Obiekt

Pokoje

Hotel dysponuje 84 pokojami urządzonymi w stylu rustykalnym. Możliwość zakwaterowania 3 os. (możliwa dostawka dla osoby dorosłej lub dziecka). Pokoje dla 4 osób (dla 2 dorosłych i 2 dzieci; rozkładana sofa dwuosobowa) dostepne są na zapytanie. Na ostatnim (4) piętrze, pokoje ze skośnym dachem (trochę większe od standardowych). W każdym pokoju łazienka (prysznic lub wanna, WC, suszarka do włosów), telefon, TV-sat, minibar i sejf (bezpłatny), indywidualnie sterowane ogrzewanie, bezpłatny dostęp do Wi Fi.

Internet

Bezpłatne WiFi dostępne na terenie całego obiektu.

Kategoria lokalna

****

Wyżywienie

Śniadania (07:30-10:30) i obiadokolacje (19:30-22:30) w formie bufetu. Napoje do obiadokolacji płatne dodatkowo.

Dodatkowe informacje

Świadczenia

Cena obejmuje: przelot samolotem do Barcelony (ze sprzętem narciarskim), opłaty lotniskowe, zakwaterowanie w hotelu (7 rozpoczętych dób hotelowych), wyżywienie zgodnie z ofertą, opiekę polskiego rezydenta, transfery lotnisko – hotel – lotnisko, ubezpieczenie TU Europa (w wersji podstawowej: NNW, KL i bagaż).

Cena nie obejmuje: karnetu narciarskiego w: Grandvalira (ceny na sezon 2022/2023 - dorośli ok. 350 Eur/6 dni/os.; juniorzy 12-17 lat - ok. 300 EUR/6 dni/os. ; dzieci 6-11 lat - ok. 230 Eur/6 dni/os.) i w Valnord - Pal-Arinsal (ceny na sezon 2022/2023  - dorośli ok. 280 Eur/6 dni/os.; dzieci 6-15 lat - ok. 230 Eur/6 dni/os.), taksy turystycznej płatnej bezpośrednio w recepcji hotelu ok. 1,5-2,5 EUR/os/dzień, ubezpieczenia TU Europa PAKIET SPORT, napojów do kolacji, dodatkowych posiłków nie wymienionych w opisie hotelu, wydatków osobistych. Rekomendujemy wykupienie dodatkowego ubezpieczenia TU Europa PAKIET SPORT dotyczącego ryzyk związanych z rekreacyjnym uprawianiem m.in. narciarstwa i snowboardu. Więcej informacji w sekcji Przeczytaj Koniecznie oraz w Ogólnych Warunkach Ubezpieczenia TU Europa dla Klientów Rainbow.

 

Inne

Księstwo Andory – to jedno z najmniejszych (468 km2) państw Europy, o populacji ok. 78 000 osób, położone w Pirenejach, graniczące od północy z Francją, a od południa z Hiszpanią, współrządzone przez biskupa hiszpańskiego miasta Seu de Urgel i prezydenta Francji, podzielone na 7 parafii. Językiem urzędowym jest kataloński, w powszechnym użyciu są języki: hiszpański, francuski oraz portugalski, natomiast po angielsku można porozumiewać się w miejscach związanych z turystyką. Walutą obowiązującą w Andorze jest EURO. Obywatele Polski mogą wjeżdżać na teren Andory na podstawie ważnego dowodu osobistego lub paszportu. Rocznie Andorę odwiedza ok 8 mln turystów. Andora znana jest ze strefy wolnocłowej, w skład w której wchodzi ponad 1000 sklepów i 7 dużych centr handlowych. Niemniej, ze względu na to, iż państwo nie należy do Unii Europejskiej obowiązują tu limity przy wywożeniu dóbr zakupionych w strefie wolnocłowej – bardzo prosimy o zapoznanie się z nimi na stronie http://visitandorra.com/en/the-country/shopping-in-andorra/.

Niewątpliwą atrakcją Andory są tereny narciarskie – sezon trwa tu od grudnia do połowy kwietnia, a do dyspozycji narciarzy oddano 300 km tras, 109 wyciągów o przepustowości 155 000 os./godz., a główne ośrodki narciarskie to Grandvalira i Vallnord. Władze Andory zainwestowały w nowoczesną sieć wyciągów narciarskich oraz w infrastrukturę hotelową, dzięki czemu Andora stała się ośrodkiem narciarskim na naprawdę wysokim poziomie docenianym przez miłośników białego szaleństwa.

