Obiekt

Pokoje

Hotel oferuje zakwaterowanie w 77 pokojach standardowych 2-os.

Internet

Bezpłatny Internet Wi-Fi w pokojach i na terenie hotelu.

Kategoria lokalna

***

Wyżywienie

Śniadania w formie bufetu serwowane w restauracji głównej oraz obiadokolacje serwowane do stolika – do wyboru z czterech pozycji menu. Napoje do obiadokolacji płatne dodatkowo. Dania lokalnej kuchni sycylijskiej i międzynarodowej.

Program sportowy i animacyjny

Hotel nie prowadzi programu animacyjnego. Sporty wodne dostępne na plaży publicznej za dodatkową opłatą (żeglarstwo, windsurfing, kajaki). W szczycie sezonu w centrum Letojanni liczne bary, kafejki, restauracje oraz dyskoteki.

Dodatkowe informacje

Wizy

Osoby posiadające inne obywatelstwo niż polskie mogą podlegać innym warunkom wizowym, w związku z tym prosimy o kontakt ze sprzedawcą w celu weryfikacji.

Wg informacji z dn. 21.06.2021 r. osoby przyjeżdżające do Włoch z terytorium państw z Kategorii C (w tym z Polski) co najmniej do 30 sierpnia br. mają obowiązek:

1) zarejestrowania swojego przyjazdu na platformie EU Digital Passenger Locator Form (w przypadku problemów technicznych należy wypełnić oświadczenie autodichiarazione);

2) przedstawienia certyfikatu w języku włoskim, angielskim, francuskim lub hiszpańskim (tzw. green pass) zaświadczającego o:

· ukończeniu całego cyklu szczepień co najmniej 14 dni przed wjazdem do Włoch, szczepionką zatwierdzoną przez UE (certyfikat należy pobrać z Internetowego Konta Pacjenta IKP);

lub

· przebytej chorobie COVID-19 (ceryfikat należy pobrać z Internetowego Konta Pacjenta IKP);

lub

· negatywnym wyniku testu wymazowego (molekularnego lub antygenowego), wykonanego w ciągu 48 godzin przed przekroczeniem granicy Włoch.

Testu nie muszą wykonywać dzieci poniżej szóstego roku życia.

Uwaga!!!

Aktualizacja dodatkowych wytycznych dla podróżujących do Włoch z dn. 27/07/2021 r. Od 6 sierpnia 2021r. wprowadza się wymóg okazania certyfikatu unijnego (tzw. paszportu covidowego, green pass, potwierdzającego zaszczepienie co najmniej 1 dawką/lub ozdrowienie/lub negatywny wynik testu) do:

- konsumpcji przy stoliku wewnątrz lokali gastronomicznych;                            

- wstępu na spektakle, koncerty, pokazy oraz wydarzenia i zawody sportowe;   

- muzeów, miejsc kultury (w tym kin, sal koncertowych, teatrów etc.) i wystaw;

- basenów, pływalni, sportu drużynowego, SPA (również na terenie obiektów wypoczynkowych/noclegowych) – wyłącznie w odniesieniu do aktywności w przestrzeniach zamkniętych;                                                                              

- targów, festiwali i wydarzeń wystawienniczych, kongresów i konferencji;        

- uzdrowisk, parków tematycznych i rozrywki;                                                 

- centrów kulturalnych, społecznych i rekreacyjnych – wyłącznie w odniesieniu do przestrzeni zamkniętych i z wyłączeniem centrów przeznaczonych dla małych dzieci, w tym ośrodków letnich, oraz powiązanych z ich działalnością usług gastronomicznych;                                                                                             

- salonów gier, zakładów bukmacherskich, sal bingo i kasyn;                             

- konkursów publicznych.

Uwaga! Negatywny wynik testu wykonanego przed wylotem obowiązuje wyłącznie na okres, na jaki został on wykonany (tj. PCR na 72 h od momentu wykonania testu, a antygenowy - 48 h), a po upływie jego ważności w celu skorzystania z powyższych należy wykonać ponowne testy. Dodatkowe koszty i wykonanie kolejnych testów leży po stronie Klienta. Ewentualne wykonanie kolejnych testów oraz związane z tym koszty leżą po stronie Klienta i Rainbow nie pośredniczy w wykonywaniu testów na miejscu (podczas realizacji programu).

