wypoczynek

Wczasy w Lacjum - co musisz wiedzieć?

  • O Lacjum
  • Opinie
  • Pogoda
  • Artykuły

Lacjum

Lacjum na wakacje we Włoszech Środkowych

Wczasy w Lacjum – dlaczego warto?
Lacjum to jeden z włoskich regionów, który położony jest w centralnej części Italii. Od zachodniej strony otacza go Morze Tyrreńskie, z kolei na wschodzie dojrzeć można roztaczające się, spektakularne pasmo Apeninów. Po co wybrać się tu na wakacje? Otóż, Lacjum całe usiane jest malowniczymi wzniesieniami – a na nich rosną drzewa oliwkowe, winorośl i… tytoń. Tylko to sobie wyobraź – piękne krajobrazy, krystalicznie czysta woda, rozległe łąki w oddali i pasące się tam… stada owiec. Sielska atmosfera zachęca miłośników spokoju i natury do wypoczynku właśnie tutaj. We włoskiej krainie marzeń!

Lacjum to wakacje nie tylko dla plażowiczów!
Oczywiście, warto wybrać się tu ze względu na plaże, które są… niesamowite. Jedną z nich jest chociażby plaża w miejscowości Anzio lub Sabaudii. Jednak to nie jest jedyny plus regionu, jaki przyciąga tutaj turystów na wczasy. Lacjum to bowiem miejsce, gdzie swoje marzenia spełniają również… wielbiciele białego szaleństwa! O tak, w Apeninach znajdują się stoki narciarskie o łagodnych zboczach, więc można tu pojeździć na nartach – również z dziećmi. Oczywiście, pogoda zachęca do wypraw przez cały rok. W lecie temperatura zazwyczaj waha się między 25 a 30 st. C, z kolei w zimie jest tam ok. 7 st. C i… pada śnieg! Którą porę roku wolisz bardziej?

Włoskie Lacjum – co zobaczyć?
Oczywiście, przebywając w regionie koniecznie udaj się do Rzymu – znanej na całym świecie stolicy i jednego z najważniejszych miast Europy, usianego niesamowitymi zabytkami z różnych epok. Jeżeli bardziej od architektury cenisz sobie piękno natury, wybierz się nad jedno z tutejszych, licznych jezior – jak Bracciano, znajdujące się ok. 20 km od stolicy. Jezioro to jest pochodzenia wulkanicznego, a przy jego brzegu zrelaksować się możesz w… gorących źródłach! Poza tym, możesz odwiedzić również niewielkie miasteczko Marino, gdzie na masową skalę uprawia się winorośl. Nie możesz również przegapić wizyty w Cassino, znajdującego się u podnóża góry Monte Cassino – to bardzo ważne, sentymentalne miejsce dla Polaków, które po prostu musisz uwiecznić na pamiątkowej fotografii! Jak widzisz, Lacjum na wczasy będzie naprawdę dobrym wyborem zwłaszcza, że każdy znajdzie tu aktywność… dla siebie.

Zobacz również oferty w innych regionach we Włoszech: Apulia Capri Emilia-Romania Kalabria Kampania Marche Piemont Sardynia Sycylia Val di Fassa Val di Fiemme Val di Sole Wenecja Euganejska oraz informacje o Włoszech.

Opinie o Lacjum

Lacjum
6.0 /6

Rzym i Watykan

Rzym - starożytność, renesans i współczesność. Koloseum , łuk triumfalny, fontanna di trevi, schody hiszpańskie, .... wszystkie te atrakcje dostępne bez kolejek :) Watykan przepych , wiele antycznych i renesansowych arcydzieł
Dodał(a):
dl3, 29.07.2021
6.0 /6

Saluti Roma

Piękny kraj, piękne miejsca, wspaniałe przewodniczki, ogrom wrażeń, ciut za bardzo przeładowany program, czasami mniej znaczy więcej. .....
Dodał(a):
Joanna Katarzyna, Olsztyn, 29.09.2021
4.5 /6

Piękny Rzym

Kolebka cywilizacji: zabytki, które robią ogromne wrażenie. Dodatkowo miasto bardzo dynamiczne i nowoczesne.
Dodał(a):
Aleksandra, Kraków, 06.08.2021
6.0 /6