Grandvalira - największy (1926 ha) ski resort w Pirenejach, łączący tereny narciarskie miejscowości Encamp, Canillo, El Tarter, Soldeu, Grau Roig i Pas de la Casa. Do użytku oddano 64 wyciągi o przepustowości blisko 110 700 narciarzy/h, 128 tras narciarskich (19 zielonych, 49 niebieskich, 41 czerwonych i 19 czarnych) o łącznej długości 210 km a wśród nich 9 posiada certyfikat FIS, 3 snowparki (w tym jeden oświetlony, otwarty do 21:00), 2 parki do nauki jazdy dla dzieci, trasę do narciarstwa biegowego. Dla miłośników adrenaliny czeka 13 km jazdy poza trasami i 2 heliporty. Na terenie Grandvaliry znajduje się łącznie 7 szkół do nauki jazdy na nartach i snowboardzie, wypożyczalnie sprzętu narciarskiego i snowboardowego, żłobki, 5 punktów medycznych oraz liczne bary i restauracje. Odpowiednie naśnieżenie „wspomaga” 1013 armatek mogących zapewnić odpowiednie warunki na 65% powierzchni terenów narciarskich. Dla tych, którzy chcą nieco odpocząć od nart czy deski region oferuje szereg zimowych atrakcji, m.in. psie zaprzęgi, skutery śnieżne czy paragliding, znajduje się tu również jedyny na południu Europy Igloo hotel & Bar. Grandvalira została również doceniona przez organizatorów konkursów narciarskich o międzynarodowej renomie, w sezonie 2013/2014 odbywał się tu Puchar Świata w narciarstwie szybkim oraz finał Pucharu Europy w narciarstwie alpejskim kobiet i mężczyzn. Miejscowości najbardziej bogate w trasy narciarskie oraz apres ski to Pas de la Casa i Soldeu.

Andorra la Vella – stolica kraju, jedna z 7 parafii Andory, położona w południowo - zachodniej części, stanowi centrum kulturalne i gospodarcze państwa. Na uwagę zasługuje niewielka Barri Antic – wąskie, brukowane uliczki oraz stojące przy nich kamienne domy z najbardziej z nich rozpoznawalnym Casa de la Vall. Na Turystów czekają dobrej klasy hotele, restauracje i bary oraz strefa wolnocłowa.

Les Escaldes – jedna z 7 parafii Andory, kurort połączony ze stolicą Andorra La Vella, znajduje się tu Caldea – największe w Europie górskie tereny termalne (źródła siarkowe), których centralną część stanowi laguna o powierzchni 600 m2 i o stałej temperaturze wody 32 stopni Celsjusza. Dodatkowo goście mogą korzystać z hydromasaży, sauny, jacuzzi oraz zabiegów na twarz i ciało. Bilet do Caldea kosztuje ok. 35 EUR/os. Les Escaldes i Andorra la Vella tworzą kosmopolityczną atmosferę, która przyciąga narciarzy z całego regionu.

Canillo (1500 m.n.p.m) – jedna z mniejszych dolnych stacji narciarskich Grandvaliry, połączona wyciągami z pozostałymi terenami narciarskimi ski resortu. W samym Canillo znajdują się 2 trasy niebieskie oraz 1 czarna. W miasteczku kilka sklepów, restauracji i barów. Do Andorra la Vella ok. 11 km.

Encamp (1300 m.n.p.m) - jedna z mniejszych dolnych stacji narciarskich Grandvaliry, połączona wyciągami z pozostałymi terenami narciarskimi ski resortu. W miasteczku kilka sklepów, restauracji i barów. Do Andorra la Vella ok. 6 km.

SKI INFO:

Tereny narciarskie: 1710 – 2640 m n.p.m.

Długość tras: 210 km

Trasy łatwe: 98 km

Trasy średnie: 79 km

Trasy trudne: 33 km

Najdłuższy zjazd: 9,6 km

Snowpark: 3

Wyciągi: 64 (o łącznej przepustowości 110 700 os./godz.)