Wymóg okazania certyfikatu nie dotyczy osób nieobjętych krajowym programem szczepień przeciw COVID-19 zgodnie z przepisami włoskimi, tj. dzieci poniżej 12. roku życia oraz osób posiadających zaświadczenie lekarskie o istnieniu przeciwskazań dla szczepienia. Obowiązek weryfikacji certyfikatów spoczywa na organizatorach wydarzeń/personelu obiektów. Naruszenie przepisów dot. certyfikatów skutkuje mandatem karnym w wys. 400-1000 EUR zarówno dla prowadzącego działalność/organizującego wydarzenie, jak i osoby, która nielegalnie skorzystała z usługi/uczestniczyła w wydarzeniu.

Źródło: https://www.gov.pl/web/wlochy/informacje-dla-podrozujacych-do-wloch

Świadczenia

Cena podstawowa obejmuje: 7 lub 14 rozpoczętych dób hotelowych, wyżywienie wg opisu zakwaterowania, opiekę polskiego rezydenta, ubezpieczenie TU Europa (NNW, KL, Assistance).

Cena podstawowa nie obejmuje: wycieczek lokalnych, posiłków i napoi innych niż wymienione w opisie wyżywienia przy każdym z hoteli, podatków turystycznych płatnych bezpośrednio w hotelach: okolice Giardini Naxos ok. 10,50 EUR/os./tydzień i ok. 15 EUR/os./2 tygodnie, okolice Taorminy i Letojanni ok. 4 EUR/os./pobyt, okolice Cefalu ok. 1,50 EUR/os./dzień oraz innych wydatków osobistych.

Ze względu na COVID-19 niektóre udogodnienia/atrakcje/serwis hotelu mogą działać w ograniczonym czasie i/lub mogą być wyłączone z oferowania

Sezonowość

Zwykle wysoki sezon turystyczny w regionie Sycylia (Włochy) trwa od połowy czerwca do połowy września.

Hotel Albatros

5.4/6 (5 opinii)

Udostępnij
Dodaj do schowka
Hotel Albatros
Galeria (11)
Hotel Albatros
Hotel Albatros
Hotel Albatros
Hotel Albatros

Atuty oferty

Położenie w typowej nadmorskiej miejscowości leżącej u stóp Taorminy oraz bezpośrednie sąsiedztwo plaży sprawiają, że jest to idealne miejsce dla miłośników kąpieli słonecznych jak i uroków życia nocnego. Bardzo dobre miejsce wypadowe do poznawania atrakcji tej części Sycylii!

Cena podstawowa obejmuje: 7 lub 14 rozpoczętych dób hotelowych, wyżywienie wg opisu zakwaterowania, opiekę polskiego rezydenta, ubezpieczenie TU Europa (NNW, KL, Assistance).

Cena podstawowa nie obejmuje: wycieczek lokalnych, posiłków i napoi innych niż wymienione w opisie wyżywienia przy każdym z hoteli, podatków turystycznych płatnych bezpośrednio w hotelach: okolice Giardini Naxos ok. 10,50 EUR/os./tydzień i ok. 15 EUR/os./2 tygodnie, okolice Taorminy i Letojanni ok. 4 EUR/os./pobyt, okolice Cefalu ok. 1,50 EUR/os./dzień oraz innych wydatków osobistych.

Ze względu na COVID-19 niektóre udogodnienia/atrakcje/serwis hotelu mogą działać w ograniczonym czasie i/lub mogą być wyłączone z oferowania

Położenie

Kameralny hotel usytuowany w samym centrum malowniczo położonej miejscowości Letojanni, ok. 6 km od słynnej Taorminy. Obok obiektu szeroki wybór barów, restauracji, kafejek i sklepików. Przystanek komunikacji miejskiej ok. 800 m od hotelu (do Taorminy ok. 2 EUR/1 strona). Do lotniska w Katanii ok. 65 km. Konieczność uiszczenia obowiązkowej opłaty za podatek turystyczny bezpośrednio w hotelu ok. 1,5 EUR/os./dzień.

