenie TU Europa (NNW, KL,CP i bagaż).
Cena podstawowa nie obejmuje: koszt uczestnictwa w programie w terminach wyjeżdzających wynosi (obligatoryjne lokalne opłaty, w tym bilety wstępu, płatne pilotowi jako pakiet) ok. 105 EUR od osoby (w zależności od zakresu uczestnictwa w safari w parku Fathala). Napiwki, tragarze ok. 45 EUR/os.

Rozkład lotów można sprawdzić na stronie https://r.pl/rozklady
Opinie klientów
Klienci oceniają tę wycieczkę na 5.3/6. Sprawdź opinie: https://r.pl/senegambia-spacer-z-lwami/zakwaterowanie-gal
Szczepienia
Żadne szczepienia nie są wymagane. Miejsca, które odwiedzamy praktycznie nie są zagrożone przez takie choroby jak żółta febra. WHO informuje jednak o profilaktycznych szczepieniach przeciwko żółtej febrze (jeden zastrzyk na 10 lat). Wyjątek stanowią klienci, którzy przybywają z krajów zagrożonych tą chorobą, wtedy wymagane jest szczepienie. W rejonie Senegalu, Gambii i Gwinei Bissau zalecana jest profilaktyka antymalaryczna (leki doustne, dodatkowo polecamy zabranie repelentów ze środkiem DEET, ubrań zakrywających ciało, szczególnie wieczorami i w nocy).
 

 

Komunikaty MSZ
Aktualne przepisy wjazdowe i informacje znajdą Państwo na stronie: http://polakzagranica.msz.gov.pl
 
 
 
5.3

Ocena ogólna tej wycieczki

5.4
Program wycieczki
5.3
Pilot
5.1
Transport
4.7
Zakwaterowanie
4.9
Wyżywienie
3.5
Intensywność programu

Galeria zdjeć z opinii


Podobne oferty

Twoja wersja przeglądarki nie jest wspierana.