Wycieczka Fakultatywna Tryptyk Albański – Tirana, Kruja i Berat

Odbiór o godz. 05:50
Za osobę289
578 zł

Możesz skorzystać z tej wycieczki niezależnie od tego jak podróżujesz - sam, z Rainbow czy z innym biurem podróży

Opis wycieczki

Pilotpolski
Minimalny wiekBRAK
Anulowanieelastyczne

Główne atrakcje

• Berat – historyczne dzielnice Gorice i Mangalem (UNESCO), twierdz a Kalaja oraz muzeum pisarza ikon – Onufrego

• Tirana – centrum stolicy, willa Envera Hodży, piramida tyrana, plac Skanderbega oraz lokalny bazar Pazar i Ri

• Kruje – historia Skanderbega oraz zakupy na bazarze z lokalnym rękodziełem

Opis

Zobacz w jeden dzień 3 najważniejsze miasta Albanii! Każde z nich jest inne, ale równie warte odwiedzenia. Zaczniemy od Beratu, nazwanego „miastem tysiąca okien” ze względu na rozsianą po wzgórzach charakterystyczną zabudowę. Za sprawą tej niesamowitej architektury miasto zostało wpisane na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Odkryjemy wąskie przejścia między oryginalnymi domami, przejdziemy kamiennym mostem i zwiedzimy muzeum pisarza ikon Miastrze Onufriego oraz zajrzymy do zamieszkałej nieprzerwanie od setek lat twierdzy górującej nad miastem. Następnie pojedziemy do stolica Albanii - Tirany. To miasto pełne kontrastów i niespodzianek. Szerokie i nowoczesne arterie sąsiadują tu z wąskimi, klimatycznymi uliczkami. Niedawno wyremontowane i przebudowane centrum zachwyca połączeniem komunistycznego modernizmu i nowoczesności, a ruch uliczny przyprawia nawet wytrawnych kierowców o zawrót głowy! Podczas naszego spaceru zobaczymy zabytkowy meczet Ethem Beja, piramidę Envera Hodży, a także udamy się do Bloku – niegdyś niedostępnej dzielnicy rządowej, gdzie zobaczymy m.in. dom byłego dyktatora kraju. Spacer po mieście zakończymy na lokalnym bazarze Pazar i Ri, gdzie można zagłębić się w świat lokalnych smaków i zapachów. Kruje - to historyczna „stolica”, w której zobaczymy zamek bohatera narodowego Skanderbega i zrobimy zakupy na orientalnym bazarze pełnym rękodzieła, kilimów i filigranowego srebra. Osoby chętne mają możliwość przedłużenia pobytu w magicznym Kruje na wieczorze albańskim (ok. 25 EUR/os) - przepyszne, lokalne jedzenie, wykwintne wino oraz folklorystyczny zespół taneczny, który umili ten wyjątkowy wieczór.

Cena obejmuje

• Odbiór z hotelu, miejsca określonego przez rezydenta lub z punktu wybranego podczas procesu rezerwacji

• Transport klimatyzowanym busem bądź autokarem

• Opiekę polskojęzycznego pilota

• Bilety wstępów do zwiedzanych obiektów


Cena nie obejmuje

• Posiłków i napoi podczas wycieczki

• Przedłużenia pobytu w Kruje na wieczorze albańskim (ok 25 EUR/os)

Praktyczne informacje

• Orientacyjny czas trwania wycieczki: 06:30 - 19:00

• Warto zabrać: nakrycie głowy, krem z filtrem, butelkę wody, aparat fotograficzny

Opinie

Atrakcyjność programu
5.3
Pilot
5.7
Opinie pochodzą od naszych Klientów, którzy uczestniczyli w wycieczce fakultatywnej.

Osoba dodająca opinię musi podać dane osobowe, takie jak imię i nazwisko oraz dane dotyczące wyjazdu, czyli datę i kierunek wyjazdu lub numer rezerwacji. Dzięki tym informacjom sprawdzamy, czy autor opinii faktycznie podróżował z nami. Jeżeli dane się nie zgadzają, wówczas nie publikujemy opinii.

6.0/6

Dorota, --- 13.10.2023
Termin pobytu: wrzesień 2023

Bardzo ciekawa wycieczka. Polecam. Taka Albania w pigułce. Trzy większe miasta zdecydowanie różnią się od tych małych, w których mieszkaliśmy. Tam już bardziej widać elementy europejskie. Bez tej wycieczki obraz Albanii jako Państwa byłby niepełny. Polecam serdecznie.
Pokaż więcej opinii (39)