Udostępnij
Dodaj do schowka

Wycieczka Fakultatywna Zaginiona Atlantyda

4.0/6 (1 opinia)

Opis wycieczki

Pilotpolski
Minimalny wiek4
Anulowanieelastyczne

Główne atrakcje

• Fira – zabytkowa stolica wyspy

• Przejazd kolejką linową

• Akrotiki – greckie Pompeje

• Spacer po czerwonej plaży

Opis

Czy Santorini to zagubiona Atlantyda? Naukowcy badający pradawne kultury od lat zadają sobie to pytanie - a podczas tej wycieczki spróbujemy znaleźć na nie odpowiedź. Wybierzemy się na spacer po stolicy wyspy – zabytkowej Firze. Przejazd w dół do portu kolejką linową odkryje przed nami najpiękniejszą panoramę miasta. Po zwiedzaniu czas wolny na zdjęcia lub kawę w jednej z zawieszonych nad przepaścią tawern – frappe z takim widokiem nie ma sobie równych nigdzie indziej w Grecji! Odwiedzimy także Muzeum Prehistorii, w którym przekonamy się, co nietypowego na Santorini odkryli archeolodzy. Naszym kolejnym celem będzie Akrotiri, nazywane „greckimi Pompejami”. W czasach prosperity było to prężnie działające, niezwykle bogate i dobrze zorganizowane miasto. Wybuch wulkanu w XVII wieku zmusił mieszkańców do ewakuacji i zatrzymał miejscowość w czasie na wieki.

Cena obejmuje

• Odbiór z hotelu, miejsca określonego przez rezydenta lub z punktu wybranego podczas procesu rezerwacji

• Transport klimatyzowanym busem lub autokarem

• Wjazd i zjazd kolejką

• Bilet wstępu do muzeum i Akrotiri

• Opiekę polskojęzycznego przewodnika


Cena nie obejmuje

• Posiłków i napoi podczas wycieczki

Praktyczne informacje

• Orientacyjny czas trwania wycieczki: 09:00-17:00

• W niektórych terminach, ze względu na natężony ruch turystyczny przejazd kolejką linową może być niemożliwy

Odbiór o godz. 08:55
Za osobę299
598 zł

Możesz skorzystać z tej wycieczki niezależnie od tego jak podróżujesz - sam, z Rainbow czy z innym biurem podróży

Opinie klientów

Atrakcyjność programu
3.5
Pilot
5.5
Opinie pochodzą od naszych Klientów, którzy uczestniczyli w wycieczce fakultatywnej.

Osoba dodająca opinię musi podać dane osobowe, takie jak imię i nazwisko oraz dane dotyczące wyjazdu, czyli datę i kierunek wyjazdu lub numer rezerwacji. Dzięki tym informacjom sprawdzamy, czy autor opinii faktycznie podróżował z nami. Jeżeli dane się nie zgadzają, wówczas nie publikujemy opinii.

4.0/6

Adrian Dominik, ---

Generalnie bardzo ciekawa wycieczka z bogatym programem historyczno-edukacyjnym (muzeum w Firze i w Akrotiri), a na koniec spacer w okolicę Czerwonej Plaży, gdzie mieliśmy okazję podziwiać niesamowity krajobraz z czerwonymi skałami i turkusową wodą. A po drodze minąć malowniczy, biały kościółek. Jedynie trochę rozczarował mnie zjazd kolejką do portu w Firze - trwał bardzo krótko a przez okno zamnkiętej gondoli nie było zbyt dobrych widoków (znacznie lepsze mieliśmy podczas spaceru po mieście). W samym porcie niestety też nie było nic szczególnie atrakcyjnego. Zjechaliśmy w zasadzie po to, aby szybko wrócić - dla urozmaicenia zrezygnowałem z wjazdu kolejką tą samą trasą, aby pieszo pokonać "kultową" ścieżkę złożoną z 600 stopni. Ten element wycieczki spokojnie można było pominąć na rzecz np. dłuższego zwiedzania Firy, czy obejrzenia od środka pięknego kościoła, znajdującego się niedaleko muzeum.
Pokaż wszystkie opinie