Mapa

Plaża

Bezpośrednio przy hotelu (przejście przez ulicę) znajduje się piaszczysto-żwirowa plaża (zalecane obuwie ochronne). Serwis plażowy (leżaki, parasole na plaży):

- w okresie od 1 czerwca do 27 września – płatny dodatkowo na miejscu ok. 10 EUR/2 leżaki i parasol/pokój/dzień od trzeciego rzędu i ok. 12 EUR/2 leżaki i parasol/pokój/dzień w pierwszym lub drugim rzędzie;

- w okresach od 1 czerwca do 31 lipca i od 1 do 27 września 2 leżaki i parasol/pokój od trzeciego rzędu dostępne bezpłatnie wyłącznie dla rezerwacji w opcji z obiadokolacjami.

Ponadto możliwość dopłaty do wygodnej opcji „pakiet premium” dostępnej w okresie od 1 czerwca do 27 września i obejmującej: 2 leżaki i parasol/pokój/dzień w pierwszym lub drugim rzędzie z – dodatkowo – codzienną wymianą ręczników plażowych;

Do dyspozycji gości

Recepcja 24h, przestronne lobby, restauracja główna, bar. Brak basenu.

Obiekt

Wyżywienie

Program sportowy i animacyjny

Atrakcje regionu

Inne hotele w regionie

Dodatkowe informacje

Lecąc na wakacje z Rainbow masz zawsze w cenie:

Bagaż

rejestrowany i podręczny

Transfer

lotnisko-hotel-lotnisko

Ubezpieczenie

podstawowe

Opieka

rezydenta

Uśmiechnięty pan na banerze

Oferta nie jest obecnie w sprzedaży

pani z lornetka

Marzysz o odpoczynku w tej okolicy?
Mamy dla Ciebie wiele innych propozycji!

Sprawdź inne oferty w okolicy

Opinie klientów

Opinie o Hotel Albatros

5.4 / 6(5 opinii)
Atrakcje dla dzieci
0.5
Obsługa hotelowa
5.9
Plaża
5.1
Pokój
5.6
Położenie i okolica
5.2
Rezydent
5.1
Wyżywienie
5.0
Opinie pochodzą od naszych Klientów, którzy odwiedzili dany hotel lub uczestniczyli w wycieczce objazdowej.

Osoba dodająca opinię musi podać dane osobowe, takie jak imię i nazwisko oraz dane dotyczące wyjazdu, czyli datę i kierunek wyjazdu lub numer rezerwacji. Dzięki tym informacjom sprawdzamy, czy autor opinii faktycznie podróżował z nami. Jeżeli dane się nie zgadzają, wówczas nie publikujemy opinii.

6.0/6

Małgorzata, Świętochłowice 11.08.2020

Sycylia, lipiec 2020

Kameralny hotel - 75 pokoi po kapitalnym remoncie. Całość urządzona nowocześnie, co bardzo rzadkie we Włoszech. Obsługa bardzo miła. natychmiast reagują na najmniejszą prośbę. Z powodu Covid-19, śniadania serwowane do stolika po uprzednim wyborze z karty. Kolacja: pierwsze, drugie danie oraz deser - wybór z 2-3 pozycji. Napoje dodatkowo płatne. Serwis plażowy płatny: dwa leżaki+ parasole - 15 euro w dwóch pierwszych rzędach, w kolejnych 10 euro. Brak animacji dla dzieci i dorosłych. Hotel znajduje się w Letojanni. To zaledwie kilka km od Taorminy, ale nie jest łatwo tam dojechać. W ciągu dnia jest tylko 6 autobusów - 1,9 euro w jedną stronę. Jest wprawdzie stacja kolejowa, z której odjeżdża wiele pociagów zarówno do Katanii jak i Messyny, jednak te przejeżdzjące przez Taorminę zatrzymują się 2,5 km od centrum. W Letojanni nie widzieliśmy ani jednej taksówki. Znacznie lepiej jest skomunikowany Giardini Naxos, ale tam w ofercie nie ma tak dobrego hotelu w tej cenie.

6.0/6

Anna, Lublin 01.06.2022

Dolce vita!

Subtelny, elegancki wystrój hotelu. Pomocna i zawsze uśmiechnięta obsługa hotelowa. Ekipa w restauracji najlepsza! Czyste pokoje, (bardzo miękka woda) pyszne kolacje i duzy wybór na śniadanie. Plaża żwirkowo/kamienista po drugiej stronie ulicy.
Pokaż więcej opinii (3)
telefon

Pobierz aplikację mobilną Rainbow

i ciesz się łatwym dostępem do ofert i rezerwacji wymarzonych wakacji!

pani-z-meteracem