wypoczynek

Wczasy na Sycylii - co musisz wiedzieć?

  • O Sycylii
  • Opinie
  • Pogoda
  • Artykuły

Sycylia

Wakacje na Sycylii

Udaj się na wakacje na Sycylii!

Chcesz poznać prawdziwe włoskie dolce vita? A może marzysz, by wyruszyć śladami słynnych klanów mafijnych prosto ze słonecznej Italii? Odkryj, jak wiele mogą Ci zaoferować wakacje na Sycylii. Niezwykła włoska wyspa – bardziej egzotyczna, niż mogłoby się wydawać – to doskonałe miejsce zarówno na wypoczynek all inclusive, jak i zwiedzanie. Wycieczka objazdowa po Sycylii to szansa nie tylko na zobaczenie osławionych Syrakuz czy Palermo. Sycylia oferuje znacznie więcej! Odwiedź urocze rybackie miasteczko Cefalu, Taorminę z intrygującym amfiteatrem, Mesynę czy Argigento i przekonaj się, jak wiele smaków i oblicz ma Sycylia. Oczywiście, możesz również oddać się boskiemu lenistwu na plaży – decyzja należy do Ciebie! U nas wakacje na Sycylii zarezerwujesz także na last minute – czeka Cię prawdziwa przygoda.

 

Pozdrowienia ze słonecznej Sycylii! Wczasy marzeń

 

Sycylia to miejsce, które każdy powinien chociaż raz zobaczyć. Co najlepiej zobaczyć spędzając wczasy na Sycylii? Najlepiej wszystko! Ale warto także postawić na odpoczynek i relaks na jednej z plaż tej magicznej wyspy. Jeśli planujecie wycieczki fakultatywne warto wybrać się na wulkan Etna, czy zawieszoną na skałach Taorminę. Będąc na Sycylii nie można nie skosztować wspaniałej kuchni oraz owoców – nigdzie pomarańcze nie będą tak smakować, jak właśnie tutaj! Wakacje na Sycylii to raj dla każdego! Świętnie będą się bawić zarówno rodziny z dziećmi, jak i pary, które wymarzyły sobie romantyczny pobyt we dwoje.

Zobacz również oferty w innych regionach we Włoszech: Apulia Capri Emilia-Romania Kalabria Kampania Marche Piemont Sardynia Val di Fassa Val di Fiemme Val di Sole Wenecja Euganejska oraz informacje o Włoszech.

Opinie o Sycylii

Sycylii
4.5 /6

wyjazd objazdowy

skorzystałem z oferty sierpień 2021 - w czasie wycieczki wystąpiły następujace niedogodności:: 1. Druga grupa wyjezdzajaca z tego samego hotelu miała gorsze sniadanie. 2. Obiadokolacja w hotelu podstawowym była kiepska i dziwnie podawana. Jako posiłek OBIADOKOLACJA był mały. Każdy element z kolacji podawany odszielnie dla każdej osoby znajdującej się w jadalni. więc jak cały posiłek miałem na talerzu był zimny. 3. Miejsca w samolocie podawane emailem nie odzwierciedlaly rzeczywistości. Było mniej miejsc zajętych niż to przedstawiono w grafice sugerując wykup miejsc w samolocie. Lot na Sycylię. SUGEROWANO WYPUK MIEJSCA. 4. Miejsca w samolocie podawane emailem nie odzwierciedlaly rzeczywistości. Było mniej miejsc zajętych niż to przedstawiono w grafice sugerując wykup miejsc w samolocie. Lot do Polski. SUGEROWANO WYPUK MIEJSCA . 5. PILOT bardzo fajnie opowiadał o miejscach, które odwiedzaliśmy. 6. opis wycieczki bardzo ogólny , brak szczegółów. 6. czy przypadkiem obiadokolacja w kanjpie wyszłaby lepiej.
Dodał(a):
Robert, 26.08.2021
5.5 /6

Słoneczna Sycylia

Sycylia to piękne morze i góry, zwłaszcza Etna - pasmo wulkaniczne o której wyglądzie , rozmiarach i roli mamy blade pojęcie zanim jej nie odwidzimy w towarzystwie przewodnika. Widoki z Taorminy i jej zabytki są wspaniałe , czas tu płynie wolniej i przyjemniej, do tego czyste morze , mili ludzie i wspaniała kuchnia sycylijska, zwłaszcza wino, miody i słodycze oraz owoce morza i owoce drzew i krzewów.
Dodał(a):
Janusz , RZESZÓW , 31.08.2021
5.0 /6

Moje spojrzenie na Sycylię

Chociaż Sycylia jest niewątpliwie piękną wyspą traci nieco na wizerunku poprzez wszechobecne śmieci, zwłaszcza w południowo-wschodniej części wyspy (od której zaczęliśmy zwiedzanie). Pierwsze wrażenie jest nienajlepsze, jednak z każdym dniem zwiedzania to wrażenie się zaciera. Może gdyby rozpocząć zwiedzanie od północno-zachodniego krańca wyspy tych niekorzystnych wrażeń by nie było.
Dodał(a):
Małgorzata, Dęblin, 04.08.2021
6.0 /6

