Dokąd?

Kiedy?

Ile osób?

Skąd wyjazd?

Typ Transportu

trwa wczytywanie

Filtry

Popularne

Wyżywienie

Liczba dni

-

Typ wyjazdu

Cena

-

Standard hotelu

Ocena klientów

Tematyka

Dokumenty

Oferty

Hurghada wakacje (72 oferty)

5.7/6   (10 ocen)
Wypoczynek  Egipt: Hurghada Fort Arabesque Resort, Spa & Villas
11.12.2025 (8 dni / 7 noclegów)
Rzeszów
All inclusive
3 316zł/os.
Cena regularna: 3 866 Najniższa cena z 30 dni: 3 216 zł
6.0/6   (2 oceny)
Last Minute!
Wypoczynek  Egipt: Hurghada Sultan Bey El Gouna
05.06.2025 (5 dni / 4 noclegi)
Poznań
All inclusive
3 347zł/os.
5.6/6   (7 ocen)
Last Minute!
Wypoczynek  Egipt: Hurghada Hilton Plaza
22.06.2025 (6 dni / 4 noclegi)
Katowice
All inclusive
3 370zł/os.
5.4/6   (12 ocen)
Last Minute!
Wypoczynek  Egipt: Hurghada Palm Royale Resort - Soma Bay
05.06.2025 (5 dni / 4 noclegi)
Poznań
All inclusive
3 437zł/os.
5.5/6   (4 oceny)
Wypoczynek  Egipt: Hurghada Sunrise Garden Beach Resort
11.12.2025 (8 dni / 7 noclegów)
Rzeszów
All inclusive
3 484zł/os.
Cena regularna: 3 884 Najniższa cena z 30 dni: 3 384 zł
Last Minute!
Wypoczynek  Egipt: Hurghada Steigenberger Makadi
22.06.2025 (6 dni / 4 noclegi)
Katowice
2 posiłki
3 491zł/os.
5.6/6   (25 ocen)
Wypoczynek  Egipt: Hurghada Jaz Aquaviva (Madinat Makadi)
11.12.2025 (8 dni / 7 noclegów)
Rzeszów
All inclusive
3 556zł/os.
Cena regularna: 4 106 Najniższa cena z 30 dni: 3 456 zł
5.3/6   (46 ocen)
Wypoczynek  Egipt: Hurghada Albatros Palace Resort
11.12.2025 (8 dni / 7 noclegów)
Rzeszów
All inclusive
3 574zł/os.
Cena regularna: 4 124 Najniższa cena z 30 dni: 3 474 zł
5.5/6   (78 ocen)
Wypoczynek  Egipt: Hurghada Albatros Citadel
04.12.2025 (8 dni / 7 noclegów)
Rzeszów
All inclusive
3 618zł/os.
Cena regularna: 4 168 Najniższa cena z 30 dni: 3 518 zł
5.5/6   (15 ocen)
Objazd + wypoczynek  Egipt: Hurghada Symbole Egiptu - Nil i Piramidy Premium
Przedłuż wakacje o pobyt w hotelu
05.03.2026 (8 dni / 7 noclegów)
Rzeszów
2 posiłki
3 626zł/os.
Cena regularna: 4 176 Najniższa cena z 30 dni: 3 526 zł
Hurghada
Hurghada

