Obiekt

Pokoje

Obiekt oferuje 237 przestronnych i komfortowych pokoi. Wszystkie wyposażone są w: łazienkę (WC, prysznic, suszarka do włosów, zestaw kosmetyków), klimatyzację, TV-sat, telefon, sejf, mini bar (uzupełniany codziennie w wodę), czajnik oraz balkon lub taras.

Internet

Bezpłatne WiFi dostępne w częściach wspólnych na terenie hotelu oraz w pokojach.

Kategoria lokalna

*****

Wyżywienie

All inclusive obejmuje: wczesne śniadania (05:00-07:00), śniadania (07:00-10:00), późne śniadania (10:00-10:30), obiady (12:30-14:30), kolacje (18:30-21:30) oraz późne kolacje (22:00-00:00) serwowane w formie bufetu w włoskiej restauracji głównej „Soprano”. Ponadto dostępne przekąski w restauracji „Food Court” (12:30-15:00) oraz „Club Mac” (12:30-15:00), a także lody (12:00-17:00). Lokalne napoje alkoholowe i bezalkoholowe dostępne w: Lobby Bar (całodobowo – napoje alkoholowe serwowane do północy), „Club Mac Bar” (10:00-17:00), „White Bar” (10:00-17:00), „Terrace Bar” (19:00-22:30) oraz „Crepe Bar” (15:00-17:00). W barach: „La Veranda Bar” (12:00-17:00), „Olympus Bar” i barze przy plaży (10:00-17:00) serwowane tylko napoje bezalkoholowe. Napoje poza godzinami 10:00-00:00 są dodatkowo płatne. Hotel zastrzega sobie prawo do zmiany zakresu usług objętych formułą all inclusive (np. godzin serwowania posiłków).

Program sportowy i animacyjny

Hotel zapewnia dzienne i wieczorne animacje, dyskotekę, a także aerobik w wodzie. Ponadto dostępny jest Aquapark z 24 zewnętrznymi basenami (w tym 4 podgrzewane w okresie zimowym) – 10 basenami dla dorosłych (w tym 3 baseny z wodnymi zjeżdżalniami) oraz 14 basenami dla dzieci (w tym 10 z wodnymi zjeżdżalniami), łącznie 4 zjeżdżalniami dla dorosłych, 55 zjeżdżalniami dla dzieci, a także 35 wodnymi atrakcjami. Gościom oferowane jest także: siłownia, tenis stołowy, rzutki, boisko do siatkówki plażowej, boisko wielofunkcyjne, kort do tenisa (sprzęt oraz oświetlenie za dodatkową opłatą) oraz mini golf. Dla najmłodszych przygotowano klub dla dzieci (10:30-12:30 i 15:00-16:30) oraz plac zabaw. Za dodatkową opłatą: bilard, spa (masaże) oraz centrum sportów wodnych.

Dodatkowe informacje

Wizy

Wiza
Każdy podróżny musi mieć paszport ważny przynajmniej 6 miesięcy od daty wyjazdu z Egiptu. Obywatele polscy uzyskują wizę przy przekraczaniu granicy egipskiej (na lotnisku), jednak wiza jest konieczna tylko w przypadku opuszczania przez turystów Synaju lub podczas niektórych wycieczek fakultatywnych (do Kairu). Wiza ważna jest 30 dni, jest stemplowana do paszportu i kosztuje 25 USD.

Świadczenia

Cena obejmuje: przelot samolotem czarterowym, opłaty lotniskowe, transfery lotnisko - hotel - lotnisko, 7 lub 14 rozpoczętych dób hotelowych, wyżywienie wg opisu zakwaterowania, obsługę polskiego przedstawiciela podczas odprawy na lotnisku w Polsce, opiekę polskojęzycznego rezydenta, pakiet ubezpieczeniowy TU Europa (NNW, KL, Assistance i bagaż).

Cena nie obejmuje: wizy egipskiej (koniecznej w przypadku opuszczania Synaju, płatnej na lotnisku 25 USD/os., zakupu wycieczek fakultatywnych, posiłków innych niż wymienione w opisie wyżywienia przy każdym z hoteli, napojów do posiłków jeśli w opisie hoteli nie podano inaczej oraz innych wydatków osobistych.

