wypoczynek

Wczasy we Włoszech - co musisz wiedzieć?

  • O Włoszech
  • Opinie
  • Pogoda
  • Artykuły
Flaga Włoch

Włochy

Stolica:
Rzym
Waluta:
EUR
Powierzchnia:
301 230 km2
Liczba ludności:
60 788 140

Wakacje we Włoszech

Marzy Ci się prawdziwe dolce Vita? By przekonać się czym jest, wybierz się na wakacje do Włoch, jego kolebki. Słoneczna Italia otwiera swoje podwoje dla podróżników przez cały rok. Latem uwodzi kurortami all inclusive nad Morzem Śródziemnym i Adriatykiem, zimą – alpejskimi miasteczkami, idealnymi dla narciarzy. A przez cały rok – zatopionymi w świecie historii i sztuki miastami i urokliwymi miejscowościami. Wybierz się na wakacje do Włoch, spróbuj prawdziwej pasty i włoskiej pizzy, która tak wybornie smakuje przy Placu Świętego Marka w Wenecji. Małe, klimatyczne kawiarenki sprawiają, że czas płynie wolniej, a cudowna architektura przenosi nas w inny wymiar. Tak można poczuć się tylko podczas pobytu we Włoszech! Nie czekaj, zarezerwuj już dziś swoje wymarzone, włoskie wakacje!

Wczasy we Włoszech

Lubisz aktywne zwiedzanie podczas wczasów? Włochy, kraj pełen zabytków architektonicznych są do tego stworzone! Rzym, Florencja, Neapol, Bolonia, Wenecja – przekonaj się o ich urokach dzięki naszym wycieczkom objazdowym. Włochy zachwycają tyloma niepowtarzalnymi miejscami, że nie sposób się nie zakochać. A do tego uwielbiana przez wszystkich kuchnia – aromatyczna pasta, fenomenalne wina… Jednym słowem: Włochy to obowiązkowy punkt programu dla każdego podróżnika. Odkryj je wspólnie z nami, także na last minute. Wybieraj spośród bogatej oferty wczasów we Włoszech: słoneczna Toskania pełna najpiękniejszych winnic na świecie czy malownicza Florencja - kolebka renesansu bogata w zabytki? Bez względu na to, który region Włoch odwiedzisz tym razem, to tutaj odnajdziesz prawdziwą radość życia!

Zobacz również oferty w innych regionach we Włoszech: Apulia Capri Emilia-Romania Kalabria Kampania Marche Piemont Sardynia Sycylia Val di Fassa Val di Fiemme Val di Sole Wenecja Euganejska

Opinie o Włoszech

Włoszech
6.0 /6

O Sole Mio!

