Plan wycieczki

Dzień 1

Zbiórka na 3 godziny przed wylotem na lotnisku im. F. Chopina, Warszawa - stanowisko Rainbow znajduje się w strefie "Biura Podróży", w łączniku pomiędzy strefą B a C lotniska (vis a vis sklepu "Virgin"). Aktualne rozkłady prosimy sprawdzać na R.pl/rozklady. Wylot samolotem rejsowym do Denpasar (z przesiadką w jednym z portów europejskich lub krajów Półwyspu Arabskiego).

Dzień 2

Dzień 2

Przylot do Denpasar, czas na odpoczynek po podróży. Zakwaterowanie i nocleg w hotelu na Bali.

Dzień 3

Dzień 3

Po śniadaniu wykwaterowanie z hotelu i transfer na lotnisko. Przelot do Jayapury w Papui Zachodniej i dalej do Wameny – miasta zamieszkałego przez barwną mieszankę Papuasów, ludów Dani, Yali, Lani i innych miejscowych plemion. Po przylocie udamy się na wzgórze Napua, oferujące niepowtarzalną panoramę Doliny Baliem, zwanej Wielką Doliną. Przerwa na lunch, a następnie wizyta na lokalnym targowisku, przejście po wiszącym moście oraz odwiedziny w wiosce zamieszkiwanej przez ludność Dani. Kolacja i nocleg w hotelu w Wamenie. (Trasa: przelot wewnętrzny)

Dzień 4

Dzień 4

Śniadanie w hotelu. Przejazd do Sogokmo, skąd rozpoczniemy lekki trekking przez Dolinę Baliem. Po drodze będziemy mogli podziwiać przepiękne krajobrazy wąwozu, a także poznamy tradycyjny sposób życia przedstawicieli miejscowych plemion. Ludy Dani, Yali i Lani zostały odkryte przez europejskich badaczy dopiero w XX w. i do dziś zachowały wiele ze swoich dawnych zwyczajów. Powrót do Sogokmo na lunch, a następnie przejazd do hotelu. Kolacja i nocleg w Wamenie. (Trasa ok. 60 km)

Dzień 5

Dzień 5

Po śniadaniu przejazd do wioski Jiwika w północnej części Doliny Baliem. W pobliskiej osadzie znajduje się licząca sobie kilkaset lat mumia jednego z wielkich wodzów miejscowego plemienia, którą zobaczymy. Wódz był mumifikowany w pełnym rynsztunku w czasie sekretnej ceremonii. Następnie obejrzymy pokaz technik walki ludu Dani oraz weźmiemy udział w pieczeniu świni. Zwierzę zabijane jest przy pomocy łuku i strzał, a następnie pieczone z warzywami i słodkimi ziemniakami na rozpalanym w tradycyjnym sposób ogniu. Po lunchu powrót do hotelu na kolację i nocleg. (Trasa ok. 40 km)

Dzień 6

Dzień 6

Po śniadaniu wykwaterowanie z hotelu i przelot do Jayapury – stolicy Papui Zachodniej. Zobaczymy tu pomnik generała Douglasa McArthura na wzgórzu Gunung Ifar, gdzie dowódca aliantów w tej części Pacyfiku miał swoją główną kwaterę. Następnie odwiedzimy wioskę Sentani położoną malowniczo nad brzegiem jeziora. Po lunchu spacer po mieście – okazja do zobaczenia kolonialnych willi holenderskich oraz wizyty na miejscowych targowiskach. Kolacja i zakwaterowanie w hotelu w Jayapurze. (Trasa ok. 50 km + przelot wewnętrzny)

Dzień 7

Dzień 7

Po śniadaniu przelot do Makasar na Celebesie. Jest to jedno z największych miast w Indonezji i stolica południowego Celebesu, znana wcześniej jako Ujung Pandang. Zakwaterowanie w hotelu i czas wolny. Kolacja i nocleg w hotelu w Makasar. (Trasa: przelot wewnętrzny)

Dzień 8

Dzień 8

Śniadanie w hotelu, a potem wyjazd w kierunku Toraja. Po drodze postój w Pare Pare, gdzie przewidziany jest lunch, a potem dalsza podróż w głąb lądu i gór. Kolejny przystanek przewidziany jest w Puncak Lakawang, ze względu na spektakularną panoramę krajobrazu. Późnym popołudniem przyjazd do Toraja. Zakwaterowanie, kolacja i nocleg w hotelu w Toraja. (Trasa ok. 330 km).