Sycylia - wyspa o wielu obliczach

Pozostaję pod wielkim urokiem Sycylii i Wysp Liparyjskich. Różnorodność krajobrazów, historia od antyku po czasy współczesne, ślady wielu kultur. Te wyspy to obowiązkowe punkty do odwiedzenia przy okazji podróży po krajach europejskich.
Dodał(a):
Elwira, Warszawa, 01.09.2021
5.0 /6

Warto odwiedzić

Sycylia jest piękna i bardzo urozmaicona. Zdecydowanie warto zjechać z uczęszczanych szlaków i zobaczyć jak żyją przeciętni Sycylijczycy z dala od turystycznych tłumów. Kręte drogi, piękne plaże, niesamowite zabytki. Warto odwiedzić!
Dodał(a):
GRZEGORZ, Leszno, 02.09.2021
6.0 /6

Region godny poleenia

Sycylia zauroczy każdego, zwłaszcza przepysznymi regionalnymi przysmakami jak np. Arancino, Parmigiana, Cannoli. Przepiękne krajobrazy zostaną w pamięci na całe życie. Żaden Włoch nie gestykuluje tak pięknie jak rodowity Sycylijczyk.
Dodał(a):
Adam, Poznań, 19.08.2021
5.0 /6

Sycylia

Bardzo ciekawa i dobrze zorganizowana wycieczka. Poznaliśmy najciekawsze miejscowości tej wyspy. Widoki przepiękne, plaże piaszczyste, woda ciepła. Jedzenie w hotelach smaczne i różnorodne. Obsługa w hotelu na dobry poziomie.
Dodał(a):
Ewa z Torunia , 06.08.2021
6.0 /6

Wspaniałe miejsce

Nie ma lepszego miejsca na odzyskanie wiary w siebie i spotkania tak bardzo pozytywnych ludzi, dla których problem nie jest problemem a jedynie czynnością nad którą należy przejść do porzàdku dziennego.
Dodał(a):
Agnieszka, 22.09.2021
5.0 /6

7 dni wycieczki objazdowej

włoski temperament, włoski klimat, włoska architektura, To wszystko zamyka się w słowie SYCYLIA. Piękna, różnorodna, ciekawa. Dodatkowo wycieczka na Maltę dopełnia wakacyjną ofertę. Polecam gorąco!
Dodał(a):
Magdalena, Ełk, 22.08.2021
6.0 /6

Ocena Sycylii.

Sycylia w całości jest ciekawa, atrakcyjna pod każdym względem. Etna robi wrażenie egzystencjalne, ukazuje wielkość natury i jej grozę, jak bardzo człowiek jest wobec niej maleńki
Dodał(a):
Ryszard, Gdańsk, 31.07.2021
4.5 /6

Sycylia

Ty wszystko ok, może w hotelu w Nicolosi (Biancaneve) warto by wywalczyć 3 kelnera do obsługi gości, bo dwóch kelnerów to zdecydowanie za mało jak na obsłużenie 2ch grup.
Dodał(a):
PrzemekWwa, 30.08.2021
6.0 /6

Pięny i specyficzny region

Duże zróżnicowanie np miejsca publiczne sprzątane i czyste o przed np hotelem sterta śmieci. Dużo zabytków z czasów greckich i rzymskich. swobodne podejście do nich.
Dodał(a):
Ryszard, Wrocław, 29.07.2021
5.0 /6

Sycylia wyspa zaczarowana

Wyspa mająca swój specyficzny urok. Jeżeli nie mamy wyolbrzymionych wyobrażeń na temat tego miejsca, na pewno jej klimat pozostanie nam na długo w pamięci.
Dodał(a):
Piotr, 17.08.2021
4.0 /6

Piękne zabytki i wszechobecne śmieci i brud.

Odwiedzane podczas wycieczki miejsca warte zobaczenia, niestety przedmieścia i cała wyspa niesamowicie zaśmiecone i zaniedbane. Pyszna lokalna kuchnia.
Dodał(a):
Ania i Adam, 23.09.2021
6.0 /6

Cudowna Sycylia

Piękna wyspa, mnóstwo historycznych miejsc do zwiedzania, pyszne jedzenie, piękna śródziemnomorska roślinność, ciepłe morze, groźna Etna - POLECAM.
Dodał(a):
Aleksandra, Warszawa, 26.07.2021
6.0 /6

Jedź na Sycylię!

Polecamy odwiedzić Sycylię! Całkowicie odmienny klimat w porównaniu do Włoch kontynentalnych, czego sycylijczycy nie omieszkają Ci podkreślić! :-)
Dodał(a):
Jan, Gliwice, 23.09.2021
5.6/6 Ocena ogólna Sycylii

Pogoda w Sycylii

Wakacje 2019 – te kierunki będą najpopularniejsze w tym roku!

Zobacz topowe kierunki na wakacje 2019! Sprawdź, gdzie warto pojechać i co zobaczyć. Zaplanuj wczasy z Rainbow!

Sycylia – top atrakcji największej włoskiej wyspy

Słońce, soczyste pomarańcze i cudowne krajobrazy. Nie każdy zna włoskie regiony, za to o Sycylii słyszeli wszyscy. Dziś oprowadzę Was po największych atrakcjach tej słonecznej wyspy. Ruszamy!