Wycieczka "O sole mio" była naszą trzecią wizytą we Włoszech i pierwszą wycieczką na południe Italii. I przyznać muszę, że prawdziwe piękno Italii ukryte jest właśnie w rejonach południowych. Kampania, Kalabria, Apulia to przepiękne wybrzeża, błękitna woda, majestatyczne Pompeje czy tajemniczy, uśpiony Wezuwiusz. Wycieczkę rozpoczęliśmy od zwiedzania Pompejów. Byliśmy pod wrażeniem wielkości starożytnego miasteczka. Pani Agata - lokalny przewodnik - przedstawiła nam historię tego miasteczka oraz funkcje poszczególnych miejsc. To niesamowite, że już w starożytności tak inteligentnie budowano miasteczka! Popołudniem przejazd do Caserty i zwiedzanie ogromnego Pałacu Królewskiego. Kolejny dzień to pobyt na wyspie Capri i w Anacapri. Capri nazywana jest jedną z najpiękniejszych europejskich wysp i w pełni na to miano zasługuje! Widoki jak z pocztówki i wspaniała błękitna woda. Podczas pobytu na Capri odbyliśmy rejs wokół wyspy, podczas którego usłyszeliśmy wiele ciekawostek o tym miejscu od pani przewodnik. W czwartym dniu wycieczki wyruszyliśmy do Neapolu. Warto w trakcie czasu wolnego zejść z głównej ulicy Starego Miasta i poszwendać się trochę po wąskich uliczkach. No i nie można zapomnieć o spróbowaniu pizzy neapolitańskiej. Nie bez powodu wpisana jest na listę światowego dziedzictwa UNESCO. Popołudniem wejście na Wezuwiusz. Podejście przy 32 stopniowym upale po miękkim podłożu (pył wulkaniczny) nie należało do najprzyjemniejszych, jednak po około 20-30 minutach byliśmy już przy kraterze, a widok wulkanu u jego szczytu i panorama Neapolu są warte wszystkiego. Piąty dzień wyjazdu to zwiedzanie wybrzeża Amalfii - rejs statkiem do Amalfii i Positiano. A tam czekały na nas widoki równie piękne co na wyspie Capri. W Positiano podczas czasu wolnego możliwość kąpieli w morzu. W kolejnym dniu opuściliśmy Kampanię i udaliśmy się do Matery - miasta wykutego w skale. W Materze odbyliśmy spacer po dzielnicy Sassi z panią przewodnik - panią Martą. Jest to miejsce niesamowite, jedyne w swoim rodzaju. Miasto wertykalne - spacerując po dzielnicy Sassi niejednokrotnie spacerowaliśmy po chodnikach znajdujących się na dachach budynków. Matera w 2019r ogłoszona została Europejską Stolicą Kultury! Z Matery udaliśmy się do miasta królowej Bony - Bari. Bari to urokliwe nadmorskie miasteczko z pięknymi krętymi wąskimi uliczkami, na których włoskie panie domu wyrabiają makaron. Miejsce, do którego warto wrócić na dłużej! Ostatni dzień wycieczki również spędziliśmy w prowincji Bari - w miasteczku Arbellobello. Miejsce to zrobiło na nas ogromne wrażenie. Jest to urocze miasteczko trulli, którego historię przybliżał nam przewodnik - pan Mimo - lokalny patriota, ciepły człowiek z niezwykłym poczuciem humoru. Wycieczka O Sole Mio! w 100% spełniła nasze oczekiwania. Każdy dzień był cudowny, widoki warte zapamiętania, a to wszystko okraszone informacjami i mnóstwem ciekawostek zarówno od pani pilot, jak i od lokalnych przewodników.
Dodał(a):
Monika, 19.08.2021
6.0 /6

Sycylia

Szczególnie polecamy: Taorminę (wcześniejszy wjazd wyżej na Etnę możecie sobie podarować, 67,- € od osoby, w sumie nie warto, lepiej zostać na parkingu gdzie stoją autobusy i połazić po kraterach), w Syrakuzach wysepkę Ortigia, Wysypy Liparyjskie (warto popłynąć i zobaczyć m.in. powulkaniczną plażę na wyspie Vulcano), Erice (niezwykłe miejsce) oraz Noto. No i oczywiście Palermo. My dodatkowo (nie ma tego na objeździe) podczas pobytu mieszkaliśmy koło Cefalú, które odwiedziliśmy dwukrotnie. Przepiękne miasteczko, a widoki z góry La Rocca powalające (!)
Dodał(a):
Piotr , 28.09.2021
5.0 /6

Pobyt na Sycylii

W skrócie opisałam powyżej pobyt na objazdówce na Sycylii. Wyspa bardzo ładna. W swoim życiu byłam na wielu wycieczkach objazdowych. Z tej byłam najmniej zadowolona po raz drugi nie pojechałabym na taką wycieczkę, chociaż na pewno jeszcze można by było jeszcze wiele zobaczyć. W Palermo stanowczo za dużo czasu wolnego. Uważam, że pilot bardzo krótko oprowadza po mieście a za dużo daje czasu wolnego gdy turysta nie bardzo wie gdzie co warto zobaczyć
Dodał(a):
Małgorzata, Bydgoszcz, 01.09.2021
6.0 /6

