wypoczynek

All inclusive Włochy

Włoska uczta all inclusive

Ojczyzna pizzy, makaronu i cappuccino, w której historię otrzymujemy na śniadanie, przyrodnicze piękno stanowi danie główne, by na deser zasmakować w beztroskim plażowaniu i zwieńczyć dzień biesiadą w prawdziwie śródziemnomorskim stylu. Takie atrakcje tylko na wakacjach all inclusive w kraju o kształcie buta. By spróbować poznać Włochy, podróż do przeszłości, można rozpocząć od słynnego miasta na wodzie, w którym nieustający karnawał na placu św. Marka stanowi jedynie tło dla zabytkowej i niecodziennej architektury. Rejs gondolami po krętych kanałach Wenecji to świetna okazja, by z dystansu spojrzeć na charakter tego miejsca i oczyścić głowę na solidną porcję nowych ciekawostek historycznych. Osobliwościom architektonicznym nie będzie końca podczas odwiedzin Krzywej Wieży w Pizie, a także we Florencji, dumnie noszącej miano stolicy renesansu. Stąd niedaleko już do Padwy i Werony, nad którą wciąż unoszą się miłosne fluidy z historii Romea i Julii. Duchowe przeżycia zapewni odwiedzającym Watykan, a gwarny i przepełniony zabytkami Rzym przyprawi o prawdziwy turystyczny zawrót głowy. Z chwilą wytchnienia przy lampce wybornego wina przyjdzie Toskania, ze swoją sielską beztroską i kuchnią, na której temat powstało setki literackich opowieści. Niektórzy nie odpuszczą sobie wizyty w Neapolu z Wezuwiuszem na horyzoncie, modnego Mediolanu z rozśpiewaną na wysokim poziomie La Scalą, czy Bolonię z najstarszym uniwersytetem i charakterystyczną kuchnią, w której króluje słynne spaghetti.Modne wakacje all inclusive

Ciepłe wody Morza Śródziemnego, pieszczące czule włoskie wybrzeże, przyciągają jak magnes spragnionych słońca plażowiczów z całego świata. Ogrom ośrodków turystycznych dobrej klasy, plaże wszelkiej maści i wielkości, przyjmą każdą liczbę chętnych na plażowe lenistwo wczasowiczów. Riwiera Włoska, wybrzeże Adriatyku, Toskanii, Lazio, ale i Zatoka Neapolitańska i półwysep Sorrento, to tylko niektóre propozycje na wczasy all inclusive we Włoszech. Prawdziwą perłą wśród włoskich kurortów jest z pewnością Sycylia, owiana półmrocznymi legendami, z bogactwem plaż, zatoczek i wodą, której kolor onieśmielił niejednego estetę. Z kolei na wpół górzysta Sardynia pogodzi nastawionych na smaganie słońcem leniuszków z amatorami pieszych wędrówek. Słynne Szmaragdowe Wybrzeże to tylko jedna z wymownych atrakcji wyspy, będącej według części badaczy mityczną Atlantydą.


Wystarczy wyobrazić sobie obiad typowej włoskiej rodziny, z nęcącymi zapachami śródziemnomorskiej kuchni, gdzie nielimitowana ilość lokalnego wina tylko wzmaga gwar towarzyszący burzliwej wymianie zdań i poprawia i tak wyśmienity nastrój w typowy słoneczny dzień. Program wczasów all inclusive sprawi, że każdy turysta stanie się uczestnikiem tego przedstawienia towarzyskiego, a wracając do kraju, zabierze ze sobą zamiłowanie do sjesty i pozytywne nastawienie do świata.