Udostępnij
Dodaj do schowka

Wycieczka Fakultatywna 25 źródeł – najpiękniejsza lewada Madery

6.0/6 (6 opinii)

Opis wycieczki

Pilotpolski
Minimalny wiek6
Anulowanieelastyczne

Główne atrakcje

• Lewady - wodne kanały oplatające wyspę

• Pradawny las wawrzynowy

• Wodospad Risco i 25 źródeł

Opis

Maderę najlepiej poznawać podczas pieszych wędrówek. Podczas pobytu na wyspie obowiązkowo trzeba zaliczyć chociaż jeden trekking wzdłuż lewad, czyli typowych dla Madery kanałów wodnych. Lewady oplatają całą wyspę, a transportowana przez nie woda zasila uprawy południowego wybrzeża. Za najpiękniejszą trasę uznaje się bez wątpienia szlak z Rabaçal do 25 źródeł, który zachwyca egzotyczną roślinnością, kaskadami i naturalnymi jeziorkami. Trasa prowadzi przez tajemniczy, reliktowy las laurowy Laurisilva, wpisany na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Jej zwieńczeniem jest bajkowy wodospad złożony z 25 mniejszych źródełek.


Cena obejmuje

• Odbiór z hotelu, miejsca określonego przez rezydenta lub z punktu wybranego podczas procesu rezerwacji

• Transport klimatyzowanym autokarem lub busem

• Opiekę polskojęzycznego przewodnika


Cena nie obejmuje

• Posiłków i napoi podczas wycieczki

Praktyczne informacje

• Orientacyjny czas trwania wycieczki: 9:00 - 17:00, dla hotelu Calheta Beach i Saccharum: 10:00 - 16:00

• Trekking o średniozaawansowanym poziomie trudności (ok. 12 km, na trasie liczne schody)

• Warto zabrać: odzież dostosowaną do zmiennych warunków atmosferycznych, wygodne obuwie, latarka (tunel na trasie)

• Wycieczka dostępna dla osób przebywajacych na imprezie MDR - Madera wypoczynek lub części pobytowej po imprezie objazdowej

Odbiór o godz. 00:00
Za osobę209
418 zł

Możesz skorzystać z tej wycieczki niezależnie od tego jak podróżujesz - sam, z Rainbow czy z innym biurem podróży

Inne atrakcje w okolicy

Opinie klientów

Atrakcyjność programu
5.9
Pilot
6.0
Opinie pochodzą od naszych Klientów, którzy uczestniczyli w wycieczce fakultatywnej.

Osoba dodająca opinię musi podać dane osobowe, takie jak imię i nazwisko oraz dane dotyczące wyjazdu, czyli datę i kierunek wyjazdu lub numer rezerwacji. Dzięki tym informacjom sprawdzamy, czy autor opinii faktycznie podróżował z nami. Jeżeli dane się nie zgadzają, wówczas nie publikujemy opinii.

6.0/6

TOMASZ, BRZOZA

Piękna wycieczka. Fizycznie nie aż tak wymagająca, można wybrać się z dziećmi choć trochę schodów na trasie jest. Woda płynie a wokół jest zielono. Góry, wodospady, drzewa i ciekawa roślinność.

6.0/6

Janusz Michał, Kraków

Jeśli Madera to nie sposób ominąć Lewady. Jedną z nich jest Lewada 25 źródeł. Z Funchal jedziemy ok. 45min i spacer zaczynamy od wizyty w schronisku Rabacal z opcją zjedzenia czegoś słodkiego i napicia się kawy lub słynnej ponchy. Ruszamy dalej Lewadą Risco do wodospadu, kolejno kierujemy się w stronę 25 źródeł. Trasa łącznie ok 12km. Piękne widoki po drodze i zmienny teren (początkowo asfalt, szuter, kamienie, schody, wąskie ścieżki przy lewadach. Na koniec prawie 1km tunel. Warto ubrać się na cebulkę, zabrać wygodne buty (schody, często śliskie kamienie, tunel częściowo może być zalany wodą). Trasa nie jest mecząca i można delektować się czystym powietrzem. Wycieczka była prowadzona przez lokalne biuro ze świetną przewodniczką p. Anią.
Pokaż więcej opinii (4)