Włochy My Love

Moją ocena Państwa mogę wyrazić słowami pisarza W. Łysiaka "Pokochałem Italię miłością Kolumba, a może dziecka. Nie te obnażającą się bezwstydnie chciwym pielgrzymom, wlepionym milionami oczu w bedekery i w szkiełka kamer, lecz moją budowaną z własnych doznań, z pajęczej siatki wzruszeń, pełną zaczarowanych wysp, które moimi na wieki pozostaną prawem odkrywcy...". [...]
Dodał(a):
Piotr, 17.08.2021
5.0 /6

Włochy

Piękny kraj, niestety trudny do zwiedzania ze względu na rygory covidowe ( maseczki, sprawdzanie paszportów covidowych itp). Włosi dość rygorystycznie do tego podchodzą, kontrole praktycznie wszędzie gdzie chce się coś zwiedzić, zjeść czy nawet skorzystać z toalety.
Dodał(a):
Agnieszka, Wieliczka, 12.10.2021
6.0 /6

Piękny kraj

Jeśli ktoś lubi odpocząć i poznać najpiękniejszy kraj w Europie to polecam wycieczkę do Włoch, ludzie są sympatyczni a jedzenie przepyszne. Za każdym razem wracając z Włoch jestem pozytywnie nastawiony do życia. "You need teraphy, go to Italy"
Dodał(a):
Adam, Poznań, 19.08.2021
6.0 /6

Zabytki Włoch

Kraj o ogromniej liczbie pięknych, zabytkowych miast. Szczególnie polecam północne i środkowe Włochy. Sardynia ma przepiękne plaże i dziką przyrodę wewnątrz wyspy. Miasta na Sycylii sąz kolei pełne zabytków.
Dodał(a):
Lidia, Warszawa, 26.09.2021
6.0 /6

Piękna Kalabria

Kalabria jest idealnym miejscem na wypoczynek. W sierpniu, kiedy byłam zdecydowanie za goraca na zwiedzanie samochodem i statkiem (39 st. C). Za to w sam raz do kąpieli w morzu i pięknych basenach. Polecam!
Dodał(a):
Barbara, Opole, 16.08.2021
6.0 /6

Włochy warte zobaczenia i zrozumienia

Włochy to miejsce i ludzie z którymi dobrze się czuje ( mentalność, uśmiech , życzliwość ). Jak wracam jak do domu, to źle się czuje - jak się oglądam dookoła i widzę nasze przeciwieństwo Włochów. Szkoda
Dodał(a):
Dariusz, 30.09.2021
6.0 /6

Polecamy!

Włochy... licząc z Sycylią, czy też bez niej :) to rekomendacja sama w sobie. Kolebka, albo może raczej jedna z kolebek :) współczesnej Europy i cywilizacji... Tak czy inaczej - ze wszech miar warto!
Dodał(a):
Jan, Gliwice, 23.09.2021
6.0 /6

Wspaniała Italia

Italia jest moim ulubionym celem podróży, widoki, zabytki jedzenie i całkowicie bezinteresowna sympatia ludzi sprawia ,że czujemy się tu doskonale i spędzamy czas podziwiając przyrodę i kulturę.
Dodał(a):
Janusz , RZESZÓW , 31.08.2021
5.0 /6

Sycylia

Sycylia w formie wycieczki objazdowej 7-dniowej jest warta polecenia. Ciekawe miejsca, dobrze dobrane hotele podczas objazdówki a potem 7 dni pobytowych daje wakacyjną satysfakcję. Polecam.
Dodał(a):
Magdalena, Ełk, 22.08.2021
4.5 /6