Karnet:  W chwili pisania katalogu nie zostały opublikowane ceny karnetów na zimę 2023/2024. W sezonie 2022/2023 obowiązywały następujące ceny karnetu 6-dniowego: ok. 350 EUR/os. (osoba dorosła), ok. 300 EUR/os. (młodzież 12-17 lat), ok. 230 EUR (dziecko 6-11 lat). Dla osób w wieku 65-74 cena karnetu ok. 36 EUR/dzień. Dzieci poniżej 6 roku życia oraz seniorzy powyżej 75 roku życia, mogą korzystać z bezpłatnych skipasów po okazaniu dokumentu tożsamości. Do karnetu nie jest potrzebne zdjęcie. Przy zakupie karnetu należy okazać się ważnym dowodem osobistym lub paszportem.

Vallnord - (Pal Arinsal) drugi, mniejszy ośrodek narciarski w Andorze ( w Pirenejeach Wschodnich o powierzchni: 707 ha ) w którego skład wchodzą 2 stacje narciarskie: Pal-Arinsal i Arcalis (nie są ze sobą połączone wyciągami, ale objęte są wspólnym karnetem). Stacje gondolek usytuowane są w miejscowościach La Massana i Arinsal. Do użytku oddano 30 wyciągów o przepustowości blisko 38 480 narciarzy/h, 42 trasy narciarskie ( 7 zielonych, 15 niebieskich, 16 czerwonych i 4 czarne) o łącznej długości 63 km a wśród nich 5 posiada certyfikat FIS, 1 snowpark, 2 parki do nauki jazdy dla dzieci, 2 tereny do jazdy poza trasami). Stacja Arcalis oferuje 27 przygotowanych do jazdy tras (30 km): 9 zielonych, 7 niebieskich, 10 czerwonych, 2 czarne. W Arcalis znajduje się też najdłuższa zielona trasa w Pierenejach: Megaverda o długości 8,5 km.W resorcie Pal-Arinsal znajdują się 2 szkoły do nauki jazdy na nartach i snowboardzie, wypożyczalnie sprzętu narciarskiego i snowboardowego, 2 punkty medyczne oraz liczne bary i restauracje. Stoki są naśnieżane przez 296 armatek mogących zapewnić odpowiednie warunki na 28 km tras narciarskich. Poza czasem spędzonym na narciarskim szaleństwie, w regionie dostępne są również, m.in. psie zaprzęgi, chodzenie w rakietach śnieżnych, snowmobile dla dorosłych i dla dzieci, rowery śnieżne, sanki, stok do slalomu, transferowe loty helikopterem, ice karting. Miejscowości skąd jest łatwy dostęp zarówno do stoków jak i rozrywek apres ski to La Massana i spokojniejsze Arinsal.

La Massana - Jedna z 7 parafii w Andorze położona na północ od stolicy w dolinie Riu d’Arinsal. Znajduje się tutaj najwyżej położony punkt w Andorze, Pic Alt de la Coma Pedrosa, o wysokości 2946 m n.p.m. Do ośrodka narciarskiego Pal - Arinsal łatwo dostać się kolejką gondolową (stacja w miasteczku) Jest to bardzo przyjemne miejsce położone w bezpośredniej bliskości stolicy Andorra La Vella (11 km) z szerokim wyborem barów i restauracji.

Arinsal - niewielka miejscowość, położona 6 km od La Massana (17 km od stolicy Andora La Vella). W pobliżu znajduje się szczyt Pic del Port Vell oraz stacja kolejki gondolowej na Pal-Arinsal.Większy wybór rozrywek apres-ski w pobliskiej La Massana.

SKI INFO Pal - Arinsal:

Tereny narciarskie: 1550-2560 m n.p.m.

Długość tras: 63 km

Trasy łatwe: 20 km

Trasy średnie: 16 km

Trasy trudne: 5 km

Snowpark: 1

Wyciągi: 30 wyciągów (o łącznej przepustowości: 38 480 os/h)

Karnet: W chwili pisania katalogu nie zostały opublikowane ceny karnetów na zimę 2023/2024. W sezonie 2022/2023 obowiązywały następujące ceny karnetu 6-dniowego: ok. 280 EUR/os. (osoba dorosła), ok. 230 EUR (dziecko 6-11 lat). Dzieci poniżej 6 roku życia oraz seniorzy powyżej 75 roku życia, mogą korzystać z bezpłatnych skipasów po okazaniu dokumentu tożsamości. Do karnetu nie jest potrzebne zdjęcie. Przy zakupie karnetu należy okazać się ważnym dowodem osobistym lub paszportem.