Egipt

Region: Hurghada

Waluta: EGP

Powierzchnia: 0 km 2

  • Polacy jadący do Hurghady muszą mieć wizę. Jej koszt to 25 USD (wiza jednokrotna) lub 60 USD (wielokrotna) i wydawana jest na 30 dni. Wizę można kupić na lotnisku w Egipcie, przez internet lub w egipskich przedstawicielstwach dyplomatycznych na terenie Polski.
  • Obowiązującą walutą jest funt egipski, który dzieli się na 100 piastrów. Najlepiej wziąć ze sobą dolary lub euro i wymienić na miejscu (nie są akceptowane dolary wydane przed 1996 rokiem).
  • Należy mieć paszport ważny co najmniej 6 miesięcy od momentu wjazdu do Egiptu.
  • Warto zabrać ze sobą maskę z rurką oraz płetwy – znajdziemy tu piękną rafę koralową. Przydatne mogą się też okazać buty do wody.
  • Egipcjanie uwielbiają się targować, pamiętajmy o tym podczas zakupów na bazarach!
  • W restauracjach i hotelach przyjęte jest zostawianie napiwku (bakszysz).
  • Ponieważ zdarzają się przypadki zarażenia amebozą lub pasożytami przewodu pokarmowego, wodę z kranu można spożywać jedynie po przegotowaniu. Owoce i warzywa należy dokładnie myć.
  • Należy uważać na kieszonkowców i być bardzo czujnym podczas zakupów, szczególnie przy wydawaniu reszty.

Jeszcze do niedawna egipska Hurghada była niewielką osadą rybacką, dziś to cieszący się ogromną popularnością kurort z wieloma hotelami o zróżnicowanym standardzie, barami, dyskotekami i restauracjami. Miasto kusi przybyszów pięknymi plażami, słoneczną pogodą, szmaragdowym ciepłym morzem i piękną rafą koralową. Każdy znajdzie tu coś dla siebie – rodziny znakomite parki wodne i inne atrakcje dla dzieci, miłośnicy sportów wodnych okazje do kitesurfingu i windsurfingu, a osoby chcące poczuć lokalny klimat targ w dzielnicy El Dahar. Wczasy All inclusive w Hurghadzie to gwarancja udanego, spokojnego wypoczynku w egipskich hotelach o najwyższym standardzie. Mini aquaparki, baseny dla dzieci i dorosłych, dostęp do plaży i wiele innych atrakcji czeka na turystów odwiedzających kraj Faraonów. Hurghada jest też znakomitym punktem wypadowym do zwiedzania zabytków starożytnego Egiptu – można udać się stąd na wycieczkę do Luksoru i do Kairu.

Hurghada leży w strefie ciepłego klimatu pustynnego (tzw. pustyń subtropikalnych) charakteryzującego się wysoką temperaturą, dużą ilością godzin słonecznych i znikomą sumą opadów przez cały rok. Najniższe temperatury notuje się w styczniu i lutym – średnia w tych miesiącach to 22-23°C w dzień i 11-12°C w nocy, najgoręcej jest zaś lipcu i sierpniu (37°C w dzień i 27°C w nocy). Pogoda w Hurghadzie zawsze jest dobra -  praktycznie nigdy nie pada tu deszcz, roczna suma opadów to zaledwie 25 mm. Niebo jest bezchmurne prawie przez cały rok – średnio rocznie notuje się tu aż 3530 godzin słonecznych (9,7 dziennie)! Najbardziej pochmurnym miesiącem jest grudzień (niebo jest pokryte chmurami średnio przez 24 proc. doby). Najlepszym okresem na plażowanie w Hurghadzie jest kwiecień, maj, początek czerwca oraz miesiące od połowy października do połowy listopada – jest wówczas bardzo ciepło w ciągu dnia, noc jednak przynosi przyjemne orzeźwienie. Latem temperatury są na tyle wysokie, że spędzanie czasu na świeżym powietrzu nie należy do przyjemnych i niesie za sobą ryzyko udarów cieplnych i poparzeń słonecznych. Zima jest natomiast idealną porą na wycieczki objazdowe i aktywny wypoczynek.

  • El Dahar – stara dzielnica kurortu z tradycyjnym targiem, ciekawym koptyjskim kościołem, restauracjami z lokalną kuchnią i mnóstwem sklepików.
  • Hurghada Marina – nowoczesna dzielnica nadmorska z elegancką promenadą i wieloma restauracjami oferującymi dania zarówno kuchni egipskiej, jak i międzynarodowej.
  • Meczet El Mina – ukończona w 2021 r. imponująca muzułmańska świątynia zachwycająca ogromną kopułą i misternymi zdobieniami.
  • Grand Aquarium – ogromne akwarium, w którym można podziwiać ponad 1200 gatunków stworzeń wodnych, w tym żółwi morskich, płaszczek i rekinów.

