Dokąd chcesz jechać?

Kiedy?

Ile osób?

Skąd wyjazd?

Typ Transportu

Liguria wakacje

Liguria
Liguria

Włochy

Region: Liguria

Waluta: EUR

Powierzchnia: 5410 km 2

Liczba ludności: ‍1 610 134

Włoskie wakacje w regionie Liguria

Niepodważalnie, Liguria jest jednym z najpiękniejszych regionów całej Italii. Właśnie tutaj krajobrazy zapierają dech w piersiach, woda jest najbardziej przejrzysta, a linia brzegowa rozciąga się na aż… 315 km! To świetny wybór na włoskie wczasy, ponieważ Liguria dzieli się na aż 4 różne prowincje – Genova, Savona, Imperia i La Spezia. Stolicą Ligurii jest Genua, którą koniecznie trzeba odwiedzić podczas swojego pobytu tutaj. W regionie zobaczyć można też słynne Portofino oraz Cinque Terra. Jeżeli szukasz prawdziwie włoskiego klimatu, Liguria będzie naprawdę dobrą decyzją!

Liguria i wczasy wśród średniowiecznych miast
Szczególną uwagę warto zwrócić na liczne, średniowieczne zabudowania regionu. Wakacje w Liguria wiążą się z poznawaniem zabytkowych miast, jak Finalborgo. Część tutejszej zabudowy pochodzi aż z… XV wieku! Niewątpliwą frajdą będzie wypatrywanie tam detali architektonicznych na fasadach budynków, połączonych łukami. Liguria jest także „matką” znanego na całym świecie Pesto z bazylii oraz wina Vermentino, które warto będzie przywieźć jako pamiątkę z wakacji. Krajobrazy Ligurii podkreślają piękno regionu – liczne wybrzeża porośnięte sosnowymi lasami, sady cytrusowe, gaje oliwne i rybackie wioski to coś, co kojarzone jest właśnie z tym zakątkiem Italii. Każdy znajdzie więc tu zajęcie dla siebie – od podziwiania średniowiecznych miast, przez plażowanie na ciepłym piasku aż po kąpiele morskie i nurkowanie w Morzu Liguryjskim.

Wakacje w Liguria dla miłośników włoskiej kuchni!
Każda jedna część Ligurii pokazuje niezwykłe oblicze tego regionu. Tereny pozwalają na długie spacery wokół półwyspu, wędkowanie, ale też… wspinaczkę po skałach! Zatem, Liguria na wczasy z powodzeniem wybierana może być również przez amatorów sportów ekstremalnych. Liguria jest regionem Włoch, który słynie również ze znakomitej, włoskiej kuchni! Właśnie tutaj Liguryjczycy najchętniej korzystają ze swoich lokalnych produktów, jak aromatyczne zioła czy świeżo złowione owoce morza. Koniecznie usiądź w jednej z regionalnych knajpek, skosztuj liguryjskiego specjału focaccia i… delektuj się smakiem prawdziwej Italii!

Opinie o Ligurii:

5/6

Ocena ogólna Liguria

5.0 / 6
Rejon pełen pięknych zakątków

Piękne wybrzeże morskie, ładne plaże, czyste kurorty, dobra oliwa to zalety tego regiony. Można spokojnie odpocząć, są też pzrepiękne miejsce do zwiedzania.Dodał(a):
Olgierd, Sułkowice, 2019.08.15
telefon

Pobierz aplikację mobilną Rainbow

i ciesz się łatwym dostępem do ofert i rezerwacji wymarzonych wakacji!

pani-z-meteracem