Dzień 9

Dzień 9

Śniadanie w hotelu, a potem całodzienna eksploracja okolicznych wzgórz. W programie wizyta w Lemo, miejscu gdzie znajdują się tzw. „wiszące groby”, czyli komory grobowe wyrzeźbione w skale. Następnie przejazd do Londa, miejsca ceremonialnego pochówku zmarłych. Dużą różnorodność grobów znajdziemy także w wiosce Kete Kesu. Miejsce to słynie również z tradycyjnej zabudowy, gdzie pośród pól ryżowych znajdują się domy z wymyślnymi dachami. Podczas zwiedzania lunch. Powrót do Toraja, kolacja i nocleg w hotelu. (Trasa ok. 80 km).

Dzień 10

Dzień 10

Śniadanie w hotelu, a następnie kolejny pełny dzień zwiedzania okolic Toraja. Przejazd do Pallawa, wsi na niewielkim wzgórzu, z zabudową w charakterystycznym stylu tongkonan (domy, stodoły i spichlerze). Kolejne miejsca na trasie zwiedzania to ośrodek tkacki - Sa'dan, Marante oraz Nanggala, tradycyjne wioski, z kolejnymi przykładami lokalnej zabudowy. W trakcie zwiedzania obiad serwowany w lokalnej restauracji. Powrót do Toraja, kolacja i nocleg w hotelu. (Trasa ok. 100 km).

Dzień 11

Dzień 11

Po śniadaniu wykwaterowanie z hotelu i przejazd do Makasar. Po drodze obiad w Pare Pare. Następnie transfer na lotnisko w Makasar i przelot do Denpasar na Bali. Przejazd do wybranego hotelu. (Trasa ok. 150 km + przelot wewnętrzny)

Dzień 12-13

Dzień 12-13

Po śniadaniu czas wolny na wypoczynek nad morzem. Możliwość korzystania z wycieczek opcjonalnych.

Dzień 14

Dzień 14

Śniadanie w hotelu i czas wolny. Wieczorem transfer na lotnisko i przelot do Polski samolotem rejsowym (z przesiadką).

Dzień 15

Przylot do Polski. Aktualne rozkłady na stronie R.pl/rozklady.

Uwagi do programu

- Kolejność realizacji punktów programu może ulec zmianie lub odwróceniu.
- W rejonie Papui Zachodniej zalecana jest profilaktyka antymalaryczna (leki doustne, dodatkowo polecamy zabranie repelentów ze środkiem DEET, ubrań zakrywających ciało, szczególnie wieczorem i w nocy oraz zakrytych butów).
- Klienci posługujący się innymi paszportami niż polskie zobowiązani są do uzyskania odpowiednich wiz we własnym zakresie. Wszelkie informacje dotyczące procedur wizowych zamieszczone w ofercie odnoszą się do obywateli polskich.

Dodatkowe informacje

Do dyspozycji gości

w hotelu restauracja i bar

Zakwaterowanie

Hotele odpowiadające standardowi ***/**** w ocenie organizatora, wyjątek! Dolina Baliem (**/***).

Pokoje: 2- osobowe, we wszystkich hotelach są wyposażone w łazienki z wc, klimatyzację i często TV. Pokój 3- osobowy, to z reguły pokój 2 - osobowy z dostawką (dostawka na ogół w formie łóżka polowego lub rozkładanej kanapy).