Inne

EGIPT SHARM EL SHEIKH - informacje ogólne

Waluta
EGP - funt egipski. 1 USD = ok. 18 EGP; 1 EUR = ok. 20 EGP. Warto zabrać euro lub dolary (nie są akceptowane banknoty wydane przed 1996 r.) . Pieniądze można wymienić w licznych kantorach w hotelach lub w bankach. Należy zabrać gotówkę, płacenie kartami kredytowymi i korzystanie z bankomatów może być utrudnione.

Napiwki
Przyjęte jest zostawianie drobnych sum jako napiwków. Zarobki w Egipcie są niskie i napiwki są często dużą pomocą finansową. Szczególnie dotyczy to kierowców na wycieczkach lokalnych i kelnerów w restauracjach, ale jest również przyjęte w hotelach dla personelu sprzątającego.

Wiza
Każdy podróżny musi mieć paszport ważny przynajmniej 6 miesięcy od daty wyjazdu z Egiptu. Obywatele polscy uzyskują wizę przy przekraczaniu granicy egipskiej (na lotnisku), jednak wiza jest konieczna tylko w przypadku opuszczania przez turystów Synaju lub podczas niektórych wycieczek fakultatywnych. Wiza ważna jest 30 dni, jest stemplowana do paszportu i kosztuje 25USD.

Czas
Zimą + 1 godzinę w stosunku do czasu polskiego, latem taki sam jak w Polsce.

Orientacyjne ceny
Obiad w restauracji od 100 EGP; woda 1l - 5 EGP; piwo w barze od 30 EGP; kawa w kawiarni od 5 EGP. Należy się targować, szczególnie przy większych zakupach i kupnie pamiątek. Warto jednak przestrzegać zasady: nigdy nie oferuj ceny której nie jesteś w stanie zapłacić oraz przy kupowaniu nie można się śpieszyć.
W wielu obiektach zabytkowych wprowadzone zostały opłaty za fotografowanie, które mogą wynosic od 5 do nawet 100 EGP. Prosimy pytać przewodnika podczas wycieczek.

Poczta
Znaczek na pocztówkę do Polski kosztuje od 5 EGP. Cena jest ustalona urzędowo. Należy zaznaczyć przy zakupie znaczka, że do Polski.

Elektryczność
Napięcie 220 V, 50 Hz. Urządzenia z polskimi wtyczkami działają bez problemów.

Telefony
Telefony komórkowe działają w miejscowościach turystycznych i w miastach. Rozmowy lokalne są tanie, natomiast zagraniczne - bardzo drogie. Koszty połączeń w roamingu polskich sieci komórkowych prosimy sprawdzać przed wyjazdem u operatora.

W regionie

Sharm El Sheikh
Najsłynniejszy kurort na półwyspie Synaj, słynie z raf koralowych oraz plaż i jest doskonałą bazą wypadową na wiele wycieczek. Zatoka Naama Bay wybudowana w stylu miejscowości wakacyjnych nad Morzem Śródziemnym oferuje wiele możliwości wszelkich rozrywek. Kurort szybko się rozbudowuje i z każdym rokiem oferuje wiele nowych luksusowych hoteli, oraz nowych atrakcji (delfinarium, parki wodne, centrum rozrywkowe „z tysiąca i jednej nocy”). Dla lubiących lokalne klimaty - Old Market z bazarem w starym stylu z całym mnóstwem sklepów i zaułków.

Wyloty z: Warszawy, Katowic, Poznania, Wrocławia, Gdańska. Zbiórka na 2 godz. Przed planowanym wylotem przy stanowisku Rainbow na lotnisku. Aktualne rozkłady lotów prosimy sprawdzać na: r.pl/rozklady.

Sezonowość

Zwykle wysoki sezon turystyczny w Egipcie trwa od połowy grudnia do końca marca.