W okolicy Hurghady znajduje się wiele ciekawych miejsc. Najprostszym sposobem, by je zobaczyć, jest wykupienie wycieczek fakultatywnych. Należą do nich:

  • Wyspy Giftun – wyspy w pobliżu wybrzeża Hurghady z przepięknymi białymi plażami, np. Mahmya, Orange Bay oraz Paradise i wspaniałą rafą koralową.
  • Luksor – niegdyś największe miasto świata ze Świątynią Luksorską i położonym nieopodal kompleksem w Karnaku (obydwa zabytki są połączone długą na 3 km Aleją Sfinksów).
  • Kair – stolica kraju i największe miasto w świecie islamu z niesamowitym Muzeum Egipskim i słynnym Placem Tahrir.
  • Piramidy w Gizie – symbol Egiptu, piramida Cheopsa, największa, jaką zbudowano w całym kraju, to jedyny zabytek z listy siedmiu cudów świata starożytnego, który przetrwał do dzisiejszych czasów.
  • Wielki Sfinks – słynny posąg, o długości 72 i wysokości 20 metrów, wyrzeźbiony w litej skale, przedstawiający leżącego lwa z głową człowieka.

Spędzając wczasy w egipskim kurorcie warto skorzystać z bogatej oferty wycieczek fakultatywnych z Hurghady, w szczególności samochodami terenowymi po bezdrożach pustyni; statkiem na wyspy Qulaan; dwudniowej wycieczki autokarowej do Asuanu lub wycieczki po najstarszym egipskim mieście nad Morzem Czerwonym - El Quseir.

Hurghada International Airport (HRG) jest położony tuż obok miasta. Obecnie żadne linie lotnicze nie oferują bezpośrednich połączeń do Hurghady, jeśli więc planujemy wypoczynek w egipskim kurorcie, warto skorzystać z samolotu czarterowanego przez biuro podróży. Z Rainbow można tam polecieć z Wrocławia, Katowic, Warszawy, Gdańska i Poznania. Lot trwa 4-4,5 godziny.

W Hurghadzie znajdziemy restauracje oferujące każdy rodzaj kuchni – od popularnych sieciówek sprzedających fast foody, przez restauracje z kuchnią włoską, indyjską, arabską, a nawet chińską. Będąc tu, warto jednak spróbować lokalnych egipskich potraw:

  • Kushari – makaron i ryż z sosem pomidorowym, soczewicą i suszoną cebulą.
  • Tabbouleh – sałatka z kaszy bulgur z cebulą, ogórkiem, miętą, natką pietruszki i pomidorami.
  • Kofta – szaszłyki z mielonego mięsa z cebulą.
  • Słodkości – baklava (ciasto filo przełożone orzechami z cukrem i miodem), kunafa (ciasto kadayif przełożone serem), basbousa (ciasto z semoliny), zalabia (pączki).
  • Mahshi – farsz z ryżu i mięsa zawinięty w liście winogron.

Produkty spożywcze – słodycze (baklava, kunafa, basbusa), daktyle, przyprawy (szafran, kolendra, kurkuma), suszone kwiaty hibiskusa, dżem figowy.

Produkty użytkowe – szale z egipskiej bawełny, perfumy, kosmetyki (np. krem z mleka wielbłąda), produkty ze skóry (buty, torebki, paski, portfele), biżuteria (np. zawieszki z ręką Fatimy).

Produkty dekoracyjne – papirus, wyroby z alabastru (wazy, skarabeusze, figurki), wyroby z mosiądzu i metalu (tace, lampy, dzbany), tradycyjna odzież (dżalabija dla mężczyzn, abaja dla kobiet), wyroby ze szkła, szisza (fajka wodna), dywany.

 

telefon

Pobierz aplikację mobilną Rainbow

i ciesz się łatwym dostępem do ofert i rezerwacji wymarzonych wakacji!

pani-z-meteracem