Część pobytowa

Hotele: opisy poszczególnych hoteli w części dotyczących wczasów na Bali.

Wizy

Wszyscy uczestnicy muszą posiadać paszport ważny co najmniej 6 miesięcy od daty wylotu z Polski.

UWAGA! Przywrócono obowiązek wizowy dla obywateli polskich, za wizę należy zapłacić gotówką na lotnisku na miejscu (koszt ok. 35 USD/osobę). W celu uzyskania wizy należy przedstawić paszport, potwierdzenie ubezpieczenia i zakwaterowania oraz bilet powrotny.

Wszystkie niformacje dotyczące aktualnych przepisów wjazdowych, wymaganych aplikacji i dokumentów znajdują się na stronie www.r.pl/wytyczne

Klienci posługujący się innymi paszportami niż polskie oraz paszportami tymczasowymi zobowiązani są do uzyskania odpowiednich wiz we własnym zakresie. Wszelkie informacje, dotyczące procedur wizowych zamieszczone w ofercie, odnoszą się do obywateli polskich.

Świadczenia

Cena obejmuje: przelot samolotem rejsowym (z przesiadką) na trasie Warszawa - Denpasar - Warszawa, opłaty lotniskowe, zakwaterowanie w hotelach (12 rozpoczętych dób hotelowych), przelot lokalnymi liniami na trasach Denpasar-Wamena, Wamena-Jayapura, Jayapura-Makasar i Makasar-Denpasar, transfery klimatyzowanym autokarem lub mini busem, wyżywienie wg programu, opiekę polskiego pilota i miejscowych przewodników, program turystyczny j. w. oraz ubezpieczenie TU Europa (NNW, KL  i bagaż).

Cena nie obejmuje: kosztów biletów wstępu do zwiedzanych obiektów, wynagrodzenia lokalnych przewodników, napiwków dla kierowców, bagażowych i pozostałej obsługi (łącznie ok. 270 USD/os., płatne pilotowi imprezy), zakupu wycieczek fakultatywnych wymienionych w programie, dodatkowych posiłków podczas wycieczki, napojów do posiłków oraz innych wydatków osobistych.

Inne

Wjazd na teren Papui Zachodniej wymaga uzyskania dodatkowego dokumentu. Prosimy o przesłanie skanu paszportu oraz zdjęcia paszportowego (kolorowego, aktualnego) na wizy@r.pl najpóźniej 2 tygodnie przed wylotem.

Paszport musi być ważny min. 6 miesięcy od daty powrotu.


Zalecamy zabranie dolarów amerykańskich, choć można również wymieniać euro lub inne powszechnie akceptowane waluty. Uwaga! W Indonezji nieakceptowane są dolary starych serii (sprzed 2009 r.); banknoty muszą być niezniszczone (bez naddarć).

Uwaga! Limit bagażu głównego na przelotach wewnętrznych to 20 kg bagażu głównego i 5 kg bagażu podręcznego.

Od 14.02.2024r . na wyspie Bali, będzie obowiązywał podatek turystyczny w wysokości 150 000 IDR ( ok 40zł) od osoby.
Podatek należy opłacić jeszcze przed przylotem na Bali.
Można będzie zrobić to na stronie https://lovebali.baliprov.go.id/ bądź przez aplikację Love Bali.
Płatność będzie możliwa od 7.02.2024r .

Papua Zachodnia i Celebes - Zaginiona Dolina Baliem

6.0/6 (2 opinie)

Udostępnij
Dodaj do schowka
Papua Zachodnia i Celebes - Zaginiona Dolina Baliem
Galeria (11)
Papua Zachodnia i Celebes - Zaginiona Dolina Baliem
Papua Zachodnia i Celebes - Zaginiona Dolina Baliem
Papua Zachodnia i Celebes - Zaginiona Dolina Baliem
Zdjęcie mapy
Plan Wycieczki

Atuty oferty

wizyta u plemion Doliny Baliem • tradycyjne pieczenie świni • mieszanka etniczna Wameny i Jayapury • wiszące groby na Celebes • skrzydlate domy Toradżów • pobyt na Bali
Długość lotu

18 godz. 15 min.