Piękny kraj, ale bardzo zaniedbany

Kraj piękny i jest co w nim zwiedzać. Szkoda tylko, że sami jego mieszkańcy o niego nie dbają. W miastach często jest bardzo brudno, a hotele są zaniedbane. Mimo wszystko warto zobaczyć.
Dodał(a):
Wojciech, Warszawa, 16.08.2021
6.0 /6

Radość

Radość i szczęście móc oglądać i zwiedzać tak cudowne miejsca, które dają poczucie realizacji wspaniałego urlopu. Słońce i woda, jedzenie i widoki - to jest to co temu sprzyja.
Dodał(a):
Jolanta Waclawa, Warszawa, 12.09.2021
6.0 /6

uwielbiam Włochy

wszystkim chętnym polecam Włochy, piękny kraj z mnóstwem zabytków , ponad 70 % wszystkich zabytków znajduje się we Włoszech, doskonała śródziemnomorska kuchnia, dolce vita!
Dodał(a):
Katarzyna, WARSZAWA, 02.10.2021
6.0 /6

Wspaniałe Włochy

Kolebka cywilizacji europejskiej warta zainteresowania. Dla każdego coś się znajdzie. Włosi uprzejmi i mili. Kuchnia włoska, ta prawdziwa, każdemu przypadnie do gustu.
Dodał(a):
Iwona, Żórawina, 05.10.2021
5.6/6 Ocena ogólna Włoszech

Pogoda w Włoszech

Klimat Włoch jest bardzo zróżnicowany, a rozciągłość południkowa kraju sprawia, że zmienia się także panująca pogoda. Na północy lata są gorące, a zimy dość chłodne, natomiast doskonała pogoda występuje szczególnie na południu. Tam właśnie latem temperatura sięga zwykle ponad 30°C. Za wzrost temperatury odpowiada wiejący z nad Sahary wiatr sirocco, który jest odczuwalny szczególnie na południe od Rzymu. Chłodniej jest w obszarach górskich, gdzie w najwyższych partiach mogą występować silne mrozy.

Włochy - najważniejsze atrakcje i ciekawe miejsca w Italii

Włochy to kraj do którego można wracać i wielokrotnie i wciąż odkrywać tam nowe, fascynujące miejsca. Wielkim plusem tego kierunku jest też różnorodność atrakcji – odnajdą się tam bowiem zarówno wielbiciele beztroskiego plażowania, jak i fascynacji historii, którzy wykorzystują podróże do poszerzania swojej wiedzy.

Renesansowy zawrót głowy – najważniejsze zabytki Florencji

O wizycie w stolicy Toskanii marzy każdy miłośnik sztuki. To właśnie tam narodził się renesans – z tego okresu pochodzą najważniejsze zabytki Florencji.

Rzym – przegląd najważniejszych atrakcji

Rzym to miasto, gdzie spotykają się wszystkie drogi, miasto siedmiu wzgórz, miasto legenda. Poznaj jego najważniejsze atrakcje.

5 najbardziej znanych plaż we Włoszech

Włochy, otoczone przez lazurowe morze niemal ze wszystkich stron, mogą poszczycić się jednym z najpiękniejszych wybrzeży w Europie. Poznaj 5 najbardziej wyjątkowych plaży Włoszech z Blogiem Rainbow!

Kuchnia Włoch – co warto zjeść podczas podróży?

Poznaj jedną z najpopularniejszych kuchni w Europie. Włoskie jedzenie to przede wszystkim przepyszne makarony, owoce morza i oczywiście Pizza! Zapraszamy na blog r.pl

Top 6 włoskich filmów

Top 6 najważniejszych filmów, które musisz zobaczyć przed wyjazdem do Włoch. Zainspiruj się blogiem o podróżach r.pl

Najlepsze kurorty narciarskie we Włoszech

Wybierasz się na zimowe ferie do Włoch? Sprawdź nasze porównanie najlepszych kurortów narciarskich we Włoszech. Poznaj wyjątkowe miejsca z blogiem o podróżach r.pl