Albatros Aqua Park Sharm

5.4/6 (7 opinii)

Udostępnij
Dodaj do schowka

Kategoria lokalna 5

Albatros Aqua Park Sharm
Galeria (20)
Albatros Aqua Park Sharm
Albatros Aqua Park Sharm
Albatros Aqua Park Sharm
Zdjęcie mapy
Mapa

Atuty oferty

Komfortowy kompleks hotelowy należący do znanej i lubianej w Egipcie sieci hotelowej Pickalbatros, która słynie z doskonałego serwisu oraz smacznej kuchni. Wyróżnikiem tego obiektu jest duży Aquapark, z wieloma zjeżdżalniami, który oferuje moc atrakcji nie tylko dl najmłodszych, ale również i starszych miłośników wodnego szaleństwa!

Lot

Bezpośredni

Rodzaj wyjazdu

Wypoczynek

Wyżywienie

All inclusive

Na miejscu

Polski rezydent

Transfer

W cenie

Bagaż

W cenie

Cena obejmuje: przelot samolotem czarterowym, opłaty lotniskowe, transfery lotnisko - hotel - lotnisko, 7 lub 14 rozpoczętych dób hotelowych, wyżywienie wg opisu zakwaterowania, obsługę polskiego przedstawiciela podczas odprawy na lotnisku w Polsce, opiekę polskojęzycznego rezydenta, pakiet ubezpieczeniowy TU Europa (NNW, KL, Assistance i bagaż).

Cena nie obejmuje: wizy egipskiej (koniecznej w przypadku opuszczania Synaju, płatnej na lotnisku 25 USD/os., zakupu wycieczek fakultatywnych, posiłków innych niż wymienione w opisie wyżywienia przy każdym z hoteli, napojów do posiłków jeśli w opisie hoteli nie podano inaczej oraz innych wydatków osobistych.

Położenie

Wyjątkowy, luksusowy, 5-gwiazdkowy obiekt, położony na rozległym terenie, który został zaprojektowany tak, aby dawać wspaniałe poczucie wolności i relaksu. Na miejscu jest jeden z największych i najnowszych Aquaparków w Sharm El Sheikh z licznymi zjeżdżalniami wodnymi i zróżnicowanymi basenami rozrastającymi się na ogromnym obszarze. Obiekt znajduje się ok. 10 km od centrum miasta Naama Bay oraz ok. 19 km od międzynarodowego lotniska w Sharm El Sheikh.

Mapa

Plaża

Hotel posiada dostęp do piaszczystej, prywatnej plaży, wspólnej hotelem Beach Albatros Resort, która znajduje się w niedalekiej odległości od hotelu. Goście mają dostęp do bezpłatnego busa, który kursuje kilka razy dziennie. Dokładny rozkład dostępny w recepcji hotelu. Na plaży dostępny jest bar z napojami i przekąskami. Leżaki i parasole bezpłatne.

Do dyspozycji gości

Całodobowa recepcja, 4 restauracje (główna – włoska „Soprano”, orientalna „Millennium”, food court oraz marokańska a la carte „Tagine” (dodatkowo płatna)), 7 barów (Lobby Bar, „Terrace Bar”, „Club Mac Bar”, „Olympus Bar”, „White Bar”, „La Veranda Ba” i bar na plaży) oraz kącik z shishą (za dodatkową opłatą). Na terenie hotelu znajduje się Aquapark, gdzie dla gości udostępniono: 24 zewnętrzne baseny (w tym 4 podgrzewane w okresie zimowym) – 10 basenów dla dorosłych (w tym 3 baseny z wodnymi zjeżdżalniami) oraz 14 basenów dla dzieci (w tym 10 z wodnymi zjeżdżalniami), łącznie 4 zjeżdżalnie dla dorosłych, 55 zjeżdżalni dla dzieci, a także 35 wodnych atrakcji. Leżaki i parasole dostępne bezpłatnie. Ponadto dostępne: siłownia, tenis stołowy, rzutki, boisko do siatkówki plażowej, boisko wielofunkcyjne, kort do tenisa (sprzęt oraz oświetlenie za dodatkową opłatą), mini golf, klub dla dzieci, plac zabaw, przechowania bagażu oraz bankomat. Za dodatkową opłatą: bilard, spa oraz centrum sportów wodnych.