Rodzaj wyjazdu

Objazd + wypoczynek

Transfer

W cenie

Bagaż

W cenie

Cena obejmuje: przelot samolotem rejsowym (z przesiadką) na trasie Warszawa - Denpasar - Warszawa, opłaty lotniskowe, zakwaterowanie w hotelach (12 rozpoczętych dób hotelowych), przelot lokalnymi liniami na trasach Denpasar-Wamena, Wamena-Jayapura, Jayapura-Makasar i Makasar-Denpasar, transfery klimatyzowanym autokarem lub mini busem, wyżywienie wg programu, opiekę polskiego pilota i miejscowych przewodników, program turystyczny j. w. oraz ubezpieczenie TU Europa (NNW, KL  i bagaż).

Cena nie obejmuje: kosztów biletów wstępu do zwiedzanych obiektów, wynagrodzenia lokalnych przewodników, napiwków dla kierowców, bagażowych i pozostałej obsługi (łącznie ok. 270 USD/os., płatne pilotowi imprezy), zakupu wycieczek fakultatywnych wymienionych w programie, dodatkowych posiłków podczas wycieczki, napojów do posiłków oraz innych wydatków osobistych.

Plan wycieczki

Wycieczki fakultatywne podczas wypoczynku na przedłużeniu pobytu

Dodatkowe informacje

Szczegóły lotu

Przedłuż wakacje o wypoczynek w hotelu.

Twój hotel wybrany na przedłużenie pobytu o 4 dni.
Zdjęcie Hotelu
4.8/6 (80 opinii)
Wina Holiday
Indonezja: Bali
Zdjęcie Hotelu
5.0/6 (14 opinii)
Mercure Sanur
Indonezja: Bali
Zdjęcie Hotelu
5.5/6 (27 opinii)
Nikko Bali Benoa Beach
Indonezja: Bali
Zdjęcie Hotelu
5.7/6 (40 opinii)
Anvaya Beach Resort
Indonezja: Bali

Lecąc na wakacje z Rainbow masz zawsze w cenie:

Bagaż

rejestrowany i podręczny

Opieka

polskojęzycznego pilota

Ubezpieczenie

podstawowe

Uśmiechnięty pan na banerze
Wina Holiday
trwa wczytywanie

Opinie klientów

Intensywność programu
5.0
Pilot
5.8
Program wycieczki
6.0
Transport
5.8
Wyżywienie
5.3
Zakwaterowanie
5.5
Opinie pochodzą od naszych Klientów, którzy odwiedzili dany hotel lub uczestniczyli w wycieczce objazdowej.

Osoba dodająca opinię musi podać dane osobowe, takie jak imię i nazwisko oraz dane dotyczące wyjazdu, czyli datę i kierunek wyjazdu lub numer rezerwacji. Dzięki tym informacjom sprawdzamy, czy autor opinii faktycznie podróżował z nami. Jeżeli dane się nie zgadzają, wówczas nie publikujemy opinii.

6.0/6

Grażyna 18.09.2018

Papua Zachodnia i Celebes-Zaginiona Dolina Baliem

Wycieczka bardzo dobrze zorganizowana przez Rainbow

6.0/6

Zbigniew, Sosnowiec 21.12.2016

Papua

Troche ciekawych miejsc na swiecie juz widzialem....jednak rejon Papui to zupelnie inny swiat.Moge tylko polecic kazdemu,kto lubi przygode,nature,nieco dzikosci i mnostwo wrazen...zostanie mi ta wycieczka na zawsze w pamieci.
Pokaż wszystkie opinie

Inne wycieczki dostępne w tym samym regionie

telefon

Pobierz aplikację mobilną Rainbow

i ciesz się łatwym dostępem do ofert i rezerwacji wymarzonych wakacji!

pani-z-meteracem