Magic Ski

4.5/6 (4 opinie)

Udostępnij
Dodaj do schowka

Kategoria lokalna 4

Magic Ski
Galeria (8)
Magic Ski
Magic Ski
Magic Ski
Zdjęcie mapy
Mapa

Atuty oferty

Wygodny hotel doskonale zlokalizowany tuż przy stacji narciarskiej i w centrum La Massany. Idealne miejsce dla wytrawnych narciarzy pragnących również skorzystać z uroków miasteczka i zrelaksować się w hotelowym spa!

Długość lotu

2 godz. 50 min.

Lot

Bezpośredni

Rodzaj wyjazdu

Narty

Na miejscu

Polski rezydent

Transfer

W cenie

Bagaż

W cenie

Cena obejmuje: przelot samolotem do Barcelony (ze sprzętem narciarskim), opłaty lotniskowe, zakwaterowanie w hotelu (7 rozpoczętych dób hotelowych), wyżywienie zgodnie z ofertą, opiekę polskiego rezydenta, transfery lotnisko – hotel – lotnisko, ubezpieczenie TU Europa (w wersji podstawowej: NNW, KL i bagaż).

Cena nie obejmuje: karnetu narciarskiego w: Grandvalira (ceny na sezon 2022/2023 - dorośli ok. 350 Eur/6 dni/os.; juniorzy 12-17 lat - ok. 300 EUR/6 dni/os. ; dzieci 6-11 lat - ok. 230 Eur/6 dni/os.) i w Valnord - Pal-Arinsal (ceny na sezon 2022/2023  - dorośli ok. 280 Eur/6 dni/os.; dzieci 6-15 lat - ok. 230 Eur/6 dni/os.), taksy turystycznej płatnej bezpośrednio w recepcji hotelu ok. 1,5-2,5 EUR/os/dzień, ubezpieczenia TU Europa PAKIET SPORT, napojów do kolacji, dodatkowych posiłków nie wymienionych w opisie hotelu, wydatków osobistych. Rekomendujemy wykupienie dodatkowego ubezpieczenia TU Europa PAKIET SPORT dotyczącego ryzyk związanych z rekreacyjnym uprawianiem m.in. narciarstwa i snowboardu. Więcej informacji w sekcji Przeczytaj Koniecznie oraz w Ogólnych Warunkach Ubezpieczenia TU Europa dla Klientów Rainbow.

 

Położenie

Hotel świetnie ulokowany w centralnej części La Massany, w bezpośrednim sąsiedztwie stoków Vallnord i gondolowej stacji narciarskiej na Pal - Arinsal (20 m od hotelu), dzięki czemu jest to świetny wybór dla wielbicieli zimowego szaleństwa (dostęp do ok. 63 km tras). Lokalizacja daje również możliwość dojazdu do stoków Ordino Arcalis (odległośc ok. 17 km) i dostęp do kolejnych ok. 30 km tras (przystanek autobusowy ok. 100 m od hotelu; dojazd bezpłatny). Ponadto w miasteczku i okolicy liczne restauracje, bary, dyskoteki oraz sklepy. Do stolicy Andorra la Vella tylko ok. 6 km (przystanek autobusowy blisko hotelu; koszt biletu ok. 2 EUR/os. w jedną stronę). Transfer z lotniska w Barcelonie trwa około 3,5 godziny.

Mapa

Do dyspozycji gości

Recepcja 24h, 2 windy, restauracja bufetowa, bar-kawiarnia (16:00-24:00), sala gier dla dzieci, sala telewizyjna, pralnia (za opłatą). Za dodatkową opłatą goście mogą korzystać z centrum SPA (12:30 - 20:30): niewielki basen wewnętrzny (płatny ok. 3EUR/os/dzień; wymagany czepek - możliwe dokupienie na miejscu; ok. 20 m2), jacuzzi, sauna, łaźnia turecka, masaże. W hotelu znajduje się bezpłatna przechowalnia nart (wymagany depozyt ok. 10 EUR).

