Dokąd chcesz jechać?

Kiedy?

Ile osób?

Skąd wyjazd?

Typ Transportu

Lombardia wakacje

Lombardia
Lombardia

Włochy

Region: Lombardia

Waluta: EUR

Powierzchnia: 23 861 km 2

Liczba ludności: ‍9 475 202

Włoskie wakacje, czyli Lombardia na wyciągnięcie ręki!

Lombardia i wczasy w prawdziwie włoskim stylu
Włoski region Lombardia to przede wszystkim liczne doliny, jeziora i monumentalne góry. To również dziesiątki niepowtarzalnych zabytków i zapierające dech w piersiach krajobrazy. Lombardia na wakacje będzie też idealnym wyborem dla tych, którzy chcą zaznać prawdziwie włoskiego klimatu – szczypty elegancji, połączonej ze znakomitą włoską kuchnią i zupełnie zniewalająca z nóg przyrodą. To zdecydowanie najbogatszy i najludniejszy region Italii, graniczący od zachodu z Piemontem, a od wschodu z Trydentem. Stolicą Lombardii jest Mediolan, którego nie mogą odpuścić z kolei… fani sztuki i mody!

Wybierasz się do Włoch na wakacje? Lombardia to dobry wybór!
Oprócz światowej stolicy mody, jaką jest Mediolan, warto wybrać się również do pobliskiego Bergamo – znajduje się ono na północy regionu. To idealne miejsce na wczasy! Cudowna Lombardia i spektakularne Bergamo pozwala poczuć realny klimat włoskiego miasteczka, a także nasycić oczy pięknymi krajobrazami i zabytkami. Mało tego, właśnie tu zasmakować możesz tradycyjnej kuchni włoskiej za… niewielkie pieniądze. Malownicze położenie Bergamo u podnóża Alp Bergamskich sprawia, że nie sposób nie zakochać się w tym miejscu. Tu po prostu… trzeba być!

Lombardia na wczasy dla miłośników wypoczynku
Chcesz spędzić czas nad jednym najpiękniejszych jezior świata? Lombardia na wakacje będzie dobrym wyborem, ponieważ to właśnie tu znajduje się Jezioro Como – trzecie największe jezioro Włoch, ale też najgłębsze jezioro w całych Alpach! W okolicy jeziora znajduje się wiele romantycznych miasteczek, palm i kwitnących kwiatów, a błękitna tafla wody z odbijającym się w niej szczytem Alp zachęca do spędzenia tu wymarzonego urlopu. Koniecznie wybierz się odwiedzić ruiny nawiedzonego zamku Castello di Vezio w Varennie – widok jest tu pocztówkowy i aż prosi się o pamiątkowe zdjęcia! Rozciągająca się tu panorama Alp, jeziora Como i miejscowości Varenna wraz ze swoimi kolorowymi domkami sprawi, że już nigdy nie będziesz chciał z Lombardii… wrócić!

Opinie o Lombardii:

5.5/6

Ocena ogólna Lombardia

6.0 / 6
Przepięknie

Bardzo piękny region, urokliwe miasteczka, zwłaszcza Mediolan i znajdująca się tam Bazylika Duomo, która zapiera dech w piersiach. Widoki, które na długo pozostaną w naszej pamięci.Dodał(a):
Łukasz, Gostynin, 2020.01.07
6.0 / 6
Koniecznie!

Mediolan? Mediolan! Mediolan? Koniecznie! Wszystko to, co oferuje program wycieczki i jeszcze wieczorny spacer kanałami Navigli!Dodał(a):
Jarek, Białystok, 2020.01.06
4.0 / 6
Lombardia

W celach poznawczych powinno się odwiedzić w jednym okresie i Lombardię i regiony na południu ( dopiero wtedy możemy powiedzieć, ze byliśmy we Włoszech)Dodał(a):
Marzena, Dankowo, 2020.01.08
telefon

Pobierz aplikację mobilną Rainbow

i ciesz się łatwym dostępem do ofert i rezerwacji wymarzonych wakacji!

pani-z-meteracem