Obiekt

Wyżywienie

Szczegóły lotu

Program sportowy i animacyjny

Wycieczki fakultatywne

Atrakcje regionu

Inne hotele w regionie

Dodatkowe informacje

Pokoje

lupa
strzałka w lewo
strzałka w prawo

Pokój standardowy z widokiem na ogród

Max: 2 dorosłych

Pomieszczenie: Metraż około 45 m2 | 1 pomieszczenie | Balkon / taras

Został ostatni pokój

bez dopłaty

lupa
strzałka w lewo
strzałka w prawo

Pokój standardowy z widokiem na basen

Max: 2 dorosłych

Pomieszczenie: Metraż około 45 m2 | 1 pomieszczenie | Balkon / taras

Ostatnie 2 pokoje

+337

zł/Pokój

Lecąc na wakacje z Rainbow masz zawsze w cenie:

Bagaż

rejestrowany i podręczny

Transfer

lotnisko-hotel-lotnisko

Ubezpieczenie

podstawowe

Opieka

rezydenta

Uśmiechnięty pan na banerze

1 x Pokój

(Pokój standardowy z widokiem na ogród)

Zmień
Za osobę3 718
Razem
7 436 zł
Zaliczka 10% 740 zł
rezerwujzablokuj miejsce na 4 dni
trwa wczytywanie

Opinie klientów

Atrakcje dla dzieci
5.3
Obsługa hotelowa
6.0
Plaża
5.3
Pokój
5.9
Położenie i okolica
5.8
Rezydent
5.7
Sport i rozrywka
5.2
Wyżywienie
5.1
Opinie pochodzą od naszych Klientów, którzy odwiedzili dany hotel lub uczestniczyli w wycieczce objazdowej.

Osoba dodająca opinię musi podać dane osobowe, takie jak imię i nazwisko oraz dane dotyczące wyjazdu, czyli datę i kierunek wyjazdu lub numer rezerwacji. Dzięki tym informacjom sprawdzamy, czy autor opinii faktycznie podróżował z nami. Jeżeli dane się nie zgadzają, wówczas nie publikujemy opinii.

6.0/6

Karolina Wudarowicz 18.08.2023

Świetne rodzinne wakacje

Bardzo polecam pobyt w hotelu Albatros Aqua Park w Sharm El Sheikh. Hotel jest idealny na rodzinne wakacje. Ogromny Aqua Park. Dzieci mają bardzo dużo atrakcji. Pokoje i cały obiekt utrzymywany jest w stałej czystości. Jedzenie różnorodne i pyszne. Obsługa na najwyższym poziomie. Bardzo polecam.

6.0/6

Magdalena, Łódź 05.04.2022

Bardzo udane wakacje

Najlepszy hotel w Sharm El Sheikh w jakim byłam. Doskonały zarówno dla rodzin z dziećmi, jak i pozostałych wypoczywających. Pokoje - ładne i duże, oczywiście z łazienkami. Jedzenie - wyśmienite, wszystko świeże, zróżnicowane i bardzo smaczne. Obsługa sumienna i bardzo miła. Świetne animacje, widać, że szef animacji wie, co robi. Zjeżdżalnie i baseny zróżnicowane. Woda czysta, część basenów podgrzewanych. Rośliny na terenie hotelu zadbane. Kids club nieduży, ale przyjemny, obok plac zabaw. Taksówki hotelowe można wytargować do normalnych cen, nie ma z tym problemu. Cały teren ogrodzony i zabezpieczony, strażnicy przy każdej bramie. Można korzystać z atrakcji, które znajdują się w hotelu Aqu Blu, wystarczy przejść przez ulicę. Pamiętajcie proszę, że w Egipcie przyjęte są napiwki. Nie muszą być duże, ale pamiętanie o nich sprawia, że obsługa dba o wszystko dwa razy bardziej. Generalnie kelnerzy, kucharze, sprzątający i recepcjoniści nastawieni serdecznie, uśmiechnięci i bardzo mili, szczególnie dla dzieci :)
Pokaż więcej opinii (5)

Pogoda

Średnie temperatury w grudniu

25

/16

°C

Temperatura dzień/noc

24

°C

Temperatura wody

8

Godzin słonecznych
telefon

Pobierz aplikację mobilną Rainbow

i ciesz się łatwym dostępem do ofert i rezerwacji wymarzonych wakacji!

pani-z-meteracem