UWAGA! obowiązkowa taksa turystyczna płatna bezpośrednio w recepcji hotelu ok. 1,5-2,5 EUR/os/dzień

Obiekt

Wyżywienie

Szczegóły lotu

Inne hotele w regionie

Dodatkowe informacje

Pokoje

zaslepka zdjecia pokoju

Pokój standardowy

Max: 2 dorosłych

Ostatnie 3 pokoje

bez dopłaty

1 x Pokój

(Pokój standardowy)

Za osobę4 419
Razem
8 839 zł
Zaliczka 30% 2 650 zł
rezerwujzablokuj miejsce na 3 dni
trwa wczytywanie

Zostały ostatnie 3 pokoje

Opinie klientów

Opinie o Magic Ski

4.5 / 6(4 opinie)
Atrakcje dla dzieci
3.3
Obsługa hotelowa
4.1
Plaża
0.0
Pokój
3.9
Położenie i okolica
5.1
Rezydent
3.5
Sport i rozrywka
5.4
Wyżywienie
5.4
Opinie pochodzą od naszych Klientów, którzy odwiedzili dany hotel lub uczestniczyli w wycieczce objazdowej.

Osoba dodająca opinię musi podać dane osobowe, takie jak imię i nazwisko oraz dane dotyczące wyjazdu, czyli datę i kierunek wyjazdu lub numer rezerwacji. Dzięki tym informacjom sprawdzamy, czy autor opinii faktycznie podróżował z nami. Jeżeli dane się nie zgadzają, wówczas nie publikujemy opinii.

6.0/6

Ola 09.02.2019

Cudowny zimowy pobyt!

Drugi rok z rzędu odwiedziłam Andorę zimą, jest to przeuroczy i bardzo ciekawy kraj. Każdy znajdzie tutaj coś dla siebie; narty, snowboard, piesze wycieczki, zakupy, termy. Naprawdę warto co najmniej raz pojechać do stolicy Andorra la Vella (bilet w jedną stronę 1,85 euro) i pochodzić sobie po tym urokliwym miasteczku. Pani rezydent Weronika super! Zawsze uśmiechnięta, skłonna do pomocy, nawet pomimo drobnych przeciwności losów stanęła na wysokości zadania. Jeśli chodzi o hotel to naprawdę baardzo polecam! Znajduje się w regionie Vallnord, gdzie jest mniej tras narciarskich niż w Grandvalira, chociaż mi bardziej się tu podobało, było o wiele mniej ludzi a tras i tak było wystarczająco dużo. Hotel położony tuż przy wejściu do gondoli, także lokalizacji lepszej nie mogło być. Jedzenie bardzo dobre, szwedzki stół, spory wybór, dużo świeżych warzyw i owoców, każdy znajdzie coś dla siebie, również weganie i wegetarianie. Pokoje przytulne, obsługa miła, internet dosyć mocny w całym hotelu. Bardzo ale to bardzo polecam Andorę oraz hotel Magic Ski w La Massana :) Jedyny minus to strefa wellness w hotelu, która jest dodatkowo płatna. Basen bardzo mały, tak tylko żeby się zamoczyć, sauny średnio nagrzane, a jacuzzi w ogóle nie działało. Więc szkoda zachodu z tym.

6.0/6

MICHAŁ ANDRZEJ, BYDGOSZCZ 12.03.2019

Magic Ski

Hotel świetny zarówno dla narciarzy, jak też dla narciarzy z dziećmi:) Jedzenie wybitne. Obsługa pozostawia trochę do życzenia, ale nadrabia właściciel hotelu.... Pokój z ładnym widokiem. Wyposażenie pokoju średnie, ale da się znieść. Tak na 4. Położenie na szóstkę. Jedziemy tam w przyszłym roku. Trasy narciarskie świetne. MMP
Pokaż więcej opinii (2)

Arinsal - pogoda

Luty

0

°C

Średnia temperatura w ciągu dnia

telefon

Pobierz aplikację mobilną Rainbow

i ciesz się łatwym dostępem do ofert i rezerwacji wymarzonych wakacji!

pani-z-meteracem