wypoczynek

Wczasy na Bari - co musisz wiedzieć?

  • O Bari
  • Opinie
  • Pogoda

Bari

Czym wyróżnia się miasteczko Bari?

Bari jest miastem, które w całej Apulii chyba najmocniej tętni życiem. Położone jest nad Morzem Adriatyckim i stanowi stolicę całego regionu Apulia. Jeżeli uwielbiasz nocne życie i piękne plaże, zdecydowanie warto będzie wybrać się do Bari na wakacje. Bari to miejsce, w którym prędko wychwycisz przywiązanie Włochów do tradycji – pojawiające się nie tylko w mnóstwie wydarzeń kulturalnych, ale też festynach i świętach w stolicy Apulii. Dawniej Bari było małą rzymską osadą, zwaną Barion bądź Barium. Jak to więc stało się, że Bari zostało… stolicą? Przyleć i dowiedz się sam!

Bari na wymarzone, włoskie wakacje

W Bari mieszka aktualnie ponad 320 tysięcy mieszkańców. Stolica rozwinęła się dokładnie na przestrzeni VI-X wieku, kiedy to przekształcono miasto w największy port całych południowo-wschodnich Włoch. Przylatując do Bari na wczasy, nie możesz więc odpuścić spaceru po porcie, by podziwiać okoliczne statki, łodzie i kutry rybaków. Bari to nowoczesne miasto przemysłowe z pięknymi zabytkami, architekturą oraz lotniskiem nazwanym ku czci… Jana Pawła II (Karol Wojtyła Airport)! Jeżeli szukasz doskonałej kuchni włoskiej ze słynną pastą, koniecznie przyleć do Bari i odwiedź jedną z okolicznych, rodzinnych restauracji!

Dlaczego warto odwiedzić Bari?

Przede wszystkim, stolica Apulii bogata jest w wiele ciekawych zabytków. Warto będzie wybrać się do zamku Castello Normanno Svevo, a także obejrzeć katedrę San Subino z XII wieku. Innymi budynkami, które warto zobaczyć na wakacje w Bari, są Teatr Petruzzelli, bazylika San Nicolo z XI wieku bądź Barivecchia – słynne Stare Miasto z bogatym życiem nocnym. A może wolisz odpoczynek na plaży? Najsłynniejszą plażą miejską jest Pane e Pomodoro, na której zrelaksujesz się i zapomnisz o codziennych zmartwieniach. Z Bari blisko będzie też do innych apulijskich miejscowości takich, jak: Polignano a Mare, Monopoli, Alberobello, Locorotondo, Brindisi, Ostuni, Lecce czy Matera. Chcesz przekonać się, jak piękna jest cała Apulia? Leć do Bari i daj się wciągnąć we włoską przygodę!

Zobacz również oferty w innych regionach we Włoszech: Apulia Capri Emilia-Romania Kalabria Kampania Marche Piemont Sardynia Sycylia Val di Fassa Val di Fiemme Val di Sole Wenecja Euganejska oraz informacje o Włoszech.

Opinie o Bari

Bari
6.0 /6

BARI

Warto zobaczyć pomnik św. Mikołaja oraz zobaczyć miejsce pochówku królowej Bony. Sam region bardzo przytulny.
Dodał(a):
Karolina, Gdańsk, 07.10.2021
5.5 /6

Bari

Godne polecenia miasto krolowej Bony szkoda tylko ze do obecnych czasow po krolowej nie pozostslo zbyt wiele pamiatek.
Dodał(a):
Marian, Praszka, 02.10.2019
5.5 /6

O Sole Mio

Położone nad Morzem Adriatyckim, dla nas Polaków, miejsce pochowania Królowej BONY w kościele św, Mikołaja. Ładne miasto.
Dodał(a):
KAROL, ŁÓDŹ, 12.09.2019
5.5 /6

Prawdziwe Włochy

Wąskie uliczki, produkcja makaronu i Bona. Niepowtarzalny klimat.

Dodał(a):
Maciej, Warszawa , 12.10.2018
5.6/6 Ocena ogólna Bari

Pogoda w Bari