Cesarstwo Rzymskie

Rzym to jeden wielki skarb starożytnej architektury, dwa dni na zwiedzenie tego urokliwego regionu to zdecydowanie za mało. Chcąc tu przyjechać warto poświęcić temu miejscu kilka dni.
Dodał(a):
Przemysław, Władysławowo, 28.10.2019
6.0 /6

Pełne historii

Rzym, Wieczne Miasto, ociekające bogactwem artystycznym i historycznym oraz architektonicznym. Po Rzymie można chodzić i podziwiać. Watykan i Muzea Watykańskie, niosą ze sobą niesamowite doznania estetyczne i duchowe. Monte Cassino, miejsce szczególne dla każdego Polaka.
Dodał(a):
Joanna, Kielce, 25.10.2019
6.0 /6

Lacjum

Warto zobaczyć, myślę że każdy region Italii jest na swój sposób wyjątkowy. Polecam każdemu. Koniecznie trzeba zobaczyć Włochy!
Dodał(a):
MICHAL, BIELSKO-BIAŁA, 15.10.2019
5.0 /6

Rzym

Odwiedzaliśmy tylko Rzym więc trudno mi ocenić region. Ale wycieczkę uważam za wspaniałą, na pewno wartą polecenia.
Dodał(a):
Zenon, 14.10.2019
6.0 /6

Wycieczka życia

Profesjonaliść i pełna perfekcja poleciłabym tą wycieczkę swym znajomym. Obsługa pełna klasa Przygoda życia.
Dodał(a):
JOLENTA, Kalisz, 09.10.2019
6.0 /6

Rzym, Watykan

Miejsce -historia. Niesamowite nagromadzenie wspaniałych zabytków architektury, dzieł sztuki. Malowniczy krajobraz drzew oliwnych i cyprysów.
Dodał(a):
Edyta, Złotoryja, 07.10.2019
6.0 /6

Grizz

To oczywiście Rzym i historia na każdym kroku i w każdej najmniejszej uliczce ,najlepiej zwiedzać z doświadczonym przewodnikiem bo ilość tematów i atrakcji jest ogromna.
Dodał(a):
Adam, Marki, 26.09.2019
5.5 /6

Piekne

Ciekawe i warte obejrzenia...... . ...............................................................
Dodał(a):
MARIA, Dąbcze, 18.09.2019
6.0 /6

Lacjum

Do regionu Lacjum w środkowych Włoszech należy Rzym,który jest także stolicą Włoch.Piękne miasto z bardzo dużą ilością zabytków,fontann,często doskonale zachowanych.
Dodał(a):
Łukasz, Poznań, 26.08.2019
6.0 /6

Lacjum - rzymska kraina

Rzym i Watykan, to miejsca które należy zobaczyć choć raz w życiu. Robią ogromne wrażenie na każdym podróżniku.
Dodał(a):
Wioletta, Mosina, 12.08.2019
5.0 /6

Rzym

Miasto pełne zabytków. Zaskakujące jak ten kraj i miasto oszczędzono podczas wojny. Obiektów historycznych jest w koło mnóstwo. Program wycieczki lub pilot jednak nie oddał dostatecznie ducha tego miejsca.
Dodał(a):
Grzegorz, Olsztyn, 09.08.2019
6.0 /6

Wspaniałe Lacjum

Wspaniałe widoki, mnóstwo zabytków., kolebka cywilizacji. Lux, polecam każdemu!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Dodał(a):
maggie1985, 22.07.2019
4.5 /6

Ciekawe zabytki

Kolebka cywilizacji. Piekne zabytki, Watykan, no i niestety troche nieporządek i bałągan w Rzymie. O czym mówiła nam nawet Pani przewodnik
Dodał(a):
Jacek, Boratyn, 09.07.2019
5.7/6 Ocena ogólna Lacjum

Pogoda w Lacjum

Rzym – przegląd najważniejszych atrakcji

Rzym to miasto, gdzie spotykają się wszystkie drogi, miasto siedmiu wzgórz, miasto legenda. Poznaj jego najważniejsze atrakcje.